Rudominkowe kolory

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Jojola
500p
500p
Posty: 656
Od: 21 lip 2010, o 18:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Rudominkowe kolory

Post »

zdjecia z Lyonu super ;:138
a wierzba może faktycznie posadzona do góry nogami :;230
Pozdrawiam serdecznie, Jola
W rodzinnym ogrodzie
Awatar użytkownika
Rudominka
200p
200p
Posty: 492
Od: 9 wrz 2010, o 21:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Opole

Re: Rudominkowe kolory

Post »

Aniu, cierpliwości, muszę wybrać takie na których nie ma mojej rodziny, co będzie trudne ;) Ale coś się znajdzie na pewno :)
Gosiu, tak to ja :roll:
Lucyna, ja mam trochę odwrotne zdanie: jak działka była zagospodarowana, to zazwyczaj da się coś z niej pozostawić, przynajmniej na początek, dopóki własne roślinki nie urosną. A u mnie - puste pole było, dobrze że chociaż za płotem jest ten wielki dąb i bardzo mieszany żywopłot drugiej sąsiadki...
Jolu, no właśnie, tak jakby zaszczepiona do góry nogami była :;230
No nic, czekam na wiosnę, może coś się wyjaśni? Albo trzeba się rozejrzeć za prawdziwą iwą, a także za modrzewiem (japońskim!) i może jeszcze bukiem czerwonym wiszącym ;:224

Wczoraj nie wytrzymałam i pojechałam do Obi :oops: No po prostu musiałam :;230
Stan posiadania powiększył się o nasiona papryczki ostrej i pora oraz cebulki mieczyków - 12 szt seria biało-fioletowo-niebieska, lilię landini (ciemna!) i white pixels.
Ursulko, oczywiście z Tobą i tak wybiorę się na liliowe zakupy ;:224
Awatar użytkownika
Margo2
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 25124
Od: 8 lut 2010, o 12:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Rudominkowe kolory

Post »

Ja na razie omijam szerokim łukiem sklepy. Ale bedę musiała zajrzeć, żeby kupić nawozy :roll:

Bardzo miło Cię poznac :D
Awatar użytkownika
snowflake
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2748
Od: 6 lut 2009, o 17:12
Lokalizacja: Izabelin

Re: Rudominkowe kolory

Post »

Witam, miło mi, że odwiedziłaś mój ogródek :)
Wiosna po mału przychodzi to i forumków się mnoży :) Super!
Oj masz kobietko kawałek roboty... i wiesz, tak narzekacie na te dęby... niedaleko mnie jest działka, koło której przechodzę i za każdym razem ściska mnie serce z zazdrości... jest kupiona, bo widać nowy płot, ale nic się na niej nie dzieje... jest w środku lasu, stoi na niej mała chatka, na działce nie ma drzew tylko po jednej stronie dwa oooogromne dęby... takie jak z tajemniczego ogrodu...tylko huśtawkę zawiesić... raj :( kocham tą działkę, choć jest nie moja... i mogłabym nawet te liście z dębów zjadać byle ją mieć :lol:

A co do Twoich rozterek z żywopłotem... to myślę że za lawendą nie warto sadzić bardzo wysokiego żywopłotu, bo będzie dawał cień dla Twoich bylinek, gdy słońce świeci z południa..., a bylinki, róże, lawenda kochają słońce...

Co do żywopłotu gęstego, to warto pamiętać, że żeby się ogrodzić nie musi być to rząd roślin... dla mnie pięknie wyglądają posadzone w różnych odstępach, jedne bliżej, drugie dalej drzewa czy krzewy... mogą być iglaste, liściaste z wysokim pniem a pod nimi krzewy niższe... takie kompozycję są cudne, dynamiczne i także odgradzają, można oczywiście wprowadzić jakiś rytm nasadzeń... a zima jak robi się bardziej ażurowo to chyba nie przeszkadza...
Lucy2na

Re: Rudominkowe kolory

Post »

Aniudziękuję bardzo za propozycję
Będę pamiętała ;:167
Awatar użytkownika
Rudominka
200p
200p
Posty: 492
Od: 9 wrz 2010, o 21:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Opole

Re: Rudominkowe kolory

Post »

Gosiu :wit
Lucyna, polecam się na przyszłość :)
Alu, ależ ja nie narzekam na tego dęba! Ja go uwielbiam :) A że liście lecą, no cóż...taki ich urok. Dwa lata temu wszystko spadło do mnie, a już w ubiegłym niewiele - inaczej wiatr wiał ;:180 Fajny cień daje - jedyny u mnie, bo tak poza tym to puste pole... Właśnie kombinuję jak tam wstawić hamak albo huśtawkę i zrobić "zakątek relaksu". Żywopłot za lawendą miał być ok. 1-1,5 m wysoki, no i w pewnym oddaleniu, żeby właśnie za dużo cienia nie robił. A z drugiej strony jednak oddzielił część użytkową.
Nad tym żywopłotem od północy cały czas myślę ;:132 Już właściwie postanowiłam, że będzie grab...Ale musiałabym odsunąć go od ogrodzenia tak, żeby dało się ciąć. A za wiele miejsca tam nie ma, bo wcześniej między domem a płotem jest raptem 4m, z czego 2 na nasadzenia, potem ścieżka i ok metra przy samym budynku - tam rosną funkie, tawułki oraz bluszcz (okrywowo). Na wysokości budynku musi być coś cieniolubnego i w miarę wąskiego, jak już wyjdzie się zza budynku może być bardziej różnorodnie. Niestety drzewa liściaste z tej strony nie bardzo wchodzą w grę, bo nie wiadomo jacy sąsiedzi się trafią, mogą być potem problemy, że im liście lecą - mam już jednych takich :evil:
Ale kompozycja typu kilka dosyć szeroko rozsadzonych tuj np. Fastigata, albo Spiralis, do tego jakieś okrąglejsze i jako wypełnienie coś liściastego, jasnego tylko co?

A skoro ciągle mróz za oknem i według prognoz, które czytałam co najmniej do początku marca tak będzie, to wróćmy na chwilę do Lyonu :)

Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
AgaNet
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5200
Od: 26 sie 2010, o 11:00
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Szkocja

Re: Rudominkowe kolory

Post »

Śliczne wodne lilie :)
Awatar użytkownika
lena666
200p
200p
Posty: 332
Od: 2 lut 2009, o 17:54
Lokalizacja: Zamość

Re: Rudominkowe kolory

Post »

Witaj! :wit !!!!boskie te lilje!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!to twoje?
Kwiaty - NAJPIĘKNIEJSZA mowa świata.Moje wymarzone miejsce
Awatar użytkownika
snowflake
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2748
Od: 6 lut 2009, o 17:12
Lokalizacja: Izabelin

Re: Rudominkowe kolory

Post »

sąsiedzi to lubią narzekać... a żeby kilka gałązek podciąć co przechodzą to już się nie chce... mi kiedyś sąsiad powiedział, bo dynia jego przeszła na moją stronę i chciałam mu oddać owoc, że ustawowo jest tak, że to co przechodzi na stronę sąsiada jest już jego... A może zaproponuj, że będziesz przychodziła 2 razy do roku i od ich strony podcinała?
Awatar użytkownika
Rudominka
200p
200p
Posty: 492
Od: 9 wrz 2010, o 21:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Opole

Re: Rudominkowe kolory

Post »

Witaj Lena w moim ogrodzie :)
Lilie niestety nie moje, we Francji podglądane 8-)
U mnie nawet kawałka wody w ogrodzie nie ma, ale pomysł już mam ;:224
Agata, cały ogród jest przepiękny, a takich lilii jeszcze nie widziałam :)
Alu, no właśnie z tymi sąsiadami to różnie bywa. U mnie problem jest jeszcze taki, że działka jest na sprzedaż - średnio raz w roku, potem sprzedający zmienia zdanie i tak w kółko. W międzyczasie nawet jej nie kosi, więc jest tragedia...Jakby byli nowi właściciele, to można by pogadać - wspólnie zrobić płot, albo żywopłot. A tak - muszę podejmować 'bezpieczne' decyzje.
Miałam kiedyś sąsiadkę, która odrzucała mi jabłka, które spadły do jej ogrodu ;:14
Awatar użytkownika
paola1a
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1089
Od: 10 paź 2010, o 22:25
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: Rudominkowe kolory

Post »

Witam i z ciekawością się przyglądam, tyle u ciebie miejsca do planowania, pozazdrościć takiej przestrzeni. Będę z ciekawością śledzić twój wątek
Paulina
Awatar użytkownika
Sure
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3527
Od: 5 lip 2010, o 21:03
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: północ

Re: Rudominkowe kolory

Post »

A swoją drogą z tym wiatrem to dziwna sprawa, jakkolwiek wieje, liście moich dębów (a także klonów, topoli i buków) zawsze lecą na moja działkę! :;230
pozdrawiam, Agata
ogród Agaty - cz.4
Awatar użytkownika
Rudominka
200p
200p
Posty: 492
Od: 9 wrz 2010, o 21:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Opole

Re: Rudominkowe kolory

Post »

Agata, może ty masz jakieś tresowane liście :;230
Paola, zapraszam do wizyt w moim ogrodzie, bliżej wiosny zacznie się coś dziać :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”