Rudominkowe kolory

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
AniaDS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 14304
Od: 23 sie 2008, o 00:13
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: małopolska
Kontakt:

Re: Rudominkowe kolory

Post »

A jaki katalog, jaki?? ;:224
Awatar użytkownika
Rudominka
200p
200p
Posty: 492
Od: 9 wrz 2010, o 21:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Opole

Re: Rudominkowe kolory

Post »

Ojej, tylu miłych gości a gospodyni nie zagląda, ale wstyd :oops:
Przepraszam za tę nieobecność, ale musiałam parę dni spędzić z młodszym w szpitalu. Na szczęście wszystko już jest dobrze, to i na forum czas się znalazł :uszy

Agata, co prawda (jeszcze) róż u Ciebie brak, ale widzę że już szukasz :;230

Dagmara, u mnie też temat żywopłotu jest ściśle powiązany z tematem ogrodzenia, które cały czas jest tymczasowe. Dopóki nie będzie tego ostatecznego, szkoda mi sadzić krzewy aby nie zostały zniszczone podczas prac.
Ciekawa jestem jak jest z tą szybkością rośnięcia żywopłotu z grabu, podobno i tak szybszy niż buk. Zestaw brzozy i sosny też mi się marzy, właśnie szukam dla niego miejsca

Kasiu, ja kupiłam lawendę parę lat temu w Obi - 6 pak za 10 czy 15 pln i dosyć duże wyrosły już w następnym sezonie. Dwa lata temu wysiały się same, więc mam kilka nowych maleństw. A w ubiegłym roku ukorzeniłam dwa odcięte wiosną kawałki. Ukorzenienie polegało na wbiciu w ziemię obok rośliny matecznej :;230
Od jednej sąsiadki też najchętniej bym się odgrodziła liściastymi, ale ona pryska round-upem po siatce ogrodzeniowej, żeby jej trawa nie rosła ;:223 Więc się boję, że psiknie za mocno (i to wcale nie niechcący) i stracę krzewy. Dlatego na razie jest tam płot panelowy, zobaczymy jak się dalej będzie sytuacja rozwijać
Widzisz, ja też za żółtym i czerwonym w ogrodzie nie przepadam, ale tak jakoś trafiło mi się sporo roślin w tej tonacji, więc trzeba je ładnie zagospodarować.
O, i trzmielinę oskrzydloną bym gdzieś ulokowała, tylko gdzie?
Cieszę się, że podoba Ci się połączenie białych i czarnych tulipanów, w tym roku domieszałam jeszcze różowe, zobaczymy co z tego wyjdzie

Elu, do Agnieszki zaraz popędzę, pewnie potem będą śniły mi się żywopłoty, ale co tam ;:19

Aniu -kubanko, lawendom chyba bardziej przeszkadza brak słońca niż kwaśna gleba, może znajdziesz dla niej jakieś słoneczne miejsce?
Ostatnio dużo myślę o żywopłocie i w ogóle o większych krzewach i drzewach w moim ogrodzie. Obecnie są tylko owocowe. Mam całą listę chciejstw, tylko gdzie je posadzić, żeby ładnie się prezentowały i słońca nie zabierały?
Oj, ogrom pracy przede mną ;:65

Aniu różana, katalog najzwyklejszy - Związku Szkółkarzy. A skąd można otrzymać inne katalogi?

A teraz pytanie do znawców wierzb :)
U Ursulki dowiedziałam się, że wierzba szczepiona typu pendula/iwa/klimanrock jest w żelaznym zestawie ogrodnika. Tak się składa, że kupiłam takową ubiegłej wiosny. Podcięłam trochę, żeby się zagęściła i wiosną wyglądała tak:
Obrazek

Ale pędy rosną jej bardziej na boki i do góry niż na dół, no spójrzcie:
Obrazek

Zawiną się z czasem? Czy ktoś po prostu zaszczepił zwykłą wierzbę do góry nogami?
Awatar użytkownika
kasik 69
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3661
Od: 10 maja 2010, o 15:04
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: Rudominkowe kolory

Post »

Aniu :wit zdaje mi się że twoja lawenda stanie się wizytówką twojego ogrodu :D
Fajnie urządzać ogród od podstaw,choć i tak nie uniknie się błędów.U mnie dużo starych drzew,które szkoda wyrzucić,a jednak zbierają sporo przestrzeni.Powodzenia :uszy
Zapraszam do mnie,
Moje wątki
Nasz Ogród
Awatar użytkownika
Margo2
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 25125
Od: 8 lut 2010, o 12:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Rudominkowe kolory

Post »

No faktycznie dziwna ta Iwa. Moja rosnie tylko na dół. Będziesz miała jedyną w swoim rodzaju :;230
Gałązki kojarzą mi się z warkoczykami Pipi.
Awatar użytkownika
AgaNet
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5200
Od: 26 sie 2010, o 11:00
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Szkocja

Re: Rudominkowe kolory

Post »

:wit
Dziwna ta wierzba ;:224 ;:224 ;:224
Ciekawe jak sie wiosna zachowa???
Awatar użytkownika
Rudominka
200p
200p
Posty: 492
Od: 9 wrz 2010, o 21:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Opole

Re: Rudominkowe kolory

Post »

Też jestem ciekawa...Może zamiast płaczącej, to jakaś kulka wyjdzie? ;:65

A jeszcze wracając do lawendy, znalazłam taką fotkę - z pierwszego sezonu, jeszcze w starym ogrodzie:
Obrazek

Tak w ogóle naszło mnie na przeglądanie starych zdjęć i trafiłam na fotki z Parc de la T?te d'Or w Lyonie. A jest tam piękne rosarium i alpinarium, oraz cała masa innych atrakcji - mnóstwo peoni, irysów, palmiarnie...Wtedy jeszcze nie wiedziałam, że będę miała swój dom i ogród, ale zobaczcie co mi wpadło w oko:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Oj, wróciłabym tam jeszcze...
Awatar użytkownika
AgaNet
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5200
Od: 26 sie 2010, o 11:00
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Szkocja

Re: Rudominkowe kolory

Post »

Nie dziwię się, że chciałabyś tam wrócić :heja świetne fotki ;:224
Awatar użytkownika
Cebulla
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1343
Od: 10 lut 2009, o 22:43
Lokalizacja: prawie Wrocław

Re: Rudominkowe kolory

Post »

Aniu, wyobraź sobie, że ostatnio też przeglądałam swoje stare zdjęcia z Lyonu issię na siebie wściekałam, że poza dziećmi nie zrobiłam więcej zdjęć rabat, zwłaszcza różanych ;:223 Ale tak mi tam dech zaparło, że nie było szans na rozsądne myślenie ;:224

Co do grabu, to jak dla mnie rośnie straasznie wolno. I jeszcze ciągle trzeba przycinać wysokość, żeby się zagęścił:(
Awatar użytkownika
ursulka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 857
Od: 2 paź 2009, o 23:12
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Opole

Re: Rudominkowe kolory

Post »

Rudominko - toż to dziwność nad dziwnościami ta wierzba! I to nie tylko z tego powodu, że gałazki rosną na boki, zamiast w dół. Hmm, piszesz, że to pierwsze zdjęcie jest z wiosny, a późniejsze już z zimy, czyli po całym sezonie. No właśnie... Normalna wierzba powinna mieć po sezonie 5 razy tyle gałązek! Czy to aby na pewno iwa???
Pozdrowionka - Ula
Awatar użytkownika
Rudominka
200p
200p
Posty: 492
Od: 9 wrz 2010, o 21:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Opole

Re: Rudominkowe kolory

Post »

Agato, w parku w Lyonie było przepięknie, ale niestety pogoda (najpierw grzmoty, a potem deszcz) przyspieszyły zwiedzanie. No a poza tym wiadomo, taki ogród jest piękny o każdej porze roku. Wtedy byliśmy w pierwszych dniach maja. Peonie tylko pączki miały, a jak rozkwitną - to dopiero jest pokaz!
Dagmaro, no właśnie my też mamy więcej zdjęci dzieci niż roślin. No i zwierzątka są świetnie obfotografowane :;230
Ulu, mam jeszcze karteczkę: Salix caprea 'Pendula'. Możliwe, że ją jeszcze raz ciachnęłam pomiędzy tymi dwoma zdjęciami, ale na pewno nie więcej.

A w zanadrzu mam fotki z ubiegłorocznego, majowego wypadu do Edynburga :) Tam to dopiero było pięknie...
Awatar użytkownika
AniaDS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 14304
Od: 23 sie 2008, o 00:13
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: małopolska
Kontakt:

Re: Rudominkowe kolory

Post »

Dawaj, dawaj ;:65 :wink:
Awatar użytkownika
Margo2
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 25125
Od: 8 lut 2010, o 12:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Rudominkowe kolory

Post »

Czyżby na ostatnim zdjęcia to była Twoja osoba?
Lucy2na

Re: Rudominkowe kolory

Post »

:wit No i wlazłam z rewizytą
Pięknie u Ciebie i tyle miejsca do planowania
Znacznie lepiej zaczynać od zera niż przerabiać to co inni zamotali
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”