Ogród Gosi "moje miejsce na ziemi"

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
marko7
50p
50p
Posty: 78
Od: 1 mar 2010, o 23:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: śląskie_ północ

Re: Ogród Gosi "moje miejsce na ziemi"

Post »

Gosiu ,.. piękne kolory twojego ogrodu,... dziękuję,.
,..... co do roślin okrywowych,... to odkryłem na forum wątek : rośliny zadarniające,... a to temat w zasadzie ten sam:
http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=32&t=40212
oto link do niego,.. może uda ci się otworzyć,... nie potrafię jeszcze wpisywać linków inaczej i prościej,.. :-)
uczę się,.
zobacz sobie mój post na stronie 7mej,. zrobiłem tam mały spis :-)
...
w temat roślin okrywowych będę się wgryzał dość długi czas,... ponieważ działkę mam dość sporą,...
a ich działanie już sprawdziłem w przeszłości,....
jak na razie mam barwinek,..który trochę rozprzestrzenię,....
no i trzmielinę,... szczególnie ta : gold jest ładna,..
,... a gdzieś tam mam trochę macierzanki, która pachnie bajkowo :-)
Awatar użytkownika
gosia79z
200p
200p
Posty: 428
Od: 19 sty 2011, o 18:36
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wyspa Wolin

Re: Ogród Gosi "moje miejsce na ziemi"

Post »

Witam
Pogoda ostatnio bardziej wiosenna, niż zimowa, dziś +9 stopni C, więc postanowiłam popracować trochę w ogrodzie.Mogę powiedzieć, ze dosłownie wszystko budzi się do życia.Wszystkie rośliny cebulowe mają kiełki 3-5 cm, krokusy to już nie igiełki, ale pióropusze długich listków, tulipany, narcyze, nawet hiacynty-czyżby w tym roku naprawdę wiosna miała przyjść wcześniej???

Z ziemi wychodzą bordowe pączki piwonii i gipsówki, ale czy to nie za wcześnie???Róże, powojniki, mają dosyć spore pączki liści.Zauważyłam ,że powschodziły aksamitki :shock: w miejscu, gdzie rosły w zeszłym roku, a może się mylę i to jakieś chwasty, bo czy takie roślinki mogą wschodzić w lutym???

Obcięłam już stare pędy rozchodnika, również stare liście trytomy zostały przycięte króciutko i teraz będę wypatrywać nowych.Generalnie usunęłam wszystkie stare badyle, które zostawiam na zimę, by ogród pod śniegiem nie był taki płaski: chryzantemy, wieloletnie astry, w tym roku zostały nawet małe krzewinki gazanii i łubin, nie miałam serca ich wyrywać, bo ciągle były pięknie zielone, a później przyszły przymrozki, a na początku grudnia mieliśmy już śnieg-zima nas zaskoczyła.

Zajrzałam również do moich chochołów słomianych i byłam w szoku :shock: W zeszłym roku posadziłam Zenobię, producent zalecał okrycie pierwszej zimy, tak więc zrobiłam.W programie 'Maja w ogrodzie" mówiono, ze najlepszy materiałem do tego celu jest słoma.Zrobiłam, więc cudne złote chochoły, a teraz są w środku brązowe, gniją i pleśnieją, gałązki Zenobii również zaczęły gnić i pleśnieć, a do tego u podstawy krzewu mysz zrobiła sobie gniazdo i naniosła zapasów.Zenobię odkryłam i usunęłam całą słomę.Zastanawiam się co mogłam zrobić źle, a moze to moja słoma była jakaś zainfekowana?
Podobnie z robiłam z młodymi magnoliami, chociaż tam nie było aż tak źle.Zostawiłam tylko okrycie na Pruszniku Błękitnym, bo on bez okrycia z pewnością nie przetrwa.

Krety poryły trawnik i rabatki, aż żal patrzeć...Muszę się z nimi ostro rozprawić niestety.

Z utęsknieniem czekam na moje ukochane wiosenne kwiatki-pierwiosnki.Mam ich cała kolekcję i bez większych problemów rozmnażam i rozdaję rodzinie i znajomym.

To tyle relacji z pierwszych prac w ogrodzie.Czekam na więcej słońca i ciepełko.
Pozdrawiam

NIE MOGĘ SIĘ POWSTRZYMAĆ...

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Tosia1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12604
Od: 13 mar 2010, o 16:48
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Chorzów

Re: Ogród Gosi "moje miejsce na ziemi"

Post »

;:138 Gosiu, ogladałam fotki z Twojego ogrodu! Nawet nie wiesz, jak Ci zazdroszczę tego miejsca.Masz już tak pięknie, a jeszcze tyle przed Tobą. Podoba mi się, bo jest przestrzeń, kwiaty masz posadzone w dużych kępach. Ja pod wpływem forum też teraz tak robię. Tak Ci się przyznam,że zwariowałam z kupowaniem nowych nieznanych odmian kwiatów, których nazw już nie pamiętam. Jak żyję te swoje .... lat nie wiedziałam,że takie cuda istnieją. FO, to dobre towarzystwo, jest o czym porozmawiać, zawiązują się przyjaźnie, wszyscy służą dobrymi radami. No i te wymiany nadwyżek są super. Fajnie,że tu trafiłaś :heja ;:138
Co zasiejesz, to zbierzesz
Malutki ogródeczek Tosi - cz.14. Zapraszam serdecznie!
Wcześniejsze wątki.
Awatar użytkownika
krysad71
1000p
1000p
Posty: 1917
Od: 11 gru 2009, o 20:22
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Ogród Gosi "moje miejsce na ziemi"

Post »

Pooglądałam jeszcze raz Twój ogród. Duża przestrzeń robi wrażenie pokoi ogrodowych. Można przenieść do siebie niektóre z Twoich pomysłów. Dobrze, że i Ty dołaczyłaś do grona forumowiczów.
Pozdrawiam Krystyna
Awatar użytkownika
Marta_S
500p
500p
Posty: 816
Od: 3 wrz 2010, o 12:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Ogród Gosi "moje miejsce na ziemi"

Post »

Pięknie wyglądają szyszki na jodle koreańskiej :) ile ma już lat Twoja koreanka?
Zapraszam
Ogród Marty_S
ulikmi
500p
500p
Posty: 619
Od: 1 lut 2011, o 15:03
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: dolnyśląsk
Kontakt:

Re: Ogród Gosi "moje miejsce na ziemi"

Post »

Masz piękny duży ogród ;:138 i ślicznego psiaka. :)
Pozdrawiam, Ulka
- Mój mały kawałek zieleni
Awatar użytkownika
gosia79z
200p
200p
Posty: 428
Od: 19 sty 2011, o 18:36
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wyspa Wolin

Re: Ogród Gosi "moje miejsce na ziemi"

Post »

Witam

Nie wiem ile lat ma jodła , to pozostałość po poprzednich właścicielach, ale celuję naokoło 10.Zrobiono jej dużą krzywdę obcinając czubek, a do tego rosła ściśnięta w żywopłocie ze świerków, całość żywopłotu obcięto na wysokości około 2,5 może 3 metry.Kiedy wprowadziliśmy się tutaj prawie 3 lata temu, wycięliśmy te żywopłoty świerkowe, zostawiając co ciekawsze okazy schowane w środku.Marne były, zagłuszone , ale powoli odbijają.

Krysiu cieszę się, ze Ci się u mnie podoba.Mam wile pomysłów, ale niestety, brak środków na finansowanie wszystkich :( Trzeba się cieszyć tym co jest i mieć nadzieję, ze w przyszłości uda się zrealizować więcej planów.

Miałam nadzieję, ze dziś również popracuję w ogrodzie, ale pogoda zupełnie nie przypomina wczorajszej.Wieje niemiłosiernie, chyba sztorm na Bałtyku.Siedzimy więc z synkiem w domu, zaraz upieczemy serniczek.

Pozdrawiam wszystkich, n przekór pogodzie, GORĄCO!!!
Awatar użytkownika
AGNESS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 24813
Od: 5 wrz 2008, o 16:59
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: Ogród Gosi "moje miejsce na ziemi"

Post »

Gosiu i fajnie, że nie możesz sie powstrzymać, bo zdjęcia kwiatuszków śliczne i bardzo miło ogląda się takie widoki, kiedy na te za oknem musimy jeszcze trochę poczekać :D Przepiękny clematis, czy znasz jego nazwę :?:
Jak czytam zrobiłaś już mnóstwo pracy w ogrodzie :D
Tak się zastanawiam nad tym co napisałaś o słomianych okryciach, może za wcześnie je rozłożyłaś :?: Często gryzonie zakładają sobie mieszkanka w takich cieplutkich domkach. A co do gnicia słomy, kiedyś zimy były takie, że jak zaczynało mrozić to mroziło z lekkimi ociepleniami do marca i było ok. A teraz w czasie zimy jest kilka ,,wiosen,, więc zmrożone chochoły odmakają i gniją :roll: Ja dochodzę do wniosku, ze chyba najlepszą ochroną jest owijanie roślin gałązkami iglaków, są przewiewne i nie ma obawy, że w czasie odwilży rozwiną sie w nich jakieś grzyby. U mnie w zeszłym roku pod agrowłókniną zaparzyły sie azalie i pąki na rh :?
Awatar użytkownika
tara
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12942
Od: 16 mar 2008, o 22:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Koszalin

Re: Ogród Gosi "moje miejsce na ziemi"

Post »

witam miła forumkę, z przyjemnością pospacerowałam po Twoim ślicznym ogródku, wpadł mi w oko skalniak,
bardzo przemyślany plan nasadzeń, gratuluję

Wyczytałam w jednym z ogródków, ze masz problem z kretami, nornicami, wiele z nas ma to samo i każdy ma jakiś pomysł ale skutek nie zawsze jest osiągamy, to są przebiegłe i cwane szkodniki.
Ja też walczę i nie ma miłuj się, sentymentów - szkodnik albo Ty w ogrodzie musisz zdecydować -
na pewno radzę kupić łapki to jest koszt ok.20 zł, można dodatkowo kupić karbid wkładać po kilka kamyczków w dziurę, przysypać, zalecają wlać wody ale lepiej niech powoli ulatnia się gaz w nory.
Powiem tak, ja sobie staram się w ten sposób radzić z różnym skutkiem.
pozdrawiam
Spis moich wątków. Wątek aktualny.
Up­ra­wiam swój ogród marzeń
Awatar użytkownika
gosia79z
200p
200p
Posty: 428
Od: 19 sty 2011, o 18:36
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wyspa Wolin

Re: Ogród Gosi "moje miejsce na ziemi"

Post »

Clematis na zdjęciach to odmiana NIOBE.
Mam jeszcze dwa, takie powiedzmy, najzwyklejsze, kupiłam je w jednej z sieci sklepów dyskontowych dosłownie za kilka zł, ale nie wiem jaka to odmiana.Miałam też piękny powojnik o dużych biało-różowych kwiatach, pięknie urósł przez kilka miesięcy, później dosłownie "w oczach" usechł, wyrwałam go i wyrzuciłam, a mogłam poczekać, bo na tym forum wyczytałam o chorobie powojników, której objawy do złudzenia przypominały to, co stało się z moją rośliną.

Jeśli chodzi o szkodniki, to rzeczywiście mam z nimi duzy problem, a do tego jestem zupełnie bezradna i nie wiem co z nimi zrobić.Najprawdopodobniej kupię truciznę, wrzucę do norek i mam nadzieję będzie po kłopocie.

Idę teraz pooglądać wasze ogródki.
Awatar użytkownika
gosia79z
200p
200p
Posty: 428
Od: 19 sty 2011, o 18:36
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wyspa Wolin

Re: Ogród Gosi "moje miejsce na ziemi"

Post »

To mój malutki, kochany pomocnik:

Obrazek

Obrazek

Obrazek



A tutaj przywleczone od sąsiadki sadzonki chryzantem, w donicy resztki letnich kwiatów, chorowały całe lato.Jakiś grzyb czy inne diabelstwo.





Obrazek



Obrazek
Awatar użytkownika
moniczek
1000p
1000p
Posty: 1381
Od: 19 sie 2010, o 17:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Ogród Gosi "moje miejsce na ziemi"

Post »

Mały ogrodnik rośnie. :D Widać śmiejącą się buźkę i wielką frajdę z podlewania roślinek. :wink:
Mój ogród-czarujący...
Pozdrawiam Monika :)
Awatar użytkownika
aguskac
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8276
Od: 9 kwie 2007, o 22:28
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Borne Sulinowo

Re: Ogród Gosi "moje miejsce na ziemi"

Post »

Witaj :)
Piękny ogród!! Kamienne otoczki wokół roślin podobnie jak u mnie i woda w piwnicy podobnie jak u mnie ;:224 :wit
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”