Przepisy na tanie obiadki .

Jak zachować doskonałe zdrowie, kondycję i urodę? Porady, zdrowa żywność, najlepsze przepisy.
ODPOWIEDZ
Renatamama3
50p
50p
Posty: 57
Od: 10 sie 2009, o 13:00
Lokalizacja: małopolska

Re: Przepisy na tanie obiadki .

Post »

Hej dziewczynki .
U mnie dziś dla 5 osób uszka kupne w biedronce fistar i barszczyk czerwony ,2 danie placki ziemniaczne z sosem piczarkowym .Pycha .
Awatar użytkownika
agape
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2127
Od: 23 lip 2008, o 21:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Przepisy na tanie obiadki .

Post »

1.Ryż z jabłkami, cynamonem. Jak drożej to jeszcze ze śmietaną lub jogurtem.
2. Ziemniaki tłuczone z cebulą smażoną i z maślanką do picia plus kiszony ogórek. Drożej z jajkiem sadzonym.
3. Sałatka z kaszy gryczanej: worek kaszy, gotowana marchewka w kostke, podsmażona cebula w kostkę i ogórek kiszony w kostke. Wymieszać. Najlepsze na II dzień w temp. pokojowej.
4. Spagetti z tunczykiem: podsmazoną cebule wumieszać z koncentratem pomid, dodac tuńczyka, a ten gęsty sos na makaron.
5. Duże zapiekanki - tuńczyk wymieszany ze starkowanym konserwowym ogórkiem i majonezem nakładać na długie bagietki i w piekarniku zapiec.Uwaga - uzależnia.
:)
6. Makaron z białym twarogiem i boczkiem z cebuką.
7. Ziemniaki tłuczone ze śledziem solonym i z zimnym twarogiem ze śmietaną.
Awatar użytkownika
Karolina__
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3043
Od: 22 lip 2009, o 19:37
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: Przepisy na tanie obiadki .

Post »

A ja bardzo lubię ryż z warzywkami (najsmaczniejsze są takie niemieckie z Lidla, duża paka za 5-6zł, od razu z przyprawami), do tego kotleciki sojowe. Pycha.
Awatar użytkownika
amba19
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7946
Od: 11 kwie 2007, o 20:04
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gdańsk/Chrztowo

Re: Przepisy na tanie obiadki .

Post »

Ooooo jakie fajne przepisy ;:138 Chyba będę tu często zaglądać, a zebyście nie mówiły, że ja tak na krzywy...
to wrzucę przepis na zupę cebulową:
Cztery naprawdę duże cebule pokroić i zeszklić na patelni - nie rumienić!
Ugotować ok 1 ltr bulionu - może być z kostki
Cebulę gotować w bulionie na wolnym ogniu aż będzie zupełnie miękka
Doprawić -sól, pieprz, oregano, bazylia, tymianek
Przestudzić i zmiksować.
Podawać z grzankami lub groszkiem ptysiowym.
Najlepsza jest na drugi dzień jak się przegryzie ;:137

Wersja wykwintna - dodać szklankę białego wina
Korynka
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 12
Od: 22 sty 2011, o 12:42
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Przepisy na tanie obiadki .

Post »

Cebulowa jest najlepsza, mniam, a co do przepisów, to w sezonie polecam ryż z truskawkami i grysik z różnymi dodatkami, takie przedszkolne dania - ale ja je bardzo lubię.
Ryż z truskawkami, przyrzadza się bardzo szybko i łatwo. Najpierw trzeba ugotować ryż na mleku, na końcu posłodzić do smaku, a potem wystarczy zapiec go z truskawkami. Mozna tez zmiksować truskawki i takim sosem polać ryż. Dla lepszego efektu można polać śmietaną albo jogurtem naturalnym.
Awatar użytkownika
Nalewka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 6530
Od: 30 paź 2006, o 12:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Działka na Warmii

Re: Przepisy na tanie obiadki .

Post »

A może dwie marchewki i por w długich kawałkach podduszone w osolonej wodzie z łyżką masła plus dwa jajka sadzone plus ryż, albo jakaś kasza, po garści na osobę? Plus siekana zieleninka na wierzchu.

Danie tanie, zdrowe i kolorowe, a jarzynki pyszne, byle nie rozgotowane :) Można popijać domowym sokiem albo przecierem pomidorowym. Mniam.
"Wyrzuciłem telewizor na śmietnik, a w radiu urwałem gałkę, tak aby nikt z rodziny nie mógł zmienić stacji i teraz jest tylko wasze radio u mnie w domu. I jestem naprawdę wolnym człowiekiem."
Awatar użytkownika
Karolina__
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3043
Od: 22 lip 2009, o 19:37
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: Przepisy na tanie obiadki .

Post »

A ja jeszcze polecam takie placki ziemniaczane niby po węgiersku. Potrzebne placuszki, sos pomidorowy (ja biorę czasem ze słoika, czasem robię własny, z dużą ilością cebulki) i pierś z kurczaka. Kurczaczka smażymy w drobnych kawałkach, później jeszcze bardziej rozdrabniamy i łączymy z sosem. Polewamy placuszki. Pychotka!
Piotrek T
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 526
Od: 10 kwie 2010, o 08:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zachodniopomorskie

Re: Przepisy na tanie obiadki .

Post »

Kotleciki z wczorajszych ziemniaków.
Jak zostanie ziemniaków po obiedzie, zmielić, dodać jajko lub dwa, główkę cebuli drobno posiekaną i tylko zeszkloną na patelni, trochę drobno posiekanej zieleniny, łyżkę lub dwie mąki, ząbek czosnku. Wymieszać do uzyskania jednolitej konsystencji. Formować placuszki max 2 cm grube, obtoczyć w tartej bułce i smażyć powoli na rumiano. Do tego dowolny sos i surówka w ilościach znacznych :wink:. Kawałek jakiegokolwiek mięsa jak najbardziej wskazany. Ewentualnie kiełbaska podsmażana.

Wiosenny śmietnik, nazwa fatalna, ale u nas się przyjęła.
Ziemniaki gotowane, Jajko sadzone na plasterku jakiejkolwiek wędliny.
Najważniejsza surówka. Sałata grubo rwana, rzodkiewka siekana w ćwiartki lub ósemki, szczypioru grubego dobra garść, pomidor jeden lub dwa, koperku siekanego dorodny pęczek, ząbek lub dwa drobno siekanego czosnku, ogórek zielony siekany w kostkę, ogórek kiszony też w kostkę i śmietana. Śmietanę koniecznie wcześniej przygotować dodając kilkanaście kropel soku z cytryny, szczyptę soli, odrobinę cukru i bogato pieprzu. Zalać surówkę śmietaną w chwili wstawienia ziemniaków. Podawać na jednym talerzu nie oddzielając surówki od reszty. Ziemniaczki tłuczone widelcem na talerzu w soku z surówki......sam mniodek :wink:

Naleśniki z bananem i jabłkiem
Ciasto jak na naleśniki, tylko przy miksowaniu dodaję do ciasta dwa banany i jedno małe, starte jabłko.
Potem posmarowane dżemem naleśniki składam na pół, potem na ćwierć. Na wierzch solidna łyżka kwaśnej śmietany, w śmietanę wetknąć czerwony owoc, zetrzeć kilka wiórków z gorzkiej czekolady i szybko podawać. By oczekującym na naleśniki języki nie wypadły za bardzo. :wink:
Smacznego.
Pół hektara perzu , w końcu mam stałą pracę :-)
Mój poligon doświadczalny Popieram : http://www.zanimnapiszesz.info/" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
Nutka81
1000p
1000p
Posty: 2806
Od: 13 maja 2010, o 13:01
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Przepisy na tanie obiadki .

Post »

To i ja coś dorzucę do tych pyszności :)
Troszkę pracochłonne ale smaczne :)

Ziemniaczki nadziewane :D

Ziemniaki, średniej wielkości umyć dokładnie (nie obierać). Przekroić ziemniak mniej więcej, w 1/3 szerokości, żeby jedna z cześci była o wiele grubsza. Grubsza cząstkę wydrążyć łyżeczką. w środku posypać wegetą. Kolejne wydrążone i posypane wegetą ziemniaczki odkładać na bok. Obrać kilka ziemniaków, i zetrzeć na tarce o grubych oczkach. Po chwili odcisnąć wodę. Do miski ze startymi ziemniakami dodać pokrojoną w kostkę kiełbasę (boczek, wędlinkę...wedle uznania), podsmażona cebulkę, starty żółty ser. Przyprawić ziołami, pieprzem...jak kto lubi. Dobrze w sezonie dodać świeżą natkę pietruszki bądź koperek. Napełnić wydrążone ziemniaczki nadzieniem. Przykryć drugą cząstką ziemniaka, którą przymocowujemy za pomocą wykałaczek (wbitych na ukos, żeby się trzymało wieczko). Pieczemy w piekarniku około 1,5 godziny w 180stopniach. Przypalone smakują lepiej bo są chrupiące :D Oczywiście nie można przesadzić. :;230 Aaaaa i jeszcze jedno, oczywiście od tego jak dokładnie wydrążymy ziemniaczki, i czy "wieczko", również delikatnie wyskrobiemy, zależy jak szybko ziemniaczki się upieką :)
Smacznego! ;:137

Można podawać jako osobne danie, albo z mięskiem, zależy co w środku będzie :D
Jako wersję ulepszoną można podać z sosem jogurtowo-majonezowym-ketchupowym ;) :D . Trzy łyżki jogurtu naturalnego, dwie majonezu, jedna ketchupu. Pieprz, sól, zioła prowansalskie. Palce lizać :D
Pozdrawiamy! Małgosia i Nutka :wit
Nutkowy ogród...czyli "ogary lubią kwiatki"...>> Cz.1 <<,>> Cz.2 <<,>> cz.3 <<
>>Róże Nutki << >>Nutkowe kwiatki doniczkowe<<
Awatar użytkownika
Lorrie
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3732
Od: 5 maja 2009, o 13:45
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: dolnośląskie
Kontakt:

Re: Przepisy na tanie obiadki .

Post »

No to i ja coś dodam: jak przychodzę z pracy o tej samej porze co M wyciągam z lodówki lub kupuję puszkę tuńczyka w oleju.

Makaron z tuńczykiem
Wstawiam makaron do zagotowania się (najlepiej al dente).
Na patelni podsmażam drobno pokrojoną cebulkę,
później dodaję do niej tuńczyka z puszki i jeszcze chwilę duszę to wszystko, aż się zrobi gorące.
Dla bardziej wymagających - można dodać troszkę koncentratu pomidorowego.
Do patelni z tuńczykiem i cebulką dodaję makaron al dente, duszę wszystko jeszcze przez chwilę.
Jeszcze gorące można posypać pokruszonym parmezzano.

Pycha: szybko i niedrogo :)


Drugi przepis to potrawa z młodej cukinii.

Młoda cukinie kroimy na plasterki, dusimy pod przykryciem w małej ilości oliwy z oliwek, dodajemy ulubione przyprawy. Według mnie super smakuje z bazylią, czosnkiem. Jak się zrobi miękkie - smacznego .... Też dobre z parmezzano mmm.... :)
Awatar użytkownika
Nalewka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 6530
Od: 30 paź 2006, o 12:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Działka na Warmii

Re: Przepisy na tanie obiadki .

Post »

A może kotleciki z fasoli?

Z dowolnej suchej fasoli namoczonej na noc, ugotowanej, zmielonej z cebulą i przyprawami, zmieszanej z jajkiem, albo siemieniem lnianym i podanej w postaci usmażonych małych kotlecików polanych sosem pomidorowym, pieczarkowym albo chrzanowym :)
"Wyrzuciłem telewizor na śmietnik, a w radiu urwałem gałkę, tak aby nikt z rodziny nie mógł zmienić stacji i teraz jest tylko wasze radio u mnie w domu. I jestem naprawdę wolnym człowiekiem."
Awatar użytkownika
Jaonna
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 26
Od: 19 mar 2011, o 20:52
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Pogórze Łużyckie, Saksonia

Re: Przepisy na tanie obiadki .

Post »

Syta kartoflanka (także wegetariańska).

Na gar (proporcje na oko podaję)
Ziemniaki, kg
Cebula, 3szt
marchewka 1-2
wędzonka (niekoniecznie)
mleko (niekoniecznie)
Kminek
sól, pieprz, czarnuszka - do smaku
masło / oliwa

Ew. do posypania:
natka pietruszki
Żółty ser utarty
Grzanki z wczorajszego chlebka

Posiekane drobno cebule szklę w garze na maśle, potem chwilkę podduszam.
Dodaję obrane i posiekane lub w drobną kostkę pokrojone ziemniaki, marchewkę pociachaną jedną lub dwie, dopełniam wodą. Przyprawiam.
Całość bulgocze tak długo, aż z ziemniaków zrobi się paciaja. jeśli z wędzonką, to daje się ją pod koniec i nie zabiela już niczym.
Dodaję mleko, grzanki, etc.

Uwagi:
Kminek jest obowiązkowy.
Gęstość ulubioną trzeba wypracować samemu, ja najbardziej lubię taką, którą niemal można kroić.
Nie robić latem, chyba, że komuś bardzo zimno ;)
Awatar użytkownika
Nalewka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 6530
Od: 30 paź 2006, o 12:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Działka na Warmii

Re: Przepisy na tanie obiadki .

Post »

Właśnie zrobiłam podobną zupkę, ale:
- bez ziemniaków
- z całej dużej włoszczyzny
- z wielkim i grubaśnym porem
- jarzyny starłam w robocie kuchennym (duże oczka)
- pora pokroiłam w obrączki
- dodałam jałowiec, lubczyk i szczyptę kurkumy
- na wierzch dodałam sporo zieleniny, szczypior, kolendrę i natkę pietruszki.
Zupa wyszła aż gęsta od jarzyn, jak danie jednogarnkowe :)

Można zrobić na wywarze z jakichś gnatków, albo dodać kawałek pokrojonej w półplasterki i podsmażonej kiełbasy, ale można zrobić bez mięska, a z łyżką masła, czy oliwy. Można zagęścić mąką w mleku, można dodać śmietany, można dodać poszatkowaną kapustę, czy pieczarki, albo paprykę słodką, można zrobić mnóstwo wariacji :) Ale taka najprostsza tez jest pyszna, a do tego kolorowa i lekka :)
"Wyrzuciłem telewizor na śmietnik, a w radiu urwałem gałkę, tak aby nikt z rodziny nie mógł zmienić stacji i teraz jest tylko wasze radio u mnie w domu. I jestem naprawdę wolnym człowiekiem."
ODPOWIEDZ

Wróć do „Bądźmy ZDROWI i piękni... jak nasz ogród”