Czosnek "Słoniowy" - Elephant garlic

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
vita
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1275
Od: 5 sie 2009, o 20:08
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lublin

Re: Czosnek "Słoniowy" - Elephant garlic

Post »

Więc nie próbowałeś czosnku słoniowego mając go w rękach??? Aż trudno mi w to uwierzyć...może nie jesteś amatorem takich smaków?
Pozdrawiam, Wiktoria

Tak to się plecie...
mirzan
---
Posty: 4279
Od: 23 maja 2005, o 06:50
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Czosnek "Słoniowy" - Elephant garlic

Post »

Czosnek tylko wąchałem,wypróbuję własne przyrosty.Jeśli wytwarza cebulki powietrzne,
to zjedzenie jednego ząbka oznaczało by zniszczenie kilkudziesięciu przyszłych roślin.A może jeszcze nasiona umie zawiązać?
Awatar użytkownika
vita
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1275
Od: 5 sie 2009, o 20:08
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lublin

Re: Czosnek "Słoniowy" - Elephant garlic

Post »

Mirzan....zmiękłam :lol: Sześć dolarów za ząbek w Stanach! Chyba też wypróbuję dopiero własne przyrosty :;230
I bardzo liczę na zdolność zawiązania nasion.
Pozdrawiam, Wiktoria

Tak to się plecie...
mineralek
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 44
Od: 10 lut 2011, o 16:19
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Czosnek "Słoniowy" - Elephant garlic

Post »

Ja sie zastanawiam, dlaczego Wy ten czosnek ściagacie z US i Canady, jak bliżej jest w UK i taniej.
Ja kupiłam go jesienią i w grudniu wsadziłam na grządkę z bratkami-nie mam warzywnika, dzisiaj ma już 10 cm wysokości, wsadzałam na ok.10cm głębokości
-3 wysokości cebuli-jak w tulipanach i cebulowych. Liscie ma ładne, ale... ja niestety mieszkam w UK i tutaj najwiekszy mróz był -6. Jaki urosnie? :roll: napiszę, również w tym roku jesienią posadze go w Polsce na działce siostry, zobaczymy jak przezimuje. Dla zainteresowanych jeszcze zakupem szukajcie na ebay.co.uk
Awatar użytkownika
KasiaPuk
200p
200p
Posty: 446
Od: 17 sty 2011, o 21:25
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Planet Thanet ;)

Re: Czosnek "Słoniowy" - Elephant garlic

Post »

A tak ogółem, ten czosnek się je czy tylko ogląda? Czytam Wasze posty i nie kumam :;230
Horse riding - an art of keeping a horse between you and the ground.
mineralek
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 44
Od: 10 lut 2011, o 16:19
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Czosnek "Słoniowy" - Elephant garlic

Post »

Kasiu, oczywiście to przepyszny czosnek do jedzenia, on jest o tyle niezwykły, że ma ząbek jak cała główka tego zwykłego :D
Awatar użytkownika
anutka_k
100p
100p
Posty: 144
Od: 2 maja 2010, o 20:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Lubuskie/Świebodzin
Kontakt:

Re: Czosnek "Słoniowy" - Elephant garlic

Post »

Zaciekawiło mnie to co pisze na temat tego czosnku , więc zamówiłam z Hiszpanii i nie mogę się doczekać kiedy znajoma mi wyśle. :)
Znane są tysiące sposobów zabijania czasu, ale nikt nie wie jak go wskrzesić.
ida74
---
Posty: 4357
Od: 10 kwie 2008, o 17:03
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Nad stawem

Re: Czosnek "Słoniowy" - Elephant garlic

Post »

Dla mnie polują na czosnek w Hiszpanii i UK -zobaczymy za miesiąc co z tego wyniknie :?:
przemek-g
100p
100p
Posty: 137
Od: 6 paź 2009, o 16:53
Lokalizacja: Białystok

Re: Czosnek "Słoniowy" - Elephant garlic

Post »

gdy byłem w USA kilka lat temu to sprowadziłem sobie 15 główek tego czosnku (nie wiem skąd opinie, że jest drogi i rzadko spotykany na wschodnim wybrzeżu - był w każdym sklepie spożywczym nawet w małych miasteczkach po 0,99$ za główkę). Posadziłem jak polski tylko głębiej, wyrósł wysooooko i miał wielkie szerokie liście - każdy kto przechodził alejką pytał co to za giganty posadziłem a posadziłem pół na pół na grządce razem z naszym czosnkiem. Główki urosły wielkie jak te pierwotnie kupione w USA. Smak? Łagodnie delikatny - dla mnie za słaby. Dawno zjedzony i teraz sadzę tylko nasz :)
pozdrawiam
Awatar użytkownika
vita
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1275
Od: 5 sie 2009, o 20:08
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lublin

Re: Czosnek "Słoniowy" - Elephant garlic

Post »

przemek-g pisze:gdy byłem w USA kilka lat temu to sprowadziłem sobie 15 główek tego czosnku (nie wiem skąd opinie, że jest drogi i rzadko spotykany na wschodnim wybrzeżu - był w każdym sklepie spożywczym nawet w małych miasteczkach po 0,99$ za główkę).
Głównie stąd, że trzeba było go zdobyć w dwa dni, a osoba tym się zajmująca o ogrodnictwie nie wie nic i korzystała głównie z internetu :;230 Pocieszające, że w białostockim tak dobrze się spisał, a nie próbowałeś przechować do następnego sezonu jakiegoś ząbka? Ciekawa jestem w jakich warunkach należy je przechowywać, bo łusek ma mało i są dosyć delikatne.
Pozdrawiam, Wiktoria

Tak to się plecie...
x-suzana
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 2350
Od: 15 gru 2009, o 11:41
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Czosnek "Słoniowy" - Elephant garlic

Post »

Jest jeden szkopuł: ten czosnek nie mnoży się tak szybko bo ma chyba 3 ząbki w główce więc na duże i szybkie rozmnożenie nie ma co liczyć.

Sebapila, może orientujesz się można to tam kupić ot tak w sklepie spożywczym czy ogrodniczym czy też zamawiać w sklepach nasiennych?
Awatar użytkownika
Zielona_Ania
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3919
Od: 2 mar 2010, o 17:40
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Czosnek "Słoniowy" - Elephant garlic

Post »

vita pisze: Ciekawa jestem w jakich warunkach należy je przechowywać, bo łusek ma mało i są dosyć delikatne.
W suchym i chłodnym miejscu można przechowywać do 8 miesięcy. Ta informacja pochodzi z artykułu z Hasła Ogrodniczego, można poczytać i o uprawie : http://www.ho.haslo.pl/article.php?id=1833
x-suzana
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 2350
Od: 15 gru 2009, o 11:41
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Czosnek "Słoniowy" - Elephant garlic

Post »

Muszę zwrócić uwagę jaki to czosnek, ja nie spotkałam się żeby pisało że zimowy.

Rzeczywiście,w Haśle piszą, że sadzi się jesienią ale też w marcu :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”