Nutkowy ogród

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
marko7
50p
50p
Posty: 78
Od: 1 mar 2010, o 23:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: śląskie_ północ

Re: Nutkowy ogród

Post »

Witaj Małgosiu,.. piękne róże i te inne kwiaty .. to chyba astry,..,.. ale popraw proszę jak się mylę bo jestem laikiem w sprawach nazw kwiatów,.. :-)
moja pierwsza myśl,.. widząc tą wodę,.. to,.. tak,.. oczko wodne,.. a może raczej staw,...
w przyszłości po zagospodarowaniu,..
mój wujek powiedziałby, że może nawet staw rybny,.. z hodowlą rybek,..
ale to tylko takie głośne myśli,..
wyobraźnia podpowiada mi staw ozdobny z wyraźnie zaznaczonymi brzegami,...i jakiś mostek,.. itp... :-)
będąc na twoim miejscu pewnie poszukał bym jakiegoś dobrego specjalisty od kształtowania terenu ,... pod tym względem,.. :-)
Awatar użytkownika
Nutka81
1000p
1000p
Posty: 2806
Od: 13 maja 2010, o 13:01
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Nutkowy ogród

Post »

Dziękuje Marku za odwiedziny :)
Tak są tam i astry, nie mylisz się :)
Nutka81 pisze:Obrazek

Co do oczka wodnego to powiem tak... Oczko musi być w miarę nieduże. Może odrobinę większe niż widać na zdjęciu z letniego zalania (widoczna dziura mniej więcej pośrodku zdjęcia, ta wyżej ;) ). Nie chcę robić z niego stawu i przy tym odbierać miejsce do biegania pieskom ;) Tym bardziej, że gdy ogród przed domem będzie już wykończony, to będzie to ich stały wybieg :) Na pewno korzystam z pomocy kogoś bardziej doświadczonego, gdy zacznę urządzać miejsce naokoło oczka. Przewidziałam tam taki zielony zakątek...przede wszystkim rożne trawy ozdobne i inne lubiące wilgoć rośliny. Zobaczymy jak to będzie. Na razie jednak trzeba uporać się z ta wodą.
Pozdrawiamy! Małgosia i Nutka :wit
Nutkowy ogród...czyli "ogary lubią kwiatki"...>> Cz.1 <<,>> Cz.2 <<,>> cz.3 <<
>>Róże Nutki << >>Nutkowe kwiatki doniczkowe<<
Patafix
50p
50p
Posty: 76
Od: 11 lip 2009, o 16:19
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Nutkowy ogród

Post »

Masz bardzo piękny ogród. Twoje róże zwalają z nóg. Życzę dalszych sukcesów w uprawie roślin.
Awatar użytkownika
Nutka81
1000p
1000p
Posty: 2806
Od: 13 maja 2010, o 13:01
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Nutkowy ogród

Post »

Dziękuje :) ...i wzajemnie życzę sukcesów ogrodowych :)
Pozdrawiamy! Małgosia i Nutka :wit
Nutkowy ogród...czyli "ogary lubią kwiatki"...>> Cz.1 <<,>> Cz.2 <<,>> cz.3 <<
>>Róże Nutki << >>Nutkowe kwiatki doniczkowe<<
Awatar użytkownika
moniczek
1000p
1000p
Posty: 1381
Od: 19 sie 2010, o 17:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Nutkowy ogród

Post »

Zimowe ujęcia w ogrodzie super. ;:138 Dużo różnych kwiatów widzę, chyba będzie ich Nutko jeszcze więcej? :D :D
Mój ogród-czarujący...
Pozdrawiam Monika :)
Awatar użytkownika
Nutka81
1000p
1000p
Posty: 2806
Od: 13 maja 2010, o 13:01
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Nutkowy ogród

Post »

Moniczko Dziękuje za miłe słowa :) A co do kwiatków, to oczywiście że będzie ich więcej. Lista zakupów jest dłuuuuuuuga...tylko czy uda się wszystko kupić...niestety pewnie trzeba będzie "na raty" :D ;)
Pozdrawiamy! Małgosia i Nutka :wit
Nutkowy ogród...czyli "ogary lubią kwiatki"...>> Cz.1 <<,>> Cz.2 <<,>> cz.3 <<
>>Róże Nutki << >>Nutkowe kwiatki doniczkowe<<
Awatar użytkownika
Nalewka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 6532
Od: 30 paź 2006, o 12:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Działka na Warmii

Re: Nutkowy ogród

Post »

No dobrze, gospodyni bywa, płot jest, roślinki są, a gdzie są ogary??? :;230
"Wyrzuciłem telewizor na śmietnik, a w radiu urwałem gałkę, tak aby nikt z rodziny nie mógł zmienić stacji i teraz jest tylko wasze radio u mnie w domu. I jestem naprawdę wolnym człowiekiem."
Awatar użytkownika
moniczek
1000p
1000p
Posty: 1381
Od: 19 sie 2010, o 17:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Nutkowy ogród

Post »

Nutko ja już zaczęłam jedną trzecią roślin wykreślać z listy, bo w tym roku nie dam rady żeby wszystko kupić i jeszcze to pomieścić. Trzeba być cierpliwym i poczekać (Akurat! I tak będę kombinować, żeby chociaż połowę chciejstw zakupić. :;230 ).
Mój ogród-czarujący...
Pozdrawiam Monika :)
Awatar użytkownika
Nutka81
1000p
1000p
Posty: 2806
Od: 13 maja 2010, o 13:01
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Nutkowy ogród

Post »

Nalewka pisze:No dobrze, gospodynie bywa, płot jest, roślinki są, a gdzie są ogary??? :;230
Ogary...? ;)
Na razie jeden...proszę bardzo... :D
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Może być też z gończym...
Obrazek
Owczarkiem australijskim i gończym...
Obrazek
Afganem...
Obrazek
I drugim ogarem... :D
Obrazek

I z najlepszym ogarzym kumplem...podczas zapasów na trawce ;)
Obrazek
Tak więc ogary lubią i kwiatki i tarzanie na trawce ...no i niestety... kopanie dziur :D :;230
Jest jeszcze duuuuużo więcej...ale chyba wystarczy na razie ;)
Moniczko ...mam dokładnie to samo... :;230 ...weź i wykreśl coś z listy...to wręcz syzyfowa praca :roll: Wykreślam dwie rośliny, a dochodzą cztery... ;:223 :;230
Pozdrawiamy! Małgosia i Nutka :wit
Nutkowy ogród...czyli "ogary lubią kwiatki"...>> Cz.1 <<,>> Cz.2 <<,>> cz.3 <<
>>Róże Nutki << >>Nutkowe kwiatki doniczkowe<<
Awatar użytkownika
megi1402
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2149
Od: 1 lis 2010, o 00:28
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Köln

Re: Nutkowy ogród

Post »

Nutka jest twoja... a reszta psów na gościnnych występach czy także mieszka w twoim ogrodzie? :D
Ogród ciekawie się zapowiada, niepokoi tylko woda na trawie. Mam nadzieję, że uda ci się z nią uporać.
Bardzo spodobał mi się szary mur ze strukturą, kolorowe kwiaty świetnie się prezentują na jego tle. Jak jest zrobiony?
Awatar użytkownika
maniusika
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5969
Od: 18 mar 2009, o 20:50
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Nutkowy ogród

Post »

Przy zakupach sama lista się zmniejszy bo albo trudno dostać takie roślinki albo ich na razie nie ma albo brak pieniędzy i część chciejstw przeszło na ten rok .. Podejrzewam że w tym roku będzie tak samo .. ale przynajmniej co roku jest co do kupienia .. Ładne pieski ,, chyba trochę kwiaty od nich ucierpią ..
zapraszam do mego ogrodu..Janka
Moje -marzenia-maniusika -IV
Mój album
Awatar użytkownika
Nutka81
1000p
1000p
Posty: 2806
Od: 13 maja 2010, o 13:01
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Nutkowy ogród

Post »

megi1402 pisze:Nutka jest twoja... a reszta psów na gościnnych występach czy także mieszka w twoim ogrodzie? :D
Ogród ciekawie się zapowiada, niepokoi tylko woda na trawie. Mam nadzieję, że uda ci się z nią uporać.
Bardzo spodobał mi się szary mur ze strukturą, kolorowe kwiaty świetnie się prezentują na jego tle. Jak jest zrobiony?
Tak Nutka moja, a reszta psów tak jak to ujęłaś była "na gościnnych występach" :D
Zobaczymy jak z ta woda będzie... będziemy starać się coś z nią zrobić...bo tak być nie może :(
Co do płotu, to jest to betonowy płot, postawiony z gotowych (wylanych z betonu) przęseł i słupków. Mam jednak w planach przemalowanie go na kolor piaskowy bądź jasno brązowy :D Taki szary źle mi się kojarzy... :;230
maniusika pisze:Przy zakupach sama lista się zmniejszy bo albo trudno dostać takie roślinki albo ich na razie nie ma albo brak pieniędzy i część chciejstw przeszło na ten rok .. Podejrzewam że w tym roku będzie tak samo .. ale przynajmniej co roku jest co do kupienia .. Ładne pieski ,, chyba trochę kwiaty od nich ucierpią ..
No to prawda, z tymi zakupami ;) No ale nie wszystko na raz... jakoś to będzie i może kiedyś wszystkie chciejstwa spełnię :D
A co do piesków, to tylko Nucia jest moja. Reszta przyjeżdża w odwiedziny czasami. Ogród mam podzielony siatka na dwie części. Ta z oczkiem jest za domem, to taka część "użytkowa". Zamykam bramkę i psy mogą tu szaleć :D Z kolei z Nucią nie mam problemów w ogrodzie ozdobnym. Kopie tylko gdzieś na uboczu, nigdy w grządkach bo wie że nie wolno. A przez kwiaty przeskakuje, bo nauczyła się już, że pomiędzy kwiatkami biegać nie wolno ;) Na prawdę wyjątkowo grzeczny ten mój ogr ;) Jedynie pozostawione "bezpańsko" puste doniczki po posadzonych roślinkach, lub gumowe rękawiczki uznaje za zostawione specjalnie dla niej do zabawy :;230
Pozdrawiamy! Małgosia i Nutka :wit
Nutkowy ogród...czyli "ogary lubią kwiatki"...>> Cz.1 <<,>> Cz.2 <<,>> cz.3 <<
>>Róże Nutki << >>Nutkowe kwiatki doniczkowe<<
Awatar użytkownika
AgaNet
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5200
Od: 26 sie 2010, o 11:00
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Szkocja

Re: Nutkowy ogród

Post »

:wit

Piękny ogród i piękne róże ;:138
Jestem ciekawa wiosennych planów :uszy
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”