W.o...Grzybach

Sekcja uporządkowana tematycznie. Wątki kwalifikuje tylko Administrator.
martas

Post »

Jej! Aż tyle ich masz?

U mnie suszarka też chodzi non - stop, ciekawe ile wytrzyma ;)
Awatar użytkownika
broniusz
---
Posty: 375
Od: 24 mar 2006, o 21:18
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post »

Tak po prawdzie martas to się szczerze zastanawiam nad tym czy nie zbierać ich na zarobek... W sakiewce licho a to taki przyjemny sposób zarobkowania :D Słyszałem, że za pogrzybki w skupie dają 4-6 zł/kg. Jak się uzbiera w dwie osoby 20 kg to jest już średnio licząc 100zł za jeden dzień pracy - chyba nie tak źle :?: 8)
Broniusz
martas

Post »

No. Nieźle. Tyle tylko, że jak jest taki wysyp, to i ceny idą w dół. Pytałam przy drodze - kobita chciała 20 zł za cały kosz podgrzybków. Nie wiem ile, może z 5 kg, albo więcj tam było.
Awatar użytkownika
broniusz
---
Posty: 375
Od: 24 mar 2006, o 21:18
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post »

No ale te ceny, które podałem to już są te obecne, po pójściu w dół 8)
Broniusz
martas

Post »

Hmm... No to powiem Ci, że gdybym miała kupić grzyby, to poszłabym na drogę, a nie do skupu ;)
Awatar użytkownika
broniusz
---
Posty: 375
Od: 24 mar 2006, o 21:18
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post »

Tylko wiesz jak to jest martas - jeśli ktoś się zna na grzybach to może kupować od kobity przy drodze, ale jeśli się nie zna to ja bym znowu takiego zaufania do obcej było nie było osoby nie miał... Może podgrzybki to akurat trudno pomylić, ale z innymi grzybami może nie być tak przyjemnie ... No i nie wiadomo gdzie to było zbierane - bo jak np. przy drodze to pyszności - grzyby z racji tego, że mają w sobie dużo wody, to zbierają jak gąbka wszystkie świństwa...
No ale my się takimi rzeczami nie musimy martwić - sami sobie pozbieramy 8) A jak od nas skup będzie chciał kupić za dobra cenę to jego sprawa 8) :lol: A poza tym to właściwie nie wiem czy taka zwykła osoba może kupić detalicznie grzyby ze skupu - to przecież idzie do firm...
Broniusz
martas

Post »

to przecież idzie do firm...
A na targowiska? Chyba też?

Tak czy siak, jak Ci dają dobrą cenę, to daj cynk - może też zacznę na tym zarabiać;)
Awatar użytkownika
broniusz
---
Posty: 375
Od: 24 mar 2006, o 21:18
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post »

martas pisze:A na targowiska? Chyba też?
No to prawda - na targowiska też :oops:
Jak coś ustalę to dam znać 8)
Ale może wcześniej znajdzie się ktoś z moich stron kto przypadkiem będzie wiedział gdzie skup...
Albo ktoś kto wie jak i gdzie szukać gdzie są skupy...
Broniusz
Awatar użytkownika
broniusz
---
Posty: 375
Od: 24 mar 2006, o 21:18
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post »

A to ostatnio zebrane przez nas grzybki:
krawce (koźlarze pomarańczowożółte)-> Obrazek kozaki (koźlarze babka)-> Obrazek prawdziwki (borowiki szlachetne)-> Obrazek kurki (pieprzniki jadalne)-> Obrazek maślaki zwyczajne-> Obrazek i trochę czarnych łepków (podgrzybków brunatnych)-same się nawijały w rękę choć wcale nie je poszliśmy zbierać tylko te poprzednio zaprezentowane-> Obrazek
Broniusz
Awatar użytkownika
Karo
-Administrator Forum-.
-Administrator Forum-.
Posty: 21718
Od: 16 sie 2006, o 14:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Centrum Polski
Kontakt:

Post »

Nie dziwię się,że szukacie rynku zbytu.....Można się "przejeść i przesuszyć",ale jaka przyjemność ....zazdroszczę,ale w tak dobrym tego słowa znaczeniu i to głównie spacerów po lesie.Pamiętam post,w kt órym pisałeś,że wybieracie sie pierwszy raz na grzyby i że będzie rozpoznawał je ktoś inny....Popatrzcie państwo,jakim znawcą grzybów i to jakich grzybów ,szlachetnych gatunków jest już broniusz.Zyczę dalszych owocnych wypraw no i oczywiście smacznego....
:lol: Pozdrawiam
KaRo - Administrator Forum
??? Pytania do Ekipy...
? KaRolinki
eMZet
1000p
1000p
Posty: 1349
Od: 7 lip 2006, o 22:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Post »

Jadę jutro na grzyby do Puszczy Kurpiowskiej. Sto dwadzieścia pięć kilometrów w jedną stronę. Po powrocie napiszę o wynikach. :lol:
Mietek.
Awatar użytkownika
Elizabetka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 8474
Od: 4 lip 2006, o 20:04
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Post »

Miłej podróży i obfitych zbiorów życzę. A chodzisz Mietku w takiej czapeczce?;:28

Pa pozdrawiam.
Awatar użytkownika
SATI
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 311
Od: 26 maja 2006, o 15:50
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: SKIERNIEWICE

Post »

Byłam dzisiaj na grzybach i własnie wziełam się za suszenie i gotowanie jestem z siebie dumna nazbierałam duuuuuuuuużo ;:1
Zablokowany

Wróć do „WSZYSTKO o... Bazy wiedzy użytecznej”