Gdzie kupić nasiona warzyw, sadzonki?

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
ODPOWIEDZ
Materka
50p
50p
Posty: 51
Od: 18 sty 2011, o 22:38
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: woj. podkarpackie

Re: Gdzie kupić nasiona warzyw. Sklep internetowy - który?

Post »

Dzięki suzana. W takim razie trzeba jeszcze trochę posuszyć, jak się niechce mieć kwiatostanów. Mnie to jednak nie przeszkadza jeśli kilka cebul wypuści kwiatostany - mam nasiona, które pięknie kiełkują i rosną. Cebule uwielbiam, więc sadzę i sieje różne gatunki. Sąsiedzi na początku bardzo się dziwili po co mi aż tyle cebuli :;230 , . Sadzę tyle, żeby starczyło na całą zimę. Ubiegły sezon jednak nie był dobry dla cebuli (i nie tylko dla cebuli), mokro i zimno wiosną. Zbiory nie zaliczyłam do udanych.

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Waleria
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3612
Od: 12 sty 2007, o 11:36
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Opole

Re: Gdzie kupić nasiona warzyw. Sklep internetowy - który?

Post »

KasiaPuk pisze:Przejrzałam ofertę PNOS-u, jestem pod wrażeniem i już mam listę wybranych pozycji w kategorii warzywa;) A teraz chyba muszę się udać na forum kwiatowo-bylinowe, o ile w warzywach czuję się dość pewnie, to z kwiatami będzie problem... I całe szczęście że będę w Pl po nowy dowód akurat w lutym, zamówię nasiona i kupię je taniej niż tutaj. Porównałam ceny: w Pl nasionka rzodkiewki (przykładowo) 1.79 zł - w UK identyczna paczuszka nasion 1,79 funta... ;)


Znajomy z Kanady też przy okazji bytności w Polsce kupuje tutaj nasiona.
Waleria
Awatar użytkownika
coco12
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1244
Od: 4 sie 2008, o 12:32
Lokalizacja: Podkarpackie

Re: Gdzie kupić nasiona warzyw. Sklep internetowy - który?

Post »

;:138 No tak szybko przysłali ,że aż się zdziwiłam .Zamawiałam w niedzielę ,a dzisiaj doszła paczka z plantico ,większośc z datą 2014 i 2015 chociaż parę też z 2012 .
gandr1
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 19 sty 2011, o 14:20
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Gdzie kupić nasiona warzyw. Sklep internetowy - który?

Post »

Chciałabym kupić większą ilość nasion cebula-dymka.Jeśli ktoś może polecić jakiś fajny, sprawdzony sklep to bardzo proszę.Cena? Jeszcze raz dziękuję. gandr1@interia.pl
przemek1136
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6661
Od: 10 mar 2008, o 18:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Za Lublinem, za Rzeszowem.. Lubartów

Re: Gdzie kupić nasiona warzyw. Sklep internetowy - który?

Post »

gandr1 sprecyzuj pytanie! Czy zamierzasz kupić nasiona i je wysiać w celu uzyskania dymki czy chcesz kupić i dymkę i nasiona? Co dla Ciebie oznacza większa ilość? Jak duży areał chcesz obsiać/obsadzić?
Awatar użytkownika
WioLinKa
200p
200p
Posty: 225
Od: 26 kwie 2007, o 18:37
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Gdzie kupić nasiona warzyw. Sklep internetowy - który?

Post »

A moja znajoma kupuje tutaj http://www.garden24.pl , Przegladnełam oferte, zamowie u nich, a ciekawe warzywa na http://www.franchi-sementi.pl
Awatar użytkownika
MagdaMisia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2814
Od: 17 mar 2009, o 20:39
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Nasiona Franchi

Post »

Nie ma opcji za pobraniem. Jest tylko przedpłata. Wysyłają szybko - 3-4 dni. Powyżej 30 zł zamówienia wysyłka gratis.
Awatar użytkownika
WioLinKa
200p
200p
Posty: 225
Od: 26 kwie 2007, o 18:37
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Nasiona Franchi

Post »

MagdaMisia przeczytałam dokładnie regulamin sklepu i jest opcja "za pobraniem".
Awatar użytkownika
MagdaMisia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2814
Od: 17 mar 2009, o 20:39
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Nasiona Franchi

Post »

No to próbuj. Jak złożysz zamówienie sama się przekonasz, że jedyna dostępna opcja zapłaty to przelew bankowy. :wit
Awatar użytkownika
WioLinKa
200p
200p
Posty: 225
Od: 26 kwie 2007, o 18:37
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Nasiona Franchi

Post »

Właśnie złożyłam zamówienie, masz rację MagdaMisia :!: , dostępny sposób zapłaty to przelew.
Awatar użytkownika
esony1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1302
Od: 27 lis 2010, o 20:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wawa

Re: Gdzie kupić nasiona warzyw. Sklep internetowy - który?

Post »

Zielona_Ania pisze: rzodkiewka Candela di Fuoco. Zastanawiam się też nad ogórkiem melonowym.
Rzodkiewka Candela di Fuoco - baaaardzo dłuuuuga i baaaaardzo ostra. Ogórek melonowy super. Skórka miękka jasna ( seledynowa ) i aksamitna. Ogórek w smaku słodkawy, rzeczywiście nadaje się do sałatek. W tym roku także będe siała i rzodkiewkę i ogórka.

Jeszcze jedno ... u mnie rzodkiewkę oprócz mnie polubiła śmietka kapuściana ( wgryzała się w korzenie zawzięcie bez opamiętania ). Jeżeli posiadasz takiego "lokatora" w warzywniku to dobrze by było przykryć zasiewy agrowłókniną co by śmietka za wcześnie się nie zwiedziała o wykwintnym jedzonku. ;:4 ;:137
pozdrawiam
Edyta
Awatar użytkownika
Zielona_Ania
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3919
Od: 2 mar 2010, o 17:40
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Gdzie kupić nasiona warzyw. Sklep internetowy - który?

Post »

Niestety moje poletko śmietka nawiedzała namiętnie w 2010, więc zdecydowanie muszę pomóc rzodkiewce w tym roku. Melonowy już kupiony. Zasoby nasion rosną z dnia na dzień :D lada moment powinno przyjść zaległe zamówienie z Franchi (nie wszystko mieli w listopadzie), a także nasiona wynalazków od pani Ochotnickiej (najciekawsza dla mnie kukurydza Oaxacan Green). Szkoda że działki nie przybywa ;:224 .
Esmeralda
500p
500p
Posty: 523
Od: 12 maja 2008, o 14:56
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Gdzie kupić nasiona warzyw. Sklep internetowy - który?

Post »

Ten sam ból - tylko 300 m kw., a tyle rzeczy chciałoby się sprawdzić z "Ogrodu nie z tej ziemi" :wink:
ODPOWIEDZ

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”