Kwiatki bergamotki

Zdjęcia roślin doniczkowych, domowych
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
bergamotka
100p
100p
Posty: 162
Od: 14 wrz 2010, o 12:12
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Kwiatki bergamotki

Post »

Witam Was bardzo serdecznie. Czytam to forum już od jakiegoś czasu i jestem pełna podziwu jak wiele serca wkładacie w swoje hobby. Ja tak właściwie dopiero się uczę jak odpowiednio zajmować się roślinkami. Mam nadzieję, że w razie problemów i mi coś doradzicie.

Na początek pokażę Wam kilka moich roślinek.

Oto mój ulubiony cyklamen,który kwitnie u mnie już trzeci rok, a został przyniesiony ze śmietnika. Obrazek
Obrazek Obrazek

Mam jeszcze dwa cyklameny, ale jeden ma dopiero pączki a drugiego trochę przesuszyłam i wszystkie pączki opadły.

A teraz kliwia. Kwitnie ładnie, ale nie wiem dlaczego kwiatostan ma zawsze tak nisko. Obrazek

A tak miesiąc temu kwitły u mnie bożonarodzeniowce. Ten jest jeszcze młodym okazem. Obrazek

Obrazek

A to jego mamusia. Jest u nas odkąd pamiętam ,a więc ma chyba z dwadzieścia lat. Obrazek

Na koniec pochwalę się jeszcze największym okazem - oto diffenbachia. Obrazek
Zdjęcie to zrobiłam jeszcze przed świętami. Teraz przeniosłam ją do innego pokoju (bo za bardzo "płakała" na łóżko), w którym jest trochę ciemniej i wszystkie liście podniosła do góry, przez co nie wygląda już tak okazale. A może to wina tego, że na święta przetarłam jej liście ściereczką z nabłyszczaczem?

Jak aparat znów zacznie ze mną współpracować to pokażę Wam inne roślinki.
Awatar użytkownika
anoli
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7840
Od: 3 lis 2007, o 16:26
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: kwiatki bergamotki

Post »

Witaj!
Grudniki pięknie Ci kwitną. Ja jakoś nie mam ręki do tych kwiatów, czego strasznie żałuję. Cyklamen piękny, nie widziałam jeszcze takich karbowanych kwitów. Kliwia jest na liście moich marzeń, spotkałam się z wieloma zdjęciami tak nisko kwitnących, nie jest to więc raczej nic niedobrego. Diffenbachia wspaniała. Miałam okaz podobnej wielkości i jasnych liściach, niestety powierzyłam opiekę nad nim mężowi - dla kwiatka skończyło się to tragicznie. Nie spotkałam się z efektem płaczu difci. Wiele roślin kiepsko reaguje na nabłyszczacze - warto zawsze sprawdzić na jednym, dwóch liściach czy nic złego sie nie dzieje, zanim zaczniemy z całą rośliną.
Pozdrawiam i czekam na więcej zdjęć. :)
Wątki Zapraszam serdecznie Ilona
ninad
200p
200p
Posty: 498
Od: 10 mar 2010, o 11:49
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: kwiatki bergamotki

Post »

Witaj Bergamotko , kwiatki masz ładne i zadbane ;:138
Czekam na dalsze zdjecia :D
Pozdrawiam ;:3
Awatar użytkownika
Antilia
1000p
1000p
Posty: 1036
Od: 15 maja 2010, o 17:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: kwiatki bergamotki

Post »

Witaj na forum :wit

Bardzo kwieciście u Ciebie ;:108 chętnie zobaczę więcej okazów :D
Pozdrawiam, Izabela :)
Antilia i kwiatki :)
Poszukuję stapelii! Jeśli masz, daj znać!
Awatar użytkownika
anik
1000p
1000p
Posty: 2296
Od: 28 maja 2010, o 13:05
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie

Re: kwiatki bergamotki

Post »

Witaj na forum.
Strasznie śliczny ten twój cyklamenik. A difenbachia okaz kolosalny. Czekam na więcej.
Pozdrawiam - Ania
Kwiatki u Ani 2
Awatar użytkownika
elcia1974
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9111
Od: 23 lip 2009, o 18:25
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: kwiatki bergamotki

Post »

:wit na Forum
Serdecznie gratuluję cyklamena. Jest piękny. Tak samo kliwia, grudniki i diffenbachia. ;:138
Napisz nam proszę, jak masz na imię. Będzie nam się milej pisało. :D
Pozdrawiam!
Ela
Droga przez las nie jest długa, jeśli kocha się osobę, którą idzie się odwiedzic.
Aktualny wątek: Doniczkowi domownicy Eli cz. 7 Poprzednie części: Spis moich wątków
Wątek sprzedażowy: Sprzedam, kupię, wymienię rośliny doniczkowe
Awatar użytkownika
maribat
1000p
1000p
Posty: 4942
Od: 4 mar 2010, o 12:53
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: kwiatki bergamotki

Post »

:wit Zatrzymała mnie piękna, kwitnąca kliwia.. jak ja je uwielbiam ;:224
Śliczne kwitnące, chyba niecierpliwie poczekam na resztę ;:65
A, .. i ja za Elką może imię poproszę?
-*Marta
wszystko moje jest tu:
zapraszam
Awatar użytkownika
agata06
1000p
1000p
Posty: 1546
Od: 17 wrz 2010, o 11:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: kwiatki bergamotki

Post »

Ja również przybiegłam się przywitać :wit
Pięknie się zaczyna ;:108 Zazdroszcze cyklamenów zwłaszcza bo ja jakoś nie mam do nich ręki :roll: trzy już uśmierciłam :oops:
Rośliny są jak ludzie, potrzebują miłości by żyć, pokonywać choroby i umierać w spokoju.
ZAPRASZAM
Awatar użytkownika
Tryamour
500p
500p
Posty: 780
Od: 22 cze 2010, o 22:03
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wołomin

Re: kwiatki bergamotki

Post »

Witaj na forum :)

Piękne kwiatuszki :) Cyklamen ma śliczne kwiatuszki. Dobrze, że go uratowałaś ;:138
Awatar użytkownika
bergamotka
100p
100p
Posty: 162
Od: 14 wrz 2010, o 12:12
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: kwiatki bergamotki

Post »

Dziękuję Wam bardzo za tak piękne słowa. :wit Będzi mi na prawdę miło jeśli będziecie się do mnie zwracać "bergamotko" (strasznie mi się ta nazwa podoba).

Zdjęcia te zrobiłam jeszcze przed świętami. Cyklamen ma faktycznie dość niespotykane płatki. Obecnie nie wygląda już tak ładnie. Łodyżki z kwiatkami bardzo wybujały i trochę się pokładają,a to wszystko przez to, że stoi w kuchni na parapecie przy kaloryferze i kuchence. Ma więc chyba za ciepło,ale Dzięki temu nie zapominam go podlewać. :oops:

Historia diffenbachi jest również bardzo ciekawa. Jakieś pięć lat temu, na "Zielone Świątki", dokładnie w tej doniczce co na zdjęciu, tata przyniósł od babci mały zielony badylek, który zamienił się w całkiem sporego krzaka. Już kilkukrotnie nam kwitła. Za pierwszym razem, przez pół wieczora zastanawialiśmy się co tak pachnie (a raczej śmierdzi). Niestety po kwitnieniu, przez jakiś czas gorzej rośnie, więc na raz następny chyba nie pozwolę jej pachnieć :lol:
Rok temu miała jeszcze dodatkowe dwie łodygi, ale dostaliśmy małego kotka, który lubił bawić się w małpkę i pewnego razu złamał łodyżki. Ale nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło, bo teraz mam dodatkowo dwie małe difcie.
Jedyny i chyba największy problem jaki mam z tym kwiatkiem to tarczniki. Przecieram ją co jakiś czas wodą z szarym mydłem, ale one przez cały czas wracają. Pałeczki na taki okaz są nieskuteczne. Wiosną spróbuję wystawić ją na pole i spryskać jakąś chemią. Jak się nie uda to chyba jednak się z nią pożegnam :cry: , bo inaczej nigdy nie uda mi się pozbyć tych potworów. Na szczęście młode ich nie mają (profilaktycznie zaaplikowane pałeczki).
Awatar użytkownika
bergamotka
100p
100p
Posty: 162
Od: 14 wrz 2010, o 12:12
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: kwiatki bergamotki

Post »

Udało mi się znaleźć zdjęcie kwiatka diffenbachi.

Obrazek

Jutro postaram się wkleić aktualne zdjęcia innych roślin.
Awatar użytkownika
anoli
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7840
Od: 3 lis 2007, o 16:26
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: kwiatki bergamotki

Post »

Bergamotko - difcia jest tak cudna, że warto o nią powalczyć. Po oprysku warto wymienić jej ziemię, wymyć doniczkę i zaaplikować pałeczki. Takie kompleksowe działanie powinno przynieść sukces, za co będę trzymała kciuki.
Wątki Zapraszam serdecznie Ilona
heliofitka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7921
Od: 2 cze 2010, o 11:02
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: kwiatki bergamotki

Post »

;:7 Bergamotko kiedy czytam, że "śmietnikowy" cyklamen kwitnie u Ciebie trzeci rok (mój zawsze pada zaraz po przyniesieniu do domu) a difenbachię doprowadziłaś do kwitnienia...to zaczynam zastanawiać się, kto od kogo powinien uczyć się o pielęgnacji kwiatów ;:24 czekam na kolejne kwiaty :D
Pozdrawiam Iwona
Domowe Ogród
Spis treści
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje doniczkowe, domowe, balkonowe, egzotyczne, tarasy. ZDJĘCIA.”