Priam - Mój odległy zakątek

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Priam
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 5224
Od: 18 kwie 2007, o 15:30
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Sosnowiec

Priam - Mój odległy zakątek

Post »

Witajcie :!:
Rok 2010 minął więc najwyższy czas otworzyć Nowy Wątek. Cieszę się, że w minionym roku tak licznie mnie odwiedzaliście i że mogłem liczyć na wasze wsparcie (mimo, że często zdjęcia pojawiały się z małym poślizgiem spowodowanym 300 km odległością mojego ogrodu od miejsca zamieszkania).Poprzedni wątek umieszczony jest tutaj: OGRÓD 2010
Mam nadzieję, że także ten wątek będzie chętnie odwiedzany.

Życzę Wam, aby Wasze ogrody odzwierciedlały piękno natury, były dla Was inspiracją i wytchnieniem od dnia codziennego.
Obrazek Obrazek


PODSUMOWANIE 2010 ROKU czas zacząć ;:138
Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek
Zima to okres, w którym mój ogród pozostawiony jest sam sobie. Pod warstwą śniegu odpoczywają rośliny cebulowe, byliny i nieliczne niskie krzewy. Jest to również czas kiedy głównie czytam literaturę fachową i rodzą się w mojej głowie pomysły na nowe rabaty. Później wiosna i fundusze weryfikują moje zamierzenia. Jednak mimo to nie potrafię powstrzymać się od zakupu kolejnych roślin - tym bardziej, że sklepy internetowe atakują nas pięknymi fotografiami i coraz to nowymi odmianami ;)
Awatar użytkownika
przemekg
1000p
1000p
Posty: 1673
Od: 9 sty 2010, o 16:59
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: północne Mazowsze

Re: Priam - Mój odległy zakątek

Post »

Witam w nowym wątku :D
Pozdrawiam
Cz. I
Cz. II
Awatar użytkownika
nitka55
500p
500p
Posty: 834
Od: 26 sty 2010, o 20:40
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: szczecinek zachodniopomorskie

Re: Priam - Mój odległy zakątek

Post »

Witam Przemku w nowym wątku :wit Piękny paw na powitanie a zima ma również swoje uroki
Awatar użytkownika
Zielona_Ania
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3919
Od: 2 mar 2010, o 17:40
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Priam - Mój odległy zakątek

Post »

Przemku, zima staje się znośna, jeśli można troszkę pomarzyć i snuć plany na nowy sezon :D Widzę, że spędzamy ten czas bardzo podobnie, no i te ataki ofert nowych roślin :lol: Wiosna chyba będzie niezła, trochę nowych cebul posadzone, prawda?
Awatar użytkownika
kogra
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 36516
Od: 30 maja 2007, o 18:02
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Cieszyn

Re: Priam - Mój odległy zakątek

Post »

No i jest nowy wątek...... :uszy
Ładny paw na początek.
Zima już chyba była, ta prawdziwa, bo teraz to już tyle śniegu chyba nie spadnie.
Grażyna.
kogro-linki
Awatar użytkownika
JolantaG
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9576
Od: 3 lis 2008, o 14:52
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Ostrzeszów,Wielkopolska

Re: Priam - Mój odległy zakątek

Post »

WITAM w nowym wąteczku . :wit
Czy już planujesz wiosenne zakupy :?: Upolowałeś coś już gdzieś . :?: ;:224 :;230
Awatar użytkownika
iwa27
1000p
1000p
Posty: 2456
Od: 19 maja 2009, o 07:59
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Nowy Las k. Głuchołaz

Re: Priam - Mój odległy zakątek

Post »

Melduję się Przemku w nowym wątku. Niech sobie te nasze pupilki teraz jeszcze śpią, ale wiosną niech nam zakwitną z całych sił ;:3
Życie jest jak bajka, nie ważne żeby było długie, ale ważne żeby było ciekawe
Mój kawałek świata.
część 3
Awatar użytkownika
Priam
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 5224
Od: 18 kwie 2007, o 15:30
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Priam - Mój odległy zakątek

Post »

Przemku - cieszę się, że dotarłeś do mojego wątku (gratuluję refleksu) :wink:

nitka55 - taki paw z kwiatów jest moim marzeniem. Na ten moment nierealnym bo wymaga dużo pracy, nakładów finansowych i pielęgnacji. Ale pomarzyć zawsze można ;)

Zielona_Ania - zgadza się! Zima niby odchodzi, ale drobnymi kroczkami. Jednak nie nastawiam się, że ustępuje już wiośnie. Pamiętam jak rok temu (pod koniec lutego) sypnęło śniegiem, który utrzymywał się w moim ogrodzie do 15 marca. A jeżeli chodzi o nasadzenia to jesienią tworzyłem rabatkę w cieniu. Jest to mój mały eksperyment na roślinach. Zastanawia mnie jak sobie poradzą cebulowe w bliskim sąsiedztwie 4 olbrzymich świerków.

Grażynko -wiem, że musiałaś długo czekać na mój nowy wątek. Postaram się aby było co oglądać. Wracając do tematu zimy to z nią jest różnie. Niby wydaje nam się, że już odchodzi a ona robi nam psikusa i wraca ze zdwojoną siłą. Spójrz tylko tutaj: PROGNOZA NA NAJBLIŻSZYCH 15 DNI. Zapowiada się, ze od 19 stycznia zima wraca i to z przymrozkami!

Jolu - serdecznie witam ;:180 Mimo iż mam pewne obawy co do zakupionych roślin w portalu http://www.swiatcebul.pl to jednak fakt, ze mają już ofertę powoduje, że zastanawiam się nad kolejnymi zakupami. Początkowo myślałem nad storczykami ogrodowymi, ale te ładniejsze nie zimują w polskich warunkach. Nie mam możliwości, aby pilnować ich więc raczej zrezygnuję. Natomiast z innych roślin z tego portalu zaintrygowała mnie Nerina ogrodowa Nerine bowdenii i fajny kolor mieczyka 'Prins Claus' . Co będzie dalej zobaczymy ;)

Iwonko - witam na pokładzie :heja Dobrze mówisz - niech nasze roślinki jeszcze odpoczywają i zbierają siły do wiosennego kwitnienia ;) Już teraz planuję sobie wyjazd na wieś pod koniec marca kiedy to moje ukochane krokusy zaczną wiosenny spektakl.
Awatar użytkownika
kogra
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 36516
Od: 30 maja 2007, o 18:02
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Cieszyn

Re: Priam - Mój odległy zakątek

Post »

I taki powrót zimy będzie dobry tylko w przypadku, kiedy nasze roślinki dostana pierzynkę śniegową przed nadejściem tych mrozów.
W przeciwnym wypadku może być różnie, bo roślinki przez tych kilkanaście w miarę ciepłych dni mogły już rozpocząć wegetację.
Ale bądżmy dobrej myśli, chociaż u mnie teraz jeszcze 10 stopni w plusie. :shock:
Grażyna.
kogro-linki
Awatar użytkownika
basjak
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5036
Od: 20 wrz 2009, o 13:34
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Priam - Mój odległy zakątek

Post »

Witam Przemku :)
Bedziesz na działce dopiero w marcu? Ja jestem codziennie i zaczynam się martwić. Rośliny bardzo chcą już żyć, aprawie wszyskim cebulowym widać już łebki. Przerosły nawet przez korę. Najbardziej obawiam się o powojniki, zaczynają się rozbijać pędy liściowe :roll:
Też zamawiałam w ŚC, jesienią i teraz po raz drugi. W pierwszej kolejności zakwitną tulipany, więc już będziemy wiedzieć, ile warta jest ta firma.
Pozdrawiam mile - Basia
Balinki
Awatar użytkownika
Grzesiu
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3681
Od: 25 gru 2008, o 13:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Priam - Mój odległy zakątek

Post »

I ja witam w nowym wątku...
oby nowy rok był normalny... :wink:
magnolia15
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 997
Od: 26 sty 2009, o 14:53
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: biesal.warmia i mazury

Re: Priam - Mój odległy zakątek

Post »

Witam w nowym wątku. :wit .
zerknęłam na link pogody jaki podałeś i nie wygląda to za ciekawie. lepiej żeby te temperatury były już plusowe a nie minusowe.
Moje wątki
Zapraszam,Marzena
Awatar użytkownika
kogra
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 36516
Od: 30 maja 2007, o 18:02
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Cieszyn

Re: Priam - Mój odległy zakątek

Post »

A ja teraz Przemku będę czekała na twoje krokusowe zwierzaczki.
No i nowa rabatkę pod płotem.
Może za miesiąc już coś będzie widać ? :uszy
Grażyna.
kogro-linki
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”