Gdzie kupić nasiona warzyw, sadzonki?

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Waleria
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3609
Od: 12 sty 2007, o 11:36
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Opole

Re: Gdzie kupić nasiona warzyw. Sklep internetowy - który?

Post »

"można sobie na spokojnie poczytać i powybierać. " I o to chodzi. Ja , jako że w tym roku zamawiałam po raz pierwszy, jednego dnia wybrałam i wypisałam, drugiego analizowałam i skreślałam, dopiero na trzeci dzień zamówiłam.
Waleria
Awatar użytkownika
GunnarSK
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1774
Od: 1 paź 2009, o 17:10
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warszawa (Chomiczówka)

Re: Gdzie kupić nasiona warzyw. Sklep internetowy - który?

Post »

dorkasz1 pisze:A ja po raz pierwszy zamówiłam nasiona w Plantico http://www.plantico.pl/index.php/katalog . Teraz czekam na przesyłkę, pewnie będzie po niedzieli.
Mam z nasionami tej firmy równie dobre doświadczenia jak z PNOSem, a przy wartości zamówienia ponad 50 pln przesyłka jest darmowa. Jest to dosyć istotna różnica między PNOSem i Plantico, na korzyść tego ostatniego. Bo ceny nasion są porównywalne, a nawet w Plantico niektóre nieco tańsze, ale nieznacznie.
Z PNOS i Plantico wolę zamawiać bezpośrednio, bo to są firmy lokalne, i też zamówiłem od Torseed, bo do Torunia niedaleko. Ale kupiłem też nasiona od Ogrodniczego Leszka Serdyńskiego, który prowadzi nasiona od Legutki, CNOS/Vilmorin w Poznaniu, Polan w Krakowie i CN Lipnica, które są najczęściej niedostępne inaczej.
pozdrawiam, Gunnar
Awatar użytkownika
image
200p
200p
Posty: 273
Od: 23 lip 2010, o 16:53
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Myszków/ Śląskie
Kontakt:

Re: Gdzie kupić nasiona warzyw. Sklep internetowy - który?

Post »

Zamówiłam nasionka w PNOS :heja teraz czekam na przesyłkę i do roboty :tan
Pozdrawiam! Róża
Pelasia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5926
Od: 23 wrz 2010, o 14:43
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: dolnośląskie
Kontakt:

Re: Gdzie kupić nasiona warzyw. Sklep internetowy - który?

Post »

Zamówiłam nasionka w Ożarowie,ale tak sobie przeglądam Plantico i mam wrażenie ,ze nasiona tam są tańsze :(
No cóż,za gapowe się płaci....mam nadzieje że z zakupionych nasion będę zadowolona ;:3
Awatar użytkownika
ewa38
100p
100p
Posty: 139
Od: 6 lut 2010, o 10:20
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: Gdzie kupić nasiona warzyw. Sklep internetowy - który?

Post »

Dziś doszły moje nasionka z Plantico , tak się rozszalałam ze fakturę mi ma 120 cm przysłali , ale nie mogłam się oprzeć nasionkom :heja
Ewa
Awatar użytkownika
agnieszka__
500p
500p
Posty: 657
Od: 22 paź 2009, o 23:29
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: słoneczne południe

Re: Gdzie kupić nasiona warzyw. Sklep internetowy - który?

Post »

Dzisiaj otrzymałam nasionka z PNOS-u bardzo ładne pudełko i dużooo małych torebek w środku .Wieczorem jak przyjdę z pracy to sobie pooglądam i będę planować co i gdzie.Nasiona z datą do 2014 roku jestem pod wrażeniem 22 torebki,13 do 2013 ,8 do 2012 ,3 do 2015 ,zioła pakowano w 2010 roku .Mogę polecić ten sklep z czystym sumieniem.
zielone jest piekne
pozdrawiam Agnieszka
http://forumogrodnicze.info/viewtopic.p ... 18&start=0" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
Karolina__
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3043
Od: 22 lip 2009, o 19:37
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: Gdzie kupić nasiona warzyw. Sklep internetowy - który?

Post »

Ja też dostałam, zarówno z Ożarowa jak i z Plantico, daty bardzo przyzwoite, z Ożarowa dostałam dodatkowo gratis w postaci kalendarza :)
Awatar użytkownika
coco12
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1244
Od: 4 sie 2008, o 12:32
Lokalizacja: Podkarpackie

Re: Gdzie kupić nasiona warzyw. Sklep internetowy - który?

Post »

Witam , właśnie się zastanawiam nad PLANTICO i jak tam jest z datami ważności ;:158 mam zamiar złożyc u nich zamówienie i po prostu jestem ciekawa
dorkasz1
500p
500p
Posty: 504
Od: 30 sty 2007, o 13:07
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Miłoszyce
Kontakt:

Re: Gdzie kupić nasiona warzyw. Sklep internetowy - który?

Post »

Dzisiaj dotarły do mnie nasiona z Plantico. Wszystko zgodnie z zamówieniem. Daty ważności bardzo długie 2014-2015, to raczej reguła. Jestem zadowolona. Polecam, choć gratisów nie było :(
Awatar użytkownika
Zielona_Ania
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3919
Od: 2 mar 2010, o 17:40
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Gdzie kupić nasiona warzyw. Sklep internetowy - który?

Post »

U mnie Plantico ma daty: 2012 (3 pozycje), 2014 (9 pozycji), 2015 (15 pozycji). Nie ma na co narzekać :) Cenię ich serię Ogród nie z tej ziemi, co roku kupuję coś nowego do spróbowania.
dorkasz1
500p
500p
Posty: 504
Od: 30 sty 2007, o 13:07
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Miłoszyce
Kontakt:

Re: Gdzie kupić nasiona warzyw. Sklep internetowy - który?

Post »

Zielona_Ania pisze: Cenię ich serię Ogród nie z tej ziemi, co roku kupuję coś nowego do spróbowania.
Ja też lubię tę serię :) Mam i lubię, bo już wcześniej wypróbowałam: bób Karmazyn, czerwoną cykorię liściową, szparagi, fioletową fasolkę szparagową. Mam z ubiegłego roku ogórek melonowy. Nie powschodził mi, ale biorąc pod uwagę warunki, jakie były rok temu, to nic dziwnego. W tym roku spróbuję jeszcze raz, bo ponoć warto?
Teraz kupiłam: kalafior Romanesco, rukolę, rzodkiewkę Malaga, mix sałat na cięte listki.
Miałam, ale nie zachwyciły mnie: fasolnik chiński, sałata Batavia, skorzonera (za dużo zabawy ze skrobaniem), pomidory San Marzano - dla mnie za twarde, wolę bardziej miękkie.
Kusi mnie, ale jeszcze nie kupiłam: salsefia, endywia i kard - nigdy ich nie jadłam.
A Ty jakie wypróbowałaś warzywa z tej serii? Masz coś wartego polecenia?
Awatar użytkownika
Zielona_Ania
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3919
Od: 2 mar 2010, o 17:40
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Gdzie kupić nasiona warzyw. Sklep internetowy - który?

Post »

Na pewno mogę polecić sałatę na cięte listki- długo można korzystać, bo ładnie odrastają (ja podskubuję po kilka z rośliny, wbrew pozorom wychodzi sporo sałaty z tego). Fasola Blauhilde bardzo mi się spodobała, smaczna i wygodna w zbiorze, no i bardzo długo plonowała. Rzodkiewka Malaga smaczna, no i kolor ładny. Siałam też rukolę, oczywiście nie każdy lubi, u mnie już co roku się wysiewa sama, skubię do sałatek. Z pomidorów co roku sieję Yellow Pear Shaped, przepyszny, koktajlowy. Kard zimuje mi pod folią, może coś z niego będzie w tym roku, bo nie urósł zbytnio w sezonie. W tym roku będzie jeszcze karczoch, skorzonera, salsefia, rzodkiew Mantanghong, portulaka warzywna, marchew typ Pariser Markt, roszponka i rzodkiewka Candela di Fuoco. Zastanawiam się też nad ogórkiem melonowym.
dorkasz1
500p
500p
Posty: 504
Od: 30 sty 2007, o 13:07
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Miłoszyce
Kontakt:

Re: Gdzie kupić nasiona warzyw. Sklep internetowy - który?

Post »

Ponoć melonowy jest świetny do sałatek. Ja w tym roku spróbuję jeszcze raz, nasiona mam ważne do 2012, więc powinno być ok. W ubiegłym roku posiałam bezpośrednio do gruntu, najpierw było zimno, później bardzo mokro i chyba zgniły. W tym roku posieję do doniczek.
Rukolę uwielbiam, bardzo mi pasuje ten orzechowy posmaczek :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”