Uprawa pomidorów w szklarni,w tunelu, pod osłonami cz.1

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
x-suzana
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 2350
Od: 15 gru 2009, o 11:41
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: uprawa pomidorów w szklarni .

Post »

Zapylałam ręcznie pomidory, potrząsałam kwiatostanami, pstrykałam w kwiatostany ale jak zaczęłam stosować Betokson to owoce widać było już po kilku dniach pod kwiatostanami, po zastosowaniu Betoksonu już następnego dnia okwiat był stulony i widać było że coś się dzieje.Różnica jest ogromna, kupiłam Betokson w tamtym roku i nie mam zamiaru z niego rezygnować, to inny wymiar pracy przy pomidorach.
Może będzie dopuszczony, może prace trwają nad jego rejestracją, skoro giberelinę dopuścili to i ten preparat powinni.To chyba podobny skład, w tej chwili nie chce mi się tego szukać.
marfefka
50p
50p
Posty: 68
Od: 29 sie 2010, o 12:59
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: opolskie

Re: uprawa pomidorów w szklarni .

Post »

Suzano,jestem tego samego zdania co do sposobu zapylania, był to na pewno sprawdzony sposób.Ale co z tego ,że chcemy to stosować,jak tego nie będzie w sprzedaży. Zresztą pożyjemy ....zobaczymy ;:110
Awatar użytkownika
ekopom
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5084
Od: 3 cze 2010, o 17:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: kuj. pomorskie

Re: uprawa pomidorów w szklarni .

Post »

Gdy nie stosujemy hormonizacji musimy zwrócić uwagę aby nie przeazotować pomidorów w początkowym okresie, gdy jest mało światła i ciepła,ale już w maju to już wystarczy, gdy odmiana jest generatywna to sobie poradzi .A betokson to dobry interes handlowy, gdyż cena jego jest bajecznie wysoka do wartości tego produktu,pewnie komuś się to nie podoba i tylko czekać jak to samo będzie pod inną postacią .
x-suzana
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 2350
Od: 15 gru 2009, o 11:41
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: uprawa pomidorów w szklarni .

Post »

Czyli różne odmiany mają bardziej lub mniej cechy generatywne.A które to odmiany cechuje wzrost generatywny? Miałam w tym roku trochę roboty żeby zmusić pomidory do wiązania i wzrostu więcej niż 1 pomidora w gronie, trochę się natrudziłam bo gdy 1 był duży i rósł to pozostałe stały.
Awatar użytkownika
Suppa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2022
Od: 6 mar 2008, o 09:53
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Centrum

Re: uprawa pomidorów w szklarni .

Post »

Pozdrawiam, Maciek.
x-suzana
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 2350
Od: 15 gru 2009, o 11:41
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: uprawa pomidorów w szklarni .

Post »

Dziękuję Maćku, ciekawy wątek, nie trafiłam dotychczas na niego.
Miałam w tym roku Bawole Serca i Malinowy Olbrzym to mogę coś się dowiedzieć z tego wątku o tych odmianach. Zawsze sadziłam sadzonki zanim zakwitły grona.Widzę, że to niezbyt dobre działanie. :?
Awatar użytkownika
Suppa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2022
Od: 6 mar 2008, o 09:53
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Centrum

Re: uprawa pomidorów w szklarni .

Post »

Ja będąc "bogatszym" o ten wątek ostatnio przyspieszyłem wysiew i starałem się sadzić już kwitnące, choć to też zależy od odmiany, np. Malinowy Henryka bardzo późno zakwita i mimo moich starań nie kwitł..
Nie wszystkim odmianom to jednak służy. Niektóre krzaczki Bohuna sadzone z przekwitającym gronem całą energię poświęciły na wyrośnięcie pierwszego zawiązanego owocu, dopiero po jego zerwaniu zaczęły się rozrastać i dalej wiązać.
Pozostałe natomiast w większości zrzuciły zawiązki na pierwszym gronie, pewnie z powodu zmiennej pogody w maju :roll:
[uprawa gruntowa]
Pozdrawiam, Maciek.
Awatar użytkownika
neil
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 44
Od: 5 kwie 2010, o 21:52
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Białystok

Re: uprawa pomidorów w szklarni .

Post »

U mnie wredny śnieg zawalił moją folie ;:223 ....wystarczyło że kilka dni nie poszłam aby zwalić śnieg i lipa.... Teraz czeka mnie na wiosnę stawianie nowej folii bo inaczej to nie będzie pomidorków :( Także lećcie na swoje działki i zwalajcie śnieg bo potem będzie płacz tak jak u mnie :cry:
marfefka
50p
50p
Posty: 68
Od: 29 sie 2010, o 12:59
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: opolskie

Re: uprawa pomidorów w szklarni .

Post »

Neil .współczuję Ci strat jakie spowodował,śnieg,ale tak nawiasem mówiąc,czy na zimę folię się zostawia na dworze? przecież mróz i śnieg niszczy folię.Chyba ,że jest to duży tunel. Moi znajomi mają tunel ok 2 na 4 metry i na zimę folię zdejmują.Ziemia się nie wysusza,a mrozik też ma pozytywne działanie. Trzymaj się dzielnie ,Marfefka ;:96
Awatar użytkownika
ekopom
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5084
Od: 3 cze 2010, o 17:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: kuj. pomorskie

Re: uprawa pomidorów w szklarni .

Post »

Ale gdy pozostawi folię na zimę,to ziemia szybciej się nagrzewa i można szybciej posiać
Awatar użytkownika
iwa3003
200p
200p
Posty: 315
Od: 2 mar 2010, o 21:24
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Olsztyn

Re: uprawa pomidorów w szklarni .

Post »

Mój mąż póżną jesienią nałożył na nasz foliak plandekę ,żeby ochronić przed śniegiem.
mam nadzieje ,że u mnie wszystko w porządku ,bo rok temu napracowaliśmy się nad nowym stelażem i nałożeniem na to foli.
Pozdrawiam Iwona :)
Awatar użytkownika
neil
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 44
Od: 5 kwie 2010, o 21:52
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Białystok

Re: uprawa pomidorów w szklarni .

Post »

U mnie był taki duży tunel foliowy nie zdejmowany taki na stałe ... moja wina bo powinnam pilnować żeby nie było za dużo śniegu.. ale niestety mądry Polak po szkodzie :(
x-suzana
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 2350
Od: 15 gru 2009, o 11:41
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: uprawa pomidorów w szklarni .

Post »

My ściągamy folię na zimę z małego tunelu foliowego, mróz bardzo szybko prowadzi do kruszenia się folii.Jest roboty z tym ściąganiem i ponownym nakładaniem, obsypywaniem ziemią ale wiejące wiatry zimą pewnie szybko poniszczyłyby tunel.
Zablokowany

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”