Szeflera zrzuca liście

Rośliny doniczkowe
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
olvana
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 42
Od: 30 sie 2007, o 19:44

Post »

I chyba stała obok kaloryfera jeśli dobrze widzę na fotce :)
Stopka poprawiona do zgodnej z Regulaminem.
klekot
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 22
Od: 26 gru 2007, o 01:00
Lokalizacja: Amstelveen, Holandia

Szeflera

Post »

Pomocy

To już kolejna moja szeflerka:(
Poprzednia nie przeżyła. Pojawiają się brązowe plamy na liściach, po czym liście odpadają.

Bardzo proszę o jakąś podpowiedź.

Obrazek
Awatar użytkownika
Waleria
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3612
Od: 12 sty 2007, o 11:36
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Opole

Post »

Gdzie stoi - w jakiej odległości od okna? Jaka to strona świata? Jak z podlewaniem i nawożeniem? Wielkość doniczki i szeflery? Kiedy została zakupiona?
Waleria
x-C-j
---
Posty: 7093
Od: 22 lis 2006, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Post »

Dokładnie zgadzam się z Walerią musisz podać takie info są niezbędne by cokolwiek zdiagnozować i powiedzieć co dalej, daj również zdjęcie całej szeflery łącznie z doniczką. :D
klekot
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 22
Od: 26 gru 2007, o 01:00
Lokalizacja: Amstelveen, Holandia

Post »

Wzrost 120 cm, doniczka o średnicy 26cm. Zakupiona z 2 miesiące temu ale nie w profesjonalnym centrum ogrodniczym.

Stoi od strony zachodniej, ale jak widać na zdjęciu mam kilka drzew za oknem wiec na nadmiar światła nie narzekam
Z 50 cm od kaloryfera i okna.

Nie nawożę bo to chyba nie czas na to. Podlewam całkiem często i sporo ale ma warstwę drenażu w doniczce. Temperatura w pokoju 18 stopni.

Obrazek

Obrazek

Z tego co jak do tej pory sie doczytałam podejrzewam ze to może być atak jakiegoś grzybka?

Właśnie jak widzę zaaatakowało kolejnego liścia :(
x-C-j
---
Posty: 7093
Od: 22 lis 2006, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Post »

Roślina ma za zimno a za dużo wody i to jest efektem plam na liściach w takiej temp. podlewanie powinno być nie częściej jak raz na tydzień i dopiero jak przeschnie wierzchnia warstwa ziemi na głębokość co najmniej 4 cm. :D
klekot
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 22
Od: 26 gru 2007, o 01:00
Lokalizacja: Amstelveen, Holandia

Post »

Dzięki, ograniczę podlewanie i mam nadzieję że to pomoże.

Proszę o pisanie poprawną polszczyzną. Dziękuję, poprawiłem Przemo.
klekot
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 22
Od: 26 gru 2007, o 01:00
Lokalizacja: Amstelveen, Holandia

Post »

Hm... właśnie zdałam sobie sprawę, ze w pokoju jest temperatura zupełnie wyższa niż 18 stopni, termometr postawiony obok kwiatów wskazuje 20, zmyliła mnie temperatura na termostacie w pokoju, który umieszczony jest w zupełnie odległym miejscu i wygląda na to że tam jest te 18 stopni.

Aczkolwiek szeflera chyba faktycznie przelana. Nie podlewam, obserwuję bacznie i jak dotąd jeszcze 1 listek podobnie zaatakowany odleciał.

Jeszcze raz zwracam uwagę o używanie polskich liter min ą, ś,ć, ż itp. Przemo.
klekot
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 22
Od: 26 gru 2007, o 01:00
Lokalizacja: Amstelveen, Holandia

Post »

:-(

Mija juz miesiac odkad staram sie wlasciwie bardzo niewiele podlewac ta szeflerke. Jednak nadal pojawiaja sie plamy jak na zdjeciu a potem liscie opadaja. Bardzo mi szkoda bo w miedzyczasie wypuscila tez 5 nowych listkow.

Z 2 tygodnie temu zaaplikowalam Provado Combi Pin profilaktycznie ale i to nic nie zmienilo.


Czy to moze byc antraknoza lub plamistosc lisci?
Do Moderatorow - nie posiadam polskiej klawiatury.
x-C-j
---
Posty: 7093
Od: 22 lis 2006, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Post »

Opryskaj jednym z tych preparatów Bravo 500 SC, Kaptan Zawiesinowy 50 WP, Dithane NeoTec 75 WG, Miedzian 50 WP, Amistar 250 SC, Score 250 EC, Topsin M 500 SC, Tarfun 80 WG, Gwarant 500 SC :D
klekot
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 22
Od: 26 gru 2007, o 01:00
Lokalizacja: Amstelveen, Holandia

Post »

Dziekuje Przemo. Faktycznie te preparaty, ktore polecasz z tego co sie doczytalam sa skuteczne i uzylabym ich juz dawno gdyby nie fakt, ze mieszkam w tej cholernej Holandii, gdzie sa w wprzedazy zupelnie inne preparaty i nawet takie miedzynarodowe firmy jak bayer oferuja tu inne produkty:(

Jak będę na swieta w Polsce to sie solidnie zaopatrze w takie srodki, ale mam nadzieje ze szeflerka wytrzyma do tego czasu, tudziez nie padnie po uzyciu jakiegos holenderskiego wynalazku.
Do Moderatorow - nie posiadam polskiej klawiatury.
x-C-j
---
Posty: 7093
Od: 22 lis 2006, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Post »

Możesz kupić przez neta w Polsce i Ci wyślą. Do świąt trochę daleko jeszcze:D
klekot
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 22
Od: 26 gru 2007, o 01:00
Lokalizacja: Amstelveen, Holandia

Post »

To jest mysl! Juz zabieram sie za szukanie sklepu ze sprzedaza wysylkowa. Aczkowiek jak bys mial pod reka jakis sprawdzony adresik to będę widzieczna :-)
Do Moderatorow - nie posiadam polskiej klawiatury.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rośliny DONICZKOWE, balkonowe, egzotyczne, tarasowe. Diagnostyka, identyfikacja, porady”