Storczyki KaRo - reaktywacja

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Fleur 78
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2209
Od: 17 lip 2007, o 23:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Yvelines, Francja

Post »

Przepiękne masz storczyki, KaRo. :D Bardzo ciekawie wygląda również krata. Już sobie wyobrażam jak będzie pięknie, kiedy roślinki się rozrosną! ;:215 Wyczytałam w Twoim wątku sporo ciekawych rzeczy. Wkrótce wrócę poczytać jeszcze dokładniej. ;:37 :D :D :D
Awatar użytkownika
sonia
1000p
1000p
Posty: 1086
Od: 21 maja 2007, o 00:50
Lokalizacja: pomorskie

Post »

KaRo piękne storczyki ;:138 i jakże inne od moich falków ;:198
pozwolę sobie wtrącić moje zdanie na temat kraty, jak poprzednicy zdjęłabym te listki i na tej kracie postarałabym się o jednakowe doniczki dla każdej roślinki, bo wg mnie taka jednolitość doniczek powoduje, że wzrok skupiamy na kwiatkach, a nie na chaos spowodowany różnymi doniczkami :roll: oczywiście to rzecz gustu, więc piszę co ja uważam, bo sam pomysł kraty jest super ;:215

piszecie tu o podziurawionych doniczkach, jestem w tym zielona :oops: czy to znaczy, że te przezroczyste doniczki są całe podziurawione :?: ja mam tylko te dziury oryginalne, a w osłonkach mam wysypany keramzyt i osłonki są większe od doniczki, tak by było i troszkę światła i powietrza
Awatar użytkownika
basow@
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3858
Od: 5 gru 2007, o 21:03
Lokalizacja: Wrocław

Post »

KaRo ,masz pięke storczyki,zwłaszcza Macodes petola...Masz może zdjęcie kwitnącego?
Pomysł z kratką - bomba!Można zgapić???? :oops:
Pozdrawiam,Małgorzata
Awatar użytkownika
Karo
-Administrator Forum-.
-Administrator Forum-.
Posty: 21742
Od: 16 sie 2006, o 14:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Centrum Polski
Kontakt:

Post »

Jakie miłe przedświąteczne odwiedziny :lol:
Krata jest fajna ale aranżacja cały czas jeszcze nie jest skończona ,choc zrobiło się na niej nieco ciaśniej.
Można odgapiać ,ja sama często to robię wiadomo,że nigdy i tak nie będzie zupełnie tak samo ale sam zarys można wykorzystywać
Macodes petola kwitnącego nie mam ,w ogóle go już nie mam :cry: zamordowałam... :cry:
Doniczki przezroczyste są dziurawione całe,wokoło i od spodu .
Jest to jedno wielkie sito ,otwory robię rozgrzanym nad gazem prętem - rożnem z kuchni gazowej.
Są to duże otwory .Całe lato doniczki te wisiały w ogrodzie w drucianym koszu teraz w tych różnorakich osłonkach,czy będą jednakowe?
Pewnie bym chciała ,też miałam takie założenie- tylko trudno spotkać taką ilość jednakowych.
Będę jednak pracować nad wykończeniem ich wg.własnego pomysłu bo również lubię ład i porządek choć wśród roślin jest to raczej niemożliwe a nawet nie wskazane.
Jednak harmonia musi być. :D :D
dziękuję Wam za odwiedziny w tym nastrojowym okresie. ;:196 ;:167
KaRo - Administrator Forum
??? Pytania do Ekipy...
? KaRolinki
Awatar użytkownika
Jeanne
1000p
1000p
Posty: 2308
Od: 21 gru 2007, o 16:08
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Post »

Naprawdę bardzo fajny pomysł z kratą, w pierwszej chwili myślałam że to weranda :oops: i dziwiłam sie że wszystkie storczyki tak sobie na zewnątrz żyją :shock: ale gafa :P ale przyjrzałam sie uważniej :)
No i oczywiście podziwiam wszystkie okazy, ja teraz poluję na jakiegoś ślicznego sabotka, ten z pierwszych zdjęć mi się strasznie podoba :wink: KaRo, zdradzisz gdzie takiego można dostać ? :wink:
Pozdrawiam świątecznie
Pozdrawiam, Asia
Moje storczyki
Awatar użytkownika
Karo
-Administrator Forum-.
-Administrator Forum-.
Posty: 21742
Od: 16 sie 2006, o 14:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Centrum Polski
Kontakt:

Post »

Asiu -zapraszam na wiosenną (w marcu) lub jesienną w(w listopadzie ) wystawę storczyków do Łódzkiej Palmiarni.
Ja tam właśnie kupiłam ...
:D
Jednak Asiu wypatrując ,niemalże w każdej kwiaciarni i markecie możesz znaleźć coć ciekawego.
Powiem Ci na uszko ,że ja często wchodzę na strony orchidsklepiku i tak marzę,marzę ...
może kiedyś się zdecyduję na zakup ... :)
A propo`s zwiedziłaś już wirtualnie nasze palmiarnie,ogrody botaniczne i inne cudowne miejsca?
Zapraszam np http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?t=2614
http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?t=2420 albo http://forumogrodnicze.info/viewtopic.p ... sc&start=0
KaRo - Administrator Forum
??? Pytania do Ekipy...
? KaRolinki
Awatar użytkownika
sonia
1000p
1000p
Posty: 1086
Od: 21 maja 2007, o 00:50
Lokalizacja: pomorskie

Post »

Przykro mi z powodu Macodes petola ;:110

co do jednakowych osłonek to fakt, ciężko kupić, właśnie dziś szukałam, takich, jak kupiłam kiedyś, ale że to niby stara kolekcja to zostały tylko malutkie :roll:
Awatar użytkownika
Jeanne
1000p
1000p
Posty: 2308
Od: 21 gru 2007, o 16:08
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Post »

KaRo, bardzo dziękuję za linki, zaraz sobie zrobię wirtualną wycieczkę :P Co do sabotka to właśnie podejrzewałam go o bycie okazem z wystawy bo jest prześliczny ;:97 mam rodzinę w Łodzi, może się do nich wybiorę a przy okazji wstąpię na wystawę :wink: lub też będę czekać na jakąś wystawę w Warszawie. Przyznam szczerze że zanim dostałam pierwszego storczyka to niewiele o nich wiedziałam, w kwiaciarniach najczęściej phalaenopsisy i to głównie je miałam przed oczami jak ktoś wspominał o orchidei. Teraz dopiero poznaje inne odmiany tych cudownych roślin, a sabotki urzekają mnie szczególnie :D :D Dziękuję jeszcze raz za informacje. :)P.S. Też parę razy wchodziłam na stronę orchidsklepiku, ale to już wyższa szkoła jazdy :P musze się jeszcze duuuuużo nauczyć zanim zakupię jakieś bardziej wymagające cudo :oops:
Pozdrawiam, Asia
Moje storczyki
Awatar użytkownika
iwo-1
100p
100p
Posty: 138
Od: 22 sty 2008, o 20:07
Lokalizacja: okolice Warszawy

Post »

Ładne Storczyki :D a i kwietnik wspaniale wygląda :shock:
Siedzę teraz i myślę jak zrobić u siebie taki kwietnik.Super to wygląda.

Pozdrawiam iwo-1
Awatar użytkownika
Karo
-Administrator Forum-.
-Administrator Forum-.
Posty: 21742
Od: 16 sie 2006, o 14:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Centrum Polski
Kontakt:

Post »

Reaktywacja wątku ...
Mam nadzieję,że będę miała co i kiedy w nim pisać.
Storczyków się uczę i uczę i uczę ale również uczę się cierpliwości.
Nie sztuka kupić kwitnący okaz,wszystko poza tym jest WIELKĄ SZTUKĄ.
Ostatnie pozytywne akcenty znowu dodają mi skrzydeł i wierzę,że uda mi się je rozwinąć na storczykowym polu. :D
Cieszy mnie wszystko co dotyczy mojej skromnej kolekcji, a więc warto to odnotować:

Dendrobium rośnie zdrowo,ma błyszczące liście, przesadziłam ostatecznie do większej donicy.
Nie zaszkodziło to jemu.
Ma keiki,wierzę,że uda mi się je w odpowiednim czasie i przy Waszej pomocy bezpiecznie oddzielić.
Liczę również na ponowne jego kwitnienie.

Obrazek


Pomagałyście mi ostatnio w walce z chorym falenopsisem,za co dziękuję bardzo jeszcze raz ;:168
Dziś ten storczyk ma nabrzmiewający coraz bardziej pączek :D
Liście nabierają turgoru i czekam jak zaczną lśnić
Obrazek

To moje najnowsze wieści z frontu.
Pewnie będzie ciąg dalszy i oby był ... ;:113
KaRo - Administrator Forum
??? Pytania do Ekipy...
? KaRolinki
Awatar użytkownika
AnnaL
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4499
Od: 2 lut 2008, o 14:45
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podlaskie

Post »

KaRo dendrobium bardzo dorodne i jak zakwitnie to będzie wielka uczta dla oczu ;:1 Phalaenopsis widać odwdzięcza Ci się za opiekę - super. ;:87
Początek mojej przygody.
Początek ... cz.II, cz. III - http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=29&t=36123" onclick="window.open(this.href);return false;
Fotogaleria Garnek - moje kwitnienia i miejsca gdzie bywam :)))
Awatar użytkownika
Wanda
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1703
Od: 29 mar 2008, o 11:44
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warszawa/Sulejówek

Post »

A więc same sukcesy! Moje gratulacje :) Dendrobium pięknie rozrośnięte z pewnością ci zakwitnie, a i Phalaenopsis odwdzięczy się pięknym i długim kwitnieniem.
Jovanka
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 2422
Od: 29 cze 2006, o 00:04
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

Karo ,
wszystko , o czym piszesz ......-powiało optymizmem ;:23

Na pewno jest zachętą do dalszych eksperymentów.

Czasami też bywa ;:134 o kwiatka/znasz to/ ---->podobnych zdarzeń w storczykach również się nie unknie . Oby jak najmniej.
Uprawa storczyków ... podnosi poziom adrenalinki , a "wpadki" ....dobrze uczą :roll:

Powodzenia -JOVANKA
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje storczyki !”