Domowe orchidarium

Zablokowany
Awatar użytkownika
Merghen
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1239
Od: 13 gru 2010, o 09:09
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Domowe orchidarium

Post »

Storczykowa pisze:Ciekawe sadzonki, szczególnie 2 ostatnie Phal. też je mialam zamówić, ale w końcu się rozmyśliłam, bo ceny za szybko szły w górę. Kupiłam sobie za to Phal. maries'delight i Phal. guadelupe pineda. Inne botaniczne mam dorosłe rośliny. A jak ci zależy na cornu-cervi, to zaglądaj co jakiś czas na orchidgarden, bo tam dośc często je mają, kupiłam u nich swojego.
A masz jakieś Vandowate?
Dzękuję :D Teraz pozostaje mi czekanie na kwiaty, najlepiej jakbym te czas ;:19 Na vandowate choruję i pewnie niedługo u mnie jakaś zawita tylko czekam na jakąś okazję cenową. Na razie kwitnące są drogie a na przecenione jakoś nie mam szczęścia. Podobnie z all - często ceny są dość wysokie. Ale pewnego dnia :roll:
Jeśli chodzi o orchidgarden to właśnie planuję jakieś drobne zakupy ;:31

Mario :wit ;:3
Awatar użytkownika
Storczykowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11982
Od: 7 lut 2008, o 19:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: ...

Re: Domowe orchidarium

Post »

Na all... są dość tanie Vandy, ale zwykle ich stan jest kiepski. W LM są zwykle ok. 160 zł, czasami można trafić na rośliny w bardzo dobrym stanie, ale są też marne, szczególnie, jeśli dlugo byly w sklepie. Najlepiej się udać na wystawę, bo czasami są Vandy w cenie ok. 100 zł, choć w ostatnich latach coraz rzadziej.
Awatar użytkownika
Merghen
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1239
Od: 13 gru 2010, o 09:09
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Domowe orchidarium

Post »

Znając realia czekam na możliwość zmobilizowania rodzinki na zrobienie prezentu. Jednakże w najbliższym czasie mam ochotę na stworzenie u siebie prawdziwego orchidarium z miniaturami botanicznymi - a to też spory wydatek. Znalazłam już i producenta i zdobyłam obietnicę więc od wiosny rusza mój wymarzony projekt ( choć ostatnio brat wspomniał,że taniej może wyjść mi wyprodukowanie go domowym sposobem, obiecał,że mi w tym pomoże, zwłaszcza,że jest zapalonym akwarystą). Vandy będą musiały więc poczekać albo na odpowiednią sytuację albo na odpowiednią ofertę. Poczekamy, zobaczymy.....
Awatar użytkownika
darek p
500p
500p
Posty: 527
Od: 11 lip 2010, o 23:53
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: łódzkie ok. Wieruszowa

Re: Domowe orchidarium

Post »

Witamy na forum.Colmanara Wildcat Bobcat bardzo ładna ,miniaturka urocza.Kolekcja dość spora przy 50 szt. będzie co oglądać,z nie cierpliwością czekamy na kolejne kwitnienia.Pozdrawiam Darek.
moje storczyki http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=29&t=38721" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
Storczykowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11982
Od: 7 lut 2008, o 19:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: ...

Re: Domowe orchidarium

Post »

Też bym chciała mieć orchidarium, takie na botaniczne Phalaenopsis... Na razie wszystko trzymam normalnie w pokoju.
Awatar użytkownika
syljed
200p
200p
Posty: 435
Od: 17 lis 2010, o 18:12
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Boguchwałowice

Re: Domowe orchidarium

Post »

Śliczna Colmanara Wildcat Bobcat-zazdroszczę takiego okazu :wit
Pozdrawiam Sylwia
Moje Storczyki
Awatar użytkownika
justus27
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16365
Od: 18 mar 2009, o 18:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Gorlice/małopolska

Re: Domowe orchidarium

Post »

Merghen- gratuluję i zarazem zazdroszczę projektu orchidarium. Też mam chęć sama go zrobić, ale na razie, finanse na to nie pozwalają.

A na Vandy "Poluj", ja mam Ascocendę z Krakow z przeceny za 42zł ;) Była kupiona jako przekwitająca, zatem znam jej kolor ;:108 Za takie pieniądze pewnie Byś Kupiła...
parapetowce
Tylko marzenia serca się spełniają.
Awatar użytkownika
Merghen
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1239
Od: 13 gru 2010, o 09:09
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Domowe orchidarium

Post »

Darku, Sylwio ;:3
Storczykowa pisze:Też bym chciała mieć orchidarium, takie na botaniczne Phalaenopsis... Na razie wszystko trzymam normalnie w pokoju.
Myślę,że na pewno kiedyś takie marzenie się spełni. Tego Ci życzę z całego ;:167
justus27 pisze:Merghen- Za takie pieniądze pewnie Byś Kupiła...
Na pewno Justynko, na pewno :D
Awatar użytkownika
kinga_232
200p
200p
Posty: 352
Od: 11 paź 2010, o 16:12
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Domowe orchidarium

Post »

Merghen witaj :wit śliczny początek ;:138 , coś mi się wydaje, że nas jeszcze zaskoczysz. Czekam na zdjęcia Twojej kolekcji.
Pozdrawiam Kinga.
Moje storczyki
Awatar użytkownika
Storczykowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11982
Od: 7 lut 2008, o 19:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: ...

Re: Domowe orchidarium

Post »

Mam nadzieję, że kiedyś mi się uda :). Teraz nie mam tylko dlatego, że brak miejsca, bo jakby było miejsce, to już dawno bym kazala zrobić T. chociaż takie "domowej roboty", ale mam bardzo nieustawny pokój i nie byloby go gdzie wcisnąć.
Awatar użytkownika
justus27
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16365
Od: 18 mar 2009, o 18:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Gorlice/małopolska

Re: Domowe orchidarium

Post »

Dopiero teraz oglądam postępy Twojego reanimowanego falka. Brawo ;:138 Też czekam na kwiaty niespodziankowego chorowitka i wiem, jakie to emocje są ;:108

na razie niech Twój tęczowiec pieknie zakwitnie, wtedy pomyslimy o keiki/. A gdyby kiedyś było, to ja chętna, oczywiście ;:108

I...ciągle wracam poglądać fotki Twojej, kwitncej cambrii. Jest piękna :D
parapetowce
Tylko marzenia serca się spełniają.
Awatar użytkownika
Merghen
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1239
Od: 13 gru 2010, o 09:09
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Domowe orchidarium

Post »

Camria niestety ma na razie tylko dwie pseudobulwy ale może najdzie ją ochota na ich produkcję w większej ilości...

Dzisiaj kupiłam jakąś miltonię za kilka złotych ale być może niedługo dowiem się jaka Ci ona jest, idzie jej pęd kwiatowy. Mam tylko nadzieję że obfite sklepowe podlanie jej nie zaszkodzi albo ja ją nie ukatrupię :oops:

I jeszcze jeden domownik mi przybędzie :heja Angraecum calceolus, i może jeszcze coś z botaników z OG ;:224 ale na pewno nie phalaenopsisów. Coś innego mi się podoba ;:224

A jak będzie lepsze światło to zrobię zdjęcia i je wstawię. Coś nowego rozkwitło :roll: Mam zrobione przy gorszym oświetleniu ale fotki takie sobie nijakie ;:110
Awatar użytkownika
akwarybka
500p
500p
Posty: 577
Od: 23 maja 2010, o 01:00
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Norwich / Anglia

Re: Domowe orchidarium

Post »

Wstaw zdjęcia gdy tylko będziesz mogła, ciekawość mnie zżera ;:108
Zablokowany

Wróć do „Moje storczyki !”