Apteka na działce

Jak zachować doskonałe zdrowie, kondycję i urodę? Porady, zdrowa żywność, najlepsze przepisy.
Zablokowany
Awatar użytkownika
ewikk77
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1085
Od: 8 sty 2010, o 21:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Apteka na działce

Post »

MariaTeresa pisze: Ja używam Pulmonarii- młode liście na napar jako herbatkę przy kaszlu i astmie nawet dla dzieci
Młode liście z żywokostu rozumiem??
Jeśli chodzi o stłuczenia i zranienia, pewnie większość wie, że rewelacyjny jest krwawnik, ostatnio mój M. się skaleczył i nie mógł zatamować krwi i akurat tak się zdarzyło, że miałam zaparzoną w czajniczku herbatkę z krwawnika, wygrzebałam trochę ziół, położyłam na watkę i przyłożyłam do rany. Wiedziałam, że krwawnik tamuje krew, ale byliśmy bardzo zaskoczeni jak po kilkunastu sekundach od przyłożenia krew całkowicie została zatamowana.
pozdrawiam Ewa
Awatar użytkownika
christinkrysia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8379
Od: 26 maja 2006, o 18:37
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Ostróda

Re: Apteka na działce

Post »

MariaTeresa dzięki za odpowiedź w temacie żywokost.
Ile razy Twoja mama stosowała ta miazgę ? Wiem,że przy kilku razach uboczne skutki od razu nie zadziałają choć rożnie z tym bywa.
Przy astmie u mnie bardziej sprawdza sie hyzop ale z ciekawości może wypróbuję liście żywokostu.

ewikk77 znam krwawnik i stosuję czasami zewnętrznie i wewnętrznie przy zestawie na podleczenie układu pokarmowego ale sporadycznie bo zawiera salicylany a ja jestem na nie uczulona.
Jednak wiele lat temu korzystając z tego,że krwawnik zawiera sterole, które działają podobnie jak hormony, piłam przez jakiś czas aby uregulować cykle miesiączkowe.
Redukuje także obfite krwawienia i łagodzi ból menstruacyjny.
Jednak nie należy przesadzać bo przy okazji wzmaga apetyt i potem będzie problem z nadwagą ... :;230
Ma wiele innych właściwości i sama widzisz jak szybko i skutecznie potrafi pomóc.
Spotykamy go na łąkach i przydrożnych rowach . To pospolita roślina
Awatar użytkownika
MariaTeresa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2146
Od: 1 lut 2008, o 02:43
Lokalizacja: małopolska

Re: Apteka na działce

Post »

Ja używam Pulmonarii- młode liście na napar jako herbatkę przy kaszlu i astmie nawet dla dzieci
Pulmonaria to miodunka :D
Pozdrawiam ciepło
Ulubieńcy MariiTeresy
Awatar użytkownika
marzena06
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3072
Od: 4 cze 2008, o 22:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Apteka na działce

Post »

Krysiu muszę się przyznać :oops: kwiatki to lubię u Ciebie oglądać ,ale ten wątek omijałam -a tu jaka niespodzianka -myślałam aby poszperać za przepisem na kwas buraczany,no a skoro Ty podajesz przepis to na pewno się uda.Ja robiłam z buraczków syrop na kaszel ,ale trochę inaczej ,otóż buraczki obierałam ze skórki kroiłam na cienkie kawałki ,układałam w słoiczku zasypywałam cukrem ,po czym zakręcałam słoik.Powstały syrop podawałam moim dzieciom gdy były przeziębione i miały kaszel (dosłownie po 1 łyżeczce 3 x dziennie ) to był jedyny syrop ,który im pomaga i innych nie stosowałam :wit .
Kwiat jest uśmiechem rośliny Pozdrawiam Marzena
Moje wątki
Marzenkowo cz.1
Awatar użytkownika
jokaer
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 7325
Od: 14 lut 2008, o 08:21
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Pogórze Ciężkowickie 385 m npm; na granicy Małopolski z Podkarpaciem

Re: Apteka na działce

Post »

Wtrącę jeszcze odnośnie żywokostu, został wycofany z Farmakopei Polskiej tak w przypadku stosowania wewnętrznego jak i zewnętrznego.
Natomiast był stosowany legalnie ( tzn były produkowane specyfiki) w takich krajach jak Niemcy, Francja i Włochy,
ale do użytku zewnętrznego.

Wycofanie go całkowite u nas, może było trochę na wyrost.
Przyjęto, że wykryte w nim alkaloidy pirolizydynowe są toksyczne przy długotrwałym stosowaniu.

Wato przeczytać sporo ciekawych rzeczy na temat żywokostu na stronie dr Różańskiego

http://rozanski.li/?p=172

http://rozanski.li/?p=769
Pozdrawiam- Jola Spis treści w uprawie warzyw
----------------------------------------------------
Sprzedam/Kupię/Wymienię Moje krzyżówki Na pohybel zimie
mirzan
---
Posty: 4279
Od: 23 maja 2005, o 06:50
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Apteka na działce

Post »

Stosowałem wyciąg alkoholowy żywokostu,na kolana.Dość paskudny w stosowaniu,
konsystencja kisielu,czarny.Przy wcieraniu robią się kluchy,które po jakmś czasie dają się
całkowicie rozetrzeć.Trudno później ręce domyć.Nie wiem czy pomogło,inne środki też guzik warte,
najlepsze prochy przeciwbólowe.
Awatar użytkownika
jokaer
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 7325
Od: 14 lut 2008, o 08:21
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Pogórze Ciężkowickie 385 m npm; na granicy Małopolski z Podkarpaciem

Re: Apteka na działce

Post »

Mirzan, a spróbuj sobie zrobić maść żywokostową, wprawdzie to z kolei będzie smarowidło :) tłuste,
na stronie Różańskiego znajdziesz przepis. Ja robilam taką maść, z tym , że nie macerowałam w oleju,
a w świeżym tłuszczu wieprzowym, bo ten zdecydowanie lepiej się wchłania przez naszą skórę
i jest lepszy jako smarowidło. Macerowałam świeży surowiec. Pozostaje potem tylko problem,
aby tłuszcz, obojętne czy olej czy smalec nie zjełczał, można dodawać środki konserwujące, jeśli ma się dostęp,
lub trzymać w lodówce.

na samym dole strony jest żywokost i przepisy
http://www.luskiewnik.eu/fitoterapia3.htm
Pozdrawiam- Jola Spis treści w uprawie warzyw
----------------------------------------------------
Sprzedam/Kupię/Wymienię Moje krzyżówki Na pohybel zimie
mirzan
---
Posty: 4279
Od: 23 maja 2005, o 06:50
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Apteka na działce

Post »

Zrezygnowałem z żywokostu,stosuję nalewkę na daturze,próbowałem też nalewkę na muchomorach
czerwonych.Działa szybciej,ale krócej niż datura. Obrazek
Awatar użytkownika
elka100
100p
100p
Posty: 101
Od: 11 lis 2007, o 02:22
Lokalizacja: Grabów

Re: Apteka na działce

Post »

christinkrysia świetny wątek jestem pełna podziwu ;:180 masz olbrzymie wiadomości co do ziół i ich zastosowaniu.
Właśnie przebrnęłam przez wszystkie posty i bardzo dużo się dowiedziałam.

Jestem następną wielbicielką twojego wątku ;:138

Bardzo ciekawe właściwości ma żyworódka, nie słyszałam nawet o niej do tego czasu - jeśli bym mogła prosić o jakąś sadzoneczkę żyworódki to bym była bardzo wdzięczna i zobowiązana.

mam mały ogródek ale zaspakaja moje zapotrzebowania w zwłaszcza w sezonie nowalijkowym, kiedy wszystko kupne jest najbardziej sztuczne. Mam troszkę szparaga, malin(owocują cały sezon) , truskawek , z jednorocznych to malutko ale mam marchewka , pasternak,fasolka ,szpinak, sałata, cebulka( w tym roku zasiałam jesienią, podobno ma być do jedzenia marzec - kwiecień, sama jestem ciekawa co wyniknie z tego eksperymentu)
Z ziółek to głównie pietruszka( z zielonej wiosną piję sok, który mnie stawia na nogi), koperek, szczypior (siedmiolatka, niedźwiedzi i taki zwykły), mięta, estragon, chrzan i lubczyk, który mi w tym roku znów zmarniał, nie wiem dlaczego on mi nie chce rosnąć ( a ja go tak lubię :cry: )
Awatar użytkownika
MariaTeresa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2146
Od: 1 lut 2008, o 02:43
Lokalizacja: małopolska

Re: Apteka na działce

Post »

Mirku robisz nalewkę z suszonego muchomora czerwonego i wcierasz w kolana?
Pozdrawiam ciepło
Ulubieńcy MariiTeresy
mirzan
---
Posty: 4279
Od: 23 maja 2005, o 06:50
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Apteka na działce

Post »

Ze świeżego,nie trzeba wcierać,wystarczy posmarować.
Awatar użytkownika
christinkrysia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8379
Od: 26 maja 2006, o 18:37
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Ostróda

Re: Apteka na działce

Post »

Witam wszystkich i pozdrawiam .
Bardzo ciekawa i konstruktywna wymiana wiadomości - nikt z nas nie wie kiedy przyjdzie taka chwila że będziemy potrzebować pomocy i może właśnie ta praktyczna wiedza komuś się przyda.

jokaer masz rację odnośnie żywokostu że "wycofanie go całkowite u nas, może było trochę na wyrost" ale pewnie łatwiej komuś tak zrobić niż przyłożyć się do głębszych badań.
Drążę temat żywokostu lub czegoś innego bo pilnie potrzebuję opanować staw ( prawa stopa).Miałam spore zmiany w 3 stawach ( RZS) i ten na stopie nie chce odpuścić.
Tabletki przez pół roku ( Arechin i Enkorton) przyniosły ulgę ale zrobiły też spustoszenie.
Tego typu schorzenia wymagają stałego leczenia ale nikt nie wytrzyma na prochach i muszę choć częściowo czymś je zamienić - ale czym ?
Wiemy ,że można część leków zastąpić roślinami leczniczymi pod rożnymi postaciami.
Na efekty trzeba dłużej poczekać ale spustoszenia w organizmie nie ma ...

mirzan stosowanie nalewki na muchomorach czerwonych zaczynałeś od małych ilości czy od razu nacieranie tyle ile była potrzeba ?
Nie znałam go od tej strony jedynie nalewka ( wg określonego przepisu) przy chorobach nowotworowych - stosuje cyklicznie coś takiego moja bliska znajoma.
Awatar użytkownika
MariaTeresa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2146
Od: 1 lut 2008, o 02:43
Lokalizacja: małopolska

Re: Apteka na działce

Post »

A krioterapia?
Dziękuję Mirzan :)
Pozdrawiam ciepło
Ulubieńcy MariiTeresy
Zablokowany

Wróć do „Bądźmy ZDROWI i piękni... jak nasz ogród”