W.o...Hodowlach pozostałych zwierzątek.

Sekcja uporządkowana tematycznie. Wątki kwalifikuje tylko Administrator.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
zuzulec
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 865
Od: 23 kwie 2007, o 22:14
Lokalizacja: Zachodniopomorskie

Post »

Co do myszek to naprawdę nie wiem. Ten prosiaczek był długowłosy, czasem niestety trzeba było mu zrobić taka sesję tj. kąpiel, czesanie, suszenie i podcięcie sierści, bo rosła jak szalona ;)
Pozdrawiam słonecznie ;:3
Lucyna
Moje storczyki ...
panda7
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1532
Od: 9 lis 2006, o 12:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

ariel pisze:A myszki też można kąpać?
Pewnie można... ale po co?
Myszki to czyste zwierzaczki i same potrafią doskonale zadbać o swoją higienę ;-)

Zuzulku, coś Ty zrobiła z tym biednym kotem?? :lol:
U sąsiadów mają takiego puchatego kotka i jak kiedyś go wykąpali to potem porobiło mi się tyle kołtunów, że biedaczek skończył pod golarką :lol: Wyglądał jak taki wystrzyżony pudel ;-)

Mojego Mr. Kluske (królika który miał być miniaturką ale na "miał" się skończyło) nie kąpie, on zawsze jest czyściusi i pachniusi :D W lecie jedynie jak są upały to przecieram go wilgotnym ręczniczkiem i chyba mu się to podoba ;-)
Awatar użytkownika
zuzulec
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 865
Od: 23 kwie 2007, o 22:14
Lokalizacja: Zachodniopomorskie

Post »

Dorotko,

Zuzia tylko na początku jak do nas trafiła to miała kilka kołtunków - niestety była taka strachliwa i płochliwa, że nie denerwowałam jej dodatkowo ich wycinaniem.
Teraz, nawet po kąpieli nie ma żadnych - jest dobrze wyszczotkowana - choć tego nie lubi i naprawdę nic wielkiego się nie dzieje. Czasami językiem "wymiętoli" coś, co potem trzeba wyciąć, ale to wszystko.
A prosiaczka musiałam czasami wykąpać, bo niestety potrafił się obsikać ;) hahahaha i wówczas trzeba było go odświeżyć - to był też znak, że sierść była za długa.. ;) i czekała na ścięcie..
Pozdrawiam słonecznie ;:3
Lucyna
Moje storczyki ...
panda7
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1532
Od: 9 lis 2006, o 12:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

No to tyle dobrze, że sam siebie świntuszek obsikiwał ;-) Dobrze wychowany! Jak ja miałam świnkę (samiczkę) to ona obsikiwaniem przeganiała koty (w tym czasie mieliśmy 3) jak któryś kot nie chciał jej dopuścić do miski z mlekiem (DO KOCIEJ MISKI!!!) to odwracała się i pryskała kota :lol: To samo się działo gdy któryś z kotów zapragnął pobawić się nią :lol:
Wiosną tego roku chciałam zafundować sobie świntuszkę ale zamiast niej przyniosłam do domu trzy chomiki :lol: Potem mój "M" dał mi zakaz wchodzenia do sklepów zoologicznych :lol:
Awatar użytkownika
Józef
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2330
Od: 26 mar 2006, o 12:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Chrzanów
Kontakt:

Post »

DorkaWD pisze::shock: SUPERRRR!!!
Masz jeszcze tego kraba i stadko modliszek?
Modliszki pewnie są już dorosłymi osobnikami, i muszą być WIELKIE... Z tego co pamiętam to chyba dwa rodzaje hodowałeś :roll:
Czekam z niecierpliwością na następne fotki!!

Super są takie gabloty z żabkami i roślinami!!
Dorcia..krabzakończył żywot kilka dni temu i to chyba z mojej winy..modliszki żyją ..teraz trzy dwie już dorosłe i jedna zielona która jeszcze nie przeszła ostatniej wylinki.Te dwie ..dorosłe mają już sześć kokonów,niestety nic z nich się nie wylęga..jedna z samic jak to mają w zwyczaju zeżarłe jedynego samca podczas kopulacji.pewnie jeszcze przed..
może to i dobrze bo co ja bym zrobił z taką masą młodych modliszek.z jednego kokonu może ich byś podobno .200-300
panda7
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1532
Od: 9 lis 2006, o 12:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

Przykro mi z powodu kraba i samca modliszki (choć ten samiec pewnie miał przyjemną śmierć :lol: )
Czekaj, czekaj... samice zrobiły puste kokony? Proszę o fotkę! Nawet nie próbuję sobie wyobrazić jak to może wyglądać...
Jak możesz trzymać tyle kobiet bez jedzenia... ups... znaczy się bez samca :lol: ;-) Może na wiosnę im skombinujesz jakiegoś kawalera?
Awatar użytkownika
ariel
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1479
Od: 24 paź 2006, o 22:46
Lokalizacja: Zaleszany PDK
Kontakt:

Post »

Miałem kiedyś patyczaki i z dwóch zrobiły się ich setki, do tego jakimś cudem wychodziły w akwarium, przykrytego jakby nie było, więc doskonale rozumiem Józefa, że nie chce mieć małych modliszek. Moje patyczaki były wszędzie, wieczorem znajdowałem je nawet pod kołdrą!
Awatar użytkownika
effa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2752
Od: 16 wrz 2007, o 22:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Sandomierz

Post »

A ja pochwalę się moim zwierzaczkiem futrzaczkiem, oto on:


Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek



Na szczęście jest mało kłopotliwy, a przy tym przeokropnie pocieszny ;:1
Obawiałam się trochę o moje kwiaty, ale na szczęście prawie w ogóle się nimi nie interesuje, w przeciwieństwie do mnie :lol:
Pozdrawiam Ewa
Rośliny doniczkowe / Kaktusy
Awatar użytkownika
Józef
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2330
Od: 26 mar 2006, o 12:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Chrzanów
Kontakt:

Post »

dobrze że nie ma samca bo już złożyły 8 kokonów..aż strach pomyśleć ile by ich było gdyby się wykluły.. Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Kamyczek87
100p
100p
Posty: 170
Od: 7 cze 2007, o 18:32
Lokalizacja: lubuskie

Post »

Ależ są piękne :shock: ,kiedyś planuje sobie jakąś sprawić.Stworzenia nie z tej ziemi. :D Z owadów to mam obecnie 7 patyczaków rogatych.Poza nimi 8 myszek,chomika i psa.
Awatar użytkownika
FIGA
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6999
Od: 16 cze 2007, o 10:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łódź

Post »

Znalazłam na necie filmik o Axolotach w naturalnym środowisku może to trochę przybliży Wam te niesamowite zwierzątka :P moje dwa czują się świetnie :P muszę im cyknąć fotki :P
http://www.arkive.org/species/GES/amphi ... e=rpMed-tu
Moje linki
KATARZYNA
Awatar użytkownika
bigaczzz
200p
200p
Posty: 464
Od: 16 lut 2008, o 10:43
Lokalizacja: okolice Opola

Post »

Śliczny króliczek Effa. Oj przypominają mi się czasy gdy to miałem też króliki ale nie miniaturki. Moja samica raz miała okazję wydać na świat 12 młodych. To była gromadka...
Awatar użytkownika
effa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2752
Od: 16 wrz 2007, o 22:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Sandomierz

Post »

Dzięki bigaczzz :D no 12 sztuk to rzeczywiście niezła gromadka :D Ja swojego czasu jeździłam na giełdy zoologiczno-wędkarskie do Łodzi, tam się naoglądałam i wygłaskałam zwierząt nie miara i zachorowałam na królika :lol: aż pewnego razu dostałam taką malutką białą futrzastą kulkę w prezencie na urodziny, od tamtej pory to moje oczko w głowie. Pomyśleć że trzymałam go całego na dłoni, teraz futrzak 1,20 kg waży :roll: Ale i tak jest kochany. Czasem ma niezłe fochy, ale idzie się przyzwyczaić, ogólnie jest bardzo wesołym i żwawym zwierzakiem :D :D :D
Pozdrawiam Ewa
Rośliny doniczkowe / Kaktusy
ODPOWIEDZ

Wróć do „WSZYSTKO o... Bazy wiedzy użytecznej”