Mój ogródek wytęskniony, wymarzony -Kami

Zdjęcia naszych ogrodów.
KamilaWr
100p
100p
Posty: 185
Od: 21 sie 2007, o 01:16
Lokalizacja: mazowieckie

Post »

Bożenka ale Twój miłorząb jest fajnie rozkrzrewiony w przeciwieństwie do mojego. Mój to jeden długi patyk no ale prawie pół metra urósł w ciągu roku. Hmm... ciekawe.

Myślałam o kokornaku ale nie widziałam jak on się prezentuje (zaraz poszukam u Ciebie) no i ponieważ kwitnie to zrezygnowałam z niego bo bardzo mi zależy zeby na tarasie kwiaty nie przyciągały pszczół. Ale z tego co piszecie z Mirką to raczej rzadko kwitnie?

Kurcze, no to powoli zaczynam się martwic przez te ochojniki - psują moją całą wizję :(

Xipe dziękuję za wskazówki w sprawie ziemi :D
Awatar użytkownika
Babopielka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6087
Od: 9 wrz 2007, o 19:28
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Okolice Rypina

Post »

Twój miłorząb też się rozkrzewi poczekaj tylko zmarznie w zimie to będzie też tak wyglądał one wszystkie tak mają z tego co widziałam ,a kokornak jeśli kwitnie to ma kwiatki takie niepozorne i nie wabią pszczół no przynajmniej u mnie tak jest -kwiatki jak fajki wyglądają i są schowane pod tymi ogromnymi liśćmi ,tak że ich praktycznie nie widać :? (nie wiem czy pisałam to u mnie liście kokornaka mają średnicę 30 cm)i zachodzą jeden na drugi zupełnie tak jak dachówki a efekt super :D :D
KamilaWr
100p
100p
Posty: 185
Od: 21 sie 2007, o 01:16
Lokalizacja: mazowieckie

Post »

O znalazłam Bożenka Twój kokornak! Ale zeby liście miały 30 cm, to strasznie duże! Nie widac tego na zdjęciu. Ale pewnie gubi je na zimę? A jesienią jaki mają kolor?
Super masz zakątek ze schodkami, bardzo mi się podoba :D
Awatar użytkownika
Babopielka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6087
Od: 9 wrz 2007, o 19:28
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Okolice Rypina

Post »

Kokornak nie przebarwia się jesienią -tylko liście zaczynają zasychać i spadają -ale i tak jest fajny ja tam go bardzo lubię bo to najmniej kłopotliwy bluszcze ze wszystkich :D Ale oczywiście każdy lubi co innego i decyzję musisz już sama podjąć :roll: :D
KamilaWr
100p
100p
Posty: 185
Od: 21 sie 2007, o 01:16
Lokalizacja: mazowieckie

Post »

Zastanawiam się teraz nad zastąpieniem modrzewi choiną kanadyjską , hmm... ciekawe jak ona się prezentuje jako żywopłot? Podobno doskonale znosi cięcie :D
Ale ciężko mi z powodu chorób modrzewi.
Awatar użytkownika
Babopielka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6087
Od: 9 wrz 2007, o 19:28
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Okolice Rypina

Post »

Z choiną Ci nie pomogę bo nie mam u siebie :? :roll:
KamilaWr
100p
100p
Posty: 185
Od: 21 sie 2007, o 01:16
Lokalizacja: mazowieckie

Post »

Znalazłam jakiś czas temu w czasopiśmie propozycje pomysłów do skopiowania na zaaranżowanie ogrodów mniej więcej podobnej wielkości co mój. Jeden z pomysłów bardzo mi się spodobał ponieważ znalazłam w nim miejsce na niewielki ogródek warzywny (bardzo mi zależy by taki mieć) i zakątek na piaskownicę (mini plac zabaw dla dzieci).
Ogrody są tak zaprojektowane by były łatwe w pielęgnacji i tanie w utrzymaniu dlatego postanowiłam na początek wiele roślin przenieść do mojego ogródka. Pomyślałam, że będzie mi łatwiej jako początkującej i dzięki temu nie zmarnuje zbyt wielu roślin :D .
Oto jak miałby wyglądać ogród.
Wizualizacje zrobiłam w programie komputerowym z jakiejś gazety.

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Babopielka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6087
Od: 9 wrz 2007, o 19:28
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Okolice Rypina

Post »

Fajny ten projekt -ja też miałam zamiar skorzystać z gotowca przy zakładaniu ogrodu ,ale póżniej doszłam do wniosku ,że sama sobie poradzę :? no i troszkę sie przeliczyłam bo błędy naprawiam do dziś :twisted: :roll: ciągle coś przesadzam bo za gęsto albo coś nie pasuje :roll: ale tak to już jest z ogrodem :D
Awatar użytkownika
Wisienka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 4094
Od: 9 lis 2006, o 11:45
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Strefa 6a

Post »

Ale extra! Przynajmniej z takim planem będziesz wiedziała czego się trzymać. No i zaczyna się widzieć swój ogród. Choinka! że też jestem taka noga komputerowa :( .
Też coś trzeba będzie wymyśleć ...
aha! tylko chyba musisz zobaczyć jak to jest ze stronami świata w Twoim ogrodzie a na tym planie, żeby np. piaskownica nie była za bardzo w cieniu (albo w słońcu).

O choinie kanadyjskiej czytałam i podobno jest dobra do formowania i ładnie wygląda.

Zajrzałam do Twoich początkowych postów, bo chciałam jeszcze raz sprawdzić, jaki duży masz ogród i dopiero teraz do mnie dotarło, że działkę kupiłaś w listopadzie 2006 roku a tu już dom stoi!!! :shock: Łał! Ale fajnie! Niezłe tempo budowy, ale to chyba przez firmę developperską stawiane?
Pozdrawiam serdecznie
KamilaWr
100p
100p
Posty: 185
Od: 21 sie 2007, o 01:16
Lokalizacja: mazowieckie

Post »

Cześć dziewczyny,
Jejku, córka mi się rozchorowała i dlatego nie zaglądałam do kompa przez kilka dni.
Ale powiem wam, że bardzo się ucieszyłam jak przypadkiem znalazłam ten projekt ogrodu właśnie z takich powodów o jakich pisze Bożena. Mimo tego myślę że i tak nie ustrzegę się przed błędami ale mam nadzieję ze nie będzie ich dużo :roll:
Wisienka co do programu komputerowego to jest on bardzo prosty w obsłudze i do tego z małym kursem wdrażającym dlatego na pewno sobie poradziłabyś. Ja znalazłam płytkę w Muratorze. Polecam. Może nie jest to zbyt realistyczny wygląd ogrodu ale łatwiej jest sobie wyobrazic.
Sama nie mogę uwierzyć w to, ze dom tak szybko stanął, mój mąż wziął się za jego budowę po udzieleniu nam kredytu przez bank. Ale żałuje że nie zrobił tego przez firmę developerską bo jest juz wykończony ciągłymi poszukiwaniami podwykonawców, zrywaniem się z pracy by zaopatrzyc pracowników w najmniejsze "duperele". No ale cóż, już bliżej do końca niż dalej.

Pozdrawiam Was gorąco i życzę Wesołych Świąt!
KamilaWr
100p
100p
Posty: 185
Od: 21 sie 2007, o 01:16
Lokalizacja: mazowieckie

Post »

o rety... nie wiedziałam że założenie ogrodu to ciężka praca ale nie spodziewałam się, ża aż tak ciężka. Przemieszanie gliny z piachem, nawiezienie czarnoziemu, usypanie skarpy pod taras, wyrównanie terenu, w międzyczasie plewienie, sadzenie roślin, sianie trawy, ubijanie jej, podlewanie a i tak w efekcie końcowym troszę przemarzła przez przymrozki na początku września. Ale podobno na wiosnę powinna odbic. Bardzo bym chciała.
Od początku wiosny ciągle zajęta ogrodem nie wstawiałam zdjęc. I na razie wygląda tak:
Obrazek

Obrazek

Obrazek[/img]

zrobiłam kącik do zabaw dla dzieci
Obrazek

posadziłam kilka krzewów owocowych, sprzedawca radził na pierwszą zimę w gruncie zabezpieczyc.
Obrazek

i moja jedna z trzech daglezji zielonych
Obrazek

podjazd do garażu też obsieję trawą
Obrazek

a jeszcze kilka miesięcy temu wyglądało tak:
Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Dynka
500p
500p
Posty: 520
Od: 4 sty 2008, o 22:14
Lokalizacja: okolice Warszawy

Post »

Zabezpieczenie na zimę usuń bo ci grzyb wlezie dopiero po pierwszych przymrozkach i nie folią :). sołma najlepsza :).

Ogrom pracy cie czeka , ale już widać efekty. Powodzenia.
Nie zawsze to co jest lżejsze jest przyjemniejsze!
Mój ogród...
Moje donice
KamilaWr
100p
100p
Posty: 185
Od: 21 sie 2007, o 01:16
Lokalizacja: mazowieckie

Post »

nawet jeśli jest to geowłóknina to też zdjąc do czasu przymrozków?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”