Prolog do mojego ogródka-miwia

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
miwia
500p
500p
Posty: 680
Od: 2 gru 2007, o 22:46
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Jeleniej Góry

Prolog do mojego ogródka-miwia

Post »

Witam wszystkich serdecznie :)
Pomimo, iż naprawdę nie mam jeszcze czym się pochwalić, to jednak chciałabym zaprezentować moje "miejsce na ziemi". Choćby dlatego, że zamierzam częściej bywać tu z Wami :)
Żeby podziwiać okazy roślinności będę odwiedzać Was. Do siebie zapraszam na wirtualną kawkę :) Gwarantuję ciszę, spokój, miłą atmosferę i czyste powietrze z daleka od miasta :)

Tę działeczkę o powierzchni 1024m kw. nabyłam w listopadzie ub. roku. Wraz z domem, który ma ok. 15 lat. Wprowadziłam się tu jako typowy miastowy człowiek. O roślinkach wiedziałam tyle, że rosną i niektóre nawet kwitną ;) Ale moim marzeniem zawsze było mieć własny dom z ogrodem, gdzie będę mogła w szlafroczku, na powietrzu, wypić poranną kawkę. Pierwsza część marzeń - własny dom - już się zrealizowała, trzecia część-kawka rankiem, w szlafroczku, na zielonej trawce - też... Pozostał mi do stworzenia ogród. :) Jeszcze jestem optymistką :)

Obrazek Obrazek

Tak to wyglądało we wrześniu ub. roku, tuż przed zakupem.
Awatar użytkownika
Dorota69
50p
50p
Posty: 62
Od: 1 wrz 2007, o 13:23
Lokalizacja: pomorskie

Post »

Życzę szczęścia i wytrwałości w tworzeniu nowego ogrodu. :P
Dodaj parę zdjęć swojej posiadłości bo jak na razie to niewiele widać.
Pozdrawiam
Dorota.
Awatar użytkownika
Monika76
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1434
Od: 10 wrz 2007, o 17:50
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Post »

Miwia, najważniejsze jest to, że masz "swoje miejsce" a wokół niego teren, na którym jak tylko złapiesz bakcyla będziesz szaleć z różnymi pomysłami, coraz to nowymi nasadzeniami, itp., itd.
Pomału stworzysz ogród własnie taki, o jakim marzysz :)
Powodzenia :)
U Moniki - cz. 1, cz. 2
Gdy życie ofiaruje Ci cytryny, zrób z nich lemoniadę.
Awatar użytkownika
miwia
500p
500p
Posty: 680
Od: 2 gru 2007, o 22:46
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Jeleniej Góry

Post »

Dziękuję Dziewczyny za odwiedziny i za życzenia :) :) :)

A teraz kilka fotek tego, co odziedziczyłam po poprzednikach - wrzesień 2006

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Karo
-Administrator Forum-.
-Administrator Forum-.
Posty: 21741
Od: 16 sie 2006, o 14:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Centrum Polski
Kontakt:

Post »

Miwia ale pieknie...super,brawo!
Jestem zachwycona ta scenerią?Czy to prosię to żywe stworzenie?Twoje?Hodujesz na potrzeby własne?Staw pięknie wykończony a jak głęboki,pisz,pisz,pisz...jesteśmy ciekawscy bardzo. :wink: :D
"Jestem z miasta,jestem z miasta
to słychać widać,słychać i czuć!!!"
Dziś większość z nas chciałaby mieszkać na wsi,prawdziwej gdzie nie słychac ryku silnikówc samochodów,motocykli .
Miwia pisz,opowiadaj co tam zrobiłaś już własnymi rękoma w minionym sezonie...
Pozdrawiam serdecznie
KaRo - Administrator Forum
??? Pytania do Ekipy...
? KaRolinki
Awatar użytkownika
Nalewka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 6530
Od: 30 paź 2006, o 12:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Działka na Warmii

Post »

Łojezu, a co to za zwierzę tam sobie bobruje pod iglakami??? :shock: Żywe??? Prawdziwe???

A tak przy okazji, piękne te iglaki, już nie musisz czekać, aż wyrosną, masz gotowe :)

Pisz, pokazuj, zapowiada się ciekawie. Tyle miejsca, że ho, ho, ho, można zaszaleć. A jak jeszcze poczytasz sobie forum i pooglądasz wszystkie piękne ogrody, to przez zimę wyklaruje Ci się cały NOWY projekt i od wiosny wszystko, co już masz na pewno zmienisz i poprzestawiasz. I to podobno normalne :D Ogrodnicy tak mają :lol:
Wtedy z "miastowej" zmienisz się w "ogrodniczkę" ;:26
"Wyrzuciłem telewizor na śmietnik, a w radiu urwałem gałkę, tak aby nikt z rodziny nie mógł zmienić stacji i teraz jest tylko wasze radio u mnie w domu. I jestem naprawdę wolnym człowiekiem."
Awatar użytkownika
Karolcia
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 4926
Od: 17 paź 2007, o 15:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Post »

Naprawdę śliczna działeczka. I "dziki" buszują w zaroślach. Super sprawa. Wystarczy że dodasz teraz swoje trzy grosze, a ogród będziesz miała jak z bajki. Jak ja bym chciała mieszkać na wsi. Opowiedz nam jeszcze o tym twoim miejscu na ziemi. Czekam z niecierpliwością. Pozdrawiam cieplutko Magda :D
Pozdrawiam Magda :)
grigori24
---
Posty: 1613
Od: 18 paź 2007, o 17:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Post »

Miwio czy ten stawek już był czy to twoja praca ?
Erazm
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6949
Od: 17 sie 2005, o 13:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: centrum

Post »

Czekamy na następne zdjęcia pokazujące jak wygląda teraz. :lol:
Pozdrawiam Andrzej.
Awatar użytkownika
miwia
500p
500p
Posty: 680
Od: 2 gru 2007, o 22:46
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Jeleniej Góry

Post »

Dzień Dobry :)

Dziękuję Wam wszystkim za odwiedziny i miłe słowa :)

KaRo :) Jescze raz Ci dziękuję za zaproszenie mnie tutaj. Już się z tego cieszę a co to będzie dalej :?: :!: Odwiedzałam Twój ogród wielokrotnie, nigdy nie miałam odwagi jakoś, żeby wyrazić swoje słowa uznania dla ogromu pracy, jaki widać u Ciebie w ogrodzie. A ta niezliczona ilość przeróżnych wspaniałych roślin... Rewelacja !
Odpowiadam na pytanie, że absolutnie niczego nie hoduję. Jestem niepraktyczna do bólu i jedyne żywe stworzenia w tym domu (oprócz nas oczywiście) to wiecznie głodny labrador i równie wiecznie nienajedzone 2 koty :)

Nalewko :) Ja aż się boję więcej oglądać tych cudów forumowiczów. Po pierwsze: wpadam w totalne kompleksy, po drugie: tyle pomysłów mnie nachodzi przy podglądaniu innych, że mam co raz więcej wątpliwości czy mi życia starczy na wprowadzenie tego w czyn :( A co do całkiem nowego planu, to średnio 2 razy w tygodniu powstaje on w mojej głowie, oczywiście za każdym razem krańcowo różny od poprzedniego. Efekt tego jest taki, że bezmyślnie zdewastowałam to, co tu było, wprowadziłam jakieś własne koncepcje i już widzę, że na wiosnę będę zaczynać wszystko od nowa :( :D

Magdo :) Niestety, do Twojej działeczki jest mi jak stąd na Madagaskar :) Masz tam ślicznie. Czy mogę zapytać przy okazji, jak nazywa się ta ładna cętkowana trawa u Ciebie? Czy jest ona ekspansywna?

Grigori :) Ten stawik nabyłam wraz z działką. I dla wyjaśnienia dodam, że tylko jego połowa jest moja :) Granica między mną a sąsiadką biegnie środkiem tego stawu. Nieraz stoimy sobie po jego dwóch stronach i zwołujemy rybki, każda na swoją stronę :) Fajnie jest.
Wyjaśnię, iż to oczko jest tylko i wyłącznie naturalne. Działka leży nisko i jest blisko rzeki, z reguły jest tu wysoki poziom wód gruntowych. Działka jest zdrenowana i rury mają wylot właśnie w tym oczku. Jest tam dużo mułu. Głębokość to jakieś półtora metra.

Erazm :) Boję się, że zdjęcia tego, jak to wygląda po moich działaniach mocno Cię rozczarują :oops: Ciebie też już odwiedzałam. cokolwiek napiszę, będzie banalnym powtórzeniem: ogród masz śliczny :) Uczę się od Ciebie :) Na dowód jutro wklęję zdjęcie :)

No a teraz kilka fotek - wspomnienie lata Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Karo
-Administrator Forum-.
-Administrator Forum-.
Posty: 21741
Od: 16 sie 2006, o 14:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Centrum Polski
Kontakt:

Post »

Wspomnienie lata udało Ci sie cudnie!
Teraz doskonale widzę ten graniczny staw,to też super układ ,naprawdę o ile ma sie sympatycznych sąsiadów.
Czy ta pergola zdj.1 po lewej jest już czymś obsadzona,co planujesz z nią?
Czy na balkonie wiszą pelargonie bluszczolistne różowe?
Czy bawisz sie w sadzonkowanie?
No może starczy bo Cię zamęczę a przecież masz się bawić z nami na forum ,
no i inni też zaczną pytać o to co ich zainteresuje.
Ty pisz,pisz a ja będę starać sie trzymać swój jężyk na wodzy,będę tylko czytać. :wink:
Lablador wiadomo wiećzny głodomór i rozrywkowiec.
Posmyraj jego grzbiet przy ogonku,poczochraj ode mnie i ... życzę Tobie miłego wieczoru.


Ajjj,zapomniałam dodać ,nie jestem biegła ale troszkę już łyknęłam wiadomości o komputerze,
więc jeśli potrzebujesz pomocy pisz do mnie na PW lub w moim wątku osobistym TUTAJ.
Pytaj ,nie krępuj się ja zaczynałam od podstaw całkiem niedawno i twierdzę,że już "dużo umiem".
Postaram się coś podpowiedzieć. :D
KaRo - Administrator Forum
??? Pytania do Ekipy...
? KaRolinki
Awatar użytkownika
Babopielka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6087
Od: 9 wrz 2007, o 19:28
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Okolice Rypina

Post »

Witam kolejną miłośniczkę roślinek -fajne miejsce masz do realizacji swoich planów no i nie zaczynasz od podstaw a to już coś -bo zawsze łatwiej coś poprawić niż budować od początku .Powodzenia :D
Awatar użytkownika
miwia
500p
500p
Posty: 680
Od: 2 gru 2007, o 22:46
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Jeleniej Góry

Post »

Pytaj KaRo bez skrupułów :) Odpowiem chętnie, jeśli Cię to tylko interesuje.
Ta pergola to jeden z moich poronionych (chyba?) pomysłów. W jakiejś mądrej gazecie wyczytałam, że ogród najlepiej podzielić na takie sektory. No to walnęłam tę pergolę w poprzek :D A co mi tam ! Pod nią jest posadzonych 15 krzaków róż pnących w 3 kolorach: czerwonym, różowym i bladoróżowym. Zamysł był taki, że powstanie ściana z róż. Za tą ścianą róż (którą na razie trzeba sobie wyobrazić), po lewej stronie domu jest wybrukowany a la taras (przy ścianie domu). I tam miał być taki zakątek z grillem, stolikiem itd. Nie pomyślałam tylko, że położenie domu jest fatalne. I ten taras jest od strony północno-wschodniej :cry:
Jak pogoda się poprawi (bo teraz leje i wieje i jest zimno) to pstryknę parę sensownych fotek, już de facto działki a nie domu, żeby było lepiej widać.
Kwiaty na balkonie to surfinie fioletowe o takich dużych kwiatach. Muszę powiedzieć, że to była jedyna rzecz, jaka mi się udała w tym roku. Wyglądało bardzo ładnie :) Na balkonie miałam jeszcze niebieskie lobelie, komarzycę, białe+czerwone werbeny w ampli z takimi malutkimi żółtymi kwiatuszkami jako tło. Na parapetach okiennych królowały sobie pelargonie czerwone i różowe. Te mam co roku z własnych sadzonek. A sadzonki? Już się zaraziłam. Skubnęłam koleżance oleandra.

Obrazek

Wczoraj rozczłonkowałam też liścia begoni rex :)

Obrazek

Ty KaRo też masz labradora, dobrze pamiętam ze zdjęć?
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”