Jaka odmiana gruszy?

Drzewa owocowe
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Nalewka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 6530
Od: 30 paź 2006, o 12:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Działka na Warmii

Re: Jak odmiana gruszy?

Post »

Aż mi wstyd, bo damy tak nie mówią, ale są jeszcze dwie nazwy tej dzikiej gruszki: srałki i pierdziałki :oops:
Na Warmii rośnie to to razem a głogami na miedzach, a właściwie jako żywopłot przeciwwiatrowy dzielący większe połacie pastwisk na zaciszne i przytulne łączki. Z tych oto twardych jak kamień, brzydkich, ordzawionych ale słodkich gruszeczek, wychodzi świetna nalewka. Można je też pakować w całości do octu albo syropu, bądź też suszyć na kompoty zimowe.
Mniam, osobiście sprawdziłam ;:137 , to naprawdę dobre ;:108
"Wyrzuciłem telewizor na śmietnik, a w radiu urwałem gałkę, tak aby nikt z rodziny nie mógł zmienić stacji i teraz jest tylko wasze radio u mnie w domu. I jestem naprawdę wolnym człowiekiem."
Awatar użytkownika
Fafka
500p
500p
Posty: 602
Od: 3 cze 2010, o 11:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: opolskie

Re: Jak odmiana gruszy?

Post »

perdii pisze: Co do wyboru gruszy to podjęłam decyzję,że zaryzykuj jednak z faworytką. Może będzie mnie i mój sad lubić i będzie ładnie rosnąć u mróz jej nie zaszkodzi ;:224
Ja też uwielbiam owoce Faworytki i takową gruszę posiadam u siebie na Opolszczyźnie, ale wiesz gdzie najwięcej się takich gruszek najadłam? Własnie w Olsztynie, u mojej Mamy. Gruszeczki rosną sobie na Wójtowej Roli, Olsztyniacy wiedzą, gdzie to jest (mówię o działkach, a nie naszej gruszce :D ). Pielęgnuj ją sobie troskliwie, opatul w pierwszą zimę, co to ma być sroga i... za czas jakiś: smacznego!
Pozdrawiam. Jola.
Awatar użytkownika
krzysztofkhn
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2024
Od: 15 wrz 2008, o 09:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: Jak odmiana gruszy?

Post »

Naleweczko !

Właśnie o nalewce myślałem, pytając się tu na forum o pierdziołki. Podpowiedziano mi, że nalew na pigwie - pigwowcu należy połączyć z nalewem na pierdzoiłce. Ponoć boskie.
Jak będę wiedział więcej to napiszę.
PS. Prawdziwym damom wolno ! Ergo, Tobie wolno !
Serdecznie Pozdrawiam.

Krzysztof Khn.
Awatar użytkownika
izabellka
100p
100p
Posty: 173
Od: 24 mar 2008, o 13:50
Lokalizacja: warszawa

Re: Jak odmiana gruszy?

Post »

rolnikt pisze:W takim zestawieniu najbardziej pasowała Faworytka, bo to właśnie Faworytka zapyla Konferencję, a Konferencja Faworytkę.
Konferencja jest samopylna przecież
Mój ogród http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=2&t=53826" onclick="window.open(this.href);return false;

Życie jest pełne niespodzianek.
Awatar użytkownika
Suppa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2022
Od: 6 mar 2008, o 09:53
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Centrum

Re: Jak odmiana gruszy?

Post »

Niestety nie :wink:
Pozdrawiam, Maciek.
Awatar użytkownika
izabellka
100p
100p
Posty: 173
Od: 24 mar 2008, o 13:50
Lokalizacja: warszawa

Re: Jak odmiana gruszy?

Post »

o masz ci los .... niedługo zabraknie mi miejsca na te dodatkowe zapylacze :(
gdzieś wyczytałam, że jest samopylna, widocznie jakaś nieścisłość się wkradła wrrrr
Mój ogród http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=2&t=53826" onclick="window.open(this.href);return false;

Życie jest pełne niespodzianek.
x_r-t
---
Posty: 504
Od: 30 maja 2010, o 13:34
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Jak odmiana gruszy?

Post »

Jest jeszcze inna możliwość - współpraca transgraniczna. Można dogadać się z sąsiadami i tak zaplanować nasadzenia różnych drzewek owocowych w Waszych ogródkach (na działkach), by wilk był syty i drzewka zapylone.
pomolog
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1883
Od: 1 maja 2008, o 18:51
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Jak odmiana gruszy?

Post »

rolnikt pisze:Jest jeszcze inna możliwość - współpraca transgraniczna...
Ładnie nazwane :D Oczywiście - i jak już nie raz wspominałem - kwestia zapylaczy to zdecydowanie mniejszy problem w przypadku "zblokowanych" upraw (jakimi są ogrody działkowe), a poważniejszy jeżeli mówimy o ogrodach przydomowych i osobnych plantacjach.
Pozdrawiam serdecznie :wink:
Awatar użytkownika
izabellka
100p
100p
Posty: 173
Od: 24 mar 2008, o 13:50
Lokalizacja: warszawa

Re: Jak odmiana gruszy?

Post »

rolnikt pisze:Jest jeszcze inna możliwość - współpraca transgraniczna. (...)
nie ma na to szans, tu nikt nie sadzi drzew owocowych, tylko tuje, tuje, tuje :?
Mój ogród http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=2&t=53826" onclick="window.open(this.href);return false;

Życie jest pełne niespodzianek.
x_r-t
---
Posty: 504
Od: 30 maja 2010, o 13:34
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Jak odmiana gruszy?

Post »

izabellka pisze: ... tylko tuje, tuje, tuje :?
Niektórzy to mają dobrze. U mnie niestety nie tylko tuje. Sąsiedzi mają jałowce, a to kiepskie towarzystwo dla gruszy.
perdii
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4522
Od: 21 mar 2006, o 16:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Jak odmiana gruszy?

Post »

Droga Fafka oczywiście, że znam Wójtową Rolę :D Opatulę swoją już posadzoną gruszę jak tylko przymrozki przyjdą bo na razie to ciepło jest jak na listopad. Przepowiednie co do bardzo wczesnej i bardzo mroźnej zimy jak do tej pory się nie sprawdzają co mnie i zapewne wielu innych bardzo cieszy. :tan
Awatar użytkownika
Suppa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2022
Od: 6 mar 2008, o 09:53
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Centrum

Re: Jak odmiana gruszy?

Post »

izabellka pisze:niedługo zabraknie mi miejsca na te dodatkowe zapylacze
jest jeszcze opcja szczepienia, jeśli dasz sobie radę i masz skąd pozyskać zrazy :wink:
Pozdrawiam, Maciek.
Awatar użytkownika
izabellka
100p
100p
Posty: 173
Od: 24 mar 2008, o 13:50
Lokalizacja: warszawa

Re: Jak odmiana gruszy?

Post »

z pewnością nie dam sobie rady :( wolę już zasadzić drzewa :) ale dzięki za radę
Mój ogród http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=2&t=53826" onclick="window.open(this.href);return false;

Życie jest pełne niespodzianek.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Drzewa i krzewy OWOCOWE”