W moim ogrodzie - reniazt cz.1

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
Raczek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3478
Od: 31 mar 2007, o 21:26
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Elbląg

Post »

reniazt pisze:Aniu -
te wiosenne kwiaty na skalniakach to ten najciemniejszy fiolet to żagwin a wszystkie pozostałe w głębi to płomyk skrzydlasty tylko w odmianach - jego kolory naczynają się od białego, przez jasny róż, nieco ciemniejszy róż i oczywiście intensywny róż wpadający w fiolet.
A tu zamieszcze ci fotki żagwinu widocznego bliżej. Pewnie go znasz - on też ma dwa kolory ciemny róż i fiolet.

Obrazek Obrazek Obrazek
Podejrzewałam,że to może być płomyk w rożnych kolorach.Zangwina nie znam,nigdy go nie miałam.
Dzięki za fotki,muszę jeszcze trochę o nim poczytać.Czy to bylina?
Podobają mi się roślinki,które rosną w ładne kępki.Lubie kolorowe plamy w ogrodzie.
Pozdrawiam Ania
Ogródek Raczka 7
Awatar użytkownika
reniazt
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1857
Od: 6 wrz 2007, o 20:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: małopolska

Post »

Aniu - żagwin to oczywiście bylina - bardzo łatwa w uprawie - ja go rozmnożyłam z nasion - można je kupić w sklepie ogrodniczym - w jednej torebce są z reguły nasionka różnych kolorów. I tu jeszcze dla ciebie fotki - a na nich te bardziej niebieskie kwiatuszki - to żagwin.
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
piku
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 1948
Od: 12 lip 2007, o 13:20
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk / Podkarpacie

Post »

Dziękuję Ci Reniu za fotkę, czy kamień którego używałaś na murki jest z twojej okolicy, czy sprowadzałaś specjalny :?: . Sliczne te kolorowe poduchy między kamieniami ;:77
pozdrawiam Wiesia :wit
ogród / siedlisko / sukulenty / inne roślinki
Awatar użytkownika
Raczek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3478
Od: 31 mar 2007, o 21:26
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Elbląg

Post »

reniazt pisze:Aniu - żagwin to oczywiście bylina - bardzo łatwa w uprawie - ja go rozmnożyłam z nasion - można je kupić w sklepie ogrodniczym - w jednej torebce są z reguły nasionka różnych kolorów. I tu jeszcze dla ciebie fotki - a na nich te bardziej niebieskie kwiatuszki - to żagwin.
Obrazek Obrazek
Dzięki za fotki i informacje o żangwinie.
Przepięknie wyglągają kępy płomyka i żangwina wśród kamieni.
Pozdrawiam Ania
Ogródek Raczka 7
Awatar użytkownika
reniazt
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1857
Od: 6 wrz 2007, o 20:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: małopolska

Post »

piku - kamień niestety jest sprowadzony. Pochodzi konkretnie z kamieniołomu w Wierchomli, to jest na samym południu Polski - okolice Łomnicy (Piwniczna - Muszyna) - gdzieś tam. Ale mnie się udało, bo dostałam cały samochód ciężarowy tego kamienia od znajomego - kolegi mojego M. Był to prezent na Dzień Kobiet lat temu ho, ho - a mój mąż miał ten kamień poukładać w ogrodzie na "Dzień Chłopa". Tak znakomicie nas obdzielił nasz znajomy. Mnie ten układ bardzo spodobał.
Pozdrawiam
renia
Awatar użytkownika
piku
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 1948
Od: 12 lip 2007, o 13:20
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk / Podkarpacie

Post »

Piękny prezent :roll: , też by mnie taki ucieszył, tylko nie wiem co powiedział by na to mój M :wink:
pozdrawiam Wiesia :wit
ogród / siedlisko / sukulenty / inne roślinki
Awatar użytkownika
reniazt
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1857
Od: 6 wrz 2007, o 20:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: małopolska

Post »

Pewnie zrobiłby tak jak mój - kamienie leżały, leżały i nie było się komu wziąć. Ale jak skarpy zaczęły sie obsuwać - to na ostatni dzwonek - w przyśpieszonym tempie robota szła. A potem znowu zastój - no ale my mamy czasem swoje sposoby na naszych M. - prawda???
renia

w moim ogrodzie
Awatar użytkownika
tulipanka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 5991
Od: 20 kwie 2007, o 12:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: świętokrzyskie

Post »

Witaj Reniu
Bardzo podoba mi się twój wiosenny skalniaczek. Tyle w nim kolorów, że teraz, w szare dni, oczy same się cieszą na taki widok!
Gratuluję pomysłu i zapału do pracy ;:215 ;:215 ;:215
Awatar użytkownika
reniazt
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1857
Od: 6 wrz 2007, o 20:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: małopolska

Post »

Cześć Wiola
Cieszę się, że i Ty u mnie zawitałaś. Bardzo mi miło, że podobają ci się moje skalniaki.
Ale ja też byłam u Ciebie - masz ślicznie. Jak tak pooglądamy te nasze fotki - zwłaszcza wiosennych kwaitów - to łatwiej będzie przetrwać tę szarość jesienną i zimę. A skoro Tulipanka - to dla ciebie ten tulipanek, który kwitnie na drzewie. Fajne to nie - ale ta natura potrafi ubarwić świat.
Obrazek

w moim ogrodzie
Awatar użytkownika
reniazt
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1857
Od: 6 wrz 2007, o 20:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: małopolska

Post »

A tak u mnie kwitły wiosną ciemierniki, sasanki, fiołki i inne: Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

w moim ogrodzie
Awatar użytkownika
tulipanka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 5991
Od: 20 kwie 2007, o 12:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: świętokrzyskie

Post »

Dziękuję Reniu. Tulipanowiec jest naprawdę piękny. Chyba w tym roku skuszę się na jego kupno. Co nieco zaczerpnęłam wiedzy na forum na temat jego uprawy i myślę, że nie powinno być źle. :wink:
Awatar użytkownika
Ewelina
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 7484
Od: 4 lut 2007, o 16:26
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post »

Witaj Reniu !
Z przyjemnością obejrzałam zdjęcia Twojego ogrodu. Jest piękny ! :D
Podoba mi się samo założenie, fragmenty podniesione, kamienne schodki, skalniak ( super!). Wśród kamieni imponująco wygląda rozłożysty Ognik, oblepiony masą kuleczek . Widać,że lubisz rośliny , a one odpłacają Ci tym samym i pięknie rosną. Ja mam ogród od 8 lat, więc mamy chyba podobne doświadczenia odnośnie zakładania rabat , trawnika , itp. na terenie świeżo po budowie...
Brakuje mi zdjęć pokazujących większą perspektywę, takich " panoramek". Dałyby lepsze wyobrażenie o wyglądzie całego terenu. Jeśli nie będzie to kłopot - zamieść. Nie doczytałam się też, jaka jest powierzchnia tego ogrodu- wygląda na duży, oraz w jakiej części kraju mieszkasz? Rozbawiłaś mnie opisem prezentu na Dzień Kobiet, jakim była ciężarówka kamieni- sama dostałam kilka lat temu taki prezent na urodziny i przyznam ,że sprawił mi wyjątkową radość! :D Uważam ,że kamienie świetnie podkreślają piękno roślin w ogrodzie, nie lubię natomiast sztucznych, betonowanych nawierzchni. Niebawem zajrzę do Ciebie ponownie, bo pokazałaś coś bardzo interesującego.
Pozdrawiam, E.

A storczyki wklej do wątku im poświęconego- jest taki na forum , a Ty masz się czym pochwalić:D
* Mój Ogród - cz.7 (aktualna)
Wizytówkai inne moje wątki
"Mam śródziemnomorskie poczucie czasu..."
Awatar użytkownika
reniazt
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1857
Od: 6 wrz 2007, o 20:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: małopolska

Post »

Wiolu słuchaj - ja w tym roku wsadziłam u siebie tulipanowca - sadzonkę przywiozłam z wystawy. Posadziłam go i już w tym roku cieszyłam się ..... no pomyśł czy? - nie kwiatuszkami, bo to byłoby zbyt proste. One zakwitają chyba po 5 latach, ale uwież mi jego liście - najpierw takie soczysto-zielone, jesienią przebarwiły sie na żółty, a właściwie to złoty kolor (nie zdążyłam tego utrwalic na fotce i wielka szkoda - ale w internecie mozna takie zdjęcie namierzyć) a potem były w kolorze jasnegobrązu - cudo. Sama zastanawiałam się długo. Ale wiem, że warto mieć tulipanowca.

w moim ogrodzie
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”