Ogród piofigla cz.2

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
vitoldo
500p
500p
Posty: 923
Od: 6 cze 2010, o 23:24
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Ogród piofigla cz.2

Post »

piofigiel pisze:Może tak, rośnie u nas trochę dorodnych iglaków, rododendronów i zwłaszcza wiosną wygląda to malowniczo, ale ogólnie mamy wiele do nadrobienia, a wielu spraw nie jesteśmy w stanie przeskoczyć.
Skromość jest cnotą ale uwierz mi, ogród masz naprawdę ekstra ;:63
piofigiel pisze:Ten widok z okien to niestety nie Tatry a Babia Góra ( tak dotychczas myślałem, ale z błędu wyprowadził mnie inny, powszechnie znany forumowicz, również mój sąsiad, teraz oczywiście nasz).
Babia Góra nie jest w niczym gorsza od Tatr, w sensie widoku :D
Ja wiele bym dał aby mieć widok z okna na góry. Mam widok na las, też jest przyjemny. W sumie najlepiej i na las i na góry, jednocześnie oczywiście :wink:
To mój ogród jest dla mnie, a nie ja dla mojego ogrodu
Awatar użytkownika
Margo2
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 25124
Od: 8 lut 2010, o 12:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Ogród piofigla cz.2

Post »

Witaj Tomku :wit
Bardzo sie cieszę, że znowu będę mogła podziwiać Twoją wieżę księżniczki.
Wiesz jak ja lubię.
Czytałam Twoja wypowiedź na temat pozostania przy swoim stylu.
I bardzo dobrze ;:138
Każdy powinien miec ogród taki jak mu się podoba. Ja uwielbiam mieszanie stylów.
Co może potwierdzić Ula :D
Może to komus się nie podobać, ale ja nigdy nie stworzę czegoś z czym nie będę czuła się dobrze.
Powiem może brzydko, ale jak komuś się nie podoba to niech nie wchodzi do mojego ogrodu.
A Twój ogród jest ekstra. Uwielbiam ten Twój busz. O tej porze roku bardzo kolorowy.
Awatar użytkownika
HalinaK
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9423
Od: 12 paź 2008, o 11:27
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Nowy Sącz

Re: Ogród piofigla cz.2

Post »

Tomku ;:167 też uważam, że to bardzo sympatyczne widzieć w avatarku osobę, z którą się rozmawia/pisze na forum ;:196
Cieplutko pozdrawiam, Halina ;:194
W moim ogródeczku :wink: HalinaK-linki :D
Awatar użytkownika
JolantaG
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9576
Od: 3 lis 2008, o 14:52
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Ostrzeszów,Wielkopolska

Re: Ogród piofigla cz.2

Post »

Nie mam hortensji pnącej . :?
Forumowicze już Ci pomogli , w temacie zimowania . :P
Awatar użytkownika
piofigiel
1000p
1000p
Posty: 1495
Od: 11 lis 2009, o 17:15
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Ogród piofigla cz.2

Post »

vitoldo, nie wiem czy mogę mówić Witku? Dzięki że tak myślisz, kiedy zobaczysz naocznie te sprawy nie do przeskoczenia o których pisałem, zrozumiesz o co chodzi. Ale zostawmy te trudne tematy. Ogrody, obcowanie z nimi powinny przynosić radość i zadowolenie, niech tak pozostanie.
Co do widoków to ja uwielbiam Tatry, ubolewam tylko że w swoich sprawniejszych latach nie ciągnęło mnie do nich, teraz próbuję nadrabiać zaległości, ale już kondycja nie ta. Oczywiście Babią Górę widać tylko przy dobrej pogodzie, ale widok w kierunku południowym mamy nie najgorszy, doliny i wzniesienia.
Ja widokowo jestem zakochany w moich rodzinnych stronach, okolice śląskiego lotniska Pyrzowice, zobacz proszę:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Rzeka na ostatnim zdjęciu to historyczna Brynica.
Ogólnie wydawałoby się widoki banalne, pola, lasy, mnie jednak do nich ogromnie ciągnie i zawsze chętnie tam wracam, to 'jakiś zew krwi' czy coś podobnego :D

Gosiu och ta wieża księżniczki... Dzięki za odważną wypowiedź. Ja nie boję się krytyki, uważam że jest potrzebna, sam jestem krytyczny wobec siebie, uważam jednak że trochę swobody i wolności nie powinno się nikomu odmawiać, zwłaszcza gdy się działa we własnym ogrodzie, nie narzucając się nikomu. Ale oczywiście wszystkich stron należy wysłuchać i ewentualnie się z nimi nie zgodzić, na tym przecież polega dyskusja.
Miło móc zamienić z Tobą parę słów, cieszę się z tej wizyty :D

Halinko ;:196

Jolu tak, tak wiem już jak z nią postępować :D

Pozdrawiam Tomek :wit
Awatar użytkownika
e-genia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 32013
Od: 5 wrz 2008, o 19:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Torunia

Re: Ogród piofigla cz.2

Post »

Tomku śliczne widoki ,ale wolę te z Twojego ogrodu .
kajpej
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1179
Od: 24 lis 2009, o 14:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: Ogród piofigla cz.2

Post »

Tomku, jak tu pięknie, niech schowają się wszystkie ogrody. Raj!!!!!!
pozdrawiam Elżbieta
Awatar użytkownika
piofigiel
1000p
1000p
Posty: 1495
Od: 11 lis 2009, o 17:15
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Ogród piofigla cz.2

Post »

Geniu jesteś przemiła ;:196

Elu w tych miejscach które pokazałem, przyroda radzi sobie bez ogrodnika, a mnie powala na kolana, uwielbiam tam wybrać się na długi spacer lub na przejażdżkę rowerem :D

Pozdrawiam Tomek :wit
Awatar użytkownika
Margo2
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 25124
Od: 8 lut 2010, o 12:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Ogród piofigla cz.2

Post »

Tomku, dlatego ośmieliłam się wypowiedzieć takie słowa, bo doyczyły ogrodu, który tworzy się na własny użytek. Rozumiem jak ktoś powie swoje uwagi, ale powinien to zrobić w sposób nie narzucający się. Ja też chętnie słucham uwag, ale tylko jeżeli wypowiadają je osoby życzliwe. Raz tylko na forum spotkałam się z bardzo poważną krytyka ogródu. Wręcz niegrzeczną. Przecież nie każdy ma zdolności projektanckie. Dla mnie ogród to ucieleśnienie duszy. Tam się realizuję. Jest mój. czasami pomagam stworzyć znajomych ich ogrody. Wtedy patrzę bardziej trzeźwo. Nie mam sentymentów.
Mnie podobaja się wszystkie ogrody. Jedne mniej drugie bardziej, ale wszystkie bo przez ogrod mogę poznać lepiej dana osobę.
Ogród pokazuje jacy jesteśmy.
kajpej
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1179
Od: 24 lis 2009, o 14:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: Ogród piofigla cz.2

Post »

Tomku
Zgadzam się z Tobą przyroda Tworzy najpiękniejsze ogrody. Uwielbiam rower, codziennie robię około 30 km. :) Moja okolica jest dosyć ładna:lasy, stawy, pola. Twoje miejsce jest wyjątkowo urokliwe.!!!!
Awatar użytkownika
piofigiel
1000p
1000p
Posty: 1495
Od: 11 lis 2009, o 17:15
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Ogród piofigla cz.2

Post »

Gosiu wszystko to racja co piszesz, cały urok w różnorodności :D
Myślę że te opinie o potrzebie "dorośnięcia" do możliwości założenia ogrodu japońskiego, nie były złośliwe, ani pewnie skierowane do mnie bezpośrednio, tylko ja je wyłapałem i tak potraktowałem. Nie mam do nikogo pretensji, ani żalu, ale się asekuruję co? :D
Również podobają mi się wszystkie ogrody, liczy się pasja i serce włożone.

Elu 30 km..codziennie, to już wiem skąd kondycja do zajmowania się tak sporym ogrodem. Domyślam się że Twoja okolica musi być ładna, gdzie mógłby powstać tak wspaniały ogród, jak nie na pięknym okolicznym tle. Na tych łąkach które pokazałem słychać latem tylko śpiewające ptaki, cykady świerszczy, coś niesłychanie sielskiego :D

Pozdrawiam Tomek :wit
Awatar użytkownika
vitoldo
500p
500p
Posty: 923
Od: 6 cze 2010, o 23:24
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Ogród piofigla cz.2

Post »

piofigiel pisze:vitoldo, nie wiem czy mogę mówić Witku?
Witek jest jak najbardzej OK, nawet bardziej "poprawny politycznie" niż vitoldo. :D
piofigiel pisze:Ja widokowo jestem zakochany w moich rodzinnych stronach, okolice śląskiego lotniska Pyrzowice, zobacz proszę:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Rzeka na ostatnim zdjęciu to historyczna Brynica.
Ogólnie wydawałoby się widoki banalne, pola, lasy, mnie jednak do nich ogromnie ciągnie i zawsze chętnie tam wracam, to 'jakiś zew krwi' czy coś podobnego :D
Zew krwi rozumiem bardzo dobrze :) Widoki z Twoich zdjeć wyglądają dziwnie znajomo. Nie bylem niestety nad Brynicą, ale jednak w moich rodzinnych krakowskich stronach takie pejzaże też się zdarzają, stąd wrażenie deja vu :D Ostatnie zdjęcie przypomina mi trochę Rudawę, oczywiście nie blisko jej ujścia to Wisły tylko pewnie ok. 15 km. wyżej.
To mój ogród jest dla mnie, a nie ja dla mojego ogrodu
kajpej
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1179
Od: 24 lis 2009, o 14:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: Ogród piofigla cz.2

Post »

Witaj Tomuś, zapomniałam napisać że hortensja pnąca może rosnąć swobodnie. Przyjmuje bardzo fajną formę. W zimie widać jej śliczne pokręcone pędy. Na pw przesyłam Tobie link z informacją o uprawie oraz są tam zdjęcia zastosowania jej nie tylko jako pnącza.
pozdrawiam Elżbieta
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”