Ogród piofigla cz.2

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
ursulka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 857
Od: 2 paź 2009, o 23:12
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Opole

Re: Ogród piofigla cz.2

Post »

Aaaa, mam Cię bratku! Witaj Tomusiu! Niezmiernie się cieszę, że się wreszcie pojawiłeś :tan
No i zacząłeś od takich zdjęć, których mi brakowało :D Energetyczne, optymistyczne - bardzo piękne :D
Ogród, jak zawsze - przepiekny!
Pozdrawiam serdecznie - Ula
Awatar użytkownika
piofigiel
1000p
1000p
Posty: 1495
Od: 11 lis 2009, o 17:15
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Ogród piofigla cz.2

Post »

Grażynko dziękuję za przywitanie, ja również się cieszę że znowu będę mógł porozmawiać z Wami w swoim wątku, to bardzo sympatyczna chwila, kiedy przychodzą znajomi goście :D

Agnieszko witam Cię również, tak to prawda teraz powinniśmy mieć więcej czasu na odwiedziny ogrodowych wątków, jednak jest nas tu tak wielu że pewnie nie starczy nam zimy na dokładne przyjrzenie się, ale chwytajmy co się da. Fajnie że jesteś, zaglądaj kiedy zechcesz, nie wiem tylko czy u mnie, będzie się wiele działo, straciłem ogrodniczo kilka miesięcy :D

Jest Ula, niezmiernie się cieszę, że Ty bratnia dusza nas wszystkich forumowiczów, osoba tryskająca wiedzą ogrodniczą i ogromnym poczuciem humoru pojawiasz się w moim skromnym wątku. Od pierwszej chwili, kiedy poznałem Twój ogród poprzez zdjęcia i bardzo ciekawe opisy, stał się dla mnie wzorem urody, stylu, smaku i bardzo chętnie zawsze do niego zaglądam. Witam Cię serdecznie :wit

Róża dla miłych Pań, na przywitanie

Obrazek

Pozdrawiam Tomek :wit
Awatar użytkownika
JolantaG
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9576
Od: 3 lis 2008, o 14:52
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Ostrzeszów,Wielkopolska

Re: Ogród piofigla cz.2

Post »

WITAJ . :wit
Cieszę się ,że wróciłeś :heja .Mam nadzieję ,że nie będziesz nam skąpił fotek,ze swojego pięknego ogrodu . :P
Różyczka na powitanie -rewelacyjna . ;:138 ;:138 ;:138
Awatar użytkownika
e-genia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 32013
Od: 5 wrz 2008, o 19:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Torunia

Re: Ogród piofigla cz.2

Post »

Tomku piękna ta różyczka w kroplach rosy .

Jak masz zdjęcia z lata to też wklejaj nie mogę doczekać się aż zobaczę co latem kwitło u Ciebie .
Awatar użytkownika
piofigiel
1000p
1000p
Posty: 1495
Od: 11 lis 2009, o 17:15
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Ogród piofigla cz.2

Post »

Witaj Jolu, cieszę się że mogę Cię gościć, postaram się pokazywać nasz ogród, chociaż w tym sezonie zdjęć robiłem mało. Do maja zajmowaliśmy się ogrodem normalnie jak co roku, a w czerwcu nastąpił krach zdrowotny, trzeba było zająć się bliskimi a rośliny musiały radzić sobie same. Warzywnik np. zarósł tak że chwasty sięgały mi do pasa, wyrwałem to trawsko dopiero w październiku,z warzyw udało się zebrać jedynie kilka pór, i podobnie podupadło wiele rzeczy. W szklarni jedyne co to było trochę pomidorów i parę papryk. Obecnie powoli wraca wszystko do normy, oby tak dalej i jak najdłużej :D

Geniu ta czerwona róża jest w kroplach deszczu, bo najczęściej w tym roku w takim stanie można je było spotkać, o choćby ta bidusia:

Obrazek

ale udało mi się znaleźć też suchą

Obrazek

Kupiłem wiosną kilka róż, dość fajnie nawet kwitły, jednak mało się rozrosły, przygotowałem im odpowiednie podłoże gliniasto-piaszczysto-kompostowe wg. forumowej instrukcji, może w przyszłym sezonie lepiej się zaprezentują.
Geniu co kwitło u nas? np. liliowce, również od Ciebie, trochę lilii, mieczyki, powojniki, dalie, w donicach dużo pelargonii bo bardzo je lubimy.

Pysznogłówki po raz pierwszy u nas w ogrodzie, dowiedziałem się o ich istnieniu, tu na forum

Obrazek

Rudbekie, lato bez nich nie byłoby latem

Obrazek

Mieczyki, to piękności, szkoda tylko że bez podpórki nie są same w stanie ustać

Obrazek

Wszystkie zakupione lilie okazały się jasne albo kremowe, kupię jeszcze wiosną u innych sprzedawców

Obrazek

Obrazek

Obrazek

A te szlicznoty, to prezenty od Ciebie Geniu, jedne z wielu

Obrazek

Dziękuje że wpadłyście :D

Pozdrawiam Tomek :wit
rm27
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1928
Od: 30 paź 2008, o 11:52
Lokalizacja: Kraków

Re: Ogród piofigla cz.2

Post »

Witaj Tomku, pięknie wyglądają jesienią berberysy, także te strzyżone w kulki. Wstawiaj zaległe zdjęcia. Wszędzie w ogrodach panuje koniec jesieni, a u Ciebie będzie można pooglądać zdjęcia z pełni sezonu.
Pozdrawiam. Romek.
Lata wcześniejsze
Awatar użytkownika
piofigiel
1000p
1000p
Posty: 1495
Od: 11 lis 2009, o 17:15
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Ogród piofigla cz.2

Post »

Witaj Romku sąsiedzie, postaram się, chociaż jak pisałem wcześniej nie za bardzo mam się czym chwalić :D

Obrazek

Obrazek

Pozdrawiam Tomek :wit
Awatar użytkownika
e-genia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 32013
Od: 5 wrz 2008, o 19:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Torunia

Re: Ogród piofigla cz.2

Post »

Tomku nie bądź skromny ogród masz przepiękny .
Pysznogłówkę masz pierwszy rok ?.Lilie przecudne ,mnie się podobają .

Genia :wit
kajpej
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1179
Od: 24 lis 2009, o 14:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: Ogród piofigla cz.2

Post »

Tomku to zdjęcie z ławeczką to moje ulubione miejsce. Rabatka przepiękna, podoba mi się chmurka pomarańczowych liliowców.
Pozdrawiam Elżbieta
Awatar użytkownika
piofigiel
1000p
1000p
Posty: 1495
Od: 11 lis 2009, o 17:15
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Ogród piofigla cz.2

Post »

Geniu można śmiało powiedzieć że wszystkie nasze-forumowiczów ogrody są piękne, każde oczywiście na swój sposób, piękne jest też to że w ogóle zajmujemy się ogrodnictwem, upiększamy ten nasz mały świat :D
Tak, pysznogłówki kupiłem, kiedy u Eli-kajpej ujrzałem dużą ich kępę, spodobały mi się, jak wszystko u Eli. Kupiłem sadzonkę w małej doniczusi i od razu pięknie się rozrosła. Zauważyłem że pysznogłówki wędrują pod ziemią i zdaje się że będę wiosną już mógł odsadzić sadzonkę w inne miejsce.
Geniu zobacz, te kwiatuszki też od Ciebie:

Obrazek

Dziękuje Elu, pamiętam jeszcze z poprzedniego wątku że to miejsce przypadło Ci do gustu. Ten pomarańczowy liliowiec jest niezniszczalny, bardzo prosty i zwyczajny, ale ja go bardzo lubię :D

Obrazek

Obrazek

Z mojego pierwszego wątku zniknęło większość zdjęć, dlatego ośmielę się czasem pokazywać zdjęcia z różnych okresów, żeby ktoś kto tu zajrzy pierwszy raz nie pomyślał, że w naszym ogrodzie nic nie rośnie... :;230

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Pozdrawiam Tomek :wit
Awatar użytkownika
vitoldo
500p
500p
Posty: 923
Od: 6 cze 2010, o 23:24
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Ogród piofigla cz.2

Post »

Veni vidi :wit
W skupieniu obejrzałem Twój ogromny Ogród Tysiąca Pięknych Roślin :shock: Jest na czym oko zawiesić, chciałoby się rzec. Tym milej, że jak się okazuje jesteśmy sąsiadami, choć ja w Ogrodzie Botanicznym w "naszym mieście" byłem chyba z 8 lat temu :D Tak dojrzałego jak Twój ogrodu chyba nie dożyję, bo ja dopiero zaczynam a latka lecą, ale miło popatrzeć na takie dokonania.
Masz piękny widok na południe z okien swojego domu. Tatry na dzień dobry, noooo, pełny szacun ;:180

Aha, i te berberysy cięte w kulkę (o ile pamiętam), to już z żoną podpatrzyliśmy i z pełną bezwzględnością skopiujemy ;:224
To mój ogród jest dla mnie, a nie ja dla mojego ogrodu
Awatar użytkownika
HalinaK
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9423
Od: 12 paź 2008, o 11:27
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Nowy Sącz

Re: Ogród piofigla cz.2

Post »

Tomku ;:167 melduje się w nowym wątku :wit

Zdjęcia BOSKIE !!!
Cieplutko pozdrawiam, Halina ;:194
W moim ogródeczku :wink: HalinaK-linki :D
Awatar użytkownika
piofigiel
1000p
1000p
Posty: 1495
Od: 11 lis 2009, o 17:15
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Ogród piofigla cz.2

Post »

vitoldo miło mi Cię gościć. Kiedy po raz pierwszy, szukałem jakiejś możliwości pokazania naszego ogrodu na szerszym polu, wydawało mi się że mamy co pokazać i pochwalić się, ale kiedy dotarłem na forum bardzo szybko przekonałem się oglądając ogrody innych forumowiczów, ogródek posiadamy dość skromny. Może tak, rośnie u nas trochę dorodnych iglaków, rododendronów i zwłaszcza wiosną wygląda to malowniczo, ale ogólnie mamy wiele do nadrobienia, a wielu spraw nie jesteśmy w stanie przeskoczyć.
Ten widok z okien to niestety nie Tatry a Babia Góra ( tak dotychczas myślałem, ale z błędu wyprowadził mnie inny, powszechnie znany forumowicz, również mój sąsiad, teraz oczywiście nasz)
Co do dokonań, to zanim napisałem te słowa zajrzałem do Waszego ogrodu, to ja mówię szacun ;:180


Obrazek

Obrazek

Obrazek



WitajHalinko, dziękuję Ci za odwiedziny :D

Obrazek

Pozdrawiam Tomek :wit
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”