Kocia kaktusiarnia

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
kocica
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3251
Od: 22 wrz 2007, o 16:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: pd kraniec Mazowsza pod Kozienicami
Kontakt:

Kocia kaktusiarnia

Post »

Skoro jak zwykle nie jestem śpiąca to zacznę od ulubionego miejsca do drzemki mojej młodszej kici...
Obrazek

a tu zbliżenie moich kaktusików, może uda mi się odkopać nazwy, ale to jutro i wtedy zmodyfikuję:-) Obrazek

jeżeli wiecie jak nazywają się moje skarby to proszę podajcie mi nazwy ułatwię sobie w ten sposób życie:-) i w końcu je oznaczę
Obrazek

a tu jeszcze kilka innych piękności, bardzo je lubię
Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazeknie wiem co wyrośnie w tej pomarańczowej doniczce, zwyczajnie mąż kupił jakiegoś biedaka w markecie rok temu, jak przekwitło to stwierdziłam, że to cebulka i odstawiłam, a w tym roku znowu odżył, ciekawa jestem czy zakwitnie i jak bo nie pamiętam..........
Awatar użytkownika
anczarn
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1121
Od: 13 sie 2007, o 21:26
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Radzyń Chełmiński
Kontakt:

Post »

Śliczne kwiatuszki :wink: w pięknych doniczkach, jak się odezwa kaktusiarze na pewno zidentyfikują wszystkie Twoje zagadki :wink:
Awatar użytkownika
kocica
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3251
Od: 22 wrz 2007, o 16:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: pd kraniec Mazowsza pod Kozienicami
Kontakt:

Post »

anna czarnota pisze:Śliczne kwiatuszki :wink: w pięknych doniczkach, jak się odezwa kaktusiarze na pewno zidentyfikują wszystkie Twoje zagadki :wink:
Witaj Aniu, byłam już u Ciebie w ogródku, oglądałam piękne koniki, ale jeszcze nic nie napisałam tam od siebie. Tak czasami się czaję zanim ośmielę się odezwać:-).
Obrazek Obrazek
A tu wilczomlecz lśniący biały, który od czasu przeprowadzki nie kwitnie i oczywiście grubosz.
Awatar użytkownika
Karo
-Administrator Forum-.
-Administrator Forum-.
Posty: 21718
Od: 16 sie 2006, o 14:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Centrum Polski
Kontakt:

Post »

No proszę,proszę... Obrazek
Kto by pomyślał,że kocica kocha kaktusy...
że koty urządzają drzemki wśród kolczastych kwiatów????
Kocico zadziwiasz mnie coraz bardziej...oj bedzie się działo u Ciebie oj będzie....
Wspaniale jest móc Cię podglądać. Obrazek
KaRo - Administrator Forum
??? Pytania do Ekipy...
? KaRolinki
tengel27
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1838
Od: 6 sie 2007, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Kocia kaktusiarnia

Post »

kocica pisze:Obrazek

jeżeli wiecie jak nazywają się moje skarby to proszę podajcie mi nazwy ułatwię sobie w ten sposób życie:-) i w końcu je oznaczę
Obrazek
Pierwsza fotka: pierwsze od lewej Opuntia microdasys var. albispina i w środku Pachyphytum
Druga fotka: Grubosz widłakokształtny ;)
Dawid
Awatar użytkownika
piku
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 1948
Od: 12 lip 2007, o 13:20
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk / Podkarpacie

Post »

Piękna kolekcja :roll: i bardzo ciekawa ta ostatnia doniczka :P , czy to specjalnie do tego celu przeznaczona :?:
pozdrawiam Wiesia :wit
ogród / siedlisko / sukulenty / inne roślinki
Awatar użytkownika
kocica
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3251
Od: 22 wrz 2007, o 16:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: pd kraniec Mazowsza pod Kozienicami
Kontakt:

Post »

piku pisze:Piękna kolekcja :roll: i bardzo ciekawa ta ostatnia doniczka :P , czy to specjalnie do tego celu przeznaczona :?:
Właściwie to każda doniczka jest kupowana dopiero wtedy kiedy mam już jakiś pomysł. Lubię wybierać doniczki i lubię jak są różne albo dziwne. Mogę więc śmiało powiedzieć, że kupuję je specjalnie do konkretnych, wcześniej nabytych roślin. Czasami nie podobają mi się moje efekty końcowe, ale wtedy kaktusiki muszą sobie poczekać, aż wykombinuję coś nowego albo trafię przez przypadek na ciekawą doniczkę. Zapewne moja kolekcja nie jest zbyt duża, ale ja wiem, że będzie większa bo i dom będzie trochę rozbudowywany, a rośliny lubimy bardzo.
Tengel27 dziękuję Ci za podpowiedzi:-).
KaRo, a dlaczego miałabym nie lubic kaktusów? Czy są tacy ludzie? Kaktusy to ciekawe rośliny i są tak różnorodne, a jakie fajne kompozycje można z nich robić. Moje koty ciągle brykają po parapetach więc trochę te doniczki rozstawiam na boki, ten czarny lubi bardzo kamyczki z doniczek, świetnie się nimi zabawia.......robiąc przy okazji bałagan. Obrazeka tu jeszcze jakieś kaktusowe przyjemności
Basia k
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 1160
Od: 2 maja 2007, o 16:58
Lokalizacja: podlaskie

Post »

Witaj kocico ,jeśli nie sprawi Ci to problemu to proponuję zrobić zbliżenia kaktusików których chcesz zidentyfikować ,na pierwszym zdjęciu po prawej stronie jest Echinocactus grusonii tak zwany fotel teściowej,
Awatar użytkownika
Karo
-Administrator Forum-.
-Administrator Forum-.
Posty: 21718
Od: 16 sie 2006, o 14:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Centrum Polski
Kontakt:

Post »

KaRo, a dlaczego miałabym nie lubic kaktusów?
Z racji wybranego Nicku kocico!
Koty i kocice lubią raczej piasek w którym rosną kaktusy i kamyczki którymi są podsypane ale nie kolczaste rośliny.

Czy są tacy ludzie?
Czytając nasze forum poznasz takich ludzi ...którzy jednak zmienili poglądy .
Myślę, że są jednak i tacy,którzy nie muszą ich lubić.
KaRo - Administrator Forum
??? Pytania do Ekipy...
? KaRolinki
Awatar użytkownika
xipe
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3025
Od: 19 sie 2007, o 11:51
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Unieście/Koszalin
Kontakt:

Re: Kocia kaktusiarnia

Post »

w centrum Pachyphytum compactum
Obrazek

Crassula perforata, Crassula lycopoides, Haworthia fasciataObrazek

na pierwszym planie Aloe ferox i Euphorbia sp.
Obrazek

pozdrawiam Paweł
bona
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1032
Od: 30 wrz 2007, o 19:36
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: świętokrzyskie

Post »

ładne sukulenty i kaktusiki no i do tego pięknie wyeksponowane...
Awatar użytkownika
kocica
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3251
Od: 22 wrz 2007, o 16:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: pd kraniec Mazowsza pod Kozienicami
Kontakt:

Post »

KaRo pewnie masz rację z tym lubieniem kaktusów, ja nienawidzę pewnej rośliny o nazwie skrzydłokwiat bo jak ją widzę to kojarzy mi się z bardzo złym człowiekiem:-( i za diabła nie umiem zapomnieć. I mimo, że ładna to nigdy jej nie kupię.
Xipe bardzo dziękuję za podanie nazw, a Ciebie Bono witam z dużym uśmiechem ;:1 Obrazek
Awatar użytkownika
aanula
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2743
Od: 21 cze 2007, o 10:38
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Białystok

Post »

Piękne są Twoje kaktusy :D Z wielką przyjemnością je obejrzałam :D Mnie też ostatnio wzięło "kaktusowo" 8) Zawsze je lubiłam, ale jakoś one mnie mniej :roll: padały jeden po drugim :oops: teraz wiem już dlaczego ... mało o nich wiedziałam, nie wiedziałam jak je traktować :oops: przedobrzyłam z dbaniem ... czyt. przelałam :oops:
Bardzo ładne masz doniczki ... ładnie wkomponowane w nie roślinki ... tworzy piękną całość. ;:215
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje kaktusy i inne sukulenty !”