Sukulenty zwyczajne i niezwyczajne - mgr

Zablokowany
Awatar użytkownika
mgr_
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1467
Od: 24 paź 2010, o 18:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Niemce

Re: Sukulenty zwyczajne i niezwyczajne

Post »

Artur89 pisze:O hoho! Może i nie jestem miłośnikiem śmierdziuchów ale dla tych dwóch osobników mógłbym znaleźć miejsce. Naprawdę atrakcyjne kwiaty pod względem wyglądu bo z zapachem to pewnie różnie :wink:

Te akurat bez zapachu
Pierwsza roślina to Huernia kenediana - mała roślinka, rośnie raczej bezproblemowo, kwiaty ok. 3 cm, ale na zdjęciu wyszły bardziej okazale.
Druga roślina, Editcolea grandis to już nestety duże wyzwanie, lubi sobie odejść bez powodu (miałem już 3 z różnych źródeł i padły), czasami nie chce w ogóle rosnąć tylko sobie wegetuje. Ale jak już zakwitnie .... kwiat 15 cm !!! Nie odpuszczam - obecnie mam 3 egzemplarze i liczę że dotrwają do wiosny.
Pozdrawiam
Marek
Sukulenty zwyczajne i niezwyczajne part 1 part 2
obserwator
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 961
Od: 20 wrz 2010, o 07:32
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Sukulenty zwyczajne i niezwyczajne

Post »

Witaj Marku(jeśli mogę się tak zwracać).Weszłam tutaj do Ciebie przypadkiem i oniemiałam.Kwiatki cudeńka.I bardzo dobrze,że Henrykowi udało się namówić Ciebie na ukazanie innym i Twoich okazów.Bo zapewne nie wiedzielibyśmy, że takie piękności istnieją.Wielu z nas forumowiczów to przeciętni laicy.Pokazuj nam pokazuj te swoje ślicznotki,a my będziemy roztaczać nad nimi swoje achy i ochy.Ceropegie preśliczne,aż brak mi słów.Też na te kwiatuszki mówię latarenki.Tak mi się przynajmniej kojażą.Wypowiadać się nie będę tylko podziwiać, bo znawcą nie jestem.Miłoby było jakbys mógł udzielić kilka podstawowych informacji ogólnych o chodowli podanych roślinek.Sama mam tylko c.woode.Wiem tylko,że nie lubi mokro i małą doniczkę(ale może się mylę)I to przypadkiem znalazła się u mnie.Ale i tak jestem nią zachwycona.....Gdybyś mógł to ja i myślę że i inni forumowicze byśmy chieli zobaczyć nie tylko kwiatek,ale też całą rośinkę jak wygląda(chodzi też o listki-ich kształt i kolor itd).O ile to nie sprawia problemu....Stapeliowate Marku też masz piękne okazy.Wszystkie bez wyjątku.I tutaj przepraszam za uwagę,ale miłoby nam było także jakbyś powstawiał nazwy tych piękności pod obrazkiem każdym lub nad..Sama mam dwie i dopiero zaczynam przygodę z nimi.Więc na podstawie takiego zapalonego miłośnika i znawcy jak Ty, moglibyśmy zidentyfikować na podstawie łodyżek swoje skromniutkie okaziki :oops:(I jeżeli któryś by się spodobał i chciałoby się zkupić to byłoby wiadomo pod jaką nazwą szukać.Lub gdybyś sam chciał odsprzedac kiedyś swoje nadwyżki)Stapelie już dawno mnie urzekły swojją wyjątkowością,urodą i swoją podstępną naturą. Za uwagi bardzo przepraszam.Mam nadzieję że nie zrazilam...............Przy takich rarytaskach jakie posiadasz Marku i jakie ma Henryk, ja nawet już chyba swojego wątku nigdy nie założę.Bo to co tutaj widać i u kolego naprawdę powala na kolana.Czekam na dalsze dzielenie się pięknymi widoczkami.Niech i nasze oczka chociaż się napatrzą.Pozdrawiam Iwona
rośliny domowe///
rośliny ogrodowe///wymiana
Pozdrawiam serdecznie
Awatar użytkownika
darekcn42
1000p
1000p
Posty: 2606
Od: 9 lut 2009, o 18:43
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wilkołaz

Re: Sukulenty zwyczajne i niezwyczajne

Post »

Piękna kolekcja roślin, budzi respekt, widać, że masz dobrą rękę do roślin. Pozdrawiam.
Pozdrawiam, Darek.
Awatar użytkownika
Artur89
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5125
Od: 8 lis 2009, o 11:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Sukulenty zwyczajne i niezwyczajne

Post »

mgr_ pisze:
Artur89 pisze:O hoho! Może i nie jestem miłośnikiem śmierdziuchów ale dla tych dwóch osobników mógłbym znaleźć miejsce. Naprawdę atrakcyjne kwiaty pod względem wyglądu bo z zapachem to pewnie różnie :wink:

Te akurat bez zapachu
Pierwsza roślina to Huernia kenediana - mała roślinka, rośnie raczej bezproblemowo, kwiaty ok. 3 cm, ale na zdjęciu wyszły bardziej okazale.
Druga roślina, Editcolea grandis to już nestety duże wyzwanie, lubi sobie odejść bez powodu (miałem już 3 z różnych źródeł i padły), czasami nie chce w ogóle rosnąć tylko sobie wegetuje. Ale jak już zakwitnie .... kwiat 15 cm !!! Nie odpuszczam - obecnie mam 3 egzemplarze i liczę że dotrwają do wiosny.
Dzięki za podanie nazw i krótką charakterystykę :) Może na wiosnę się skusze na roślinę o nazwie Editcolae grandis jeśli nie jest trudno dostępna...
Kaktusy: cz.1, cz.2, cz.3, cz.4
Dział Ofert
Pozdrawiam, Artur
Bo-enka
500p
500p
Posty: 813
Od: 12 lip 2010, o 11:36
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Sukulenty zwyczajne i niezwyczajne

Post »

Piękne i niesamowite kształty, kolory.
Super tytuł a szczególnie część " b " NIEZWYCZAJNE.
9 C. stapeliformis ssp. serpentina to może ten biały z fioletem, brązem?

NAJPIĘKNIEJSZY wśród nich. ;:63 ;:63 ;:63
BOŻENA
x-ja
---
Posty: 4936
Od: 11 wrz 2008, o 19:15
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Sukulenty zwyczajne i niezwyczajne

Post »

Witaj Marku

Wielgachna ;:196 za to że zdecydowałeś się pokazać nam swoje pięknotki, to jest to co tygryski lubią najbardziej ;:224 ja jestem nimi zachwycona podobają mi się od dawna i aż wstyd przyznać nie mam ani jednej :oops: od wiosny zaczynam czystkę na swoich parapetach i .... ceropegie stapelie :roll: och te sukulenty przyprawiają o zawrót głowy , cud miód
obserwator
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 961
Od: 20 wrz 2010, o 07:32
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Sukulenty zwyczajne i niezwyczajne

Post »

Właśnie doczytałam,że podobne kwiaty mają huernie.Tylko które są które.Może mnie ktoś oświeci?
rośliny domowe///
rośliny ogrodowe///wymiana
Pozdrawiam serdecznie
Awatar użytkownika
hen_s
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 20134
Od: 16 paź 2010, o 15:24
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraśnik

Re: Sukulenty zwyczajne i niezwyczajne

Post »

Witaj Marku,

Chciało by się powiedzieć: a nie mówiłem :?: :!:
Takiego speca z takimi roślinami tutaj było potrzeba. A przecież masz jeszcze mnóstwo innych, nie mniej ciekawych roślin...
Piękne Twoje śmierdziuszki, te bardziej i mniej śmierdzące. :)
Wciąż chętnie je oglądam.
Szkoda, że nie można mieć wszystkiego...

Pozdrawiam
Henryk
Awatar użytkownika
nolina
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6664
Od: 20 mar 2010, o 21:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Toruń

Re: Sukulenty zwyczajne i niezwyczajne

Post »

Panowie mgr i Henryku !!gdzie ukrywaliście się tak długo :?: Przecież rośliny, które posiadacie to cud malina ;:138 ;:138 ;:138 .
Gratuluje kolekcji ;:109 Chociaż nie wiem czy serce i oczy wytrzymają takie ciśnienie ;:106
Awatar użytkownika
hen_s
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 20134
Od: 16 paź 2010, o 15:24
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraśnik

Re: Sukulenty zwyczajne i niezwyczajne

Post »

gdzie ukrywaliście się tak długo
My się "ukrywamy" na lubelszczyźnie. :)
Tutaj "zielone płuca europy" - stąd nas nie było dotąd widać. Jak żubry z ostoi wyszliśmy z ukrycia. :P

Z doświadczenia chociażby wiem, że człowiek może wytrzymać wiele. Dasz radę :!: :lol:
Awatar użytkownika
phoebs
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1956
Od: 20 wrz 2008, o 01:20
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Radawiec k. Lublina

Re: Sukulenty zwyczajne i niezwyczajne

Post »

:wit

mgr ;:63

Editcolea grandis :shock: :shock: :shock:
najpiękniejszych chwil w życiu nie zaplanujesz, one przyjdą same...
Moja kolekcja kaktusów
pozdrawiam Ania
Awatar użytkownika
mgr_
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1467
Od: 24 paź 2010, o 18:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Niemce

Re: Sukulenty zwyczajne i niezwyczajne

Post »

Bo-enka pisze:Piękne i niesamowite kształty, kolory.
Super tytuł a szczególnie część " b " NIEZWYCZAJNE.
9 C. stapeliformis ssp. serpentina to może ten biały z fioletem, brązem?

NAJPIĘKNIEJSZY wśród nich. ;:63 ;:63 ;:63

Zgadza się to ta. Nazwy zgodnie z kolejnością wyświetlania podałem.
Następnym razem będę starał się podpisywać nazwy pod każdym (lub nad) zdjęciem.
C. stapeliformis to jedna z "łatwiejszych" wg mnie ceropegii i jedna z najbardziej sukulentowych. Ma grubą łodygę z mikroskopijnymi listkami.
Można ją śmiało trzymać razem z kaktusami.
Pozdrawiam
Marek
Sukulenty zwyczajne i niezwyczajne part 1 part 2
Reposit-08
500p
500p
Posty: 799
Od: 25 sie 2010, o 15:23
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Sukulenty zwyczajne i niezwyczajne

Post »

Artur89 pisze:O hoho! Może i nie jestem miłośnikiem śmierdziuchów ale dla tych dwóch osobników mógłbym znaleźć miejsce. Naprawdę atrakcyjne kwiaty pod względem wyglądu bo z zapachem to pewnie różnie :wink:
mgr_ pisze:Obrazek
Obrazek
Muszę powtórzyć za Arturem :D
Ja też znalazłabym dla nich miejsce, kwiaty godne podziwu :D
Zablokowany

Wróć do „Moje kaktusy i inne sukulenty !”