Róże Jowity

ODPOWIEDZ
obserwator
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 961
Od: 20 wrz 2010, o 07:32
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Róże Jowity

Post »

Jowitko są przepiekne.Będę tu wracać i podziwiać.Kocham róże.Ale zawsze zwracałam uwagę na ich urodę.Do nazw nigdy nie przywiązywałam wagi :oops: Do Twojej wiedzy i zamiłowania na pewno sie umywam.Ale cieszę się z tych które posiadam.Więc nie gnewj się,jeżeli będę pisać"ta pomarańczowa czy ta fioletowa".Może z czasem i nazwy zapamiętam. :wink: Pozdrawiam Iwona.
rośliny domowe///
rośliny ogrodowe///wymiana
Pozdrawiam serdecznie
Awatar użytkownika
amelia35
500p
500p
Posty: 818
Od: 16 wrz 2007, o 21:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Róże Jowity

Post »

3.
ObrazekObrazekObrazek ObrazekObrazek

różę tą zastałam w moim ogródku, gdy go przejęłam; nie znam jej nazwy, ani pochodzenia; nie jestem z niej zadowolona, ponieważ nie pachnie, a jej płatki są bardzo wrażliwe na deszcz i różne czynniki - łatwo dostają plam; poza tym dorasta do 100 cm, jest raczej zdrowa i ma ciekawy odcień pudrowego różu

4.
ObrazekObrazek ObrazekObrazekObrazek

najpiękniejsza wielkokwiatowa w moim ogrodzie; wysoka - do 180 cm; bardzo zdrowa o bordowych liściach i pędach w fazie wzrostu; kwiaty bardzo duże ~12 cm i mocno pachnące bułgarskimi perfumami z róż damsceńskich, osadzone na prostych łodygach; rzadko po kilka na szczycie, częściej pojedyńcze!!! Płatki są atłasowo bordowe, grube, od środka miejscami w białych smugach; pąki - prawie czarne. Jest to moja ukochana... Sama ją kupiłam i posadziłam 8 lat temu. I ... znowu mam podejrzenia, co do nazwy tej odmiany, ale czekam na Wasze sugestie :D Bardzo mocno ją polecam!
Awatar użytkownika
lelumpolelum
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1187
Od: 28 maja 2008, o 20:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: zachodniopomorskie cudności

Re: Róże Jowity

Post »

Obecnie najbardziej zachwycają mnie odmiany historyczne i angielskie - w tym szczególnie formy krzewiaste i pnące. Uważam, że mają tę przewagę nad różami współczesnymi, że posiadają urzekający zapach i cudowny kształt i kolor kwiatów. Poza tym, są to róże z "duszą". Według mnie róża powinna koniecznie pachnieć! Odebranie przez hodowców zapachu różom jest dla mnie czystym barbarzyństwem
Całkowicie się z Tobą zgadzam, Jowito. Poza tym, podniecające jest oczekiwanie, aż te róże pokażą na co je stać, z każdym rokiem są coraz piękniejsze i bardziej okazałe.
Wymagają cierpliwości, której, jako zodiakalny Baran, nie mam za wiele ale ćwiczę charakter ;:108
obserwator
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 961
Od: 20 wrz 2010, o 07:32
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Róże Jowity

Post »

Słowami Makłowicza odniosę się do Twoich róż....POEZJA
rośliny domowe///
rośliny ogrodowe///wymiana
Pozdrawiam serdecznie
Awatar użytkownika
amelia35
500p
500p
Posty: 818
Od: 16 wrz 2007, o 21:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Róże Jowity

Post »

obserwator pisze:Jowitko są przepiekne.Będę tu wracać i podziwiać.Kocham róże.Ale zawsze zwracałam uwagę na ich urodę.Do nazw nigdy nie przywiązywałam wagi :oops: Do Twojej wiedzy i zamiłowania na pewno sie umywam.Ale cieszę się z tych które posiadam.Więc nie gnewj się,jeżeli będę pisać"ta pomarańczowa czy ta fioletowa".Może z czasem i nazwy zapamiętam. :wink: Pozdrawiam Iwona.
w ogóle się tym nie przejmuj - ja wcale nie mam tak rozległej wiedzy, uczę się dopiero rok :)
miło czyta się Twoje komentarze ;:7
któregoś dnia opublikuję tu wiersze o różach różnych poetów, to tak a propos poezji ;:224
Awatar użytkownika
amelia35
500p
500p
Posty: 818
Od: 16 wrz 2007, o 21:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Róże Jowity

Post »

lelumpolelum pisze:
Obecnie najbardziej zachwycają mnie odmiany historyczne i angielskie - w tym szczególnie formy krzewiaste i pnące. Uważam, że mają tę przewagę nad różami współczesnymi, że posiadają urzekający zapach i cudowny kształt i kolor kwiatów. Poza tym, są to róże z "duszą". Według mnie róża powinna koniecznie pachnieć! Odebranie przez hodowców zapachu różom jest dla mnie czystym barbarzyństwem
Całkowicie się z Tobą zgadzam, Jowito. Poza tym, podniecające jest oczekiwanie, aż te róże pokażą na co je stać, z każdym rokiem są coraz piękniejsze i bardziej okazałe.
Wymagają cierpliwości, której, jako zodiakalny Baran, nie mam za wiele ale ćwiczę charakter ;:108
o, tak, trzeba się trochę przy nich natrudzić, ale jakie potem są efekty ;:215
Awatar użytkownika
Jurek_9
200p
200p
Posty: 470
Od: 10 lip 2008, o 21:12
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Róże Jowity

Post »

1 - Podobna do 'Troiki'
3 - to 'Flamingo'
4 - wygląda jak 'Mister Lincoln'
Pozdrawiam - Jurek
Awatar użytkownika
camellia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4513
Od: 21 mar 2010, o 16:00
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Róże Jowity

Post »

4 również mi przypomina Mister Lincoln, choć odcień inny niż u mojej ale może to zależy od aparatu.
Awatar użytkownika
amelia35
500p
500p
Posty: 818
Od: 16 wrz 2007, o 21:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Róże Jowity

Post »

Jurek_9 pisze:1 - Podobna do 'Troiki'
3 - to 'Flamingo'
4 - wygląda jak 'Mister Lincoln'
camellia pisze:4 również mi przypomina Mister Lincoln, choć odcień inny niż u mojej ale może to zależy od aparatu.
ja nr 4 też obstawiałam jako Mr Lincoln, reszty nazw nie znam, zaraz zajrzę do HMF; dzięki ;:7
Awatar użytkownika
amelia35
500p
500p
Posty: 818
Od: 16 wrz 2007, o 21:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Róże Jowity

Post »

co do Flamingo, to też bym się zgodziła ;:108 lecz co do Troiki - nie - rozkwitnięte kwiatostany wyglądają zupełnie inaczej
a co myślicie o nr 2?
Awatar użytkownika
hal1959
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8777
Od: 13 mar 2008, o 19:52
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: Róże Jowity

Post »

Ja stawiam na Erotikę tę 4 różę,tylko wysokość :?: ,nie wiedziałam ,że może wyskoczyć na tę wysokość,
poza tym wszystko się zgadza ;:108
Pozdrawiam.Halina
Hal-Linki
Aktualne
Awatar użytkownika
AniaDS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 14304
Od: 23 sie 2008, o 00:13
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: małopolska
Kontakt:

Re: Róże Jowity

Post »

Lincoln według opisu na 100%, zwłaszcza ten zapach..
Ona tak wyskakuje wysoko :D
Awatar użytkownika
AniaDS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 14304
Od: 23 sie 2008, o 00:13
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: małopolska
Kontakt:

Re: Róże Jowity

Post »

amelia35 pisze:a co myślicie o nr 2?
Casanova? :D
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje róże !”