Mój ogród - czarujący zakątek kwiatów i krzewów.

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
moniczek
1000p
1000p
Posty: 1381
Od: 19 sie 2010, o 17:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Mój ogród

Post »

Barwy jesieni na moim płocie...

Winobluszcz pięciolistkowy
Obrazek

Obrazek
Mój ogród-czarujący...
Pozdrawiam Monika :)
Awatar użytkownika
moniczek
1000p
1000p
Posty: 1381
Od: 19 sie 2010, o 17:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Mój ogród

Post »

Przedstawiam mój nowy nabytek, okazała dalia jest już u mnie tydzień. Przetrwała podróż autem i na wiosnę wyrośnie z niej kilka efektownych roślin. Dodatkowej pracy dużo sobie zarezerwowałam na przyszły rok, ale bulwy są piękne i rozsadzone upiększą puste miejsca w ogrodzie. :heja Kolos ma 35 cm długości i 20 cm wysokości, waży jakieś 3 - 4 kg, :shock: kolor i odmiana nieznane, więc późnym latem będzie miła niespodzianka. :D Czekałam na nią z niecierpliwością pół dnia i się doczekałam. Jeszcze się do tej pory nacieszyć nie mogę. :wink: Tulipany, krokusy, hiacynty, szafirki i narcyzy już wsadzone - razem ok. 80 sztuk. :) A teraz kilka jesiennych fotek zrobionych wczoraj i dziś w ogrodzie przy jeszcze ładnej pogodzie.

Dalia
Obrazek


Przymrozki :? :?
Obrazek

Obrazek


Cis
Obrazek


Tuja się mocno zażółciła :)
Obrazek

Obrazek


Berberys w ciepłych barwach
Obrazek

Obrazek

Obrazek


Irga
Obrazek


Szyszunie
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Mój ogród-czarujący...
Pozdrawiam Monika :)
Awatar użytkownika
Karolina__
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3043
Od: 22 lip 2009, o 19:37
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: Mój ogród

Post »

Ale fajnie, aż poczułam zapach tego cisa, tui i sosenki ;:138 Jesień jednak nie taka zła, nie wszystką zieleń zabiera :wink:
Awatar użytkownika
AnowiB
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 749
Od: 19 paź 2010, o 14:18
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Toruń

Re: Mój ogród

Post »

Witaj Moniczko,masz piękne pole do popisu,bardzo podobają mi się te wielkie tuje.....chciałabym mieć takie duże iglaczki.... ;:108 ;:108
Awatar użytkownika
aovin
500p
500p
Posty: 755
Od: 2 cze 2010, o 18:09
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Mój ogród

Post »

Witaj Moniczko :D Dopiero przez przypadek zobaczyłam, że masz swój wątek, ale jestem spostrzegawcza ;:224 , niestety nie wszystkie zdjęcia mi się otwierają, ale te co widziałam są cudne. Wpadnę jutro może mi się poprawi.
lawenda
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1603
Od: 22 mar 2007, o 19:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lublin

Re: Mój ogród

Post »

Witaj na forum, fajnie chyba kupić działkę nie licząc na żadne kwiaty a potem wiosną wyskakują z ziemi niespodzianki. Frezja mnie zachwyciła, posadziłam kiedyś ale nic nie wyrosło
Awatar użytkownika
moniczek
1000p
1000p
Posty: 1381
Od: 19 sie 2010, o 17:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Mój ogród

Post »

Aovin u mnie wszystkie fotki się ładują, w przyszłym roku zachęcam do odwiedzin. Jesienne cebulki już kupione, więc będzie co oglądać. :heja W tym roku sadziłam po raz pierwszy kwiaty, nie było ich zbyt wiele, bo ogród zdominowały duże iglaki i bardziej nastawiłam się na przerzedzanie, ujarzmianie oraz porządkowanie. Kolejny sezon będzie już na pewno kolorowy i postaram się o więcej fotek, jeszcze trochę pustych miejsc w ogrodzie zostało do zagospodarowania. A planuję także rabatkę z miniaturowymi iglakami.

Lawenda a u mnie z ziemi wyszło 7 sztuk frezji na 10, pięknie się prezentowały dopóki ulewne burze, które często nawiedzały mój rejon latem wszystkie połamały i pokładły. A podobno Wielkopolska cierpi na deficyt wody... :shock: Zapach frezji jest cudny, a kształt kwiatków i mnogość kolorów też dają super efekt. Posadzę je w bardziej zwartej grupie i mam nadzieję, że się pięknie rozrosną. Znalazłam jeszcze jedno zdjęcie frezji. :D

Obrazek

Znalazłam jeszcze parę zdjęć z lata, dziś zaplanowałam pstrykanie jesieni, ale pogoda jest fatalna...siąpi deszcz i wieje silny wiatr. Aż nie chce się nawet zaglądać przez okno, więc prezentuję kilka ciepłych promyczków...

Lilia Muscadet, pachnie, jak na pierwszy sezon kwitła obficie, bardzo ją lubię :wink:

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Mój ogród-czarujący...
Pozdrawiam Monika :)
lawenda
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1603
Od: 22 mar 2007, o 19:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lublin

Re: Mój ogród

Post »

A co to jest?

Obrazek
Awatar użytkownika
moniczek
1000p
1000p
Posty: 1381
Od: 19 sie 2010, o 17:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Mój ogród

Post »

A ten kwiatuszek kwitł w maju, to iksja (lepniczka) - zadziwia mnie jak takie wątłe, cieniutkie łodyżki wyginające się przy najdelikatniejszym powiewie wiatru mogą utrzymać kilka kwiatów, chyba o nie dobrze dbałam, bo dużo cebulek przybyszowych wytworzyły. :)
Mój ogród-czarujący...
Pozdrawiam Monika :)
Awatar użytkownika
moniczek
1000p
1000p
Posty: 1381
Od: 19 sie 2010, o 17:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Mój ogród

Post »

Jesienne zdjęcie z serii ogrodowego łobuziaka. :lol: Ten...uśmieszek i "Co mi zrobisz jak mnie złapiesz?" :D
Obrazek


Zimowe fotki, przyprószyło i ciekawe efekty białego, tegorocznego puchu już są. :wink:
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Śnieżny pies.
Obrazek
Mój ogród-czarujący...
Pozdrawiam Monika :)
Awatar użytkownika
kasik 69
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3661
Od: 10 maja 2010, o 15:04
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: Mój ogród

Post »

Witaj ;:196
piękne kwiaty, lilie dalie(u mnie niestety nie chcą się przechować)
właściwie masz wszystko to, co u mnie jest niewypałem :lol:
-dalie nie przetrwają zimy
-frezje w ogóle nie wyszły z ziemi
-iksja zakwitła tylko raz a i cebula się nie przechowała
- a,no i szyszki,moje świerki miały ja tylko raz :(
psina słodka :D
będę zaglądać ;:108
Zapraszam do mnie,
Moje wątki
Nasz Ogród
Awatar użytkownika
moniczek
1000p
1000p
Posty: 1381
Od: 19 sie 2010, o 17:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Mój ogród

Post »

Ja zastanawiałam się gdzie przechować cebulki, bo piwnicy nie mam, a auto stoi pod wiatą, więc byłoby za zimno. Ostatecznie schowałam je w najchłodniejszym pokoju i jak na razie im tam dobrze. Co do moich frezji to wyrosły dopiero po 8 tygodniach, jedna dalia wcale nie wybiła, no i jaskry też skapitulowały. Też nie wszystko u mnie rośnie tak jak sobie wymarzyłam. kasik 69 w przyszłym roku na pewno będzie lepiej. ;:138
Mój ogród-czarujący...
Pozdrawiam Monika :)
lawenda
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1603
Od: 22 mar 2007, o 19:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lublin

Re: Mój ogród

Post »

ale ślicznego masz pieska, takie ma wesołe oczka. To dzidziuś jeszcze? Kusisz tymi frezjami, ale zapach rzeczywiście wart zachodu.
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”