POMOC TECHNICZNA ! Urządzenia i narzędzia w użytkowaniu.

Jak zbudować tanio i szybko ? Rozwiązania, praktyczne pomysły i wskazówki. ZRÓB TO SAM. Narzędzia, sprzęt do ogrodu.
ODPOWIEDZ
Maciej R
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 14 paź 2010, o 18:30
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

POMOC TECHNICZNA ! Urządzenia i narzędzia w użytkowaniu.

Post »

Jako, iż to mój pierwszy post na forum, chciałbym wszystkich serdecznie powitać :wit

Od dwóch dni jestem posiadaczem Glebogryzarki. Zdecydowałem się na zakup modelu tej firmy ze względu na dużą ilość akcesoriów do niej dostępnej. Posiadam ok 15A ogródka. W tej chwili jestem na etapie zaznajamiania się ze sprzętem.

Jednak może ktoś z Was, ma i używa pługu do tych glebogryzarek? Czy efekt po przejechaniu jest podobny do tego z prawdziwych ciągnikowych czy to jest to po prostu "bajer". Myślę, że to by było dobre rozwiązanie gdyż przewróciło by to całą glebę a nie tylko spulchniło wierzchnią warstwę. Chętnie też dowiem się co nieco o innych akcesoriach.

Chciałbym się jeszcze dowiedzieć o ogólnym prowadzeniu tego typu urządzeń. Czy aby nie deptać tego co zrobimy trzeba iść bokiem w stosunku do maszyny??

pozdrawiam
Awatar użytkownika
kairu
100p
100p
Posty: 149
Od: 12 lut 2009, o 16:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Dolnośląskie
Kontakt:

Post »

Witaj, aby nie iść po tym co się już zrobiło to prosta sprawa,wystarczy obrócić kierownice w bok.

Co do akcesoriów to tu masz filmik.
http://www.youtube.com/watch?v=R7fQ-5hl9Fg
Awatar użytkownika
ekopom
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5077
Od: 3 cze 2010, o 17:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: kuj. pomorskie

Post »

Ja Także używam mini glebogryzarki pod folią i zbytnio nie ma znaczenia , że trochę się depcze ,zależy co tam będzie rosło, nawet przed siewem rzodkiewki na wstecznym biegu lub do przodu(z uwagą)na wolnych obrotach ugniatam i wtedy siewnik nie wpada i dokładniej można posiać .
piter8513
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 4
Od: 27 mar 2012, o 10:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

problem z opryskiwaczem Agrimondo k45

Post »

Problem z Opryskiwaczem spalinowym Agrimondo Turbine K45Napisane: 27 mar 2012, o 10:38


0p - Nowonarodzony

Postów: 1

--- Witam,

Szanowni Państwo,
Mam problem z opryskiwaczem Agrimondo k45, tzn. nie chce odpalać. Co najciekawsze, po zdjęciu filtru powietrza i zasłonięciu ręką tej strony gaźnika, opryskiwacz odpala. Co może być powodem takiego działania?Czy spotkaliście sie Państwo z takim problemem. Może spowodowane jest zasysaniem nadmiernej ilości powietrza?Może coś jest z gaźnikiem?Wiem, że najlepiej udać sie do serwisu, ale w miarę mozliwości chciałem sie zorientować co może być przyczyną?Byłbym wdzięczny za odp.

pozdrawiam
wiaro
100p
100p
Posty: 154
Od: 19 cze 2011, o 12:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: problem z opryskiwaczem Agrimondo k45

Post »

ale jak całkiem zatykasz dopływ powietrza i zapalasz to musi być nieszczelność albo w gaziku od góry albo miedzy gaźnikiem aa cylindrem w połączeniu musi powietrze gdzieś dochodzić bo inaczej nie zapali
ile ma ten opryskiwacz lat.
piter8513
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 4
Od: 27 mar 2012, o 10:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: problem z opryskiwaczem Agrimondo k45

Post »

Rok produkcji 2006, i był mało używany bo zawsze był problem z paleniem.

-- 27 mar 2012, o 13:37 --

ale jak założę filtr z tą gąbką na dole to przecież zasysa powietrze. a czy może być gaźnik do wymiany?

-- 27 mar 2012, o 13:39 --

na innym forum czytałem, że trzeba wyczyścić gaźnik lub wyregulować
Awatar użytkownika
ekopom
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5077
Od: 3 cze 2010, o 17:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: kuj. pomorskie

Re: problem z opryskiwaczem Agrimondo k45

Post »

Może być za niski poziom paliwa w gaźniku.
wiaro
100p
100p
Posty: 154
Od: 19 cze 2011, o 12:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: problem z opryskiwaczem Agrimondo k45

Post »

Jak nie miał defektu fabrycznego to sprawdź linkę gazu morz jest zapieczona nie chodzi, przy gaźniku jest pokrętło służy do regulacji możliwe że gaźnik ma złe ustawione wolne obroty, a czy przy dłuższej pracy silnik nie gaśnie ,czy opryskiwacz pracuje na wysokich obrotach. Wymiana gaźnika na nowy to kwota w granicach 200zł .
robert45
200p
200p
Posty: 252
Od: 6 mar 2006, o 12:56
Lokalizacja: małopolskie

Re: problem z opryskiwaczem Agrimondo k45

Post »

Nareszcie wątek o k-45.Mój poprawnie pracował tylko jeden sezon.W kolejnym zaczęły się schody.Pierwsze objawy to falowanie obrotów przy opryskach, kolejnym etapem był brak wysokich obrotów.Odpalał, silnik pracował sobie na niskich obrotach, podniesienie obrotów powodowało gaśnięcie silnika.Pomagało załączanie tzw.ssania, ale na krótko.Obecnie już nie odpala.Regulacja powietrza praktycznie nic nie daje.Gaźnik rozebrałem był w idealnej czystości.Dałem sobie spokój z tym opryskiwaczem, bo nie znalazłem informacji technicznych.
Ponieważ pojawił się temat dot.w/w opryskiwacza, może skorzystam z wiedzy doświadczonych użytkowników, i przeproszę się z nim.
Zakupiłem opryskiwacz praktycznie nowy, ale zdekompletowany.Brak było świecy i filtra powietrza.
Nie udało mi się dotrzeć do informacji, jaka powinna być świeca w tym opryskiwaczu i jaki filtr powietrza.Pracował na świecy z kosiarki i gąbce w filtrze powietrza.
Prośba do piter 8513, podaj mi symbol oryginalnej świecy, jaka powinna być szczelina, oraz opisz wkład filtra powietrza.
Jaki robisz skład mieszanki (proporcje paliwa do oleju, jaki olej).
wiaro
100p
100p
Posty: 154
Od: 19 cze 2011, o 12:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: problem z opryskiwaczem Agrimondo k45

Post »

podaje z instrukcji obsługi do turbine K 45
podaje mieszanka paliwowa to 1:25(olej Miksol lub Lux benzyna Lo 94)
o świecy zapłonowej nic niema włosi się nie wysilali
Z gaśnięciem to jest taka rzecz że gaźnik jest pływakowy i w tym jest cały widz bo jest nie do końca dopracowany zaworek odcinający nie do końca spełnia powinność dorobić się nie da a cały gaźnik to 200 zł jak by ktoś miał namiary gdzie można kupić oryginalne części do turbinę k 45 niech da znać
_fox_

Re: problem z opryskiwaczem Agrimondo k45

Post »

Przy okazji sprawdźcie proszę zbiornik paliwa, miałem taką sytuację fakt że przy pile spalinowej, ale do zbiornika dostały się okruchy z uszczelki korka wlewu :( dziwne bo niby jest filtr na wężyku a jednak, ja mu w gaz a on zgas. Pogimnastykowałem się trochę ale doszedłem do tego i płukanie zbiornika paliwa pomogło.
MarcinBrz
200p
200p
Posty: 294
Od: 19 lis 2010, o 15:36
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Krosno, Podkarpacie

Re: problem z opryskiwaczem Agrimondo k45

Post »

Jeśli po przytkaniu filtra jest dobrze, to ewidentnie dostaje "lewego powietrza". Regulacja gaźnika może pomóc. Na początek radziłbym się jednak skupić na poszukiwaniu nieszczelności. Sprawdź np. połączenie gaźnik - cylinder.
Pozdrawiam, Marcin!
Mój ogródek
robert45
200p
200p
Posty: 252
Od: 6 mar 2006, o 12:56
Lokalizacja: małopolskie

Re: problem z opryskiwaczem Agrimondo k45

Post »

U mnie, w miejscu gdzie linka gazu wchodzi do gaźnika jest nieszczelność, bo po przechyleniu opryskiwacza wylewa się paliwo.Czy tak może być?
Jak poprawnie wyregulować skład mieszanki paliwo-powietrze.
W tym dziwnym opryskiwaczu brak wyłącznika zapłonu. Podniesienie obrotów, tak aby silnik pracował równo na biegu jałowym, uniemożliwia zgaszenie.
ODPOWIEDZ

Wróć do „NIEROŚLINNE tematy ogrodowe. Budowa domu. Wyposażenie ogrodu”