Hibiskus bylinowy, bagienny ( Hibiscus moscheutos ) wszystko o uprawie

Rośliny wieloletnie, trawy, paprocie, lawenda, chryzantemy, piwonie, ...
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
drozd
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4181
Od: 13 lut 2009, o 21:12
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zachodniopomorskie

Re: hibiskus bylinowy

Post »

Ze swojego porobiłem sadzonki. Już tydzień minął jak posadziłem i wszystkie ładnie trzymają się. Nie więdną.
Pozdrawiamy. Krystyna i Janusz
Awatar użytkownika
babuchna
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 7487
Od: 7 maja 2009, o 09:57
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: hibiskus bylinowy

Post »

Januszu , jak robiłeś sadzoneczki , z patyczków , czy od korzenia? :roll:
Awatar użytkownika
drozd
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4181
Od: 13 lut 2009, o 21:12
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zachodniopomorskie

Re: hibiskus bylinowy

Post »

Sadzonki robiłem z bocznych gałązek bez pąków z dwoma parami liści. Końce zanurzone w ukorzeniaczu i posadzone w ziemi uniwersalnej. Całość przykryta obciętą 5 litrową butelką po wodzie min. Jak liście są duże i nie mieszczą się pod butelką można nożyczkami ściąć do połowy. Dobrze jest jak liście nie dotykają do ścianek butelki.
Pozdrawiamy. Krystyna i Janusz
Awatar użytkownika
babuchna
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 7487
Od: 7 maja 2009, o 09:57
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: hibiskus bylinowy

Post »

Dziękuję za poradę , spróbuję! ;:108
Ja zrobiłam cztery sadzonki od korzenia , ale serce mi mało nie wyleciało , bałam się czy ich nie uszkodzę! ;:224
Przyjęły się ładnie i mają już nawet nowych właścicieli , mam nadzieję , że wyrosną na ładne , duże krzaczki! :lol:
Mimo to , Twoja opcja rozmnażania ich , stanowczo bardziej mi odpowiada! :wink:
Awatar użytkownika
hanusia
200p
200p
Posty: 205
Od: 19 cze 2009, o 17:53
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: GDANSK

Re: hibiskus bylinowy

Post »

A napiszcie na jakim stanowisu macie wsadzone swoje hibiskusy?
Ja mam go wsadzonego w półcieniu. Myślałam go przesadzić na słoneczne miejsce ale nie wiem czy teraz czy na wiosne :roll: Mój jeszcze nie rozwinoł paczków i pewnie już nie zdąży :( Dlatego myśle że w słonku byłoby mu lepiej :? ,jak myślicie?
Awatar użytkownika
babuchna
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 7487
Od: 7 maja 2009, o 09:57
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: hibiskus bylinowy

Post »

Aniu , stanowisko zdecydowanie słoneczne , ale osłonięte od wiatru .
Wiatr bardzo im szkodzi , są delikatne !
Myślę , że lepiej będzie przesadzić go jesienią , ale jeszcze nie teraz , poczekaj jak zacznie żółknąć i zrzucać listki! :wink:

:wit
Awatar użytkownika
PM68
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 275
Od: 12 gru 2009, o 12:39
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kórnik
Kontakt:

Re: hibiskus bylinowy

Post »

Można by się zastanowić nad zmotywowaniem hibiskusów do wcześniejszego wypuszczania pędów wiosną np nakrywając zimującą karpę małym namiotem z folii (niesprawdzone w praktyce)
Zastanawiam się co jeszcze można by zrobić ... Może prędzej usuwać zimowe ściółkowanie by ziemia prędzej się nagrzała od wiosennego słońca ? Wiem też, że istnieje duża zmienność pomiędzy odmianami - niektóre kwitną wyraźnie szybciej od pozostałych, np. Anna J. Hemming, Candy Stick, Intense Pink, Blue River II, Radiation.
Awatar użytkownika
babuchna
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 7487
Od: 7 maja 2009, o 09:57
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: hibiskus bylinowy

Post »

PM68 pisze: Można by się zastanowić nad zmotywowaniem hibiskusów do wcześniejszego wypuszczania pędów wiosną np nakrywając zimującą karpę małym namiotem z folii (niesprawdzone w praktyce)
Tego akurat bym się obawiała , one ładnie zimują , a pod folią , w dodatku przez okres zimy , mógłby się wdać jakiś grzyb! :roll:
Według mnie , wystarczy im raczej lekka , kołderka z iglaczków , lub liści. :roll:
Myślę , że to raczej nowo wsadzone hibiskusiki mają problem , moje w zeszłym roku też biednie wyglądały , kupując musimy się liczyć z tym , że rośliny są dokarmiane na sprzedaż , i w chwili zakupu wyglądają cudownie , ale potem muszą zaaklimatyzować się do nowych warunków , więc tracą lekko na swoim uroku!
Tak było z moimi , a w tym roku wzeszły większe , a raczej podwoiły swą objętość , mocniejsze i pomimo zimna i deszczów , kwitną dość obficie , więc moje skromne zdanie jest takie , kochać , głaskać i dać im spokój!
Niech same się zaaklimatyzują , dostosują do warunków i zechcą nam się pokazać w całej krasie!
Nie należy ich przyśpieszać , w tym ich urok , kwitną późno i cieszą nasze oczy kiedy inne kwiaty powoli przechodzą w spoczynek ! :wink:


:wit
Awatar użytkownika
alexia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1673
Od: 1 lut 2011, o 18:19
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: HN-D

Re: hibiskus bylinowy

Post »

Cos cicho,w tamacie.W tym roku zaczeam przygode z hibciami.Szukalam czegos na poludniowy balkon.W lutym kupilam 6 nasionek H.Luna,mialy byc rozowe.Wszystkie wyrosly,5 przezylo,u mnie zostaly 3 ,rosna w duzej donicy,kwitna na bialo z rozowa "mgielka".W/g sprzedawcy mozna je uprawiac jako rosline jednoroczna,nadaja sie do donic od 5 l.Jako,ze apetyt rosnie w miare jedzenia,kupilam jeszcze 2 sadzonki (patyczki):"Kopper King"(ten z czerwonymi liscmi) i "Plum Crazy".Rosna w duzych donicach,Kopper jest juz ponad 1 m.wysoki,Plum duzo mniejszy.Paki kwiatowe sa,ale zimno i leje ,wiec mie maja ochoty kwitnac.jak tam Wasze?Cieple pozdrowienia.Alex
p.s.Przepraszam Moderatorow za brak polskiej czcionki.
https://forumogrodnicze.info/viewtopic. ... 96&start=0" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
nyskadu
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7183
Od: 13 kwie 2008, o 09:56
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj. śląskie

Re: hibiskus bylinowy

Post »

Mój hibcio ma się całkiem nieźle :) Obrazek
Awatar użytkownika
JolantaG
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9576
Od: 3 lis 2008, o 14:52
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Ostrzeszów,Wielkopolska

Re: hibiskus bylinowy

Post »

Kupiłam hibcia NN .Może ktoś wskaże nazwę .

Obrazek
Awatar użytkownika
iwciach
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1476
Od: 18 sty 2009, o 11:54
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Głogów
Kontakt:

Re: hibiskus bylinowy

Post »

Jak tam Wasze hibiskusy? Ja mam wrażenie, że w tym roku mają mniej pączków niż w ubiegłym :( . Czyżby przymrozki majowe???
X-A-9
---
Posty: 1991
Od: 24 gru 2009, o 12:54
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: hibiskus bylinowy

Post »

Nie na pewno nie przymrozki majowe bo ich wtedy jeszcze nad ziemią nie było, u mnie tyle pąków co rok temu szkoda że tak późno kwitną...
ODPOWIEDZ

Wróć do „BYLINY, trawy, zioła”