Bananowiec - choroby i szkodniki

Rośliny doniczkowe
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Anissa
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 15
Od: 7 sie 2006, o 08:50
Lokalizacja: Białystok

Post »

Szkoda... ;:98 dobrze że kupiłam tego bananowca za 10 zł w hipermarkecie a nie za 40zł w sklepie internetowym.Jednak przy moim umierającym bananowcu wyrósł drugi odrost.Będe więc miała drugiego,tylko że mniejszego banana.
<Jest tyle rzeczy do zrobienia...>
Awatar użytkownika
Alan1980
50p
50p
Posty: 91
Od: 20 lip 2006, o 21:28
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Płońsk
Kontakt:

Bananowiec

Post »

Witam! Od kilku dni na moim bananowcu zauważyłem czarne plamy i place. Miejscowią się one na łodydze i obrzeżach lisci przy łodydze. Co to może być? Jak temu zapobiegać? Pozdrawiam
Basia
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 654
Od: 28 maja 2006, o 15:43
Lokalizacja: Kędzierzyn (opolskie)

Post »

Opis zbyt lakoniczny. Najlepiej wklej zdjęcie.
netka
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 3
Od: 26 lut 2007, o 17:47

Chory bananowiec. Strasznie marnieją liście :(

Post »

hey. Może mi ktoś pomóc. Ostatnio z moim bananowcem jest coś nie tak. Strasznie marnieją liście. Załączam fotki. Co to może być ?
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Mary
100p
100p
Posty: 126
Od: 29 wrz 2006, o 09:53
Lokalizacja: Podlaskie

Post »

Może za mało wody?
Mój bananowiec ma podobne liście (tylko zasuszenia są większych rozmiarów) i są to zmiany po ataku przędziorków.
pozdrawiam
M.
netka
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 3
Od: 26 lut 2007, o 17:47

Post »

zdaje mi sie ze to nie kwesti podlewania.a robaczkow tez zadnych nie widze.ale moze uzyc jakiegos preparatu:/ a jeszcze pytanie.bananowiec popuszczal mi bardzo duzo odnozek.czy przy przesadzaniu moge je delikatnie rozdzielic i zasadzic do nowej doniczki.przyjma sie i urosna?
Mariola54
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4858
Od: 11 wrz 2006, o 00:33
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: kujawy

Post »

Netka poczytaj link.
Wynika z niego, że Twój bananowiec ma za niską wilgotność w mieszkaniu.
http://www.ogrody.cvd.pl/pliki/bananowiec.html
netka
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 3
Od: 26 lut 2007, o 17:47

Post »

dziekuje za pomoc
Awatar użytkownika
SATI
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 311
Od: 26 maja 2006, o 15:50
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: SKIERNIEWICE

Post »

Też mam bananowca i jak do tej pory rośnie mi dobrze ale link który podałaś jest świetny na pewno się przyda w dalszej uprawie
Awatar użytkownika
Mary
100p
100p
Posty: 126
Od: 29 wrz 2006, o 09:53
Lokalizacja: Podlaskie

Post »

info z którego korzystałam: http://www.cytrusik.pl/index.php?option ... &Itemid=56
"Gdy pojedynczy odrost ma około 20-25 cm wysokości można go rozdzielić z „rośliną matką”. W tym celu należy odgrzebać troszkę ziemi i odciąć malutka roślinkę od bulwy. Dobrze do tego celu użyć bardzo ostrego narzędzia tak by nie postrzępić miejsca ciecia. Następnie młodą roślinkę należy zanurzyć w ukorzeniaczu (LINK TU) i wsadzić do ziemi. Po kilkunastu dniach powinna się ładnie ukorzenić. Zabiegu tego jak także przesadzania całości roślinki najlepiej dokonywać na wiosnę – najlepiej kwiecień –maj."


Banan dość dobrze przyjmuje się z odrostów.
Młoda roślina jest bardzo wrażliwa na przesuszenie powietrza i ziemi i należy ją przykryć np. odkrojoną butelką plastikową i pilnować, aby miała wilgotno. Wietrzyłam 1-2 razy dziennie. Obecnie sadzonka jest wielkości ok. 30 cm i wypuściła młode odrosty. Więc wszystko jest ok ;)
pozdrawiam
M.
Awatar użytkownika
Alan1980
50p
50p
Posty: 91
Od: 20 lip 2006, o 21:28
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Płońsk
Kontakt:

Banan. Co zrobić z uszkodzonymi lub brązowiejącymi liśćmi ?

Post »

Witam!
Mam pytanko do osób które miały do czynienia z bananowcami. Co zrobić lepiej z uszkodzonymi lub brązowiejącymi liśćmi - czy lepiej jej obciąć (co wizualnie poprawi wygląd rośliny), czy pozostawić je samym sobie? Bananki mam od pół roku, ale szczerze to mam jeszcze małe doświadczenie w ich hodowli. Wiem jedno - nie są takie łatwe w w uprawie jak myślałem- bynajmniej dla mnie;-)! Ale nie jest też tak źle -na początku miałem jedną sztukę a teraz jest ich około 8 i rozdaję je wszystkim znajomym.
Z góry dzięki za odpowiedź Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Mary
100p
100p
Posty: 126
Od: 29 wrz 2006, o 09:53
Lokalizacja: Podlaskie

Post »

Alan, a spryskujesz je wodą?
U mnie suche, brązowiejące liście pojawiły się zimą. Teraz na wiosnę je przycięłam, co poprawiło jego wygląd. Mój banan ma około roku.
Przebarwienia na liściach zostawiły również przędziorki, na które jest niezwykle podatny.
I moim zdaniem nie jest trudny w uprawie. Musi mieć ciągle mokro. Woda w podstawce wskazana. Wtedy rośnie jak na drożdżach.
Wraz z nadejściem prawdziwej wiosny dostanie również koreczki nawozowe.
pozdrawiam
M.
Awatar użytkownika
Alan1980
50p
50p
Posty: 91
Od: 20 lip 2006, o 21:28
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Płońsk
Kontakt:

Post »

z tym spryskiwaniem wodą bywa różnie, ale postaram się je nadrobić;-). Z przędziorkami już raz walczyłem -stosowałem jakiś oprysk typowy na przędziorki. A co do wody w podstawce to mam mieszane uczucia - nie spowoduje to gnicie korzeni i co za tym idzie obumarcie całej rośliny?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rośliny DONICZKOWE, balkonowe, egzotyczne, tarasowe. Diagnostyka, identyfikacja, porady”