"Starane"

Stosowanie pestycydów, herbicydów, chemicznych i naturalnych środków ochrony roślin.
Awatar użytkownika
danutka66
500p
500p
Posty: 733
Od: 11 sie 2006, o 15:59
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Opolskie cudne

"Starane"

Post »

Chcę zastosować Starane na trawniku,ale mam psa i koty.W instrukcji jest okres karencji dla zwirząt 7 dni-nie wiem czy to dot.np.krówek czy domowych zwierzaków tez.O ile z psem ew.sobie poradze/smycz/ to koty nie są domowymi i chodzą wszędzie,wiec mogą preparat zlizywac z łapek...poradźcie...
eMZet
1000p
1000p
Posty: 1349
Od: 7 lip 2006, o 22:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Post »

Nie wiele można tu poradzić. Producent tego herbicydu, przeznaczonego do zwalczania chwastów dwuliściennych w pszenicy, podaje ogólnie, że karencja dotyczy zwierząt domowych, szczególnie krów mlecznych. Jestem przekonany, ze pieskowi i kotom nic by się nie stało, ale kto to wie? ;:88
Mietek.
Awatar użytkownika
kamilneo
100p
100p
Posty: 109
Od: 11 kwie 2006, o 21:42
Lokalizacja: Świdnik (lubelskie)

Starane

Post »

Ja niedawno używałem Mniszka 540 SL na moim trawniku. Mam dwa psy i miały cały czas pełny dostęp do murawy. Nic im się nie stało. Można też opryskiwać trawnik fragmentami, by obniżyć ryzyko zachorowania zwierząt.
Awatar użytkownika
SATI
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 311
Od: 26 maja 2006, o 15:50
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: SKIERNIEWICE

Post »

Nic im nie bedzie też mam koty i psa chodzą po trawie.Zamykałam tylko je na czas oprysku i godzinę po oprysku już biegały po trawie
Awatar użytkownika
danutka66
500p
500p
Posty: 733
Od: 11 sie 2006, o 15:59
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Opolskie cudne

Post »

Dzięki za info :D
Awatar użytkownika
pogotowie ogrodnicze
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 1407
Od: 23 wrz 2005, o 18:40
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Post »

okres karencji dotyczy spożycia
a okres prewencji to czas do zatrucia
Pozdrawiam. Janusz Ogrodowy Lekarz
diagnostyka na facebooku
Internetowe Pogotowie Ogrodnicze ...
Morela
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 8 lip 2007, o 12:42

Starane a iglaki i żywotniki

Post »

Witam wszystkich
Mam świeżo założony ogród wokoło domu mam sporo młodych roślinek, różnego rodzaju tujki, bylinki i takie tam różne.
Mam pytanie odnośnie starane - nie wiem jak on działa na te właśnie tujki, trzmieliny itd ponieważ moim strasznym utrapieniem jest powój którego szczepki nawieziono mi wraz z ziemią jest tego masa na razie tylko chodzę i wyrywam lecz to cholerstwo jak wiadomo odrasta. Ogród jest dosyć duży i odchwaszczenie zajmuje mi każdą wolną chwilę jaką mam, więc jeżeli ktoś mógłby mi odpowiedzieć będę wdzieczna.
Pozdrawiam z Chełma koło Lublina
Awatar użytkownika
Lady-r
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 4276
Od: 3 lis 2006, o 12:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: między Płockiem, a Ciechanowem

Post »

Witaj Morelo niestety Starane nie możesz stosować w pobliżu iglaków bo je spalisz natomiast bezpiecznie możesz opryskać trawnik.Jeśli chodzi o zwalczanie powoju to jest to bardzo uciążliwy chwast trudno go wykopać bo bardzo głęboko się korzeni ,przerywa się i szybko odbija ,niestety i sieje się.Mam tego pół ogródka i walka z tym chwastem jest powodem przerabiania ogródka tzn.wykopuję to co dobre i powój pryskam Roundapem.Zdarza się ,że muszę i ze 3 razy opryskać żeby skutecznie zwalczyć bo odbija.Przy iglakach oberwij długie pędy i jak odbije posmaruj pędzelkiem Roundapem innego sposobu nie ma :cry:
pozdrawiam Ania jestem na etapie wymieniania tego co mi się trafiło na to co mi się podoba ;)
Mój ogródek cz.1
Zadbajmy o zdrowie Moje domowe Ogródek Lady-r po przerwie
grigori24
---
Posty: 1613
Od: 18 paź 2007, o 17:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Post »

Starane 250 EC stosować na trawnik a w pobliżu roślin posmarować pędzlem jak pisała Lady-r. Ja tylko używam starane i są efekty
Awatar użytkownika
cappuccino
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 339
Od: 25 cze 2007, o 19:09
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Zamość woj lublin

Post »

Efekty jak najbardziej jeśli ktoś ma więcej rozsądku niż ja. Ja zrobiłam śmiertelną dawkę i zabiłam chwasty i część trawnika. Nie matwię się wprawdzie zbytnio bo trawę sobie dosieję i będzie OK mam nadzieję.
Gosia
Szczęście w życiu nie polega na tym, żeby być kochanym. Największym szczęściem jest kochać.

( Sigrid Undset)
gubic
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 20 maja 2008, o 17:18

Działanie niepożądane starane ??

Post »

Witam.
Tydzień temu oprsyskałem trawnik w/w środkiem.Zastosowałem proporcje itd.Niestety,trawnik zaczyna nabierać barwy blado-żółtej i jasno-brązowej.Zaczynam się martwić,gdyż z dnia na dzień wygląda coraz gorzej,a działanie na chwasty...raczej słabo... Trawnik założyłem latem zeszłego roku,nie stosowałem jeszcze żadnych środków,ani nawozów.Gleba jest kwaśna,bardzo podmokła,nie wymagająca wręcz podlewania,trawnik prawie cały czas jest wilgotny. Proszę o ratunek,muszę ratować chlubę mojej działki :)
Jaki nawóz zastosować,co robić? Dziękuję za porady
Awatar użytkownika
hanka55
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10364
Od: 19 sty 2008, o 15:30
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: z zimnych gór Małopolski
Kontakt:

Post »

Możliwości są dwie :
- trawa została spalona nadmiarem preparatu
- trawa gnije z powodu nadmiaru wody przy korzeniach

W obu aspektach herbicyd długo utrzymuje się w pobliżu korzeni i jeśli są one młodziutkie, to też wrażliwe na zasolenia/ popatrzenia/ utopienia.
Własnie dlatego, tak wiele piszemy tu, o oszczędnym stosowaniu preparatów chemicznych.
Chwasty giną same, gdy kosimy trawniki.
Niewielką ilość rozłogowych, można zwykle wyciąć ręcznie. :?
Nie polecałabym stosowania żadnych nawozów teraz, aż do czasu gdy się wypogodzi, słońce podsuszy glebę i wyjaśni się sprawa uszkodzenia roślin.
gubic
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 20 maja 2008, o 17:18

Post »

- trawa gnije z powodu nadmiaru wody przy korzeniach

raczej odpada gdyż tam gdzie nie pryskałem trawa jest piękna...
Ze środkiem raczej nie przesadzałem,opakowanie rozprowadziłem na ok.250m.Po ostatnim koszeniu(4 dni po opryskaniu) trawę zwałowałem lekkim wałem,ale zauwałem,że końcówki trawy były poszarpane,jakbym kosił mokrą i po kilku dniach jak te strzępy uschły wyglądało jakby siano rosło miejscami ... dziwne.Czy jest szansa,że to po prostu przerośnie i będzie ok? Jakie nawozy polecacie na mokre,kwaśne,ale żyzne gleby?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pestycydy, herbicydy, nawozy, OPRYSKI, środki pro-ekologiczne”