Mój ogród - kwiaty i motyle.

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
cherryberry321
200p
200p
Posty: 370
Od: 1 sty 2010, o 20:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Mój ogród - kwiaty i motyle.

Post »

Witam wszystkich forumowiczów ! :wit
Po wielu wizytach w Waszych pięknych ogrodach, postanowiłam założyć swój wątek. Może nie mam tak pięknego ogrodu, jak większość z Was, ale coś tam jednak u mnie rośnie. :heja
Tak jak napisałam w tytule wątku, mój ogród to kwiaty i motyle, ponieważ posadziłam i posiałam wiele kwiatów, które one uwielbiają. W słoneczne dni przylatuje ich naprawdę bardzo dużo. Zdziwiłam się, kiedy zobaczyłam, jak tłumnie odwiedzają popularne aksamitki, nazywane przecież "śmierdziuszkami". Ale same kwiaty naprawdę pachną ! Poza tym, oczywiście, motyle uwielbiają budleję, którą posadziłam dopiero w tym roku, a cudnie kwitnie i pachnie. Postaram się wkleić zdjęcia, ale nie wiem, jak mi to wyjdzie, bo będę to robić po raz pierwszy ... :uszy
W razie niepowodzenia proszę o pomoc ! ;:223
Obrazek

Obrazek

Moje budleje i motyle
"Życie można przeżyć tylko na dwa sposoby: albo tak, jakby nic nie było cudem, albo tak, jakby cudem było wszystko".
Pozdrawiam i zapraszam - Lidka. Mój ogród-kwiaty i motyle
Awatar użytkownika
cherryberry321
200p
200p
Posty: 370
Od: 1 sty 2010, o 20:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: Mój ogród - kwiaty i motyle.

Post »

Nastepne zdjęcie z aksamitkami
Obrazek

Obrazek
i motylami oczywiście.
Uff ! Udało się ! ;:138 :heja A już bliska byłam rezygnacji, bo kilka razy nic mi nie wyszło z załączania zdjęć.
Przy okazji chcę podziękować Administratorowi i Moderatorom forum oraz innym forumowiczom za szczegółowe instrukcje wstawiania zdjęć ! ;:14 No nie tak dosłownie !!!! ;:63
Teraz wreszcie mogę iść spokojnie spać ;:19
Dobranoc !
"Życie można przeżyć tylko na dwa sposoby: albo tak, jakby nic nie było cudem, albo tak, jakby cudem było wszystko".
Pozdrawiam i zapraszam - Lidka. Mój ogród-kwiaty i motyle
Awatar użytkownika
aguskac
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8276
Od: 9 kwie 2007, o 22:28
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Borne Sulinowo

Re: Mój ogród - kwiaty i motyle.

Post »

Witaj :) Kolorowo u Ciebie!!
Może uda Ci się wkleić większe fotki, nie trzeba będzie klikać za każdym razem. Trzeba wkleić inny link, popróbuj, pewnie się uda, zawsze masz opcję edytuj i możesz poprawić jak coś nie wyjdzie.

Ja chętnie obejrzałabym jakieś kompozycje roślinne, większe grupy nasadzeń. Mam nadzieję, że będziesz tu częstym gościem :)
Awatar użytkownika
cherryberry321
200p
200p
Posty: 370
Od: 1 sty 2010, o 20:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: Mój ogród - kwiaty i motyle.

Post »

Witam Aguskac ! :wit
Jesteś pierwszym gościem w moim ogrodzie, dlatego szczególnie miło mi Ciebie przywitać ! ;:138
dziękuję za wskazówki co do zdjęć. Natomiast kompozycje roślin są w powijakach, ponieważ na wiosnę miałam rozkopany ogródek z powodu przebudowy instalacji wod.-kan.. Sporo roslin "wypadło" z tego powodu, a część dosadzę dopiero jesienią, szczególnie krzewy. Na razie wygląda to mniej więcej tak:
Obrazek
czyli długi i wąski kawałek ziemi przy płocie.
"Życie można przeżyć tylko na dwa sposoby: albo tak, jakby nic nie było cudem, albo tak, jakby cudem było wszystko".
Pozdrawiam i zapraszam - Lidka. Mój ogród-kwiaty i motyle
Awatar użytkownika
babuchna
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 7487
Od: 7 maja 2009, o 09:57
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Mój ogród - kwiaty i motyle.

Post »

Cherry , ogród zapowiada się wspaniale!
A jako , że jestem drugim gościem , w Twoim ogrodzie , też proszę o szczególnie miłe przywitanie! ;:224
Wklejając zdjęcia , daj rozmiar 640 na 480 , i wklejaj link bezpośredni! :wink:
Będzie ok! :lol:

:wit
muszu852
1000p
1000p
Posty: 1405
Od: 20 kwie 2010, o 11:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Mój ogród - kwiaty i motyle.

Post »

Witam serdecznie nowego miłośnika zieleni :)
Widać, że zapowiada nam się wspaniała oaza zieleni którą bedzie można oglądać z zachwytem :)

pozdrawiam Michał
Awatar użytkownika
cherryberry321
200p
200p
Posty: 370
Od: 1 sty 2010, o 20:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: Mój ogród - kwiaty i motyle.

Post »

Witam kolejne osoby odwiedzające mój ogrodowy zakątek !

Babuchna, czyli Doroto - jesteś co prawda drugim gościem , ale witam Cię równie serdecznie jak pierwszego ! ;:138 :wit . Dzięki za wskazówki co do zdjęć. Spróbuję tak wstawiać, jak mi radzisz.
muszu852 -Michale, Ciebie witam równie sedecznie, już bez wyliczania kolejności :wit :heja !
Fajnie, że odpisałeś i podzieliłeś się swoimi wrażeniami. Moje początki są trochę nieśmiałe, ale myślę, że z czasem się rozkręcę.

Pozdrawiam
cherryberry -Lidka
"Życie można przeżyć tylko na dwa sposoby: albo tak, jakby nic nie było cudem, albo tak, jakby cudem było wszystko".
Pozdrawiam i zapraszam - Lidka. Mój ogród-kwiaty i motyle
Awatar użytkownika
cherryberry321
200p
200p
Posty: 370
Od: 1 sty 2010, o 20:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: Mój ogród - kwiaty i motyle.

Post »

Witam !
Po kilku smutnych i szarych dniach pod znakiem deszczu, dzisiaj nareszcie zaświeciło słoneczko ;:3 . Ale nie daje już tyle ciepła, co jeszcze niedawno ... Cóż, chyba jesień blisko, bo w górach nawet śnieg pada :cry: Ale roślinki łapią jeszcze tyle słoneczka, ile się da.
Obrazek Obrazek

Obrazek
Pierwsze zdjęcie zrobione jest z przodu domu, od strony ulicy. Ten kawałek ogródka to właściwie mały azyl przed kurzem i hałasem. Drugie zdjęcie wykonane jest od strony podwórka. Przy wejściu króluje powojnik Nelly Moser w komitywie z wiciokrzewem japońskim i jeżyną bezkolcową. Postaram się wkleić większe zdjęcia.
"Życie można przeżyć tylko na dwa sposoby: albo tak, jakby nic nie było cudem, albo tak, jakby cudem było wszystko".
Pozdrawiam i zapraszam - Lidka. Mój ogród-kwiaty i motyle
Awatar użytkownika
cherryberry321
200p
200p
Posty: 370
Od: 1 sty 2010, o 20:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: Mój ogród - kwiaty i motyle.

Post »

Zdjęcia powojnika Nelley Moser, poplątanego z wiciokrzewem i jeżyną, której owoce powoli dojrzewają. Jak wchodzę do domu, zawsze zaglądam, czy aby można już zjeść .. ;:36 Co za luksus !
Obrazek mój kochany i niezawodny Neluś w objęciach jeżyny i wiciokrzewu;
Obrazek Obrazek


to właśnie te smaczne jeżynki ! prawdziwa symbioza
"Życie można przeżyć tylko na dwa sposoby: albo tak, jakby nic nie było cudem, albo tak, jakby cudem było wszystko".
Pozdrawiam i zapraszam - Lidka. Mój ogród-kwiaty i motyle
Awatar użytkownika
cherryberry321
200p
200p
Posty: 370
Od: 1 sty 2010, o 20:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: Mój ogród - kwiaty i motyle.

Post »

Jeszcze coś na dodatek. Zdjęcia od strony wjazdu, który jest wąski i długi. A domku mam tylko pół, bo z drugiej strony sąsiad. A właściwie -sąsiedzi z dwóch stron
Obrazek Obrazek

A na koniec kilka ujęć moich roślinek:lubię kamienie jako tło dla roślin; trawa "Purple MAjesty" na tle nieba
Obrazek Obrazek
Obrazek aksamitki, trawa i klon "Flamingo" w tle
Obrazek kompozycja z pokrzywek brazylijskich i heliotropu
Obrazek szarłat trójbarwny
"Życie można przeżyć tylko na dwa sposoby: albo tak, jakby nic nie było cudem, albo tak, jakby cudem było wszystko".
Pozdrawiam i zapraszam - Lidka. Mój ogród-kwiaty i motyle
Awatar użytkownika
Ewelina
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 7484
Od: 4 lut 2007, o 16:26
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Mój ogród - kwiaty i motyle.

Post »

Pokrzywki i szarłat... jakie niezwykłe zestawienie kolorystyczne.

Witam nową ogrodomaniaczkę :wit Miło będzie podglądać Twoje ogrodnicze dokonania :)
* Mój Ogród - cz.7 (aktualna)
Wizytówkai inne moje wątki
"Mam śródziemnomorskie poczucie czasu..."
Awatar użytkownika
cherryberry321
200p
200p
Posty: 370
Od: 1 sty 2010, o 20:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: Mój ogród - kwiaty i motyle.

Post »

Witaj Ewelino ! :wit
Miło mi ciebie gościć w swoim skromnym ogródeczku !
Z tym ogrodomaniactwem to straszna rzecz. To jest chyba gorsze niż narkotyk(nie wiem, nigdy nie próbowałam). Zawsze sobie obiecuję, że w tym roku tego a tego robić lub sadzić nie będę - a tu nic z tego. Jak już czuć wiosnę, zaczyna ten nałóg brać górę nade mną i jestem ugotowana. Zawsze kombinuję, jak by tu coś nowego przemycić(znowu przestępstwo) do ogrodu.
Nawet mój M. wie, że to jest u mnie nieuleczalne schorzenie, chociaż stara się studzić moje zapały. Nic nie pomaga ... :;230
Nie umiem żyć bez ogródka, czy to kwiatowego, czy warzywnego.
Pozdrawiam
Cherryberry
"Życie można przeżyć tylko na dwa sposoby: albo tak, jakby nic nie było cudem, albo tak, jakby cudem było wszystko".
Pozdrawiam i zapraszam - Lidka. Mój ogród-kwiaty i motyle
Awatar użytkownika
cherryberry321
200p
200p
Posty: 370
Od: 1 sty 2010, o 20:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: Mój ogród - kwiaty i motyle.

Post »

Witam wszystkich którzy wstępują do mnie po raz pierwszy albo odwiedzają po raz kolejny !
Mam do Was pytanie - czy wyświetlają się Wam wszystkie zdjęcia w moim wątku ?
Kiedy weszłam dzisiaj na swoją stronę, zauważyłam, że nie wszystkie zdjęcia są widoczne, albo ukazują się na przemian ?! ;:223 Nie wiem, od czego to zależy ? Czy ktoś bardziej doświadczony może mi wytłumaczyć, o co chodzi ?
Pozdrawiam
Cherryberry
"Życie można przeżyć tylko na dwa sposoby: albo tak, jakby nic nie było cudem, albo tak, jakby cudem było wszystko".
Pozdrawiam i zapraszam - Lidka. Mój ogród-kwiaty i motyle
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”