Ogródek wsród lasów ,pól i jezior

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
babi52
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1654
Od: 10 lis 2008, o 00:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mazury

Ogródek wsród lasów ,pól i jezior

Post »

W czerwcu kupiłam mały domek z 1200metrowym ogródkiem ,w cichym, sennym miasteczku na Mazurach.Takie spokojne miejsce na spędzenie starości.
W domu kończę generalny remont. Ogród nie był uprawiany od 15 lat i doprowadzenie go do stanu używalności zajmie mi kilka lat.Jest porośnięty perzem ( mały pikuś)i podagrycznikiem (DUŻY PIKUŚ).Całe lato spędziłam będąc 3 dni na Mazurach doglądając remontu i 3 dni w pracy w Toruniu. Od 1 września przechodzę na wcześniejsza emeryturę i powolutku zaczynam przeprowadzkę nas i ogrodu na Mazury.
Tak wyglądał nowy ogród w momencie kupna.
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

;:196 Kaśka
Awatar użytkownika
basow@
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3858
Od: 5 gru 2007, o 21:03
Lokalizacja: Wrocław

Re: Ogródek wsród lasów ,pól i jezior

Post »

Kasieńko , tak jakoś smutno zabrzmiało to pożegnanie ze starym ogrodem....Lubiłam go , ale nowy pewnie też szybko polubię!
Kupa pracy przed Tobą , ale znając Ciebie - szybko dasz radę...
Miałam nadzieję , na zdjęcia Twoich pierwszych prac , już na pewno coś popchnęłaś do przodu.....
Z ogromną przyjemnością będę śledzić Twoje poczynania , jak już trochę ogarniesz całą nową sytuację życiową i zaczniesz nam pokazywać pierwsze sukcesy w nowym miejscu. ;:196
Pozdrawiam,Małgorzata
Awatar użytkownika
tu.ja
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8927
Od: 21 lip 2008, o 09:18
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Elbląg

Re: Ogródek wsród lasów ,pól i jezior

Post »

Szczerze mówiąc jestem pod wrażeniem Twojej odwagi. Takie radykalne zmiany nie są łatwe...
Mnóstwo pracy Cię czeka w nowym ogrodzie, ale sama to wiesz...Jestem pewna, że szybko się uporasz ze sprzątaniem i zaczniesz zmieniać to miejsce w swój mały raj. Życzę dużo siły i wytrwałości. Możesz być pewna, że będę Ci kibicowała.
gloriadei
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5636
Od: 25 sty 2009, o 17:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Kontakt:

Re: Ogródek wsród lasów ,pól i jezior

Post »

Kasiu,
pożegnanie smutne, bo zostawiamy serce włożone w pozostawiony ogród ;:4
Ten rok jakiś... "wyjazdowy" :roll: Krysia-Ada, ty i... jeszcze parę osób.
Ale już widzę jaki piekny raj tam stworzysz ;:138
jesteśmy z tobą! ;:196
Awatar użytkownika
mag
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4381
Od: 20 mar 2008, o 09:41
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: pod Wrocławiem

Re: Ogródek wsród lasów ,pól i jezior

Post »

Kasinko, i mnie się łezka w oku zakręciła, jak przeczytałam o pożegnaniu twojego bajecznego ogrodu. Ale co czytam :?: :shock: ...brawo Dziewczyno ;:138 Chyba nareszcie znalazłaś swoje miejsce na ziemi :heja Mam tylko cichą nadzieję, że pozwolisz nam troszkę podglądać powstawanie nowego uroczyska. Ależ się cieszę... jakbym to ja kupiła tą chatkę na Mazurach :tan
Pozdrawiam cieplutko. Magda
Spis treści.Wizytówka.
Awatar użytkownika
bishop
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5191
Od: 4 cze 2008, o 22:54
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: ze wsi/prawie środek Polski
Kontakt:

Re: Ogródek wsród lasów ,pól i jezior

Post »

Zamienił stryjek... Kaszuby na Mazury :wink:
To teraz, pełna doświadczeń, będąc na miejscu zamienisz to miejsce w raj.
Liliowy raj?
Pozdrawiam - Krzysiek
Mój czasopożeracz
Awatar użytkownika
vita
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1275
Od: 5 sie 2009, o 20:08
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lublin

Re: Ogródek wsród lasów ,pól i jezior

Post »

A to ci niespodzianka :heja Właściwie dwie, bo nowy ogród i nowy rozdział w Twoim życiu. Patrząc na zdjęcia i czytając o dotychczasowym zaniedbaniu tego miejsca trochę się robi słabo...ale co tam! Zakładanie nowego ogrodu to takie frapujące :lol:
Jesienią będzie najtrudniej, ale potem, sama zobaczysz! Jaką masz tam ziemię? Jakie pierwsze pomysły?
;:196
Ps. Doczytałam w ostatniej chwili: tytuł wątku zyskał jeziora!
Pozdrawiam, Wiktoria

Tak to się plecie...
babi52
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1654
Od: 10 lis 2008, o 00:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mazury

Re: Ogródek wsród lasów ,pól i jezior

Post »

Kochani jak dobrze że jesteście!Wasze wspomagające słowa działają na mnie kojąco.
Obiecuję relację z moich poczynań.
Ogród jest bardzo zaniedbany ale ma wspaniałą glebę. Nie zrobiłam od czerwca dużo bo nie miałam jak. Dużo czasu zajęło mi załatwianie fachowców, materiałów .Jak to przy generalnym remoncie co chwila zdarzały się niespodzianki, które wymagały rozwiązania.Miałam dużo szczęścia do kolejnych ekip remontowych - trafiałam na profesjonalne i uczciwe.Teraz trwa wykończeniówka , którą wykonuje człowiek o anielskiej cierpliwości i złotych rękach.Niech mu Bozia da dużo zdrowia.
Posprzątałam obejście co dało 2 duże kontenery dziwnych rzeczy do wywiezienia a mnie zajęło 3 pobyty tam.
Ogród ma 2 poziomy. Skarpę otaczającą dom z trzech stron i poniżej kawał ziemi. Przekopuję skarpę, idzie to bardzo powoli.Przez dzień od 7 do 19 z małymi przerwami na papu jestem w stanie oczyścić i wynieść zielsko z 5m na 2m ziemi. Z odcinka ziemi 2m na szerokość szpadla wynoszę 4 wiaderka
korzeni podagrycznika, perzu i innych specjałów- nie jest lekko :D . Mam nadzieję że tej jesieni zagospodaruję skarpę aby posadzić wiosenne kwiaty i moje lelije.Właśnie wczoraj zaczęłam wykopywać lilie z mojego starego ogrodu. Ich ilość mnie poraziła. Z jednej cebuli mam tyle przybyszowych że robią się ilości hurtowe :D.Wykopałam tylko te z zaschniętymi łodygami czyli 10% a jest już tego olbrzymia ilość- kiedy ja to posadzę :D .
Pracowita jesień mnie czeka.
Aby było jeszcze weselej zaczęłam pakować rzeczy w mieszkaniu. Przerażająco rosną wieże kartonów :D . Nic to damy radę, odpocznę zimą.
;:196 Kaśka
Awatar użytkownika
basow@
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3858
Od: 5 gru 2007, o 21:03
Lokalizacja: Wrocław

Re: Ogródek wsród lasów ,pól i jezior

Post »

Kasieńko , walka z podagrycznikiem - to ogromna praca.Ja swój wrocławski , malutki ogródek ( jakieś 160 m2) kopałam prawie 2 tygodnie , bo tak dokładnie wybierałam to dziadostwo...Dało efekt - przez 5 lat użytkowania - przełaził praktycznie tylko ten od sąsiada , który zamiast go wykopywać - kosił... :twisted: Pozostała część była "czysta".No , wiem ,że z takim małym ogródkiem , to mogłam się bawić te 2 tygodnie...
Bardzo mnie cieszy wieść ,że lilie Ci się rozmnożyły. Zatem w przyszłym roku będą jeszcze większe łany lelijek....( tu westchnęłam rozmarzona...) Już się nie mogę doczekać. :D
Trzymam kciuki za Ciebie i nowy ogród ,żeby Ci sił starczyło.I pamiętaj - wyżej du..... nie podskoczysz! Powoli - nic kosztem zdrowia! ;:196
Pozdrawiam,Małgorzata
Awatar użytkownika
chatte
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 15082
Od: 19 paź 2006, o 08:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Ogródek wsród lasów ,pól i jezior

Post »

Kiedy zobaczyłam zamknięty wątek i zaczęłam czytać pożegnanie, to się nie na żarty przestraszyłam!
Na szczęście to tylko zamiana cudownego ogrodu, na ugór, który dopiero takim ogrodem będzie :D
Duże wyzwanie przed Tobą, Kasiu, ale nie mam wątpliwości, że nowy ogród, który stworzysz w tym miejscu będzie jeszcze piękniejszy niż stary! Dobra ziemia i ta skarpa stwarzają wspaniałe możliwości! Wiem, że to musi potrwać, ale sam proces twórczy jest tak radosny! Prawda? :D
Będę Ci kibicować ;:138
Awatar użytkownika
AniaDS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 14304
Od: 23 sie 2008, o 00:13
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: małopolska
Kontakt:

Re: Ogródek wsród lasów ,pól i jezior

Post »

Kasiu, ale mnie nastraszyłaś :shock:
Będziemy i teraz z Tobą, stworzysz nowe, piękne miejsce na ziemi ;:196
Awatar użytkownika
e-genia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 32013
Od: 5 wrz 2008, o 19:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Torunia

Re: Ogródek wsród lasów ,pól i jezior

Post »

Kasiu już nie mogę doczekać się jak będzie wyglądał Twój ogród jak go sama stworzysz od podstaw . A z lilii musisz bardzo się cieszyć bo teraz to dopiero będziesz miała wielki obszar obsadzony liliami .
No a ja też kilka cebul zamówiłam w Liliopolu .
Oby tylko znalazła się dobra dusza żeby pomogła Ci odchwaścić ten nowy ogród , bo to za ciężko dla Ciebie .
A potem jeszcze posadzić rośliny ze starego ogrodu .
Genia
Tamaryszek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2749
Od: 13 lip 2009, o 20:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Ogródek wsród lasów ,pól i jezior

Post »

Witaj Kasiu ! Może nie często się wpisywałam w Twoim starym wątku, ale znam Twój dawny ogród i , oczywiście, Twoją ogromną wiedzę ( z której zresztą często korzystałam ).
Zaczynasz nowe życie...to ekscytujące zawsze, ale w dojrzałym wieku wymaga większej odwagi. Podziwiam Cię i zazdroszczę Ci tej zmiany ! Jestem pewna, że stworzysz wokół swego nowego domu piękny ogród i będziesz tu szczęśliwa . Twoje lilie także !
Będę Ci kibicować !
Pozdrawiam , Tamaryszek
Mój świat --- Wizytówka
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”