Ankowo cz.2

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
Zielona_Ania
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3919
Od: 2 mar 2010, o 17:40
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Ankowo cz.2

Post »

Aniu, nie da się ukryć że te pałace i ogrody to były gigantyczne nakłady finansowe, z całą rzeszą służby. Teraz przywracanie świetności to wciąż wielka kasa. Dobrze że ktoś dba o to i obiekty pięknieją, bo będzie co podziwiać i dla przyszłych pokoleń. Po nas - no nie wiem, blokowiska głównie.

Gosiu, Dom Gotycki to obecnie muzeum PTTK, mieści głównie portrety Czartoryskich i kopie obrazów. Białystok zabłyśnie jak skończą ogród, ale już teraz pięknie jest w tym mieście- śliczny rynek, planty z wielką fontanną. Bardzo sympatyczne miasto.

Bożenko, dużo zwiedziłam, ponad 2 tys, kilometrów przejechane :lol: Ptaszki masz wspaniałe, bardzo dziękuję za zdjęcia :D

Asiu, świetne zdjęcia! Faktycznie róże w pełni rozkwitu, efekt niesamowity. Braniccy na razie mają piękne wnętrza (wielka aula, kaplica - to teren Uniwersytetu Medycznego, ale jakoś się dało wejść :wink: ), nie wiem kiedy planują oddać ogrody- na razie są na etapie wyrównywania terenu.
Kotlina Kłodzka -tam jeszcze nie byłam, a na pewno warto ;:108

Dalu, ja też nie znałam tych miejsc, tylko czytałam w historii ogrodów, bo to znane założenia parkowe. W każdym razie polecam, nawet jeśli nie zawsze są doskonale utrzymane, to historia sztuki ogrodowej na żywo.

Pamelko, masz całkowitą rację. W Polsce jest taka różnorodność krajobrazów i zabytków że można do woli wybierać. Przy okazji warto szukać lokalnych potraw, wyrobów i napitków ;:136

Żeby pokazać, że są i mniej reprezentacyjne miejsca, na dobranoc Dowspuda. Tutaj powstał imponujący w swoich czasach neogotycki pałac Paca,wraz z założeniem parkowym. Niestety zamieniony w ruinę, został rozebrany. Jak to kiedyś musiało wyglądać :shock:

Portyk pałacu Paca
Obrazek
Awatar użytkownika
pamelka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7288
Od: 30 gru 2009, o 00:34
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Ankowo cz.2

Post »

Właśnie, właśnie sękacza już próbowałyście ;:224 bo smaczniutki jest :uszy i kaloryczny :;230 wszak jajek czterdzieści ;:14
Hmmmm, to był chyba prezentowy :roll:
Awatar użytkownika
arlet3
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8013
Od: 5 maja 2010, o 19:30
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Ankowo cz.2

Post »

Aniu ależ piękne widoki nam tu serwujesz ;:224 super bo ja urlopu nie mam to chociaż tu sobie pooglądam piękne widoki ;:224
aleb-azi
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3833
Od: 29 gru 2009, o 18:18
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Krakowa okolice
Kontakt:

Re: Ankowo cz.2

Post »

Wart Pac pałaca a pałac Paca - nigdy nie wiedziałam tak dokładnie o co chodzi... Czyżby to było rozwiązanie tej zagadki?
historia sztuki ogrodowej na żywo
O, to,to, to.... to jest właśnie to :D
Udana wyprawa ;:138 A jakie roślinne pamiątki :?:
muszu852
1000p
1000p
Posty: 1405
Od: 20 kwie 2010, o 11:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Ankowo cz.2

Post »

aż miło popatrzeć, że wakacyjne eskapady się udały :)
pozdrawiam
Awatar użytkownika
artam
1000p
1000p
Posty: 3795
Od: 26 paź 2008, o 00:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lublin

Re: Ankowo cz.2

Post »

Aniu, jakoś tak smutno się zrobiło po Waszym wyjeździe...Już boję się napisać "pusto" :;230
Fajną miałyście wycieczkę, taką "tematyczną" szlakiem dawnych założeń ogrodowych...Miło, że na te całkiem świeże też wstąpiłyście :) Ale niedosyt pozostał...Za krótko!
Awatar użytkownika
ankha
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2379
Od: 5 kwie 2009, o 17:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: ok. białegostoku

Re: Ankowo cz.2

Post »

Po nas zostanie troszkę - wiele z takich Pałaców dopiero teraz wraca do formy (również ogrody, jak w Białymstoku) Ale jeszcze dużo jest do zrobienia...
Bardzo interesujące wyprawy ;:138 czekam na resztę ;:196 :wit
Tyle jeszcze do przyswojenia... a i tak głupia umrę
spis wątków -Ankha
Mikroogródek - aktualny
Awatar użytkownika
Andrzej Max
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1609
Od: 15 lip 2009, o 15:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: KRAKÓW
Kontakt:

Re: Ankowo cz.2

Post »

No , to bedzie moc opowieści na spotkaniu i po. A na razie - czekam na dalszy ciąg relacji! ;:65
Pozdrawiam słonecznie
Andrzej M.
:-) Moje ogłoszenie.
Moje kamienie Moje kamienie 2011
Awatar użytkownika
Zielona_Ania
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3919
Od: 2 mar 2010, o 17:40
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Ankowo cz.2

Post »

Pamelko, sękacz prezentowy, więc muszę pojechać jeszcze raz specjalnie po ten przysmak :;230 Albo zrobię sama - 40 jajek, to 5-6 dni pracy dla moich kurek :lol:

Arletko, a to współczuję że bez urlopu jesteś. Mam nadzieję że chociaż weekendy udane :)

Izuś, tak, to ten Pac od pałaca :D Roślinne zdobycze z ogrodniczego z Lublina przywiozłam, zaraz pokażę

Wielce urodziwy pełny złocień
Obrazek

Delikatny nachyłek, przed nim wije się mięta
Obrazek

Pstry słoneczniczek i santolina
Obrazek

Małe a cieszy, czyż nie?

Dzięki Michale, wszystko udało się znakomicie podczas wyjazdu :D

Martuś, nam też smutno było opuszczać tak miłe towarzystwo, ale takie życie. Mam nadzieję że rychło się spotkamy, moje skromne założenie ogrodowe będzie czekać na gości :lol:

Aniu, mam nadzieję że doniesiesz jak już coś powstanie przy pałacu :) A tej fontanny w parku to zazdroszczę, coś wspaniałego.

Andrzeju, opowieści zawsze się znajdą tylko czasu brak. Dobry miałeś pomysł żeby spotkania cykliczne urządzić, bo zawsze ktoś dotrze.
muszu852
1000p
1000p
Posty: 1405
Od: 20 kwie 2010, o 11:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Ankowo cz.2

Post »

ho ho new foto ale piękne kolory... aż miło popatrzeć :)
Awatar użytkownika
majka300
1000p
1000p
Posty: 2204
Od: 21 sty 2010, o 21:15
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pleszew Wielkopolska

Re: Ankowo cz.2

Post »

Aniu piękne to zdjęcie ;:138 ;:138 ;:138 takie nie pozorne a tak cieszą :D

Obrazek
"Żeby ujrzeć piękno i umieć się nim wzruszyć, Pięć zmysłów to za mało, do tego trzeba duszy..."
Mój mały świat :) cz.1, cz. 2
Zapraszam :)
Awatar użytkownika
Zielona_Ania
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3919
Od: 2 mar 2010, o 17:40
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Ankowo cz.2

Post »

Michale, cieszę się że się podoba :D .

Majeczko, właśnie mnie urzekł ten subtelny kolor, cieszę się że i Tobie przypadł do gustu :)

Krajobrazy widziałam różne, najładniej było w Suwalskim Parku Krajobrazowym ale i w Górach Sudawskich i w Wigierskim Parku Narodowym było co podziwiać (dla mnie im większe pofalowanie powierzchni tym fajniej się robiło).
Poniżej kilka fotek z wybranych miejsc (codziennie byłam na innej w trasie objazdowej, zahaczając o rezerwaty, ścieżki edukacyjne, wystawy etnograficzne etc).

Głazowisko Rutka z unikatowym brukiem polodowcowym (teren SPK)
Obrazek

Jezioro Hańcza (teren SPK)
Obrazek

Widok na jeziora Kojle i Perty (teren SPK)
Obrazek

Ule dla dzikich pszczół (miejscowość Krzywe, teren WPN)
Obrazek

Ogródek wiejski (miejscowość Krzywe, teren WPN)
Obrazek

Ogródek przy starej plebanii w Puńsku (bardzo ciekawy kulturowo rejon zwany Małą Litwą)
Obrazek
muszu852
1000p
1000p
Posty: 1405
Od: 20 kwie 2010, o 11:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Ankowo cz.2

Post »

o ho ho wypad owocował w foto pamiątka na całe życie :)
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”