Ankowo cz.2

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
lawenda
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1603
Od: 22 mar 2007, o 19:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lublin

Re: Ankowo cz.2

Post »

bu..............to ja ci tu kur pilnuje a ty w Lublinie byłaś i nic o tym nie wiem ;:14
Awatar użytkownika
arlet3
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8013
Od: 5 maja 2010, o 19:30
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Ankowo cz.2

Post »

:oops: to gafę walnęłam ;:223 ;:223 Ania już po urlopie a ja tu taka gapa :oops:
Awatar użytkownika
Zielona_Ania
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3919
Od: 2 mar 2010, o 17:40
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Ankowo cz.2

Post »

Marku, ano skoro wymyśliłam sobie wycieczkę to i ominęło mnie spotkanie krakowskie, ale na wrześniowe się zamelduję. A wiem że grono małopolskie jest równie miłe jak lubelskie :D Co do pomidorów, jutro sprawdzę czy coś przeżyło, bo przed wyjazdem sytuacja była tragiczna (choroba), rwałam liście porażone i pryskałam resztę.

Kasiu, Marta podkreślała że jesteś chodzącą encyklopedią, więc z chęcią skorzystam, jeśli będziesz mieć jakieś uwagi i porady :D A gdzie Twój ogródek? Bo bardzo jestem ciekawa. Kurki będę pozdrawiać jutro jak się obudzą :wink:

Arletko dziękuję ;:196 Urlop trwa nadal, jeszcze dwa tygodnie! Więc życzenia aktualne :D

Lawendo, Lublin był na trasie przejazdu, ale zbyt krótko, aby pomyśleć o większej liczbie spotkań. Grono lubelskie i z okolic bardzo cenię, tak bardzo, że nawet przyszłe wakacje planuję już teraz w tym pięknym rejonie Polski- tyle u Was ciekawych miejsc do zwiedzenia, lasy z grzybami, no i ludzie tacy wspaniali. Wierzę że się spotkamy, a i do Krakowa zapraszam ;:196
alinaK
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1801
Od: 16 lut 2010, o 19:11
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: kalwaria zebrzydowska

Re: Ankowo cz.2

Post »

aniu widzę że choć na krakowskie spotkanie nie dotarłaś to i tak odwiedziłaś forumki.......w lublinie.no no jesteśmy zazdrośni .czekamy na wrzesień


ogród u stop klasztoru
Awatar użytkownika
Katri
50p
50p
Posty: 50
Od: 28 cze 2010, o 21:57
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lublin

Re: Ankowo cz.2

Post »

Ach ta Marta, Ona mnie chyba lubi :?: :wink: Ale żeby zaraz od encyklopedii mnie wyzywać :;230 Dziękuję. Chętnie podzielę się swoją wiedzą jeśli zajdzie potrzeba. Ale przy Tobie to ja jestem leksykonik :;230 . Moje roślinki przedstawię pewnie w jakiś mroźny, zimowy wieczór.
Awatar użytkownika
pamelka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7288
Od: 30 gru 2009, o 00:34
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Ankowo cz.2

Post »

Zielona_Ania pisze:No i jakie niezapomniane wrażenia z oględzin Martowego Pola!
Ale tylko jedno kółko ;:224 my z Martą zwykle robimy kilka :;230
Tak, jak wspólnie zauważyłyśmy, zawsze coś tam nowego się wypatrzy ;:136
Awatar użytkownika
Zielona_Ania
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3919
Od: 2 mar 2010, o 17:40
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Ankowo cz.2

Post »

Alinko, ja też czekam na to spotkanie krakowskie we wrześniu ;:196

Kasiu, trzymam za słowo, że roślinki zobaczymy na forum, bo podobno masz niezłe okazy :) A o roślinach i odmianach to ja się muszę jeszcze wiele nauczyć, ale to sama przyjemność :D

Pamelko, jedno kółko to za mało, zgadzam się. Warto by zrobić z pięć co najmniej. Jeno ten zapadający zmrok przeszkodził. Mam nadzieję że nadrobię w przyszłym roku :D


A teraz relacji wakacyjnej część pierwsza. Trzy rezydencje wielkich rodów: trzy pałace, trzy ogrody.

W drodze na Suwalszczyznę wpadłam do Puław. Po raz pierwszy mogłam obejrzeć sławne założenie pałacowo-parkowe. Miejsce wymaga sporo pracy, widać zaniedbania, ale i sporo starań o przywracanie świetności. Obejrzałam pałac i fragment parku m.in. Dom Gotycki, Świątynię Sybilli, groty, tarasy rampowe i schody angielskie.

Puławski pałac Czartoryskich
Obrazek

Świątynia Sybilli
Obrazek

Dom Gotycki
Obrazek

Wracając z wczasów obejrzałam zespół pałacowo-parkowy w Białymstoku. Przepięknie odnowiony pałac, natomiast park obecnie rewitalizowany, zamiast ogrodu francuskiego wykopki, jedynie ogród angielski dało się obejrzeć. Niemniej po zakończeniu prac obiekt będzie wyglądał imponująco, więc trzeba do Białegostoku wrócić kiedyś koniecznie.

Pałac Branickich
Obrazek

Fragment ogrodu
Obrazek

Wreszcie ostatnia z rezydencji na wakacyjnej liście - Kozłówka. Tutaj zarówno pałac jak i ogród prezentują się znakomicie. Miejsce jest tłumnie odwiedzane, trzeba się nieźle nagłowić robiąc zdjęcia :wink:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Ann-ka72
1000p
1000p
Posty: 1012
Od: 1 paź 2009, o 18:56
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: Ankowo cz.2

Post »

Witaj Aniu :wit

Fajne te wakacje-masz co wspominać, nawet w Polsce jest co zwiedzać :) Kiedyś hrabiostwo zatrudniało ogrodników z prawdziwego zdarzenia....jest co oglądać po latach, ciekawe co po nas zostanie?
Czasami tak sie zastanawiam...

A. ;:7
Awatar użytkownika
gosia22
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1263
Od: 31 sty 2009, o 09:51
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Francja/ Bretania

Re: Ankowo cz.2

Post »

Aniu, ładne widoki pokazałaś. Dom gotycki jest bardzo ładny, co w nim jest ? Białystok wygląda na interesujący zakątek, ogród wygląda czarująco.
Awatar użytkownika
Babopielka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6087
Od: 9 wrz 2007, o 19:28
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Okolice Rypina

Re: Ankowo cz.2

Post »

Ania -ależ piękne miejsca widziałaś :shock:
Kozłówka śliczna .A ja tam nie byłam jeszcze :(
Wstawiłam u siebie zdjęcia moich panów- ptaków :lol:
Awatar użytkownika
asia0809
1000p
1000p
Posty: 2280
Od: 27 lut 2007, o 00:34
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Ankowo cz.2

Post »

Aniu, widzę, że wyjazd się udał. Wspaniale spędziłaś czas! Uwielbiam takie zamkowo-pałacowe klimaty. W Kozłówce byłam w czerwcu jak kwitły róże. Wyglądało to zjawiskowo. Jeśli pozwolisz to wstawię zdjęcia:

Obrazek Obrazek

Polecam w przyszłości wyprawę w Kotlinę Kłodzką żeby obejrzeć tamtejsze zamki. Jest co podziwiać, i nawet przy niektórych kawał ogrodu się znajdzie. Szkoda, że u Branickich jeszcze nie gotowe bo jest na mojej wakacyjnej liście.
x-d-a
---
Posty: 7092
Od: 3 sty 2009, o 16:47
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Ankowo cz.2

Post »

Aniu, bardzo ciekawe miejsca warte zwiedzania pokazałaś :P
Tak się złożyło, że zupełnie nie znam tamtej części Polski :oops:, a szkoda, bo to piękne pałace i ciekawe założenia parkowe.
Miłego wieczorku :wit
Awatar użytkownika
pamelka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7288
Od: 30 gru 2009, o 00:34
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Ankowo cz.2

Post »

Ann-ka72 pisze:Witaj Aniu :wit

Fajne te wakacje-masz co wspominać, nawet w Polsce jest co zwiedzać :) Kiedyś hrabiostwo zatrudniało ogrodników z prawdziwego zdarzenia....jest co oglądać po latach, ciekawe co po nas zostanie?
Czasami tak sie zastanawiam...

A. ;:7
Macie rację koleżanki kochane, ale ja bym powiedziała w Polsce naprawdę jest co zwiedzać. Trzeba tylko widzieć co i gdzie :uszy prawda Aniu :wit
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”