Ogród - pasja i miłość....

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Joyce
100p
100p
Posty: 145
Od: 8 cze 2010, o 10:25
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Rąbień k/Łodzi

Ogród - pasja i miłość....

Post »

Witam ;:138 chyba już czas przywitać się w swoim wątku :wink:
W ubiegłym roku kupiliśmy dom z ogrodem, spełnienie naszych blokowych marzeń ? i zaczęła się rozwijać chowana do tej pory pasja ? choć częściwo realizowałam ją u rodziców ? no ale to jest co innego :wink: Rośliny sprawiają, że każdy wysiłek ma sens ? czy to przewożenie taczkami 7 ton ziemi x 3, czy to targanie wielu roślin, że auto nadaje się do gruntownego czyszczenia, czy wreszcie zakupy i każde zapłacone pieniądze za wynalezione cudeńka. I choć mąż ma mi za złe, że zabieram mu zieleń trawy ? to w końcu doszliśmy do jakiegoś porozumienia..... Mam nadzieję, że wzorem wyczytanych już treści w innych wątkach ? kiedyś odpuści to koszenie które tak uwielbia?
Aktualnie więc mam dwie pasje : ogród i koty?.
Poniżej kilka zdjęć tego co powstawało w ostatnim czasie i nadal się tworzy a końca nie widać?.

Obrazek
inne ujęcie
Obrazek
malutki
Obrazek
hosty
Obrazek
to co w trakcie
Obrazek
pozdrawiam Agnieszka
ogród - pasja i miłość
Awatar użytkownika
Sylwek-zx
1000p
1000p
Posty: 1810
Od: 8 lut 2009, o 09:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Ogród - pasja i miłość....

Post »

Aguś, no chyba się przestraszyłaś mojego gadania, bo wstaję dziś rano a tu Twój wątek już jest ;) jak na tak młody ogród wdać już ogrom pracy za Wami, fajnych kilka pomysłów których w głowie pewnie jeszcze więcej się plącze, ale ciekawi mnie strasznie ta jeszcze nie wykończona rabata, co tam dokładnie jest :?: bo chyba to co ja lubię najbardziej ;:224 ;:224 ;:224
Awatar użytkownika
Waleria
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3612
Od: 12 sty 2007, o 11:36
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Opole

Re: Ogród - pasja i miłość....

Post »

Fajna ta w trakcie tworzenia. Coś tam za płotem macie nieciekawego, widać,że niektóre drzewka już, już to zasłonią. No i to niejednorodne obrzeżenie - kapitalne -nudne byłoby, jakby z czegoś jednego.Wiele osób robi faliste, a tu proste i świetne.
Waleria
Awatar użytkownika
moniczek
1000p
1000p
Posty: 1381
Od: 19 sie 2010, o 17:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Ogród - pasja i miłość....

Post »

Ciekawe pomysły :wink: i dużo bardzo przeze mnie lubianych host.
Mój ogród-czarujący...
Pozdrawiam Monika :)
Awatar użytkownika
Joyce
100p
100p
Posty: 145
Od: 8 cze 2010, o 10:25
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Rąbień k/Łodzi

Re: Ogród - pasja i miłość....

Post »

Dziękuję za odwiedziny :D

Sylwek - tam są same iglaki niemalże :oops: w wolnej chwili porobię zdjęcia i powstawiam pojedynczo, kilka ukochanych koreanek i parviflorek :D i różne takie tam świerczki, jodełki, wierzby, modrzewie i mnóstwo drobiazgów z pewnego sklepu - co to niedługo tam chyba wszystko wykupię :wink: wielkość jest spora do obsadzenia bo to 95m2 ale już widzę, że na pewno będzie za gęsto - cóż będziemy martwić się później i przesadzać ;:224

Walerio - za płotem dzika jakaś działka, nie wiem co ten ktoś parę lub parenaście lat temu próbował tam stworzyć, w kazdym razie chwast jest na wysokość ogrodzenia więc wiklina doskonale spełni swoje zadanie - choć najważniejsze by osłoniła rośliny przed mroźnymi wiatrami :wink:
a obrzeża to takie tymczasowe bo to drewno i choć zaimpregnowane porządnie preparatami i smołą to chyba kilka lat i trzeba będzie wymieniać ...

Moniczek - ja bym tych host nawsadzała mnóstwo bo straaasznie mi się podobają ale niestety cienia to u mnie jak na lekarstwo...
pozdrawiam Agnieszka
ogród - pasja i miłość
Awatar użytkownika
tomko34
1000p
1000p
Posty: 1019
Od: 31 mar 2009, o 21:07
Lokalizacja: Rzeszow

Re: Ogród - pasja i miłość....

Post »

Witam,wpadłem się przywitać i pozachwycać Twoimi rabatami,wszystko ładnie skomponowane i klimat tych kamieni super ,będę tutaj częściej zaglądał,pozdrawiam
Ann-ka72
1000p
1000p
Posty: 1012
Od: 1 paź 2009, o 18:56
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: Ogród - pasja i miłość....

Post »

Witaj na forum :wit :wit

Masz bardzo ładnie przed domkiem, lubię takie rabaty z iglakami, kamieniami :) :) Marzy mi się mieć jakieś iglaki w donicach przed domem,ale boję się ,że zmarzną...Czy coś robisz specjalnego przed zimą?Ile sezonów Twoje iglaki już tak stoją w donicach?

Rabata w trakcie tworzenia również ciekawie sie zapowiada, pokaż wyraźniejsze zdjęcie, jestem ciekawa co tam rośnie :) Tzn. wiem,że iglaki, ale chciałabym zobaczyć w zbliżeniu :D
Hostowy kącik także fajny.
Widać,że dużo pracy włożyłaś w swój ogród.

Trzymaj się.Czekam na więcej zdjęć ;:138

A.
X_r-o
---
Posty: 2227
Od: 25 lis 2005, o 09:06
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Ogród - pasja i miłość....

Post »

Witaj Agnieszko :)
Bardzo cieszę się, że zdecydowałaś się założyć wątek. Sylwek ma wprawę w namawianiu, bo kiedyś mnie też namowił :;230 Czekam z niecierpliwością na dalsze fotki ;:65
Początek znakomity ;:63
Awatar użytkownika
moniczek
1000p
1000p
Posty: 1381
Od: 19 sie 2010, o 17:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Ogród - pasja i miłość....

Post »

Joyce drzewka się rozrosną, będzie więcej cienia i...miejsce na hosty gotowe. Twoja kompozycja jest bardzo efektowna. :D Ja mam na razie 2 młódki, ale w przyszłym roku planuję rozszerzyć je o kilka nowych odmian.
Mój ogród-czarujący...
Pozdrawiam Monika :)
Awatar użytkownika
Joyce
100p
100p
Posty: 145
Od: 8 cze 2010, o 10:25
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Rąbień k/Łodzi

Re: Ogród - pasja i miłość....

Post »

tomko34 - witaj :D
Ann-ka72- witaj :D iglaki w donicach jeszcze nie przeżyły u mnie żadnej zimy ponieważ wszystkie rośliny były kupowane od kwietnia mniej więcej, wprowadziliśmy się tutaj 20 grudnia tuż przed świętami - więc pierwsza zima dopiero przed nami..... zobaczymy jak przeżyją :wink:
rispetto - witaj :D
moniczek - oczywiście kombinuję co i jak i chyba jeszcze za domem obok drewutni wymyślę jakieś miejsce dla kolejnych :D

to teraz kilka fotek - takich pierwszych z brzegu :wink:
abies balsamea Piccolo
Obrazek
abies koreana Ice Breaker
Obrazek
abies koreana Blauer Eskimo
Obrazek
abies koreana Oberon
Obrazek
abies koreana Silberzwerg
Obrazek
abies koreana Silver Show
Obrazek
pozdrawiam Agnieszka
ogród - pasja i miłość
Awatar użytkownika
Joyce
100p
100p
Posty: 145
Od: 8 cze 2010, o 10:25
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Rąbień k/Łodzi

Re: Ogród - pasja i miłość....

Post »

i jeszcze parę

abies koreana Prostrate Beauty
Obrazek

abies koreana Silberperle
Obrazek

abies pinsapo glauca
Obrazek

abies procera glauca compacta
Obrazek
pozdrawiam Agnieszka
ogród - pasja i miłość
mm-complex
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2802
Od: 19 sie 2010, o 18:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: moje miejsce na swiecie...

Re: Ogród - pasja i miłość....

Post »

Pięknie :D !!!Jak czytam wstep to myslę, że u nas było tak samo też robiłam ogródek u mamy ,ale to nie było to samo dopiero pot na skroni i zakasane rękawy ,nawet połamane paznokcie to było właśnie spełnianie marzen na temat ogrodu :!: :roll: człowiek miał możliwość stworzyć coś ,w zasadzie z niczego i ta obawa czy wyjdzie z tego cos ,gdzie będziemy sie dobrze czuć :lol: Twój ogród zaczyna nabierac barw masz możliwości masz jeszcze sporo miejsca do zagospodarowania to jest najlepszy moment ,ja juz czasami musze obchodzic się smakiem ,bo po prostu sie nie mieści :cry: :cry:
Bardzo mi sie podoba bedę tutaj wpadała oglądać postępy w pracach ,masz fantastyczene gatunki iglaczków
Pozdrawiam serdecznie Dana
marzenia się spełniają! Dana
X_r-o
---
Posty: 2227
Od: 25 lis 2005, o 09:06
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Ogród - pasja i miłość....

Post »

Piękna kolekcja koreanek (Ice Breaker gigant!!!), a tą procerkę Glauca Compacta sam bym przygarnął :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”