Ropuchy

Ogólne tematy działkowe, nowości w ogrodnictwie
Awatar użytkownika
krzysiek86
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6275
Od: 15 maja 2008, o 20:29
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Post »

Wcale aż takie złe to one nie są ale jak pokazały się jaszczurki to wydaję mi się że musiały się te zaskrońce wynieść przynajmniej część z nich bo wydaje mi się że nie bardzo odpowiada jaszczurką towarzystwo zaskrońca który chętnie by je zjadł.
gienia1230
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7460
Od: 17 kwie 2008, o 11:49
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Okolice Dębicy

Post »

niestety, żmij ci u nas też dostatek. Najlepiej to było widać w ub. roku na szosie po nocy było kilkanaście porozjeżdżanych żmij, widocznie nocą wypełzają na ciepły jeszcze asfalt. Ludzie znajdują je w swoich gospodarstwach, na łąkach w kopkach siana. Jeszcze kilkanaście lat temu żmija w tych okolicach należała do rzadkości, teraz jest mnóstwo ugorów i nieużytków i chyba dlatego tak się ich namnożyło.
Awatar użytkownika
krzysiek86
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6275
Od: 15 maja 2008, o 20:29
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Post »

gienia1230 pisze:niestety, żmij ci u nas też dostatek. Najlepiej to było widać w ub. roku na szosie po nocy było kilkanaście porozjeżdżanych żmij, widocznie nocą wypełzają na ciepły jeszcze asfalt. Ludzie znajdują je w swoich gospodarstwach, na łąkach w kopkach siana. Jeszcze kilkanaście lat temu żmija w tych okolicach należała do rzadkości, teraz jest mnóstwo ugorów i nieużytków i chyba dlatego tak się ich namnożyło.
Też tak myślę ona lubią zaciszne miejsca i rzadko uczęszczane przez ludzi i bezpańskie zwierzęta jak koty i psy tak mi sie wydaje przynajmniej
Awatar użytkownika
Lorrie
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3733
Od: 5 maja 2009, o 13:45
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: dolnośląskie
Kontakt:

Re: Zaskroniec czy ropucha?

Post »

Dziś rano wstaję, patrzę za okno i co widzę..? Węża! Po dojściu do siebie wzięłam aparat żeby się mu przyjrzeć i strach opadł. Zobaczcie kto dziś mnie odwiedził na tarasie:

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Złapałam go do wiaderka i wyniosłam do lasku obok :) Zapomniałam dodać że chyba przyszedł na śniadanie bo wokół baseniku skacze u nas trochę malutkich żabek. Wysyp małych ropuszek biega mi po ogródku :) Dobrze, niech zjadają komary.
Green Tea
100p
100p
Posty: 146
Od: 20 mar 2010, o 08:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Sudety

Re: Zaskroniec czy ropucha?

Post »

Lorrie, to dobrze, że go nie "utłukłaś" !!! jak to opisano wyżęj :lol: :lol: :lol:
Szczerze mówiąc, to aż mam chęć powiedzieć jakieś mocne słówko, gdy czytam, jak to ktoś się boi i brzydzi itd. Typowe, histeria zamiast myślenia. A czego tu sie bać?! Takie samo zwierze jak każde inne i my sami. Tak, tak, moi drodzy, jesteśmy zwierzętami, które nie maja na tej planecie większych praw do życia niż inne, tylko tak nam sie wydaje, bo jesteśmy bezczelni.
Ja mam i zaskrońce i żmije na swojej posesji i paniki nie sieję. Kiedy zobaczyłam, że są, to po prostu przeczytałam o nich wszystko, co znalazłam i wtedy mogłam racjonalnie ocenić sytuację. Jeśli chodzi o zaskrońce to oczywiście wiedziałam, że są całkowicie niejadowite, natomiast potrzebowałam sie dowiedzieć, jak się zachowywać wobeć żmii. Od paru lat żyje z nimi na tym samym kawałku ziemi i współpraca nam się dobrze układa.
Ludzie, MYŚLCIE, MYŚLCIE zamiast histeryzować i NIE ZABIJAJCIE na milość boską zwierząt !!! !!! ( A na marginesie, jaka jest logika w tym, że ktoś chce mieć ogród, czyli kawałek przyrody, ale jednak nie chce mieć w ogrodzie kawalka przyrody? :lol: :lol: :lol: )
"Ogrodnik wspiął się - istny drozd w waciak odziany - na szczyt drzewa,
łącząc tym samym niby most to, co dwunogie, z tym, co śpiewa."
Josif Brodski "Ogrodnik"
Awatar użytkownika
Lorrie
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3733
Od: 5 maja 2009, o 13:45
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: dolnośląskie
Kontakt:

Re: Zaskroniec czy ropucha?

Post »

Ja nie zabijam zwierzaczków. Nawet pająki, których nie lubię wynoszę do ogrodu. Do czasu robiłam to samo ze skorkami ale mam ich już za dużo w domu ... Mam w ogrodzie i krety i jaszczurki, parę zajęcy, przepiórki, mnóstwo żab, o motylach i innych owadach nie wspomnę ... lubie to towarzystwo :) :) :)
Green Tea
100p
100p
Posty: 146
Od: 20 mar 2010, o 08:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Sudety

Re: Zaskroniec czy ropucha?

Post »

Lorrie, ;:180
"Ogrodnik wspiął się - istny drozd w waciak odziany - na szczyt drzewa,
łącząc tym samym niby most to, co dwunogie, z tym, co śpiewa."
Josif Brodski "Ogrodnik"
Awatar użytkownika
jokaer
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 7321
Od: 14 lut 2008, o 08:21
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Pogórze Ciężkowickie 385 m npm; na granicy Małopolski z Podkarpaciem

Ranna ropucha szara

Post »

Znalazłam ranną ropuchę, właściwie to ona wyszła w takie miejsce,
jakby chciała być znaleziona :roll:
Z grzbieciku wystaje jej cieniutka kosteczka i ma uszkodzoną skórę w tym miejscu i jeszcze trochę na nodze.

Wsadziłam ją na koniczynkę do pudełka z dziurkami, ukopałam jej dwa robale wieczorem,
widzę dziś rano, że zjedzone.

Co dalej, ta kosteczka mnie martwi.

W ogóle to się doczytałam, że w niewoli może żyć nawet kilkanaście lat i że się oswaja.
Pozdrawiam- Jola Spis treści w uprawie warzyw
----------------------------------------------------
Sprzedam/Kupię/Wymienię Moje krzyżówki Na pohybel zimie
stan65
100p
100p
Posty: 105
Od: 30 maja 2011, o 15:09
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Ranna ropucha szara

Post »

Ale chyba znaczy to, że ma zapewniona opiekę?
Awatar użytkownika
jokaer
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 7321
Od: 14 lut 2008, o 08:21
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Pogórze Ciężkowickie 385 m npm; na granicy Małopolski z Podkarpaciem

Re: Ranna ropucha szara

Post »

Siedzi w pudełku z trawą.

Czy ma szansę zagoić się ta rana, skoro wystaje kosteczka?
Dzięki za odzew, zawsze to trochę raźniej :D
Pozdrawiam- Jola Spis treści w uprawie warzyw
----------------------------------------------------
Sprzedam/Kupię/Wymienię Moje krzyżówki Na pohybel zimie
stan65
100p
100p
Posty: 105
Od: 30 maja 2011, o 15:09
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Ranna ropucha szara

Post »

Powiem szczerze nie jestem weterynarzem, zresztą chyba i tak niewiele by pomógł. ŻABA może przeżyć, ale będzie się męczyć, wybór należy do Ciebie.
Awatar użytkownika
kalikkq
50p
50p
Posty: 53
Od: 6 cze 2008, o 11:50
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Post »

:wit Witam. Wczoraj używając powiedzmy delikatnej perswazji odebrałem kilku małolatom małe ropuchy, którymi rzucali sobie dla zabawy o ścianę. Wypuściłem na klombie i tam siedzą twardo. Ktoś ma może pomysł, co z nimi dalej robić ??? Karmić ??? Zostawić w spokoju ??? Co to za gatunek ??? Ropucha szara ???
Pzdr :D :D :D

Obrazek Obrazek
Kto nie kocha zwierząt, nie kocha i ludzi ............
Awatar użytkownika
RyCho11
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 7
Od: 3 gru 2010, o 16:07
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warszawa-Grochów

Re: Małe ropuchy - co z nimi zrobić ???

Post »

Wielki szacunek dla Ciebie, że je uratowałeś. Myślę że sobie same poradzą. U mnie zauważyłem że na jesieni zakopywały się w korę pod borówką amerykańską.
ROD im. Perkuna
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe tematy działkowe i ogrodowe - Dyskusje OGÓLNE, NOWOŚCI”