Socurka metrów kilka...

Zdjęcia naszych ogrodów.
Awatar użytkownika
socurek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 914
Od: 5 kwie 2009, o 02:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Socurka metrów kilka...

Post »

Hehehe, Witam po zimowej przerwie :) Madziu ogródek, więc nie wiem czy pomieści moje tegoroczne plany :) A plany w skrócie wyglądają tak: kwiaty, kwiaty, tęcza kolorów...
Zaczęłam wysiewy... zobaczymy co z tego wyjdzie :D
Póki co jestem bardzo szczęśliwa, bo z oględzin wynika, że wszystko przeżyło zimę ;) Jak tylko zakasam rękawy do pracy to zdam relację z jej postępów.
Awatar użytkownika
hrsta
200p
200p
Posty: 337
Od: 18 maja 2009, o 23:52
Lokalizacja: śląsk

Re: Socurka metrów kilka...

Post »

Socurku i gdzie relację z wiosny i lata Twojego ogródka? HĘ!? ;-) Ja tu czekam!
Pozdrawiam, Basia. Miejski busz.
Awatar użytkownika
Asiula z wyspy
200p
200p
Posty: 459
Od: 9 mar 2010, o 23:19
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Rybnik, obecnie Dublin

Re: Socurka metrów kilka...

Post »

Witaj :wit
Podpatrzyłam dotychczasową relację z twojego ogródeczka. Brzmi i wygląda obiecująco.
Bardzo jestem ciekawa jak wygląda twoje maleństwo teraz. Możesz nam uchylić rąbka tajemnicy, nie będziemy zazdrośni ;:224 No ewentualnie skopiujemy parę pomysłów u siebie ;:170
Pozdrawiam
Asia
Ogród to dzieło sztuki.... w trakcie tworzenia !
Mój kawałek podłogi
Awatar użytkownika
socurek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 914
Od: 5 kwie 2009, o 02:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Socurka metrów kilka...

Post »

Niestety przykrym wypadkiem mój telefon, którym fociłam moje grządki uległ katastofie ;:63 i nie robi dłużej fotek :( Jak ulegnie naprawieniu ;:63 to się wtedy pochwalę :heja :tan
Awatar użytkownika
Simbi
500p
500p
Posty: 788
Od: 7 paź 2011, o 22:36
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Socurka metrów kilka...

Post »

Powiem ci szczerze,że gdybyś nie napisała,że to ogródek przy bloku i na jednym ze zdjęć nie był uchwycony drugi budynek to nawet bym nie pomyślała,że to miasto, tak ładnie zagospodarowałaś przestrzeń :) Jak dojdą nasadzenia to będzie pięknie. Gratuluję i czekam z niecierpliwością na dalsze prace :)
Zrób dwa kroki do drzwi marzeń..
I możesz być gdzie chcesz...

Moje pierwsze kroki - Alicja
Awatar użytkownika
socurek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 914
Od: 5 kwie 2009, o 02:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Socurka metrów kilka...

Post »

Te zdjęcia są straaasznie stare :wink: trochę mnie nie było na forum i nie zdążyłam jeszcze nadrobić wszystkich zaległości. Przy pergoli już od zeszłego roku rosną edenki (przynajmniej tak mi się wydaje, że to Eden- jako Eden je kupowałam). ale nie sięgają nawet do połowy pergoli, bo jak pisałam- przemarzły zimą do korzenia i odbiły wiosną, ale rosną raczej wolno.
Poza tym mam jeszcze nową winorośl zasadzoną przy balkonie. Pomimo, że o tym, że ją zasadziłam przypomniałam sobie na wiosnę, jak zobaczyłam badylka po niej, to jednak odbiła i rośnie sobie powolutku. I hortensja, która nigdy nie kwitnie, bo też zawsze wymarza do korzeni, a przecież pąki zawiązuje przed zimą ;:223
Urokiem przyblokowego ogródka jest to, że panowie remontujący budynek wykopali mi jedną hortensję, i wielką hostę i po prostu je rzucili obok. Hortensji nie udało się odratować, a hosta dogorywa w donicy na balkonie. Jak przeżyje zimę to już w tej donicy zostanie... tu przynajmniej jest bezpieczna... :roll:
magdala
1000p
1000p
Posty: 2062
Od: 15 kwie 2009, o 23:59
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Socurka metrów kilka...

Post »

Cześć Socurku :wit

Co nowego w ogródku?
Awatar użytkownika
socurek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 914
Od: 5 kwie 2009, o 02:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Socurka metrów kilka...

Post »

Heh, pokażę w niedzielę ^_^ nic pięknego tam już nie ma, ale co tam, pochwalę się ;)
magdala
1000p
1000p
Posty: 2062
Od: 15 kwie 2009, o 23:59
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Socurka metrów kilka...

Post »

Przyjdzie wiosna ,to będzie ładnie :D
Awatar użytkownika
socurek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 914
Od: 5 kwie 2009, o 02:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Socurka metrów kilka...

Post »

Długo trzeba będzie czekać :( pocieszam się, że są jeszcze doniczkowce :)
Awatar użytkownika
Simbi
500p
500p
Posty: 788
Od: 7 paź 2011, o 22:36
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Socurka metrów kilka...

Post »

socurek czy nic pięknego to my ocenimy, ale myślę,że z pewnością znajdziemy coś pięknego i interesującego :) Jutro niedziela i czekamy na zdjęcia ! Co do doniczkowych to też poprosimy o jakąś prezentację

Aaaaa, przypomniało mi się ... widzę,że masz lampki solarne w ogrodzie. Ja planuję właśnie zakup tego typu lampek, tylko nie wiem jak to świeci i czy warto. Słyszałam różne zdania, głównie osób nie posiadających lampek solarnych, więc jeśli możesz to powiedz mi czy takie oświetlenie zdaje egzamin i jak długo świecą te lampki?
Zrób dwa kroki do drzwi marzeń..
I możesz być gdzie chcesz...

Moje pierwsze kroki - Alicja
Awatar użytkownika
socurek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 914
Od: 5 kwie 2009, o 02:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Socurka metrów kilka...

Post »

Lampki solarne do oświetlenia to raczej nie. Dają tylko taką bladą poświatę. Świecą prawie całą noc, pod warunkiem, że są dobrze naświetlone.
Co do ogrodu, to przykro mi, ale naprawdę nic ciekawego do fotografowania nie znalazłam.Szybki rzut oka:
Róże w większości przekwitły, a to ostatni kwiat:
Obrazek
Moje iglaczki:
Obrazek
Pergola- nadal nie porośnięta...
Obrazek
A tak wygląda hosta, którą zdewastowali Panowie Remontujący. Pozdrowienia dla nich.
Obrazek
Mam nadzieję, że obudzi się na wiosnę...
Awatar użytkownika
Simbi
500p
500p
Posty: 788
Od: 7 paź 2011, o 22:36
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Socurka metrów kilka...

Post »

Dziękuję za odpowiedź , kurcze tak myślałam ,że to tylko takie punkciki świecące . Mi niestety zakopano gdzieś kabel w ogrodzie przy stawianiu domu i nie mam wyprowadzonego oświetlenia. Może te solarne tylko tak do zaakcentowania tarasu sobie wezmę póki nie namówię męża żeby mi kable wyprowadził.
Co do zdjęć, to nie marudzić proszę, bo róża ma bajeczne kwiaty :shock: pewno nie łatwo jej utrzymać je na gałązkach i się nie pokładać ? A ta pnąca jak tylko oplącze pergolkę będzie super się prezentowała :) Iglaczki widzę już też dorodne i ładnie to wygląda. Z czego jest żywopłot za nimi ? No i panów robotników niech cegła strzeli , ale myślę,że na wiosnę bez problemu wypuści nowe listki.
Zrób dwa kroki do drzwi marzeń..
I możesz być gdzie chcesz...

Moje pierwsze kroki - Alicja
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”