Storczyki Katarzynki

Zablokowany
katarzynka575
1000p
1000p
Posty: 3241
Od: 15 mar 2010, o 10:13
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Storczyki Katarzynki

Post »

Uni to tak się czuj, ale jako matka chrzestna musisz pamiętać co roku o urodzinach :;230 Skarlet niestety straciła wszystkie kwiatuszki :( no cóż zmiana klimatu .Teraz będziemy czekać na jakiekolwiek oznaki że się zaaklimatyzowała.Malinka trzyma się na razie dzielnie. A teraz opowiem wam historię mojego reanimowanego storczysia , od dzisiaj będzie miał imię .Kupiłam go w maju miał białe kwiatki ale po jakimś czasie zauważyłam że coś się z nim dzieje niedobrego , kwiatki zaczeły zmieniać kolor na zielonkawo- różowy .Trochę mnie to zaniepokoiło,postanowiłam go przesadzić i doznałam szoku, to co zobaczyłam a właściwie nie zobaczyłam :shock: .Korzonki zgniłe, o nie, normalnie gnój .Poobcinałam to wszystko, Wiola :D poradziła mi żebym zasypała cynamonem tak też zrobiłam ,zmieniłam podłoże i odstawiłam .Jedyna pociecha to to że ma kilka nadziemnych korzonków.Stał sobie nawet się kwiatki dość długo trzymały .Przyszedł jednak czas że spadły, niestety listki zaczęły się marszczyć ,jeden całkiem zżółk .Strasznie mnie to zmartwiło :( już myślałam że to już koniec.Wstawiłam go razem z doniczką do takiego naczynia wypełnionego żelem żeby miał większą wilgotność i po jakimś czasie zauważyłam że pączek na końcu łodyżki jakby zaczął nabierać koloru(zrobił się zielony) .Pomyślałam że może to omamy bo bardzo chciałam żeby dał oznaki życia, cokolwiek (codziennie mu o tym mówiłam i prosiłam żeby zrobił mi radochę) .Ostatnio przeczytałam u którejś z was o uprawie w pojemniku że to lepsza wilgotność taki mikro klimat więc i ja spróbowałam ,trochę zmodyfikowałam.15 lipca wsadziłam go do namiotu a dzisiaj rano aż podskoczyłam z radości ;:87 zaglądam do niego czy wszystko w porządku czy niema za mokro i co widzę listeczek HURA będzie żył .Więc myślę że już maił zamia pokazać mi tego listka ale się wahał a namiot przyśpieszył jego decyzję :tan Obrazektak wyglądał jeszcze z kwiatkiem Obrazekzmodyfikowana metoda uprawy pojemnikowej :D Obrazekmoja upragniona oznaka życia czyż nie jest śliczny :tan Obrazeka to lekko zielony pączek ,czy może mi się wydaje :?: I to cała historia reanimacji mojego storczysia od dzisiaj będzie miał imię Aniołek
Awatar użytkownika
justus27
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16365
Od: 18 mar 2009, o 18:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Gorlice/małopolska

Re: Storczyki Katarzynki

Post »

Piękna historia...zakończona happyendem :D
Kwiatuszek jest śliczny i warto było o niego walczyć ;) Mnie też się wydaje, że namiot przyspieszył urosnięcie listk Gratuluję uratowania Aniołka ;:138
parapetowce
Tylko marzenia serca się spełniają.
katarzynka575
1000p
1000p
Posty: 3241
Od: 15 mar 2010, o 10:13
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Storczyki Katarzynki

Post »

Justynko dziękuję , ale to właściwie dzięki tobie ten namiocik bo to ty wstawiłaś ostatnio swoją uprawę pojemnikową a ja właśnie u ciebie ją widziałam ;:111 ;:128
Awatar użytkownika
kasiunieczka_32
1000p
1000p
Posty: 1632
Od: 19 maja 2010, o 08:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: SOPOT

Re: Storczyki Katarzynki

Post »

Kasiu wspaniale Ci się udało uratować Aniołka i wielkie gratulacje ;:63 Tak myślę, że właśnie najbardziej cieszą listki i korzonki u kwiatuszków, które jak nam się czasem wydaje chcą nas opuścić, ale my nie odpuszczamy i walka często wygrana ;:138
Wspaniale, teraz tylko czekać aż się rozbryka ;:65
katarzynka575
1000p
1000p
Posty: 3241
Od: 15 mar 2010, o 10:13
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Storczyki Katarzynki

Post »

Kasiu tak właśnie jest jak mówisz ;:108 .Jak kupowałam Aniołka to myślałam że będzie chorował ale nie myślałam że będę musiała walczyć o niego (więc tym większa satysfakcja że się udało) Już pisałam ale napiszę jeszcze raz wyczytałam gdzieś że storczyki mają dużą wolę życia i widać że faktycznie mają :D A dzisiaj rano zauważyłam jeszcze jak z korzonka naziemnego wysuwa się korzonek zielony, czyli młody :tan no teraz to myślę że będzie już z górki TAK SIĘ CIESZĘ
Awatar użytkownika
justus27
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16365
Od: 18 mar 2009, o 18:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Gorlice/małopolska

Re: Storczyki Katarzynki

Post »

Hihi...Katarzynko, a ja ją podpatrzyłam bodajże u Beatrice. A że była promocja na pojemniki, to i umnie znalazły zastosownie :)
Cieszę się, że falek ma się coraz lepiej ;:108 :wink:
parapetowce
Tylko marzenia serca się spełniają.
katarzynka575
1000p
1000p
Posty: 3241
Od: 15 mar 2010, o 10:13
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Storczyki Katarzynki

Post »

powiem po cichutku że ja też się cieszę :tan
Awatar użytkownika
arlet3
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8013
Od: 5 maja 2010, o 19:30
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Storczyki Katarzynki

Post »

Kasiu gratuluję sreberka ;:114
katarzynka575
1000p
1000p
Posty: 3241
Od: 15 mar 2010, o 10:13
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Storczyki Katarzynki

Post »

o kurcze DZIĘKUJĘ Arletko złotko :D tak się u ciebie zasiedziałam że nawet nie zauważyłam że już mam sreberko :D
Awatar użytkownika
arlet3
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8013
Od: 5 maja 2010, o 19:30
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Storczyki Katarzynki

Post »

No chyba u mnie się osrebrzyłaś ;:196 ;:224
katarzynka575
1000p
1000p
Posty: 3241
Od: 15 mar 2010, o 10:13
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Storczyki Katarzynki

Post »

No chyba tak wychodzi Arletko ze u ciebie :;230
Zabka_Monis
1000p
1000p
Posty: 1060
Od: 17 maja 2010, o 09:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Storczyki Katarzynki

Post »

Kasiu gratuluję udanej reanimacji storczyka :) Wiem jak cieszy taki listek i korzeń ;:108
katarzynka575
1000p
1000p
Posty: 3241
Od: 15 mar 2010, o 10:13
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Storczyki Katarzynki

Post »

Monisiu- oj mnie każdy listek u każdego storczysia(i każdego innego kwiatka ) bardzo cieszy ale Aniołek sprawił mi tyle radości. Dzisiaj pochmurno więc u mnie będzie różowo na lepszy humorek :D Obrazekto mój lutowy tak wyglądał od lutego w tamtym tygodniu spadł mu kwiatek ten jeden jedyny kurcze jakby miał wszystkie które powinien mieć to jeszcze pewnie ze trzy miesiące bym się nim cieszyła .Teraz czekam na leniwe łodyżki które zachowują się jakby ;:19 Obrazekdendrobium bordowy wreszcie udało mi się uchwycić jego kolor dwa kwiatki na pierwszym planie ,taki jest w naturze :D Obrazekdendrobium różowy już rozwinął wszystkie kwiatki Obrazekod różowego buziak na dobry tydzień :D
Zablokowany

Wróć do „Moje storczyki !”