Storczyki Katarzynki

Zablokowany
katarzynka575
1000p
1000p
Posty: 3241
Od: 15 mar 2010, o 10:13
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Storczyki Katarzynki

Post »

Witajcie :wit w wątku o storczykach . Obrazek od tego właśnie storczyka zaczęła się moja przygoda z tymi cudnymi kwiatami .Dostaliśmy go na rocznicę ślubu w lutym 2008. Zawsze myślałam że uprawa tych roślin jest trudna i dla tego jakoś nie miałam odwagi kupić sobie choćby jednego aby go nie uśmiercić.Ten jest u mnie już półtora roku i żyje nawet bym powiedziała że dobrze .Teraz ma łodyżkę z jednym kwiatkiem ale już zaczyna (wolno mu to idzie)rosnąć mu druga i pokazuje się następna . Myślę jednak że w tym tempie to do lutego może się doczekam na kwitnienie :;230
Awatar użytkownika
kasiunieczka_32
1000p
1000p
Posty: 1632
Od: 19 maja 2010, o 08:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: SOPOT

Re: Storczyki Katarzynki

Post »

Kasiu świetnie, że założyłaś w końcu swój wątek ;:138

Kwiatuszek bardzo podobny do mojego pierwszego, którego zresztą również otrzymałam w prezencie :P
Życzę Ci pasjonującej przygody z tymi kwiatami oraz szybkiego kwitnienia na pędzikach pierworodnego ;:65 ;:3
Zabka_Monis
1000p
1000p
Posty: 1060
Od: 17 maja 2010, o 09:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Storczyki Katarzynki

Post »

Witaj :wit :wit Niebawem zakupisz sobie całą gromadkę storczyków ;) Nie martwi się oto - my na pewno wynajdziemy Ci okazje by dokonywać owych zakupów :;230 :;230
Twój pierwszy storczyk piękny ;) No i słowa uznania, że go nie uśmierciłaś :) ;:63
katarzynka575
1000p
1000p
Posty: 3241
Od: 15 mar 2010, o 10:13
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Storczyki Katarzynki

Post »

Dziękuję Kasiu i Moniko za odwiedziny i miłe słowa .Szukałam i znalazłam zdjęcia pędzików(mojego pierwodostanemu) które robiłam jakiś czas temu Obrazek Obrazek A to jest storczyk którego kupiłam w czerwcu w tamtym roku.Kurcze już zapomniałam jaki był ładny Obrazek a tak wygląda dziś, czekam na kwiatki Obrazek W jednym prawie czasie różowy wypuścił pędzik co biały ;białasek zaraz będzie miał kwiatki a różowy jakby stał w miejscu jak myślicie kiedy się namyśli :?:
katarzynka575
1000p
1000p
Posty: 3241
Od: 15 mar 2010, o 10:13
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Storczyki Katarzynki

Post »

Moja kolekcja na dzień dzisiejszy już się rozrosła do sztuk 11 a to za sprawom tego oto forum ;:112 przecież jak człowiek się napatrzy na wasze piękności to od razu chciałby mieć takie cuda u siebie.
katarzynka575
1000p
1000p
Posty: 3241
Od: 15 mar 2010, o 10:13
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Storczyki Katarzynki

Post »

To na dzisiaj na dobranoc Obrazek Obrazek znajdźcie 10 różnic :D To mój Perlic uwielbiam go jak całą kwitnącą resztę .Kupiłam go w kwietniu, robiłam po niego podchody kilka dni a on czekał na mnie ,więc już jest u mnie :D Mam jego zdjęć chyba najwięcej.Pięknie kwitnie ma dużo pączków ostatnio dwa rozwinął Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Ma dwie łodyżki a kwiatki różnią się jakby były to dwa oddzielne storczyki.Reszta moich ulubieńców jutro.Miłego szukania różnić
Awatar użytkownika
AnnaL
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4499
Od: 2 lut 2008, o 14:45
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podlaskie

Re: Storczyki Katarzynki

Post »

Kasiu witaj wśród Nas. ;:196
Kolekcja piękna i powiększa się to super. ;:108 Już wpadłaś po uszy. :tan Niech Ci zdrowo rosną i pięknie kwitną a będziemy razem z Tobą cieszyć się ich pięknem. Czekam ;:65 ;:65 na kolejne fotki z Twoimi podopiecznymi. ;:3
Początek mojej przygody.
Początek ... cz.II, cz. III - http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=29&t=36123" onclick="window.open(this.href);return false;
Fotogaleria Garnek - moje kwitnienia i miejsca gdzie bywam :)))
Awatar użytkownika
Wioleta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1853
Od: 20 lis 2007, o 18:17
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie, ok.Lubaczowa

Re: Storczyki Katarzynki

Post »

Kasiu, to super, że zechciałaś nam pokazać swoje Storczyki i tutaj :wink:
Piszesz, że kolekcja powiększyła się do 11 sztuk :shock: toż to już prawdziwa storczyko- mania :wink:
katarzynka575
1000p
1000p
Posty: 3241
Od: 15 mar 2010, o 10:13
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Storczyki Katarzynki

Post »

Dzięki dziewczyny ;:196 na pewno będę się dzieliła z wami każdym nowym listkiem ,korzonkiem,pędzikiem,kwiatkiem.Dla mnie to za każdym razem niesamowita radocha jak coś się u moich storczysiów dzieje a rodzinka cieszy się bo musi ale tak żeby sami od siebie to nie, bo nie bardzo ich to interesuje.To jest moja pasja i miłość .Teraz będę miała siostry i może kilku braci z którymi będę mogła się cieszyć moimi i waszymi osiągnięciami i wymieniać (moje na razie niewielkie) doświadczeniami. Na razie lecę do pracy wieczorem następne zdjęcia
Awatar użytkownika
kasiunieczka_32
1000p
1000p
Posty: 1632
Od: 19 maja 2010, o 08:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: SOPOT

Re: Storczyki Katarzynki

Post »

Kasiu piękny peloric ;:63
To jest takie cudowne miejsce, gdzie nie tylko możesz się wszystkiego dowiedzieć na temat hodowli storczyków, ale jeszcze wszyscy oglądają i przyklaskują postępom Twoich kwiatuszków. A ponieważ rodziny mamy jakie mamy :evil: to jedyne miejsce do podzielenia się naszą pasją i miłością ;:167 Gdzie nikt nie wyśmieje i nie popuka się w głowę, a zachęci i podpowie coś pożytecznego ;:108
katarzynka575
1000p
1000p
Posty: 3241
Od: 15 mar 2010, o 10:13
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Storczyki Katarzynki

Post »

Dzisiaj pokażę wam następne TYGRYSEK ObrazekKupiłam go z przeceny ma tylko trzy kwiatki z czego jeden uszkodzony ale sporo na razie uśpionych pączków i przedłużenie .W domu okazało się że pachnie co mnie bardzo ucieszyło.Mamy taki rytuał- codziennie rano jak odsłaniam mu okno on dla mnie mocniej pachnie a ja się nim zachwycam i jego zapachem :D ObrazekRóżowiutki kojarzy mi się z kwiatkami jaśminu też kupony po przecenie a dendrobium dostałam od mężusia ;:167 co właściwie mnie trochę zaskoczyło bo jakiś czas temu stwierdził że chyba już starczy tych kwiatuszków. Widocznie zmienił zdanie widzi ile radości sprawjaja mi one.Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Udało mi się uchwycić częściowo rozwijanie się pączka ale niestety on i inny kwiatek już opadły ,ale na innych gałązkach trzymają się ładnie więc nie wiem czemu tak się stało.
Awatar użytkownika
kasiunieczka_32
1000p
1000p
Posty: 1632
Od: 19 maja 2010, o 08:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: SOPOT

Re: Storczyki Katarzynki

Post »

Kasiu kwiatuszki piękne, a dla mnie oczywiście naj to woskowy tygrysek, no i jeszcze pachnie ;:63 ;:31
No a mężusia to tylko pozazdrościć ;:108

Moim świeżo zakupionym phalom bardzo często się zdarza zrzucić jednego lub dwa kwiaty a później już zaaklimatyzowane ładnie się rozwijają i utrzymują jak należy długo ;:108
katarzynka575
1000p
1000p
Posty: 3241
Od: 15 mar 2010, o 10:13
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Storczyki Katarzynki

Post »

Mam jeszcze pytanie do Was mój różowy -jaśminowy jak go kupowałam to był jako dwu pędowy w domu zauważyłam że ma trzeci pęd co prawda w większej mierze urwany ale nie to jest najważniejsze on wyrasta ze środka tam gdzie powinien wyrosnąć następny listek ObrazekCzy to jest normalne? bo w mojej krótkiej przygodzie ze storczykami nie spotkałam się z czymś takim. ObrazekTu widać go w całości i pozostałe z tego parapetu.
Zablokowany

Wróć do „Moje storczyki !”