Moje kaktusy i sukulenty - basia57

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
katrina26
1000p
1000p
Posty: 2321
Od: 14 sie 2008, o 12:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: małopolskie

Re: Moje kaktusy i sukulenty

Post »

Co ty Basiu mówisz, ja zaglądam ale nie zawsze zostawiam ślad swojej obecności :) Rebutia super, stapelka także mi się podoba
Artur89 pisze:A niech Ci będzie. Nie chciałem po raz kolejny wlecieć do czyjegoś wątku i na wstępie coś skrytykować. Sama chciałaś :P Aaa! xD Rebutia ma nieodpowiednie podłoże, to nie sukulent :wink: Musi być bardziej mineralne bo w niedługim czasie przy podlewaniu typu "A szkoda mi jej, taka biedna pomarszczona" najprawdopodobniej roślina zgnije i kaput zostanie pusta donica :wink:
:)

Oj Arturze, ależ to też sukulent :D każdy kaktus jest sukulentem, ale nie każdy sukulent jest kaktusem ;) Ale każdy wie o co chodzi ;) to takie przejęzyczenie :P Zgadzam się z tym co napisałeś, Basiu dosyp rebucji żwirku :)
Awatar użytkownika
Artur89
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5125
Od: 8 lis 2009, o 11:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Moje kaktusy i sukulenty

Post »

Hehe, powiedziałbym inaczej: Dosyp uniwersalnej do żwiru, którego przecież ma być więcej. Ziemia to tylko 1/3-1/4 substratu. Co do sukulenta :P ale Rebutia należy do Cactaceae więc dla mnie to kaktus :wink: albo niech będzie sukulent łodygowy :lol:
Kaktusy: cz.1, cz.2, cz.3, cz.4
Dział Ofert
Pozdrawiam, Artur
Awatar użytkownika
Delete
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2082
Od: 16 maja 2009, o 09:24
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Moje kaktusy i sukulenty

Post »

Sukulenty to rośliny, które przystosowały się do warunków środowiska gromadząc wodę w tkankach. Dzielą się właśnie na łodygowe (kaktusy), liściowe (aloesy, haworsje itd.) i korzeniowe. :D

No i zgodzę się, że ma za żyzny substrat. :)
Pozdrawiam, Bartek.
Kaktusy... / Doniczkowce
Awatar użytkownika
Artur89
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5125
Od: 8 lis 2009, o 11:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Moje kaktusy i sukulenty

Post »

A czepiacie sie :P A jak miałem napisać? Rebutia ma nieodpowiednie podłoże to nie Crassula? (mając na uwadze, że C. ma bardziej organiczne podłoże) :lol: Sami nawet rozdzielamy np. mieszanki na te do kaktusów i te do sukulentów (mówiąc o Epiphyllum):P A to kaktus :wink:
Kaktusy: cz.1, cz.2, cz.3, cz.4
Dział Ofert
Pozdrawiam, Artur
Awatar użytkownika
Delete
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2082
Od: 16 maja 2009, o 09:24
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Moje kaktusy i sukulenty

Post »

Można było i tak. :;230 Crassule rosną we wszystkim i wszędzie z tego co wiem. Od północy w szkole wyrósł taki byk, że brak słów. :) Epi kaktus ale epifityczny. Takiego mineralnego aż nie potrzebuje, ale trochę kwaśniejsze.

Tak zwyczajowo się mówi sukulenty na inne a nie na kaktusy. U mnie w domu mówią na przemian, ale nie chce mi się im tłumaczyć. Tak jak, że członu opuncji to łodygi a nie liście. :lol:

A tak, żeby nie robić misz-maszu nt. grup etc. to napiszę, że ładna Stapelia i Rhipsalis. Zaś na Rebutię jeszcze nigdy u mnie w mieście nie trafiłem. W ogóle w tym sezonie kicha jedna wielka. Tylko w jednej kwiaciarni nowości, a w drugiej czekam już miesiąc na dostawe i wielkie NIC. Przecież nie będę kupował tych co mam, żeby zamówili nową dostawę. :lol:
Pozdrawiam, Bartek.
Kaktusy... / Doniczkowce
Awatar użytkownika
Artur89
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5125
Od: 8 lis 2009, o 11:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Moje kaktusy i sukulenty

Post »

A kto mówi, że potrzebuje mineralnego? Ja swojego Epi trzymam w mieszance pół na pół.
Kaktusy: cz.1, cz.2, cz.3, cz.4
Dział Ofert
Pozdrawiam, Artur
Awatar użytkownika
basia57
500p
500p
Posty: 675
Od: 4 cze 2010, o 00:05
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Chełmno

Re: Moje kaktusy i sukulenty

Post »

Witam :wit miło mi, że do mnie zaglądacie, dziękuję.
Wywiązała się niemała dyskusja na temat podłoża dla kaktusów i sukulentów.
Artur , masz rację ziemia jest nie taka jak być powinna, zmieniłam dodałam żwirku.
A w temacie ziemi do naszych kochanych kaktusów, to muszę Wam napisać iż moje echinopsisy rośną sobie i pięknie kwitną w zwyczajnej ziemi uniwersalnej, z maleńką domieszką żwirku ;:14
Awatar użytkownika
blabla
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 7369
Od: 6 sie 2007, o 06:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Moje kaktusy i sukulenty

Post »

Echinopsy są niezniszczalne, zwłaszcza te z Brazylii i potrafią dobrze rosnąć praktycznie w każdym podłożu.
Pozdrowienia, Tomek
Mój wątek
Awatar użytkownika
basia57
500p
500p
Posty: 675
Od: 4 cze 2010, o 00:05
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Chełmno

Re: Moje kaktusy i sukulenty

Post »

Tomku, mammillarie też rosły sobie kilka lat w zwykłej ziemi, dopiero w tym roku zmieniłam na ziemię do kaktusów.
Awatar użytkownika
basia57
500p
500p
Posty: 675
Od: 4 cze 2010, o 00:05
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Chełmno

Re: Moje kaktusy i sukulenty

Post »

A to mój tegoroczny nabytek Mammillaria elongata. :wit
Po przekwitnięciu bardzo ładnie rośnie :tan

Obrazek Obrazek
Kliknij to się fotka powiększy.
Awatar użytkownika
basia57
500p
500p
Posty: 675
Od: 4 cze 2010, o 00:05
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Chełmno

Re: Moje kaktusy i sukulenty

Post »

ana777 pisze:Ehhh no... a ja tylko pogratuluje nowych nabytków ;:138 ! Oby rosły jak na drożdżach (niezależnie od podłoża :wink: ) .
Hmmm nie martw się Basiu - na forum wszystkiego tyle, że człowiek nie nadąża ze wszystkim... Czasem już na napisanie posta nie starcza czasu... Ale wszystko jest do nadrobienia :lol: . Gwarantuje, że zaglądają, zaglądają i nawet lubią :lol: !
Dziękuję Aniu ;:196 ja to zupełnie nie nadążam, bo na forum od niedawna, ale w niedługo urlopik:)
ana777
200p
200p
Posty: 334
Od: 1 kwie 2010, o 16:03
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: k. Wrocławia

Re: Moje kaktusy i sukulenty

Post »

Ja też jestem, można rzec, że świeży żółtodziób na forum... Na początku trudno jest to wszytko tu ogarnąć (zwłaszcza jeśli chce się być aktywnym w kilku działach). Ale spokojnie - na wszystko znajdzie się sposób :lol: .
A elongatka ładniutka - moja niestety po zimie zmarniała.
Pozdrawiam, Ania.
Awatar użytkownika
majakal
200p
200p
Posty: 277
Od: 3 sty 2009, o 14:41
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: RYKI

Re: Moje kaktusy i sukulenty

Post »

Basiu piękne te Twoje kłujaki, a jak jeszcze kwitną są zachwycające.
zapraszamy na forum
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje kaktusy i inne sukulenty !”