Mój ogródek - cilla77

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Grzegorz B

Post »

Kasiu u Ciebie jak zawsze można nacieszyć oczy różnorodnością jakże wspaniale kwitnących i przebarwiających się roślin. Pięknie niezależnie od pory roku tylko usiąść i patrzeć, patrzeć, patrzeć a w tym melancholijnym dopatrywaniu, ku ucieszy możemy podziwać wspaniałe i jakże wyjątkowe okazy.
Wertując i oglądając Twój wątek nie trudno zauważyć, że Twoją wielką miłością są hortensje, masz ich naparwdę całą masę i to tak wyjątkowych aż oczy nie mogą ustać i wirują jak szalone nie mogąc się nadziwić że mogą być takie piękności :shock: :shock: :shock:
Ostatnio w centrum widziałem dwie hortensje w tym dębolistną, miałem chrapkę na nie, ale już tak byłem obładowany, że nie dało się utaszczyć kolejnych piękności. Jednak co się odwlecze to nie uciecze :wink:
Awatar użytkownika
chatte
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 15082
Od: 19 paź 2006, o 08:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Post »

To prawda, Kasiu, ze teraz już coraz trudniej znaleźć piekne widoki w ogrodzie - w kazdym ogrodzie. U Ciebie jeszcze jest trochę kolorków :D Ale jestesmy juz u progu zimy, więc możemy juz zacząć tęsknić za wiosną, a ta bedzie u Ciebie z pewnością bardzo barwna :D Jak zakwitna wszystkie cebulki, które posadziłas, to bedzie uczta dla oczu!
cilla77
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 763
Od: 3 lis 2006, o 18:22
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Poznań

Post »

Podobno zima idzie - tak mówią :( A ja chora od kilku dni, dziś wygrzebałam się z łóżka i pojechałam ubierać moje hortensje. O jak miło było jeszcze złapać trochę promyków Słońca i wspomnieć jakże przed chwilą było tu zielono, kolorowo i ciepło. Czas ucieka....hmmm


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
cilla77
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 763
Od: 3 lis 2006, o 18:22
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Poznań

Post »

Podobno zima idzie - tak mówią :( A ja chora od kilku dni, dziś wygrzebałam się z łóżka i pojechałam ubierać moje hortensje. O jak miło było jeszcze złapać trochę promyków Słońca i wspomnieć jakże przed chwilą było tu zielono, kolorowo i ciepło. Czas ucieka....hmmm

Chochoły i chochliki :D

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Raczek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3478
Od: 31 mar 2007, o 21:26
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Elbląg

Post »

Kasiu widzę,że opatrzyłaś hortensje.
Czy masz usypane kopczyki wokół nich?Argowłókninę zawiązujesz na supełek?
Dokładnie nie widzę stąd te pytania.Hortensje będę zabezpieczać pierwszy raz w tym roku.
Pozdrawiam Ania
Ogródek Raczka 7
cilla77
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 763
Od: 3 lis 2006, o 18:22
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Poznań

Post »

Aniu moje hortensje ogrodowe opatuliłam bo zapowiadają coraz zimniejsze dni, zesztą ja w Poznaniu już czuje ostrzejsze powietrze. Kopczyki usypałam już 3 tygodnie temu. Hortensje ogrodowe okryłam niezbyt grubą włókniną i nie do końca szczelnie. Zawiązuje supełki lub owijam sznurkiem ale zawsze zostawiam z boku jakis dostęp powietrza. Hortensje krzaczaste i bukietowe ograniczam do kopczyków ponieważ świetnie znoszą wysokie temperatury.
Grzegorz B

Post »

Kasiu, ale ładzik u Ciebie :shock: :shock: :shock: i to w takim okresie. Może nie jest tak barwnie, ale zieloniutko to bardzo. A przecież zieleń również ma wiele uroku :wink:

Widzę, że już okryłaś rośliny i ja będę musiał zarezerwować sobotę na okrywanie, ale nie za bardzo się chce, jednak samo się nie zrobi :roll: :oops:
Awatar użytkownika
inag1
500p
500p
Posty: 973
Od: 1 lis 2007, o 14:42
Lokalizacja: poznańskie

Post »

Witaj Poznanianko! Masz przepięknie w swoim ogrodzie i tak kolorowo. Hortensje mnie powaliły a szczególnie krzewiasta.U mnie nie chce rosnąć . Już zmarnował mi się któryś krzew. Niby wszystko wiem ,jak ją pielęgnować ,ale nie wychodzi. Pewnie nie wszystkie rośliny mogą wszedzie rosnąć. Oczko mi się też podoba i....mogłabym tak długo wymieniać. Gratuluję!!!
Awatar użytkownika
KarolinaL
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 1290
Od: 2 kwie 2007, o 18:08
Lokalizacja: Poznań

Post »

Kasiu, ale Ty masz porządeczek :shock: :D Szczerze podziwiam! Na pierwszy rzut oka zieleń i lato :D
Awatar użytkownika
Raczek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3478
Od: 31 mar 2007, o 21:26
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Elbląg

Post »

cilla77 pisze:Aniu moje hortensje ogrodowe opatuliłam bo zapowiadają coraz zimniejsze dni, zesztą ja w Poznaniu już czuje ostrzejsze powietrze. Kopczyki usypałam już 3 tygodnie temu. Hortensje ogrodowe okryłam niezbyt grubą włókniną i nie do końca szczelnie. Zawiązuje supełki lub owijam sznurkiem ale zawsze zostawiam z boku jakis dostęp powietrza. Hortensje krzaczaste i bukietowe ograniczam do kopczyków ponieważ świetnie znoszą wysokie temperatury.
Dzięki Kasiu za tak wyczerpującą informacje.
Pozdrawiam Ania
Ogródek Raczka 7
cilla77
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 763
Od: 3 lis 2006, o 18:22
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Poznań

Post »

Zazdroszcze wszystkim tym, którzy mają przydomowe ogródki choćby dlatego że mogą na bieżąco obserwować zmiany zachodzące w ogrodzie, choćby z okien, mogą chronic roślinki przed mrozem kiedy trzeba no i nie muszą za ogrodem tęsknić! :(
A ja tęsknie bardzo za ogrodem, ciepełkiem, wiosną. Snuje plany, kupuje nasiona.....
Dziś wreszcie pojechałam na działeczkę. Ptaki pięknie śpiewały, las jednak jeszcze jakiś taki uśpiony i stwierdziłam że nie mam za bardzo co Wam pokazać.....tulipany, hiacynty leniwie z ziemi wychodzą, róże, hortensje jeszcze w kopczykach i okryciach. No cóż jutro podobno zima......

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Grzegorz B

Post »

Kasiu, wszystko ma swój czas, więc jak przyjdzie ciepło, wszystko migiem zakwitnie i znowu lawinowo zasypiesz nas magią swego raju. Lepiej jak później zakwitną, pogoda wiodomo jaka jest, a pod wpływem mrozu rośliny mogą utracić na jakości swego kwitnienia. Nie ma co narzekać działeczka pięknie urządzona, czyściutka, trawniczek i iglaki zieloniutkie i złocista Iwa, barwny i jakże świąteczny akcent, sam raz, żeby ogrzać zmarznięte myśli. Na razie cieszmy się tym co mamy i bądźmy dobrej myśli, że to już ostatnie tchnienia zimowej "Pani" :D
cilla77
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 763
Od: 3 lis 2006, o 18:22
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Poznań

Post »

Tak Grzesiu, mądre słowa :D
Ponieważ moje tulipanki, żonkilki i inne cebulaste nie spieszą się w tym roku z prezentacją jak u innych ogrodników otwieram swój sezon działkowy takimi oto akcentami wiosennymi :wink:

W moim oczku

Obrazek

Obrazek

Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”