mój świat, w którym zakwita niejeden kwiat

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
asiula
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1749
Od: 27 mar 2008, o 10:18
Lokalizacja: mazury

Re: mój świat, w którym zakwita niejeden kwiat

Post »

masz mnóstwo do pokazania :)
pięknie wszystko kwitnie
super ogród :)
justynaz
200p
200p
Posty: 414
Od: 23 sty 2009, o 20:56
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Krakowa
Kontakt:

Re: mój świat, w którym zakwita niejeden kwiat

Post »

Czekamy na dzisiejsze fotki :)
Justi
zapraszam do mnie
Ogród nowicjuszki
megiga
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 15
Od: 21 maja 2010, o 12:53
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: mój świat, w którym zakwita niejeden kwiat

Post »

Witam,
pięknie jest u Ciebie, będę częściej zaglądać. Azalie prześliczne, muszę się w końcu skusić na jakąś, bo na razie tylko podziwiam :) Czekam na więcej zdjęć (też uważam, że ciężka robota to wklejanie ;) )
Pozdrawiam, megiga
Mój ogród - megiga
Awatar użytkownika
renim
500p
500p
Posty: 624
Od: 30 sty 2010, o 16:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: mój świat, w którym zakwita niejeden kwiat

Post »

Witajcie
Aniu, to żwirowisko to nic wielkiego. Na początku wydawało się mi takie super duże i ładne, ale w miarę jedzenia apetyt rośnie i teraz wydaje mi się takie malutkie. :;230 Sito super, jestem Twoim dłużnikiem. ;:180
Sparks cieszę się, że Ci się podoba :)
Stasiu nie znam nazw moich host, muszę trochę poszperać i pouzupełniać nazwy moich roślin. Fajnie jest mieć to skatalogowane. ;:132 Irysek taki sobie, to co mają inni to są dopiero rarytasy. :)
Lucy nie jest to takie łatwe ale głowę mam otwartą na nowości
Ewuś pochwała od kogoś takiego jak Ty dużo znaczy. ;:180 Ja przy Twoich kolekcjach taka malutka jestem. Zapraszam do obejrzenia żwirka na żywo. :)
Asiu mnóstwa do pokazania nie mam. Co będzie za kilka miesięcy jak już wszystko pokażę? Mobilizacja i na zakupy i do rycia - oj będzie się działo :;230

A teraz moi mili coś dla oka - :;230
najpierw moje żwirowisko utworzone tam, gdzie było gruzowisko, składowisko kamieni na budowę. Nie ma na nim krzaków i drzew, gdyż podczas pierwszej zimy odkryliśmy, że nie zrobiliśmy na dachu śniegołapów ;:223 Robiąc żwirowisko popełniłam trochę błędów - zamiast agrowłókniny powinna być geowłóknina - jest mocniejsza. Żwirku jest za mało i jak pies przeleci wychodzi mi czarne spod spodu. Chcąc wysypać żwirowisko zwiedziłam wszystkie kamieniołomy w okolicy i dopiero wówczas zrozumiałam, że coś takiego jak żwir kwarcowy u nas nie ma. :( Musiałam kupić go w workach i trochę to kosztowało (nie chciałam rzecznego popielatego). Obchodziłam się z nim jak z dzieckiem, każdy kamyk na wagę złota. Rok po posadzeniu miałam obciąć trochę włókninę i zgarnąć żwirek, tak by posadzone rośliny mogły się rozrosnąć. Z braku czasu nie zrobiłam tego i teraz rosną trochę w górę, miast na boki. Niektóre trawy są zbyt ekspansywne i przerastają przez folię, muszę je wykopać i wsadzić do pojemników. Zrobić im barierę dla ich rozrastania. Jedno się tylko sprawdziło - nie trzeba plewić - dopiero raz w tym roku przeszłam i usunęłam parę siewek chwastów.
pierwsze kwitnące irysy
Obrazek
Co robi ta folia na pierwszym planie ;:223
Obrazek

Obrazek
zawciąg jest jeszcze biały ale przekwitł
Obrazek
imperata miała być czerwona a zielenieje
Obrazek

Obrazek

Obrazek
A tu miały być cętki - i chyba znikły ;:145
Obrazek
bardzo zwiewne trawki
Obrazek

Obrazek
mojego siewu lawenda :heja
Obrazek
rojniki są ich setki
Obrazek
rzut na środek żwirowiska
Obrazek

Obrazek
a to mój warzywnik
Obrazek

Obrazek

Obrazek
na różowo
Obrazek

Obrazek

I to by było na tyle. Idę do innych nacieszyć oko i pomarzyć jak to będzie u mnie za lat kilka.
pozdrawiam :wit
evluk
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3675
Od: 16 lis 2008, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: mój świat, w którym zakwita niejeden kwiat

Post »

Tak to sobie, mniej więcej wyobrażałam ;:138
Bardzo mi się podoba, i nasadzenia, i koncepcja, i samo wykonanie oczywista też ;:108
Piękny krzew Mojżesza (od Stasi? ;:109 ), i tak ślicznie, naturalnie wyglądają te kępki niebieskich irysów- wszystko razem tworzy fantastyczną całość. 8-)
Jeśli chodzi o powiększenie kolekcji roślinnej u Ciebie- zapraszam na szaberek do mojego ogrodu :wink:
Dzięki za ogrodowe zaproszenie- na pewno skorzystam ;:196
Awatar użytkownika
asiula
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1749
Od: 27 mar 2008, o 10:18
Lokalizacja: mazury

Re: mój świat, w którym zakwita niejeden kwiat

Post »

chyba muszę pomyśleć o takiej rabatce wysypanej żwirem :wink:
świetnie wygląda i nie trzeba pielić :lol:
justynaz
200p
200p
Posty: 414
Od: 23 sty 2009, o 20:56
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Krakowa
Kontakt:

Re: mój świat, w którym zakwita niejeden kwiat

Post »

To żwirowisko to najładniejsza cześć Twojego ogrodu, moja ulubiona. Jak coś to ja mam nazwy tych funkii, bo ostatnio szukałam, a przecież mamy te same.
Justi
zapraszam do mnie
Ogród nowicjuszki
Awatar użytkownika
korzo_m
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11142
Od: 17 kwie 2006, o 10:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: mój świat, w którym zakwita niejeden kwiat

Post »

Dobrze, że pokazałaś nam swój ogród, dzięki temu mogłam przyjść z rewizytą.
Mnie również bardzo podoba się żwirowisko, fajnie wygląda.
Pozwolisz, że będę wpadała do Twojego ogrodu.
Pozdrawiam Dorota
Zapraszam do mojego ogrodu
Spis wątków | Aktualny wątek
Awatar użytkownika
piofigiel
1000p
1000p
Posty: 1495
Od: 11 lis 2009, o 17:15
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: mój świat, w którym zakwita niejeden kwiat

Post »

No nareszcie, spoglądam gdzieś przypadkowo na Twój post, a tu co widzę w podpisie "Mój świat w którym zakwita niejeden kwiat", to bardzo sympatyczne motto wątku, gratulacje, cieszę się że będę mógł wirtualnie wpadać do Twojego ogrodu, a z tego co już pokazałaś będzie warto.
Spodobała mi się granitowa dróżka, przy niej co by nie posadzić, wygląda świetnie. Azalie zachwycające, uwielbiam te rośliny, pięknie Ci kwitną. Bardzo fajnie wygląda żwirowisko, ta wystająca folia pokazuje nam jak należy je urządzić że potrzebny jest podkład aby chwasty szybko nie przerosły przez kamienie. Też będę chciał sobie takie zrobić, chociaż kawałeczek, tylko ten żwirek nie najtańszy. Super irysy, wszyscy lubimy je gościć w ogrodach.
Piękny ten "wróg nr.1 ogrodu", chyba bardzo młody, kiedy spoważnieje przestanie biegać, będzie dostojnie przechadzał się po ogrodzie nie powodując strat, a poza tym to przecież najlepszy przyjaciel człowieka, nie mam jeszcze psa, ale myślę nad tym.
Rudzielec podobny do tego, który często gości w moim ogrodzie, widzę że najchętniej rozgląda się za ptaszkami nie w głowie mu nornice, może Twój ma inne gusta smakowe.

Obrazek

Zauważyłem też warzywnik, interesujący...

Wszystko bardzo mi się podoba, pięknie urządzasz swój ogród, czekam na jakiś widok ogólny.
Samych radości ogrodniczych życzę i lepszej pogody, która podobno tuż, tuż :D

Pozdrawiam Tomek :wit
Awatar użytkownika
lucy09
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3562
Od: 14 sie 2008, o 15:02
Lokalizacja: Łódź

Re: mój świat, w którym zakwita niejeden kwiat

Post »

I ja jestem pod wrażeniem twojego ogrodu. Ładnie wszystko dobrane i wypielęgnowane. Ciekawy pomysł z warzywnikiem. Gratuluje. Kiedyś też zrobię sobie podobny. :heja
Awatar użytkownika
asia0809
1000p
1000p
Posty: 2280
Od: 27 lut 2007, o 00:34
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: mój świat, w którym zakwita niejeden kwiat

Post »

Piękny ten łan irysów ;:63 ;:63 ;:63
Awatar użytkownika
Zielona_Ania
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3919
Od: 2 mar 2010, o 17:40
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: mój świat, w którym zakwita niejeden kwiat

Post »

Dzięki za fotki żwirowiska - nie zawiodłam się. Jest super! Przepięknie wyglądają kępy traw, kosaćce. Bardzo udane zestawienia roślin. A że myślisz o poprawkach- pokaż mi tu kogoś na forum co jest zadowolony i spoczywa na laurach :;230 Wszyscy byśmy tylko przesadzali, urządzając nowe zakątki.
Lawenda śliczna, gęsta, brawo :D
Awatar użytkownika
markonix
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2602
Od: 16 mar 2009, o 16:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: niedaleko Niepołomic

Re: mój świat, w którym zakwita niejeden kwiat

Post »

Wpadłem z wizyta i od razu szok --- piękne trawy , mówisz że szybko się rozrastają ? -- zawsze lepiej wyciąć niż czekać całe wieki aż podrosną ;:224 żwirowisko bardzo mi się podoba , ja mam część terenu do zagospodarowania , będzie tam zachodzić brama przesuwna i może też tak zrobię , prosto , fajnie i skutecznie .
Super masz jałowiec płożący , pięknie się rozwija - ja mam jeszcze w donicach - niestety pogoda sprzyja tylko nic nie robieniu :;230 niestety ................ pozdrawiam Marek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”