Zielony Zakątek - LUCY 09

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
lucy09
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3562
Od: 14 sie 2008, o 15:02
Lokalizacja: Łódź

Zielony Zakątek - LUCY 09

Post »

Witam wszystkich już oficjalnie. ;:79
Długo zajęło mi aby zdecydować się założyć swój wątek. Powodów było wiele, ale najważniejszy chyba to ten, że moje rabatki są takie zwyczajne i właściwie to tylko mi się podobają(co ja tam mówię kocham je!) Jednak za namową wielu przemiłych osób z forum i mojej córusi zdecydowałam sie ten watek założyć.
Jestem tu z Wami już od ponad roku. Poznałam wielu wspaniałych, mądrych, przyjacielskich i wyrozumiałych ludzi. Pragnę im podziękować za miłe słowa i za to, że pomogli mi w zasiedleniu tych rabatek. Również chcę podziękować mojej siostrze, która mi dzielnie kibicuje i systematycznie wspiera. A także mojej córce za fantastyczne zdjęcia. ;:167


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Anna Guba
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 1836
Od: 23 lut 2008, o 23:25
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Zielony Zakątek

Post »

Jak miło , że stara stażem forumka zdecydowała się na otwarcie bram swojego ogrodu.Witam serdecznie ;:196
Pozdrawiam cieplutko Anka
Mój ogród na wsi
Moja działka w ROD
Awatar użytkownika
lucy09
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3562
Od: 14 sie 2008, o 15:02
Lokalizacja: Łódź

Re: Zielony Zakątek - LUCY 09

Post »

No tak Aniu, zdecydowałam się podjąć to wyzwanie. ;:7


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
renim
500p
500p
Posty: 624
Od: 30 sty 2010, o 16:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Zielony Zakątek - LUCY 09

Post »

Witaj Lucy ja też dzisiaj założyłam wątek i też z pomocą córki. Dobrze, że mamy te córcie. ;:196
Podoba mi się zagajnik z brzozami, gdyż to moje ulubione drzewo. Obok domu wsadziłam kilka brzóz,niestety pies umiejętnie wszystkie wykopał. Wsadziłam, a on znów wykopał.

pozdrawiam ;:3
Awatar użytkownika
Zabeczka101059
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4716
Od: 12 lis 2008, o 14:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: świętokrzyskie

Re: Zielony Zakątek - LUCY 09

Post »

Miło, że do nas dołączyłaś :D
Twój ogród zapowiada się ciekawie ;:138
pokazuj, pokazuj czekamy :wit
Pozdrawiam -Dzidzia
aktualny,
spis wątków,
dawidbanan
---
Posty: 7593
Od: 29 cze 2009, o 13:22
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Zielony Zakątek - LUCY 09

Post »

Nareszcie założyłaś wąteczek ogrodowy :wit
Pięknie kwiaty :)
Awatar użytkownika
lucy09
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3562
Od: 14 sie 2008, o 15:02
Lokalizacja: Łódź

Re: Zielony Zakątek - LUCY 09

Post »

Jest mi bardzo miło powitać was w "swoich progach" ;:167
A teraz kilka słów o moich ogrodowych poczynaniach. Pierwsza rabatka powstała 3 lata temu. Miała ok. 1m szerokości i ok.3m długości. Powstała na perzowisku nieuprawianym przez 10 lat. W następnym roku została poszerzona i wygląda tak do dziś. Rok temu, na wiosnę powstała słoneczna rabata wykonana "za pomocą" mojego męża. Na jesieni przygotowałam podwaliny pod skalniak i zagospodarowałam południową część działki.
I jestem obecnie dead. ;:170


Obrazek
Awatar użytkownika
zielono mi
500p
500p
Posty: 703
Od: 26 maja 2008, o 19:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Zielony Zakątek - LUCY 09

Post »

Lucy wielkie brawa dla Ciebie i córki za podjęcie decyzji o otwarciu swojego wątku ;:138 ;:138 ;:138,nie ważne jak inni to ocenią.
Ważne jest to, że Tobie sprawiło to satysfakcję i chcesz nam pokazać swój mały Raj, do którego czuję się zaproszona, jest mi bardzo miło i trzymam kciuki za Wasze ogrodowe sukcesy ;:3
Pozdrawiam Jola
Awatar użytkownika
amba19
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7946
Od: 11 kwie 2007, o 20:04
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gdańsk/Chrztowo

Re: Zielony Zakątek - LUCY 09

Post »

Lucy - co ty opowiadasz, że Twoje rabatki są zwyczajne. Nie ma zwyczajnych rabatek - wszystkie są nadzwyczajne - bo rośliny są niepowtarzalne. Nie ma dwóch identycznych. A u Ciebie widać, że sadzone i pielęgnowane z miłością ;:138
Awatar użytkownika
lucy09
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3562
Od: 14 sie 2008, o 15:02
Lokalizacja: Łódź

Re: Zielony Zakątek - LUCY 09

Post »

No tak, tego mogłam się po was spodziewać...jesteście wszyscy bardzo mili. Takich was znam. I nie będę ukrywać, że jest mi bardzo miło.
ZAWSZE WSZYSTKICH SERDECZNIE ZAPRASZAM.


Obrazek

Obrazek


Obrazek

Obrazek


Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
lucy09
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3562
Od: 14 sie 2008, o 15:02
Lokalizacja: Łódź

Re: Zielony Zakątek - LUCY 09

Post »

Ha, ha. zdjęcie datury jest z ubiegłego roku. Zresztą to drażliwy temat...Ale Wam opowiem.
Jesienią 2008r. po wizytach w Waszych ogrodach (szczególnie u Iwiki), zakochałam sie w daturach. Od życzliwych forumek uprosiłam badylki i było tego naprawdę dużo.
Cieszyłam sie jak głupia i już sobie wyobrażałam jak będzie pięknie.
Całą zimę chuchałam na te badylki i przestawiałam z okna na okno, przesadzałam. Świata nie było widać z okien. Ale o dziwo moi domownicy nic nie mówili.


Obrazek

Obrazek

Obrazek


A badylki rosły i rosły. Aż wiosną nadszedł czas przeprowadzki. Trzeba było przetransportować je na działkę. To pierwsza partia.


Obrazek


No i okazało się, że jest tego więcej niż potrzebowałam. Zaczęłam więc obdarowywać sadzonkami znajomych i koleżanki z forum. Ale i tak zostało dla mnie dużo. Jakoś je posadziłam i pełna zapału czekałam na wspaniałe kwitnienie.


Obrazek

Obrazek


Oczywiście latałam z wężem ogrodowym i wiadrami wody- jak mnie ostrzegano wcześniej.
Cóż, kwitnienie było skąpe. Ale sobie pomyślałam, że są jeszcze młode i za rok pokażą na co je stać.
Przyszła jesień. Zaczęło sie wykopywanie i wsadzanie do donic i wiader. A były to już dość pokaźne egzemplarze. Zrobiło sie 17 sztuk. ;:224 Przenosiny do domu. Podcinanie. Całą zimę drżałam czy aby nie jest im za zimno. Ale jeszcze byłam pełna nadzieii i marzyłam o pięknym kwitnieniu i tym obłędnym zapachu. Wiosną okazało się, że nie ma co wysadzać do ogródka, wszystko padło. :evil: A razem z nimi moja miłość do datur. Wyleczyłam sie z nich całkowicie. I już wiem, że to kwiaty nie dla mnie. Podziwiam tylko jeszcze bardziej tych, którzy je hodują latami (muszą mieć zdrowe kręgosłupy!). A ja będę je podziwiać u innych. Trochę żałuje, że nie przetrwała choćby jedna najzwyklejsza, bo tak do końca to sie chyba nie wyleczyłam...


Obrazek
Monia68
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11672
Od: 25 wrz 2007, o 18:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Zielony Zakątek - LUCY 09

Post »

Lucy, cieszę się, że w końcu założyłaś swój wątek!! Niepotrzebnie tak długo zwlekałaś :)
Będę z zainteresowaniem przyglądać się powstającym kwaśnym rabatom :)
Serdecznie pozdrawiam, Monika
AFRYKA
Mój ogród.
Awatar użytkownika
lucy09
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3562
Od: 14 sie 2008, o 15:02
Lokalizacja: Łódź

Re: Zielony Zakątek - LUCY 09

Post »

Miło mi Moniko, że do mnie trafiłaś. Zawsze zapraszam. :P


Obrazek
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”