U Menki

Zdjęcia naszych ogrodów.
Awatar użytkownika
aage
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9926
Od: 7 mar 2008, o 13:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mój Zakątek

Re: U Menki

Post »

Bardzo ładny skalaniaczek. Jak nazywa się ta roślinka która będzie kwitła na żółto?? Szukam na mój skalniak czegoś w żółtym kolorze.
Awatar użytkownika
MENA515
500p
500p
Posty: 558
Od: 9 mar 2010, o 09:14
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Skierniewice

Re: U Menki

Post »

Dzień dobry :). Nareszcie mogę rozwinąć mój wątek :D. W moim ogródeczku zaszły poważne zmiany. Wszystkie zbędne rośliny zostały usunięte i wiosną będziemy z mężem siać trawniczek :D. Potem ułożymy stopniowo skałkę :). Niestety, musiałam pilnie wyjechać i podczas mojej nieobecności nikt nie podlewał moich roślinek. Zastanawiam się czy z moich ślicznych, skalnych roślinek coś wyrośnie na wiosnę... :( Na szczęście okazało się, że jeśli nie odrosną, to przynajmniej część z nich będę mogła zdobyć od znajomej :D.
Awatar użytkownika
pitertom
500p
500p
Posty: 670
Od: 17 lut 2011, o 20:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj.łódzkie

Re: U Menki

Post »

Witaj MENA515 :wit
Piękny sad ;:138 Szkoda, że mam tak mało miejsca na drzewa owocowe.
Sporo pracy przed Tobą, trzymam kciuki za nowe nasadzenia i pomysly
Awatar użytkownika
Berry
100p
100p
Posty: 127
Od: 22 lip 2010, o 14:39
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Okolica Sochaczewa

Re: U Menki

Post »

Witaj po sąsiedzku, sliczne roślinki na skalniaku masz, przychodzę z wątku pomidorkowego, jestem nowicjuszką w tej kwestii i podziwiam Twoje podejście, dla mnie to jest rok testowy.

Pozdrawiam
Mój pierwszy ogródek
Pozdrawiam
Jagoda
szczytnica38
200p
200p
Posty: 476
Od: 26 gru 2011, o 16:36
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Dolny Śląsk ,między Bolesławcem a Chojnowem

Re: U Menki

Post »

Balem się , że chyba tylko ja nie mam wielkiego pojęcia na temat komputer , zdjęcia itp . Dobrze że do wiosny jeszcze kawałek , to nadrobię . Skalniak masz bojowy ! ;:3
Awatar użytkownika
MENA515
500p
500p
Posty: 558
Od: 9 mar 2010, o 09:14
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Skierniewice

Re: U Menki

Post »

Oj,dawno mnie tu nie było :wink: .Ale wiosna idzie wielkimi krokami i ewidentnie trzeba zacząć coś działać.
szczytnica38 pisze: Skalniak masz bojowy ! ;:3
Witaj :D.
Mojego skalniaka nie ma :(. A co gorsza,nie ma i trawnika, który był planowany :(. Po środku biegnie kręty rów, na ścieżkę,która miała być wyłożona kamieniami polnymi, żwirem itp...Ale jak na razie jest pusta.

Skalniak został przeniesiony, co było w planie. Niestety nie planowałam, że niektóre roślinki padną :x Teraz wszystko ukrywa się pod śniegiem,ale już niedługo zacznę wojaże z aparatem...i sianiem roślinek :).
Z pewnością będę prosić o rady doświadczonych ogrodników, szczególnie w sprawie ścieżki. Jedyne ograniczenia, to jak na razie fundusze...Czyli moja zmora ;)
Awatar użytkownika
oster
1000p
1000p
Posty: 1358
Od: 9 mar 2011, o 15:09
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: U Menki

Post »

Witam w Twoim wątku "staro-nowym". Może teraz się rozkręci? Powstawiaj zdjęcia aktualne, pliiiis.
Kocham Skierniewice, spędziłam tam sporo wakacji, mam do tego miasta ogromy sentyment.
Czy mieszkasz w starej czy może w nowej części miasta? (tzn, "za torami powstało podobno wielkie osiedle, ale ja tam nigdy nie byłam). Znam tylko tę część miasta jeszcze sprzed stania się województwem.
I choć babcia już nie żyje, nadal mieszka tam wujek i jego rodzina. Gdzieś na Sobieskiego.

Serdecznie pozdrawiam i proszę o zdjęcia z ogródka i miasta ;:180 ;:180
Awatar użytkownika
MENA515
500p
500p
Posty: 558
Od: 9 mar 2010, o 09:14
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Skierniewice

Re: U Menki

Post »

oster pisze:
Serdecznie pozdrawiam i proszę o zdjęcia z ogródka i miasta ;:180 ;:180
Oster, witam u mnie :wit . Jej, tak dawno tu nie byłam. U mnie w ogródku sporo zmian. Wygląda teraz jak po atomie. Drzewa wycięte- nie ma świerku, orzecha, pięknego starego dębu, który przeżył obie wojny ;:145 Sadził go pradziadek mojego męża...Tak mi pusto bez tych drzew :cry:
Skałka przeniesiona, są na niej nowe nabytki...
Ale nie wygląda tak wesoło jak tamta... Część roślin mi wymarzła.Zdjęcia wstawię bardzo chętnie i ogródka i miasta. Tylko muszę dodać małe sprostowanie- mieszkam pod miastem :). A tak dla łatwiejszej lokalizacji podałam Skierniewice. Choć do miasta spokojnie mogę jechać rowerem :).
Zapewne od czasów, gdy byłaś tu ostatnio sporo się zmieniło. Jutro cyknę parę fotek będąc w mieście. Chciałam tam mieszkać, ale się nie udało.
Stara część miasta zmieniła się nieco. Ale za wiaduktem na osiedlu Widok dosłownie zmieniło się na prawdę dużo. I os Zadębie, tam też jest masa pięknych jednorodzinnych domów. Tam, mogła bym zabłądzić :D. Tereny podmiejskie też już usłane są osiedlami z domkami jednorodzinnymi. I w planie jest renowacja parku...Mi trochę szkoda, bo wiele starych drzew będzie wycinanych. Podobno są chore...Ale i tak mi ich żal. Są ogromne, piękne i tyle "widziały"...
Awatar użytkownika
MENA515
500p
500p
Posty: 558
Od: 9 mar 2010, o 09:14
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Skierniewice

Re: U Menki

Post »

Witam po długiej przerwie. Wklejam kilka zdjęć z trawnika. Większość roślinek, to własny siew zatem jestem z nich bardzo dumna :).
Tak nas zalało w tym roku. Wiem, że ludzie mieli gorzej, ale dla nas to był szok.
Obrazek
Potem woda wdarła się dalej i zalała min i cały trawnik. Moja niewielka skałka stała się wyspą, a rowek na ścieżkę rzeką.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Na miły koniec przeglądania zdjęć -poziomki oczywiście z własnego ogródka :). Tylko tyle ocalało, reszta została pożarta przez dzieci :)
Obrazek
Awatar użytkownika
bunia79
500p
500p
Posty: 514
Od: 25 cze 2012, o 23:27
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpackie

Re: U Menki

Post »

Fajne te zdjęcia Ci wychodzą, takie "nieziemskie", tylko faktycznie szkoda, że tak rzadko gospodyni coś pokazuje..
Awatar użytkownika
MENA515
500p
500p
Posty: 558
Od: 9 mar 2010, o 09:14
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Skierniewice

Re: U Menki

Post »

Niestety, kolejna reorganizacja w ogrodzie, kolejne zmiany. Tak to jest jak się zaczyna nie od tego co trzeba. Aktualnie mam troszkę czasu na ogrodowe porządki. Mam na dzieję że od wiosny coś się tutaj ruszy :wink:
Awatar użytkownika
christinkrysia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8379
Od: 26 maja 2006, o 18:37
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Ostróda

Re: U Menki

Post »

Marlenko witaj :D
Chciałam pospacerować po Twych włościach ale mało zdjęć - szkoda bo zapowiada się ładny ogród ale już wiem skąd brak czasu i sporadyczne wpisy .
Małe dziecko to 24 godziny na dobę praca i do tego kłopoty ... nawet podtopienie Was nie minęło.
Pozdrawiam mając nadzieję, że aktualny sezon będzie dla Ciebie lepszy i pochwalisz się pięknymi aranżacjami.
Awatar użytkownika
MENA515
500p
500p
Posty: 558
Od: 9 mar 2010, o 09:14
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Skierniewice

Re: U Menki

Post »

Ojej, jak dawno tu nie byłam ;). Dziękuję za odwiedzinki Krysiu :). Rzeczywiście zaniedbany ten mój wątek. Ale o ogródek dbam. W słoneczny poniedziałek wypieliłam skalniaczek i ostróżki. nie wiem czemu dzwonków ogrodowych nie widać, ale jak by co mam stertę bylin do wysiania :). Zapowiada się, że w tym roku będę od Kwietnia miała więcej czasu na ogródek i warzywniak :). Może wreszcie coś tutaj powklejam :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”