Głóg (Crataegus) wymagania,porady i inne dyskusje

Drzewa ozdobne
ODPOWIEDZ
Fallenangelv
---
Posty: 1821
Od: 5 sty 2009, o 10:51
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Mazowieckie

Re: Głóg `Paul`s Scarlet`

Post »

Camellio on dorasta do około 3-5 m.Bardzo ładny.Widziałem zrobiony z tego szpaler,ciekawy widok, starsze okazy zachwycają widokiem(krzew dosłownie oblepiony kwiatami).Ja zastanawiam się nad Variegata' kwitnie na biało.
Awatar użytkownika
camellia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4513
Od: 21 mar 2010, o 16:00
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Głóg `Paul`s Scarlet`

Post »

Hmm... zależy mi na tym, żeby dorósł max do 3m. Czy jeśli będę go przycinać (tak, aby się rozkrzewił) to nie urośnie taki wysoki?

Aha, jeszcze jedno mam pytanko: za ile lat zakwitnie?
Fallenangelv
---
Posty: 1821
Od: 5 sty 2009, o 10:51
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Mazowieckie

Re: Głóg `Paul`s Scarlet`

Post »

Tzn katalogi podają 3 metry,ale widziałem wyższe.Podcinać.
selli7
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8001
Od: 6 gru 2008, o 17:55
Lokalizacja: opolskie

Re: Głóg `Paul`s Scarlet`

Post »

Posadź, opryskaj przeciw chorobom i na razie nic nie tnij.Powinien zakwitnąć w przyszłym roku, kwitnie na starszych pędach.Głogi wcześnie wchodzą w fazę kwitnienia, jednak dość często chorują.Mój ma co roku wczesną wiosną mszyce pod czerwonymi skręconymi listkami i czasem później.Jesienią opadłe liście trzeba obowiązkowo palić, nie dawać na kompost, ani ściółkę.
loeb
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2122
Od: 25 lut 2010, o 21:44
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Łódzkie

Re: Głóg `Paul`s Scarlet`

Post »

Dlaczego nie można kompostować liści głogu? Szczerze mówiąc nigdy mszyce nie kojarzyły mi się z chorobą.. Mam pełno mszyc na brzozach, to jakoś wpływa na liście? ( no oprócz tego, że sie zwijają?)
Awatar użytkownika
aleksandra2323
500p
500p
Posty: 529
Od: 28 cze 2008, o 00:20
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Głóg `Paul`s Scarlet`

Post »

Mój głóg nie kwitnie już 3 rok :? . Nawet nie wiem jaki ma kolor kwiatów, bo nie znam odmiany. Dlaczego paskudnik się obraził? Ostatnio mu groziłam sekatorem, ale nie zrobiło to na nim wrażenia, dalej nie kwitnie, ale rośnie jak szalony.
selli7
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8001
Od: 6 gru 2008, o 17:55
Lokalizacja: opolskie

Re: Głóg `Paul`s Scarlet`

Post »

loeb pisze:Dlaczego nie można kompostować liści głogu? Szczerze mówiąc nigdy mszyce nie kojarzyły mi się z chorobą.. Mam pełno mszyc na brzozach, to jakoś wpływa na liście? ( no oprócz tego, że sie zwijają?)
Krzewy z rodziny różowatych( głogi, jabłonie pigwy, ogniki) są 'nosicielami' wielu chorób grzybowych, szczególnie groźnej zarazy ogniowej, liście jesienią są najczęściej porażone jakąś chorobą, więc takich nie powinno się kompostować.Są też jednym z żywicieli mszyc dwudomowych.
selli7
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8001
Od: 6 gru 2008, o 17:55
Lokalizacja: opolskie

Re: Głóg `Paul`s Scarlet`

Post »

aleksandra2323 pisze:Mój głóg nie kwitnie już 3 rok :? . Nawet nie wiem jaki ma kolor kwiatów, bo nie znam odmiany. Dlaczego paskudnik się obraził? Ostatnio mu groziłam sekatorem, ale nie zrobiło to na nim wrażenia, dalej nie kwitnie, ale rośnie jak szalony.
Głogi 'traktowane' sekatorem nie kwitną.
Awatar użytkownika
aleksandra2323
500p
500p
Posty: 529
Od: 28 cze 2008, o 00:20
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Głóg `Paul`s Scarlet`

Post »

Ale ja go na razie tylko postraszyłam.
sylwekw
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1195
Od: 18 kwie 2007, o 10:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Gmina Nieporęt pod Warszawą
Kontakt:

Re: Głóg pośredni `Paul`s Scarlet`

Post »

Pozwolę sobie dopisać się do tego wątku. Tez niedawno nabyłem Głóg pośredni `Paul`s Scarlet` ale to jest zdecydowanie drzewo (nie tak jak opisywana tutaj forma krzewiasta).

Zdjęcie zostało usunięte z hostingu.
bab...



I moje pytanie jest czy ktoś ma doświadczenie czy taki właśnie "drzewiasty" głóg dobrze znosi formowanie (cięcie) korony. Teraz jest jeszcze za wcześnie, wiem o tym, ale zbieram informację aby wiedzieć jakie działania podjąć w przyszłości..
selli7
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8001
Od: 6 gru 2008, o 17:55
Lokalizacja: opolskie

Re: Głóg `Paul`s Scarlet`

Post »

Mój głóg ma tendencje do puszczania bardzo długich pędów, wyżej jest trakcja elektryczna, więc skracam niektóre po kwitnieniu, by były w obrębie korony.Tak rozumiem formowanie korony ( nie strzyżenie), znosi to dobrze.Nadmiernego cięcia nie lubi, słabo wtedy kwitnie.
Awatar użytkownika
jola1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4630
Od: 4 kwie 2008, o 08:15
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lublin/okolice

Re: Głóg `Paul`s Scarlet`

Post »

Ja dwa lata temu definitywnie pozbyłam się głogów/szt.2/ .Nie miałam do nich siły, owszem kwitły ładnie ale rosły jak szalone.Obydwa były zaszczepione na pieńkach i po kilku latach nie mogłam, mimo ciągłego przycinania, dosięgnąć żeby skrócić pędy.Atakowały ich różne choroby grzybowe mimo ciągłego pryskania a dla mszyc to był po prostu przysmak, jak jedne wytępiłam to po kilku dniach były następne.Powiedziałam sobie -nigdy więcej głogu, a jak ciężko jest usunąć!
sylwekw
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1195
Od: 18 kwie 2007, o 10:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Gmina Nieporęt pod Warszawą
Kontakt:

Re: Głóg `Paul`s Scarlet`

Post »

No tymi wypowiedziami o chorobach i mszycach to mnie trochę martwicie ... zaczynam się zastanawiać, czy dobrze zrobiłem, ze go kupiłem :?:
ODPOWIEDZ

Wróć do „Drzewa i krzewy OZDOBNE, pnącza”