Doniczkogrodek Katarzynki

Zdjęcia roślin doniczkowych, domowych
Awatar użytkownika
ingga
500p
500p
Posty: 932
Od: 7 paź 2009, o 10:27
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: łódzkie
Kontakt:

Re: Doniczkogrodek Katarzynki

Post »

katarzynka575 pisze:Hoja która już jest bardzo wiekowa ale jeszcze nigdy nie kwitła zato odgałęzień ma tyle że przy myciu jej po prostu brakuje mi rąk Obrazek
ogromna jest ta hoja :shock:
ale ja chyba nie byłabym dla niej taka wyrozumiała jakby mi przez kilka lat nie chciała zakwitnąć :wink:
katarzynka575
1000p
1000p
Posty: 3241
Od: 15 mar 2010, o 10:13
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Doniczkogrodek Katarzynki

Post »

Innga ,e tam niech nie kwitnie jak nie chce .Dostałam ją od koleżanki u niej też już długo gościła.Teraz cieszę się z każdego nowego listka bo jakiś czas temu myślałam że ja stracę .Zaatakowały ją tarczniki może dostałam ją razem z nimi ,moja walka o jej spokój trwała można powiedzieć kilka lat tak, tak ,kilka lat .Co ja nie wyczyniałam co nie stosowałam od sposobów domowych przez środki na to paskudztwo i tylko się dziwiłam że ona to wszystko wytrzymuje .Choć był moment że została prawie bez liści i wtedy właśnie myślałam że ją stracę że ją uśmierciłam.Na dzień dzisiejszy ma się dobrze :heja jeszcze czasami zdarzy się że znajdę pojedyńczy egzemplarz ale zaraz się go pozbywam.A co najważniejsze że na żadnym innym kwiatku niema nic o co też się martwiłam i nieraz słyszałam wyrzuć Hoję bo będziesz miała zaatakowane inne kwiaty
Awatar użytkownika
Wioleta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1853
Od: 20 lis 2007, o 18:17
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie, ok.Lubaczowa

Re: Doniczkogrodek Katarzynki

Post »

Kasiu muszę zacząć od tego, że masz śliczne kwiatuszki ;:138
Jeżeli chodzi o nazwę pelioric, to chodzi o tego, a właściwie o te "zniekształcone" kwiatki :wink:
katarzynka575 pisze: Obrazek[/url]
Pytałaś o stanowisko dla białego- u mnie większość storczyków- w tym taki- stoi na parapecie płd. Mogę Ci o nim napisać, że bardzo długo kwitnie i ciągle wypuszcza przedłużenia.U mnie kwitnie praktycznie cały rok :P

Co do hoji- to na jakim wisi stanowisku? Hoja, żeby zakwitła potrzebuje dużo słońca ;:3 moja carnosa stoi na wsch. parapecie, listki ma aż żółte od słońca. Dostałam ją przeszło rok temu i za niedługo zakwitła na nowych przedłużeniach, które wypuściła już u mnie. W tym roku kwitnie jeszcze obficiej- na starych pędach i wypuściła jednego nowego.
katarzynka575
1000p
1000p
Posty: 3241
Od: 15 mar 2010, o 10:13
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Doniczkogrodek Katarzynki

Post »

Kati 1979 przepraszam pominęłam twój wpis, już odpowiadam ma różowe kwiatki .Zawsze kwitnie w połowie listopada mam wtedy ur. i z roku na rok ma kwiatków coraz więcej .Poszukam może gdzieś znajdę zdjęcie jak kwitnie
Awatar użytkownika
Edyta 74
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3724
Od: 6 sty 2009, o 16:58
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: Doniczkogrodek Katarzynki

Post »

Kasiu,storczyki masz śliczne. ;:63
Hoja pięknie Ci rośnie i nawet bez kwiatuszków świetnie się prezentuje. ;:108 Pozostałe roślinki też Ci ładnie rosną. :D
katarzynka575
1000p
1000p
Posty: 3241
Od: 15 mar 2010, o 10:13
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Doniczkogrodek Katarzynki

Post »

Wiolu to jesteśmy w domu ,hoja stoi w tym moim nieszczęśliwym ciemnym pokoju ale jeżeli to jej nie szkodzi to mi nie przeszkadza że nie kwitnie .Fakt jednego roku miała taką jakby zawiązkę ale nic się z niej nie rozwinęło .A cambria czy może stać w tym pokoju ,niema prawie w ogóle słońca tylko przez może jakieś 30min. i jak zachodzi może z 20min.Mam tzw loggie a przed blokiem wieżowiec i to on zabiera mi całe słońce bo okna mam na południowy zachód, czyli było by świetnie.
Awatar użytkownika
APe
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1697
Od: 21 wrz 2009, o 23:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Mazowsze

Re: Doniczkogrodek Katarzynki

Post »

Witaj Katarzynko-piękne storczyki i cudowną hoję u Ciebie wypatrzyłam ;:63 ;:63 ;:63
Pozdrawiam, Anna
-------------------------------------
Moje kwiatki:)
katarzynka575
1000p
1000p
Posty: 3241
Od: 15 mar 2010, o 10:13
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Doniczkogrodek Katarzynki

Post »

Edytko dziękuję ,staram się jak mogę To jeszcze pokarzę wam mojego gościa z balkonu na razie stoi z innymi kwiatkami na parapecie bo jest za delikatny na te wichury które u mnie hulają Obrazek Obrazek Obrazek będzie stał tak długo aż nie wyjdzie słoneczko ;:3 i wiatr się uspokoi.
katarzynka575
1000p
1000p
Posty: 3241
Od: 15 mar 2010, o 10:13
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Doniczkogrodek Katarzynki

Post »

Wczoraj dostałam dwa sabotki co prawda już po kwitnieniu ale mam nadzieję że się doczekam kwiatków chciałam wstawić zdjęcia ale coś fotosik szwankuje spróbuję później.
Awatar użytkownika
ingga
500p
500p
Posty: 932
Od: 7 paź 2009, o 10:27
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: łódzkie
Kontakt:

Re: Doniczkogrodek Katarzynki

Post »

katarzynka575 pisze:spróbuję później.
czekam z niecierpliwością na zdjęcia :)
Awatar użytkownika
Wioleta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1853
Od: 20 lis 2007, o 18:17
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie, ok.Lubaczowa

Re: Doniczkogrodek Katarzynki

Post »

Kasiu :wit gdzie jesteś?
Czekamy na zdjęcia sabotków ;:65
Awatar użytkownika
Edyta 74
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3724
Od: 6 sty 2009, o 16:58
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: Doniczkogrodek Katarzynki

Post »

Czy ta roślinka,którą masz wynieść na dwór to przypadkiem nie jest orlik :?: Śliczny jest ;:63
katarzynka575
1000p
1000p
Posty: 3241
Od: 15 mar 2010, o 10:13
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Doniczkogrodek Katarzynki

Post »

Edytko to owszem jest orlik już stoi na balkonie choć czasami jeszcze bywa gościnnie w mieszkaniu u mnie takie wiatry hulają że się boję o jego kwiatki .Dziewczynki poprawie się i obiecuję że już wkrótce wstawię zdjęcia Wiolu sabotki na razie tylko listki bez kwietne ale za to mój różowy storczyk wypuszcza pędzik i jeden z tych dwóch które nie miały na zdjęciu kwiatów też coś wypuszcza i pewna jestem w 100% że to też pędzik ale mi radochę sprawiły ;:87 Jednak to prawda że jak się z nimi rozmawia to jakoś tak chętniej pokazują swoje buźki
Zablokowany

Wróć do „Moje doniczkowe, domowe, balkonowe, egzotyczne, tarasy. ZDJĘCIA.”