Nawozy,nawożenie roślin doniczkowych

Rośliny doniczkowe
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
camillo1718
100p
100p
Posty: 175
Od: 27 maja 2007, o 23:37
Lokalizacja: okolice Wrocławia

Jakie jest działanie Agrecolu?

Post »

Oto mój dzisiejszy nabytek : Obrazek . jest jakas osoba która mogła by mi opisać jakie ma działanie ta substancja na cyrusy? czy po takim nawożeniu roślinka szybciej rosnie?
x-C-j
---
Posty: 7093
Od: 22 lis 2006, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Post »

Ja osobiście używam nawozu tylko tej firmy dla palm i innych kwiatów również dla kaktusów - jest to nawóz mineralny wzmacniający ogólnie roślinę w ważne składniki jak azot i fosfor oraz w pozostałe mikroelementy potrzebne do prawidłowego rozwoju rośliny, co do dawki jaką masz stosować niestety nie powiem bo nawóz do cytrusów ma inną dawkę zapewne jak pozostałe nawozy tej firmy bo i ma też różny procentowo skład od innych nawozów (np. do palm) z reguły producent zaleca 2 nakrętki na litr wody ale ja daję 1 nakrętkę na 1,5 litra za to dodaję do wody co tydzień podczas każdego podlewania, ponadto ponoć ułatwia kwitnienie roślin cytrusowych a poprzez zapylenie ręczne można uzyskać owoce na starszych drzewkach. Wybór firmy uważam jak najbardziej trafny. :D :D :D
Awatar użytkownika
camillo1718
100p
100p
Posty: 175
Od: 27 maja 2007, o 23:37
Lokalizacja: okolice Wrocławia

Post »

A jeśli przekroczyłem 2 krotnie zalecana dawke dla młodej rośliny moze to miec negatywny wpływ na nia?
Pozdrowienia dla WSZYSTKICH!!!! :)
x-C-j
---
Posty: 7093
Od: 22 lis 2006, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Post »

Może spalić system korzeniowy i całą roślinkę szlag trafi ale to tylko czas pokaże nie nawoź teraz z dwa tygodnie tylko podlewaj czystą wodą. :D
Reposit-09
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 1955
Od: 26 cze 2007, o 19:40
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Nawozy,nawożenie roślin doniczkowych

Post »

Kochani "parapeciarze" - doradźcie proszę :)
Mam w domu całą szafkę pełną różnych nawozów, sama się już w nich gubię, więc raczej nie mogę powiedzieć, że stosuję je regularnie ;) Jednakże na każdym z nich widnieje jedna i ta sama informacja - "stosować tylko w okresie wegetacji".
No i tutaj mam do Was pytanie - czy okres wegetacji roślin doniczkowych już się skończył? A może trwa do końca października, albo krócej/dłużej? Jak to ustalić, po czym poznać?
Dzisiaj podlałam jeszcze roślinki bio-humusem, ale może pora go odstawić? Jak Wy robicie?
x-C-j
---
Posty: 7093
Od: 22 lis 2006, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Post »

Biohumusem możesz podlewać cały rok natomiast wszystkie nawozy mineralne(mają w składzie min. azot i fosfor) należy odstawić z końcem sierpnia a zacząć go znów stosować od początku marca. :D :D :D
Reposit-09
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 1955
Od: 26 cze 2007, o 19:40
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

Szybkie pytanie - jeszcze szybsza odpowiedź :D Dziękuję Ci, Przemo - właśnie takiej informacji potrzebowałam ;:228 Bio-humus wrócił do konewki ;)
Widzę, że moja Mama jakieś dwa miesiące temu wsunęła do niektórych doniczek taki nawóz w kształcie kuleczek... Zostawić go czy wyjąć, skoro się nie rozpuścił?
Awatar użytkownika
stokrotka12311
500p
500p
Posty: 800
Od: 18 gru 2006, o 00:43

Post »

Kari te kuleczki prawdopodownie są puste / nawóz/dawno rozpuszczony
zostały tylko takie otoczki /cienkie skorupki/ po nawozie ,a więc zostaw
to w niczym nie przeszkadza :D zresztą możesz sprawdzić ...skrusz jedną to zobaczysz.
x-C-j
---
Posty: 7093
Od: 22 lis 2006, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Post »

stokrotka12311 pisze:Kari te kuleczki prawdopodownie są puste / nawóz/dawno rozpuszczony
zostały tylko takie otoczki /cienkie skorupki/ po nawozie ,a więc zostaw
to w niczym nie przeszkadza :D zresztą możesz sprawdzić ...skrusz jedną to zobaczysz.
Potwierdzam co napisała stokrotka12311 jeśli kuleczki w palcach się skruszą i są puste zostaw, jeśli coś się wykruszy zebrałbym to z ziemi ale jeśli jest na jej powierzchni bo jak wymieszane z ziemią to zostaw. :D
Awatar użytkownika
kati-1976
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3793
Od: 28 wrz 2008, o 22:07
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Zgierz łódzkie

Biohumus - nawożenie roślin doniczkowych

Post »

Nie wiedziałam, do którego wątku mogę pójść z moim pytaniem, więc postanowiłam założyć nowy.
Jeśli podobny istnieje, to bardzo przepraszam. :oops:
Ponieważ wiosna zbliża się wielkimi krokami i niedługo będzie trzeba zacząc zasilać roślinki nawozami(ale mi się zrymowało)dlatego zastanowiłam się nad tym chwilę.
Kiedy trafilam na to forum, często przewijało się tu slowo BIOHUMUS o którym nigdy wcześniej nie słyszałam i nie stosowałam. Poczytałam troszkę o nim w necie i dowiedziałam się co to i do czego służy. Oczywiście zakupiłam go i przez zimę zasilałam nim tylko kwitnące akurat u mnie roślinki.
Moje pytanie brzmi tak: Czy biohumusem można zastąpić inne nawozy do roślin zielonych? Czy raczej naprzemiennie stosować jedno i drugie, bo on nie dostarczy wszystkich mikroelementów i witamin jakie roślinka potrzebuje?
Czy jego nadmiar także powoduje zasolenie podłoża,jak to jest w przypadku typowych nawozów dla roślin, czy nie?
Moje doniczkowce i sukulenty
"Cały kłopot polega na tym, że głupcy są pewni siebie, a mądrzy pełni wątpliwości"
Awatar użytkownika
karpek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1631
Od: 16 lut 2008, o 11:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Żory /Górny Śląsk/

Post »

Biohumusem można zastąpić inne nawozy ale na pewno lepiej jest go stosować na zmianę z innymi typowymi nawozami dla danej grupy roślin (byle nie przedobrzyć i z jednym i drugim). Zasolenia nie powoduje.
Ja używam biohumusu już tak od ok. 10 lat. W zasadzie tylko jego, jako typowego nawozu (rozcieńczonego z wodą).
Czarodziej - Przemek zaleca w przypadku ratowania niektórych roślin podlewanie czystym nierozcieńczonym biohumusem, pewnie jak tu zajrzy, to opisze sprawę dokładniej.
"Wesoła myśl jest niczym wiosna. Otwiera pąki natury ludzkiej" - Jean-Paul Sartre
Pozdrawiam - Janusz K.
Moja zielona ścianka, Storczykowe początki karpka,
x-C-j
---
Posty: 7093
Od: 22 lis 2006, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Post »

kati-1976 biohumusem możesz podlewać cały rok wszystkie rośliny nawet łącząc go w jednej butelce z nawozem mineralnym (azotowym) dając dwie nakrętki biohumusu na litr wody. Nawóz mineralny jest jednak niezbędny dla prawidłowego dożywienia roślin gdyż sam biohumus jest nawozem organicznym i nie jesteś w stanie prawidłowo zasilić nim roślin w okresie ich wegetacji czyli wzrostu. Owszem w czystej postaci nie rozcieńczany używamy biohumusu do reanimacji roślin często po przelaniu czy intensywnym przesuszeniu oraz dla wzmocnienia systemu korzeniowego po różnych chorobach. Z racji iż biohumus jest nawozem organicznym nie powoduje zasolenia ziemi ale nie ma potrzeby by dawać go w większych dawkach do zwykłego podlewania niż napisałem wyżej. :D
Awatar użytkownika
Agatek
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 23
Od: 4 gru 2008, o 19:56
Lokalizacja: Sieradz

Pytanie o Biohumus

Post »

....czy mogę polać Sygonium czystym roztworem BIOHUMUSA? Pytam bo jakieś takie marne mam...jak jeden listek wyrośnie zielony to drug znów zżółknie i opadnie;(
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rośliny DONICZKOWE, balkonowe, egzotyczne, tarasowe. Diagnostyka, identyfikacja, porady”