Ketmia i jej zielony zakątek

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
aleksanderk
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7028
Od: 13 lip 2009, o 19:24
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: Ketmia i jej zielony zakątek

Post »

Zaciekawił mnie Twój pigwowiec też miałem podobnego ale niestety strasznie odbijał z korzeni i zajmował coraz większą przestrzeń ,której nie mam za dużo .Jeżeli możesz odpisz czy twój też odbijał przed przesadzeniem .Aleksander Łódź.
Awatar użytkownika
Ketmia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1045
Od: 23 cze 2006, o 10:57
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Ketmia i jej zielony zakątek

Post »

Witaj, aleksanderk :)!
Mój pigwowiec pierwotnie rósł pod jabłonką, której zdjęcie znajduje się powyżej i był małym krzaczkiem. Miał tam jednak dosyć ciemno, a te krzewy zdecydowanie wolą stanowiska bardziej nasłonecznione. Pomyślałam, że jeśli ma się pięknie prezentować i dobrze owocować, to trzeba go czym prędzej przesiedlić. Obecnie to trzeci sezon u mnie. Z uwagi na to, że dopiero teraz ma ?szerokie pole do popisu? będę mogła zaobserwować, czy też ma tendencję do odrostów. Sąsiedzi parę domów dalej mają ogromny krzak zajmujący powierzchnię co najmniej 1,5 m sześciennego, tak tak! W porze kwitnienia wygląda niesamowicie. Ma też mnóstwo owoców, ale niestety rośnie przy samej ulicy.
pozdrawiam, Ela
Mój zielony zakątek
Awatar użytkownika
aleksanderk
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7028
Od: 13 lip 2009, o 19:24
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: Ketmia i jej zielony zakątek

Post »

Podziękowania za informacje,pozdrowienia ALEKSANDER
Awatar użytkownika
Ketmia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1045
Od: 23 cze 2006, o 10:57
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Ketmia i jej zielony zakątek

Post »

W sumie to niewiele mogłam pomóc :)

A dzisiaj wybrałam się do Auchan po sandały dla dziecka. Obuwie stosowne zakupiłam, a mój wózek prawie SAM skręcił w kierunku działu ogrodniczego ;:170 .
Nie miałam przecież zamiaru niczego już kupować.
Żal mi się jednak zrobiło zakapersowanych roślinek, którymi nikt się nie interesował. Cena też była całkiem, całkiem ;).
No i kupiłam dalię 'Seattle' w słonecznożółtym kolorze z białymi końcówkami płatków za jedyne 3 zł. Jeśli wyrośnie taka jak na zdjęciu, to będzie super :).
http://www.opinie.egospodarka.pl/Cnos-V ... 35141.html
Poza tym skusiłam się na cannę 'Perkeo' za 1,5 zł (chyba wszystkie kanny były w tej cenie) oraz 3 żółte lilie azjatyckie 'Mona',
również za 1,5 zł.
Kłącze kanny wygląda chyba nie najgorzej, lilie trochę powyginane, ale już to wszysko zdążyłam wkopać. Pożyjemy, zobaczymy :).
Tak się kończą zakupy butów :P

Obrazek
pozdrawiam, Ela
Mój zielony zakątek
Awatar użytkownika
Ketmia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1045
Od: 23 cze 2006, o 10:57
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Ketmia i jej zielony zakątek

Post »

Tak się zimno zrobiło i mokro. W końcu ?zimna Zośka? ;) Zaczynam jednak wkraczać z roślinami na taras. Oleander już tam stoi od kilku dni (i marznie, brrr...) Ostatnio zrobiłam kompozycję, bo udało mi się upolować 2 ostatnie heliotropy. Do tego dodałam bakopę, tojeść rozesłaną i gotowe :).

Obrazek


Zakochałam się ostatnio w tytoniu. Palenie rzuciłam już sporo czasu temu i nie zamierzam do tego wracać :).
Tytoń ozdobny to jednak prześliczne roślinki obsypane kwiatami praktycznie przez całe lato. W tym roku wysiałam go pierwszy raz.
Efekty są jak na razie mizerne, ale i tak wywaliłam go już na zewnątrz. W każdym razie niewielką część tego co wysiałam.

Obrazek

Dzisiaj byłam w sklepie ogrodniczym, w którym pierwszy raz zetknęłam się na żywo z tytoniem ozdobnym i oczywiście wyszłam z kilkoma doniczkami.
Jakby mi moja uprawa nie wyszła, to mam na otarcie łez ;).
Różnica jest spora, prawda? I tu i tam nieodłączna tojeść, którą mam w nadmiarze :).

Obrazek
pozdrawiam, Ela
Mój zielony zakątek
babi52
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1654
Od: 10 lis 2008, o 00:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mazury

Re: Ketmia i jej zielony zakątek

Post »

Ketmia śliczna kompozycja heliotropu z bacopą. jestem wielbicielką tytoniu w ogrodzie. Długo kwitnie i pięknie pachnie. W skrzynce masz tytoń niski ,ciekawa jestem czy ten posiany przez Ciebie to niski czy wysoki. Nie martw się ze taki malutki on póżniej rusza z kopyta i szybko rośnie.Zimno , deszczowo , paskudnie u mnie niestety też.
;:196 Kaśka
Awatar użytkownika
Ketmia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1045
Od: 23 cze 2006, o 10:57
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Ketmia i jej zielony zakątek

Post »

Babi, Ty u mnie a ja u Ciebie, w tym samym czasie :D Już zdążyłam się nazachwycać Twoim uroczym ogrodem. Wszystko pięknie zaaranżowane. Włożyłaś w to masę pracy i serca!

Mam taką nadzieję, że tytoń ruszy. Już sama nie wiem, jak go pogonić ;) Jest to tytoń niski, tworzy takie zwarte kule. Miałam nieco w zeszłym roku. Jak dopisze, to cały ogród będzie w tytoniu :).
pozdrawiam, Ela
Mój zielony zakątek
Awatar użytkownika
Ketmia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1045
Od: 23 cze 2006, o 10:57
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Ketmia i jej zielony zakątek

Post »

Dziś wykorzystałam małe okienko między opadami żeby wyskoczyć do ogrodu z aparatem. Chyba jest tylko z 10 stopni.
Końca tej pogody nie widać :roll:
Moją czereśnia 'Silva' posadzona jesienią 2008 ma kilka owoców. Sama nie wiem - oberwać je żeby się jeszcze nie męczyła, czy też zostawić żeby skosztować?... Iście rajskie dylematy ;:65 .
O tej porze roku mój świerk gniazdowy wygląda najładniej dzięki zielonym przyrostom.

Obrazek

Ten zakątek niedługo eksploduje różem i fioletem.

Obrazek

Te hosty sadziłam jesienią. Za siatką czai się mój wróg nr 1: podagrycznik :twisted:

Obrazek

Klon otrzymał nowe towarzystwo w postaci pacioreczników.

Obrazek

Azalia pontyjska z lotu ptaka :wink:

Obrazek

i z boku, razem z clematisem

Obrazek

Jeśli dobrze pamiętam, jest to 'Blue Bird' (jeśli nie, to proszę mnie poprawić :) ).

Obrazek
pozdrawiam, Ela
Mój zielony zakątek
Awatar użytkownika
Ketmia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1045
Od: 23 cze 2006, o 10:57
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Ketmia i jej zielony zakątek

Post »

Dziś wreszcie zaświeciło słoneczko ;:3
Od razu chce się żyć. Roślinki też pokazały swoje barwy.
Azalie ruszyły pełną parą.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Rododendron też już zdążył zakwitnąć.

Obrazek

Obrazek
pozdrawiam, Ela
Mój zielony zakątek
Awatar użytkownika
Ketmia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1045
Od: 23 cze 2006, o 10:57
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Ketmia i jej zielony zakątek

Post »

Tu jeszcze parę roślinek. :)
Czosnki zaczęły niezawodnie kwitnąć

Obrazek

Obrazek

A to żurawki. Oczywiście swojego czasu nie pofatygowałam się, żeby zapisać ich nazwę :?

Obrazek
pozdrawiam, Ela
Mój zielony zakątek
Awatar użytkownika
artam
1000p
1000p
Posty: 3795
Od: 26 paź 2008, o 00:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lublin

Re: Ketmia i jej zielony zakątek

Post »

Elu, protestuję! :) Jak mogłaś obok cudnego klona shirasawy posadzić kanny? Przecież one go przysłonią! Muszę ja o Twego klona zadbać! :;230 Masz takie cudo, takie duże cudo, wyeksponuj je! A poza tym wszystko w Twoim ogrodzie zachwyca!
Awatar użytkownika
Ketmia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1045
Od: 23 cze 2006, o 10:57
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Ketmia i jej zielony zakątek

Post »

To co, mam zacząć przesadzać? ;:223
Artam, przecież te canny są z tyłu ;). A tak w ogóle, to witam serdecznie :)
Z kannami mam kłopot żeby im znaleźć miejsce wystarczająco słoneczne. Jak się w tym roku ten układ nie sprawdzi, to wywędrują w inne miejsce. Głównym tłem dla klonu jest ciemnozielona kosodrzewina, którą kiedyś przywiozłam w pęczku w dziecięcym wiaderku.
pozdrawiam, Ela
Mój zielony zakątek
Awatar użytkownika
Ketmia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1045
Od: 23 cze 2006, o 10:57
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Ketmia i jej zielony zakątek

Post »

Tak sobie pomyślałam, że jak ten maj się już skończy, nie będzie już aż tak kolorowo. Teraz naprawdę wszystko kwitnie jeszcze albo już. :)

W pełnym rozkwicie pokazuje się azalia japońska
Obrazek

Mój hybrydowy różanecznik, pokazany wcześniej, również w apogeum kwitnienia.
Niestety, kupiłam go jako NN

Obrazek

Wiosną przesadziłam tego rh, bo wyraźnie coś mu nie pasuje. Na szczęście nie przeszkodziło mu to zakwitnąć.
Mam nadzieję, że w nowym kwaśnym miejscu dojdzie do siebie. Jest to, o ile dobrze pamiętam, Marcel Menard.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Ruszają kosaćce

Obrazek

i bodziszki

Obrazek

oraz różowe poduchy, których nazwy zapomniałam

Obrazek

A to moja morwa szczepiona na pniu, już widać zaczątki owoców.

Obrazek
pozdrawiam, Ela
Mój zielony zakątek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”