Komary - jak walczycie ?

Nie wiesz gdzie rozpocząć przygodę z Naszym Forum ? Zacznij właśnie od tej sekcji !
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Siedmiokropka
100p
100p
Posty: 160
Od: 11 maja 2007, o 13:16
Lokalizacja: Puszcza Białowieska

Post »

A ja polecam olejek goździkowy, który należy delikatnie rozsmarować na przegubach dłoni i tam gdzie pulsuje krew. Do kupienia w każdej aptece. Jeśli komuś nie przeszkadza ten zapach oczywiście :D ja jestem zadowolona, mąż mniej :roll: Nie podoba mu się zapach i już!
Boże spraw by nam się chciało, tak jak nam się nie chce!
Awatar użytkownika
bartelsz
200p
200p
Posty: 320
Od: 11 cze 2007, o 13:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Post »

marcela pisze:U mnie absolutnie bezkonkurencyjny okazał się...nietoperz.
Zero komarów.Sposób cichy i ekologiczny :D
Do tego stadko żab. Oprócz wieczornych koncertów, można jesienią zrobić przyjęcia dla przyjaciół z Francji.
:D Pozdrawiam
Bartek
tadeusz48
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3403
Od: 5 wrz 2007, o 17:20
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Lublin

Post »

U mnie te wszystkie zwierzątka jak ;nietoperze, żaby i ptaki jest w brud , komarów też mam w brud, ale daleko im do działalności meszek, z nimi tylko jeden sposób walki nie później niż 19-ta - "nogi za pas" Pozdrawiam Tadeusz.
------------------------------------------------------------------------------------
Zapraszam do mojego ogrodu :Ranczo Nokły-Tadeusz48"
Erazm
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6949
Od: 17 sie 2005, o 13:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: centrum

Post »

Ja na szczęście komarów nie mam na razie. :lol:
Pozdrawiam Andrzej.
Sypki
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 42
Od: 3 sie 2008, o 10:19
Lokalizacja: Słupsk

Post »

A ja bym proponował usuniecie z dzialki lub jej okolicy wody stojacej!
np mamy wiadro gdzies ukryte w którym jest woda ! Niestety jest taki ze komary legną sie w wodzie moze to byc nawet zaglebienie w ziemi w którym zbiera sie woda po ulewach!
jeśli sie tego pozbedziemy to komarów nie bedziemy mieli
pozdrawiam
Sypki

Darz Bór
alys
200p
200p
Posty: 275
Od: 8 sie 2008, o 17:02
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Post »

Sypki
Propozycja Twoja może i dobra.Zapomniałeś tylko,że komary fruwają i z tego co wiem to i 3 kilometry :oops:
Takiej dużej działki to chyba nikt nie ma.
Pozdrawiam
ALYS
Lepiej późno niż wcale
dw4463757
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 21 mar 2010, o 19:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Repelent na komary - co polecacie?

Post »

Witam!

Przed domem posiadam małe oczko wodne, które bardziej nazwałbym stojącym zbiornikiem wody (żadnych roślin niczego).
Domyślam się, że plaga komarów, które już zaczynają się pojawiać w pokojach, mimo zamkniętych okien, to właśnie stamtąd m.in. A jak nie, to pewnie latem znowu przyjdą stamtąd :>

Czy wiecie może, co mogę zrobić z tym zbiornikiem? Zasypać czymś (jakiś środek?)? Zastanawiam się nad solą, bo to nie jest duże, a z dwa trzy kilo soli mogłoby skutecznie zniszczyć jaja... Tylko czy to zadziała :/

Pozdrawiam i proszę o pomysły :)
Awatar użytkownika
anwi
200p
200p
Posty: 336
Od: 21 lut 2008, o 11:00
Lokalizacja: Ardeny

Re: Komary z oczka przed domem - czym to zrobić?

Post »

Komary lęgną się nie tylko w oczkach wodnych, ale tak naprawdę to wszędzie. Wystarczy im odrobina wilgoci, dużo wody nie potrzebują. Nie lubią za to wody płynącej (wystarczy mała fontanna w oczku), rybek (wyżerają larwy) itp. Zamiast tworzyć sobie Morze Martwe, lepiej zrobić porządek z tym oczkiem - posadzić rośliny, wpuścić rybki, a zaraz pojawią się inni naturalni smakosze komarzych larw i komary znikną (przynajmniej z oczka).
pozdrawiam
Aneta
tomboj0
500p
500p
Posty: 655
Od: 10 gru 2007, o 22:15
Lokalizacja: Wrocław, Karwiany

Re: Komary z oczka przed domem - czym to zrobić?

Post »

Najlepiej wpuścić rybki owadożerne, jak się zrobi cieplej mogą być nawet gupiki (przetestowane).
pozdrawiam
tomek
Awatar użytkownika
Nalewka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 6531
Od: 30 paź 2006, o 12:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Działka na Warmii

Re: Komary z oczka przed domem - czym to zrobić?

Post »

A u nas komary zimują na suficie piwnicy / garażu, jest tam cieplej, niż na zewnątrz, chyba dość wilgotno i niestety mają się tam świetnie. Ledwie wiosenne słońce przygrzało, zrobiło się kilka stopni powyżej zera, a już chmarami pojawiły się przed drzwiami piwnicy... Trza było popsikać sufit czymś odpowiednim ;:223

Może u ciebie też komary zimują w twoim własnym domu?
"Wyrzuciłem telewizor na śmietnik, a w radiu urwałem gałkę, tak aby nikt z rodziny nie mógł zmienić stacji i teraz jest tylko wasze radio u mnie w domu. I jestem naprawdę wolnym człowiekiem."
Bzion
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 11 maja 2010, o 17:07
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Komary - jak walczycie ?

Post »

Polecam opaski na komary http://www.2future.pl/Produkt/380/opask ... iw_komarom używałem ich w ubiegłe wakacje i są naprawdę w porządku. Komar nie siada!
Awatar użytkownika
markonix
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2608
Od: 16 mar 2009, o 16:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: niedaleko Niepołomic

Re: Komary - jak walczycie ?

Post »

Opaska na komary ? he he dobre , ciekawe kto da się naciągnąć ,48 godzin ochrony ;:72 niedługo pewnie będą sprzedawać na tv shop :;230

Kilka razy byłem na spływie kajakowym , ciepła noc , obok rzeka i ognisko , a nad i pod i dosłownie wszędzie tysiące komarów i innych ssących . Każdy miał inny środek i ponoć każdy skuteczny , stosowaliśmy pojedyncze i robiliśmy mix --- teraz wiem jedno na komary nie ma środka który by je odstraszył ;:223 .
(jest jeden , ale po nim już nic się nie czuje ;:136 )

Do domu polecam moskitiery - zamiast truć się chemią i wdychać jakiś syf-- siatka wystarczy na kilka lat spokoju , przy włączonym świetle .
x_o-a
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 1060
Od: 30 mar 2010, o 21:01
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Komary - jak walczycie ?

Post »

Mam moskitiery w oknach. Ale co zrobić z drzwiami tarasowymi które są ciągle otarte? Znam rozwiązanie amerykańskie - drugie, siatkowe drzwi, ale dla mnie zbyt skomplikowane do realizacji :(
ODPOWIEDZ

Wróć do „Supersekcja HOT. Wybrane, najciekawsze tematy Forum - START -”